Profesyonel Su Sızıntı Tespit Çalışması

 

ozel-aletlerle-profesyonel-su-kacak-tespit-ekipleri-68

Günlük hayatta modern cihazlarla çalışan tesisatçı bulmak zor olabilir. Yaşam alanlarında karşılaştığımız su tesisat arızaları, değişik yöntemler kullanılarak bulunabilmektedir. Cihazlı bir tesisatçıdan beklenen, en son teknolojiyi kullanarak arızanın giderilmesidir. Tesisat sorunlarını giderirken, sıkıntıyı kökünden çözmek kalıcı olacağı için, iyi düşünüp tamirat gerçekleştirilmelidir. Müşterilerimizin çoğu, tecrübesiz ustalardan ağzı yandığı için profesyonel tesisatçı firmasıyla çalışmak ister. Profesyonellik işçilik fiyatları ile değil kaliteli çalışma ile anlaşılır. Her su kaçak firması bu prensiple çalışma hayatına devam ettiği sürece, kesinlikle işten yana sıkıntısı olmaz. Firmamızın bu konudaki çalışma ilkesi; Fiyatla değil, kalite ile rekabet etmektir. Kullandığı cihazların kalitesi, ustanın işine verdiği önemi bir kez daha göstermektedir. Su sızıntılarına karşı kullanılacak cihazların, o işe uygun hale getirilmesi üretici firmaların değil, makineyi kullanan firmaların asli görevidir. Cihazların kullanım konusunda eğitim almış tesisatçı usta, sızıntının yerini kolay bir şekilde bulmaktadır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Su sızıntı tespit çalışması ve su tesisat borusu kaçaklarını kırmadan noktasal olarak bulan ekibimiz, deneyimli kadrosuyla tüm İstanbul halkına hizmet vermektedir. Ev veya iş yerlerinizdeki su kaçaklarını, hem görüntülü hem de detektörlü su kaçak arama makineleri ile tam tespitini yapıyoruz. Kanal görüntüleme servisimizle, büyük boru hatları üzerinde görüntü alabiliyoruz. Tıkanıklıklara ve sızıntılara sebep olan bölgenin teşhisini yapabiliyoruz. Ancak bu işlemde derinlik çok önemlidir. Örneğin 2 metre ve üzerindeki derinlikte teşhis yapmak mümkün olmaz. O kadar derindeki borudan sinyal ve ses alınamaz.

profesyonel-cihazlar-ile-su-akintisinin-yerini-bulan-firmalar-45

Profesyonel su sızıntı tespiti nedir? Nasıl yapılır?

Su sızıntıları her insanın başına gelebilecek zahmetli ve bulunması zor olaylardan biridir. Su sızıntıları düşük döşeme diye tabir edilen zemin kaplaması altında moloz yığınları ile doldurulmuş alandadır. Genelde boru tesisatları bu molozların üstünde şap diye tabir edilen, kum çimento karışımı yumuşak zemin arasında kalmaktadır. Su borusu kaçakları, genelde dairenin yüzeyine değil de tabanına etki etmektedir. Böyle durumlarda alt katın tavanında belirtileri ortaya çıkmaktadır. Alt katın tavanına bakarak su sızıntısı buranın üstünden geliyor diye sakın teşhis koymayın. Çünkü yürüyen su, zeminin en rahat yerinden kendini dışarı verir. Su kaçakları için özel geliştirilmiş hassas detektörler ile sizlere bu hizmeti sağlıyoruz. Kaliteli bir hizmet, söz verilen günde ve saatte servis yazdırılan yere gitmektir. Profesyonel bir firma, söz verdiği işi gününde yapamıyorsa veya sizi devamlı oyalıyorsa bu firmalardan destek alamazsınız. Su kaçağının tespitinin yanı sıra yapılan işin arkasında durmak da önemlidir.

Su sızıntı tespitlerimizde, hem daire içinde, hem de dış mekanlarda; örneğin bahçe sulama hatlarında, yangın hidrat boru hatları üzerinde, şebeke boru hatları üzerinde su kaçak araması gerçekleştirmekteyiz. Su sızıntısının noktasal bulunması, size hem zamandan tasarruf, hem de maliyet bakımından tasarruf sağlar. Yüzeyden su sızıntı tespiti ve tamiri yapabilmekteyiz. Kanal görüntüleme hizmetlerimiz ile atık su gider problemlerinizi de çözebiliyoruz.

Kırmadan su kaçak ve sızıntı tespiti yapıyoruz. İstanbul Tesisat olarak teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Her zaman kaliteli ve modern sistemi vermek için uğraşıyoruz. Çağımıza ayak uyduruyoruz. Su sızıntısı olan bölgeyi su kaçak arama makinesiyle tespit ediyoruz.

Su Sızıntısı Gizli İse Nereden Anlarım?

Evinizde ya da iş yerinizde yaşayabileceğiniz su sızıntılarının bazen belirtileri anlaşılamaz. Bu tip gizli su kaçaklarını anlayabilmek müşteriler için oldukça zor olsa da bazı semptomlar su sızıntısını belli edebilmektedir. Evinizde su sızıntısı olduğunu düşünüyorsanız aşağıda sayacağımız belirtilerden en az bir ya da birkaçına maruz kalıyorsunuzdur.

  • Evinizