Robotla Tıkalı Boru Açma

kireclenmis-tuvalet-borusu-nasil-acilir-32

Tıkanıklık Açma Robotu Nedir?

Tıkanmış boruları açmak için piyasada kullanılan tüm makinelere robot denmektedir. Bu makinelerin farklı çaplarda yaya benzer telleri bulunmaktadır. Bu tellerin ucuna ihtiyaca göre genişletme topuzu, parçalama zinciri ya da delme kafası takılır. Daha sonra bu tel makineye takılarak ve makine bu ucu bir matkap gibi döndürerek ileri doğru itmesiyle çalışır. Piyasadaki tüm tıkanıklık açma makineleri aynı çalışır. Parçaları dâhi aynıdır. Sadece markaları farklı olur. Tıkanıklık açma robotu denilen makine işte budur.

Robotla tıkalı boru açma, firmamızın evinizde tadilata gerek kalmadan, tıkanmış gider borularını açmak için geliştirilmiş makine ve kameralarla yapılan hizmettir. Kanalizasyon borularının içine gönderilen çelik yay, dönerek tıkanıklığın olduğu noktaya ilerler. Tıkanıklığın olduğu bölge için gerekli aparatlar takılarak, borunun içerisini temizler. Suyun önünü kapatmış yabancı maddeleri çekerek, suyun rahat bir şekilde kanalizasyon çukuruna ulaşmasını sağlar. Dairenizde tuvalet taşması veya lavabodan geri gelen atık su problemlerinde, verdiği garantili hizmetle her zaman yanınızda olan firmamızdan servis talep edebilirsiniz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
robot-makine-ile-kireclenmis-tuvalet-gider-borusu-acilirmi-32

Robotla Tıkalı Boru Açtırma

Tıkalı boru açma hizmetini kırmadan robotla veren firmamız fiyatlarla değil, kalitesiyle sektörüyle daima rekabet halindedir. Bu sektörde kamera hizmetini veren bir kaç firmadan biriyiz. Boru tıkanıklığı açıldıktan sonra, sebebini ve sonucu gösteren kameralara sahibiz. Benim tıkanıklığım açılsın da nasıl açılırsa açılsın demeyin! Tıkanıklık açıldıktan sonra ödediğiniz ücreti bir ay sonra tekrar ödemek sorunda kalırsınız. Neden mi? Atık su gider borunuz ya tesisatın yanlış uygulanması ya da içerisinde katı bir madde birikimi sonucu tıkanır. Bu tip tıkanmalarda bizim gibi firmaların, robotla açtıkları tıkanıklıklar geçicidir. Yani orası bir kez daha tıkanmaya müsait bir borudur. Bunun sebebi araştırılıp, problem kökten kurutulmadığı sürece yine tıkanacaktır. Boru tıkanıklığı aşırı yağ birikmesi sonucu oluşabilir, bunun kamera sistemleri ile kontrolü yapılıp yağlanmadan borunun tamamen nasıl temizleneceği müşteriye açık bir şekilde anlatılmalıdır. Çağımızda insan endoskopisi varken borunun endoskopisi neden olmasın? İnşaat firmalarının tesisatı yaparken yaptıkları hatalar, tesisatçıların uygulama hataları, tıkanmaların başlıca sebepleri arasında yer almaktadır.

Robotla Tıkalı Boru Açan Ustalar

Yanlış eğim verilen gider boruları, kullanmaya bağlı olarak ortalama ayda bir tıkanmaktadır. Sebebini araştırdığınızda, ters eğim sonucunda olduğunu göreceksiniz. Biz kendimize profesyonel tesisatçıyız deme cesaretini buluyoruz çünkü yaptığımız iş itibariyle, yapılan hataları, yanlışlıkları gözlemlediğimizde “Bu kadar mı yanlışlık olur?” diyoruz. Döşenen kanal boruları, atık su giderleri, sanki sırf daire içerisinde bulunsun diye döşenmiş. Tabi bu hataların hepsi, bin bir zorlukla, belki de krediyle daire alıp, içinde oturmaya başladığında bu dertten mustarip olan müşterilerimizin cebinden çıkmaktadır. Müteahhit kesimleri genellikle işi en ucuz kim yapıyorsa, onlara verdiğini herkes bilir. Tabi işinin en iyi şekilde olmasını isteyen inşaat firmaları da var.

Bu cihazlarla çalışmaya başlamadan yaklaşık 10 yıl önce biz de inşaatlarda komple su tesisat işleriyle uğraşırdık. Öncesindeki daire tesisat fiyatlarıyla, şimdiki tesisat fiyatlarına baktığımda %50 oynama olduğunu görüyoruz. Eskiden biz bir dairenin tesisatını 1000TL ile 1200 TL arasına yapardık. Ama şimdi tesisatçılar, bizim işçilik fiyatına malzemeli iş yapıyorlar. Durum bu haldeyken, tesisatçıların aldığı işten kar etmeleri nasıl mümkün olabilir? Biz söyleyeyim; arkasına bile bakmadan boruyu döşeyerek gidecek. Bir arıza çıktığında da telefonunu bile açmayacak. Aslında bu noktada hatanın çoğu işverenlerde… İşi olmayan tesisatçıları, fırsat bu fırsat diyerek çalıştırmak, geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkarıyor.

kamerali-alet-ile-kirecli-gider-borusunu-acan-servisler-20

Boru Neden Tıkanır?

Boru ve kanal tıkanıklıklarının oluşması için çeşitli sebepler vardır. Ancak bunların en başında inşaat aşamasında boruya hatalı eğim verilmesi gelmektedir. Hatalı eğim verilen boru, ne kadar açılırsa açılsın sürekli ve kısa sürelerde tıkanmaya mahkûmdur. Bu sebeple ortaya çıkan tıkanmalarda yapılacak en iyi şey, tıkanıklığın sebebi net olarak belirlendikten sonra hatalı döşenmiş boruların yenilenmesi gerekmektedir. Boru tıkanıklıklarında diğer bir sebep ise tadilat ya da inşaat sırasında giderlere kaçırılan molozlar, derzler, harçlar gibi inşaat maddeleri gelmektedir. Zamanla kalıplaşarak tıkanmaya sebep olan bu atıkları robot makinelerle açıyoruz. Son olarak tıkanmalara giderlere kaçırılan bez, kâğıt atıklar ve yemek yağları gelmektedir. Bu tip tıkanıklıklarda tıkanıklığa sebep olan maddeleri kamerayla tespit edip, robotla açma işlemini yapıyoruz. Evinizde tıkalı boru probleminiz varsa İstanbul Tesisat sizlere hizmete hazır. Tek yapmanız gereken arayıp servis kaydı açtırmak.

Boru Tıkanıklığı Açan Tesisat Ustası

Boru tıkanıklığı; temiz ya da pis su borularında meydana gelen en ciddi problemlerdendir. Bu durum suyun giderden geri tepmesi başta olmak üzere pek çok sorunu da beraberinde getirmektedir. Boruların tıkanması çatlak ve kırılmalara dahi yol açtığından borularınızda bu tür bir sorun olduğunda vakit kaybetmeden boru tıkanıklığı açan tesisat ustası çağırmanızı öneriyoruz. Su tesisatçısı olarak da hizmet veren bu usta borularınıza müdahale ederek daha ciddi sorunlar yaşanmasının üstesinden gelir.

Boru Tıkanıklığı Açan Usta Ne Kadar Ücret İster?

Borularda bir tıkanma olduysa ilk iş ustayı çağırmak olacak. Peki, usta hizmetleri karşısında ne kadar ücret talep eder? Net bir fiyatlandırma var mı?

Boru tıkanıklığı açma ile alakalı net bir fiyatlandırmadan söz etmek pek mümkün değildir. Çünkü tıkanan borunun niteliği, tıkanıklığa neden olan unsur ve tıkalı boru açmada kullanılacak olan ekipmanlar farklıdır. Bu farklılığı dikkate almalısınız. Ön inceleme sonrasında boru tıkanıklığı açma hizmetine başvurmak çok daha avantajlı bir seçenek olacaktır. Ücretler hakkında net bir bilgi almayı istediğinizde boru tıkanıklığı açma servisimizle iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz gerekli bilgilendirmeyi yaparak hizmet almanıza yardımcı olacaktır.

“Robotla Tıkalı Boru Açma” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Tıkla Ara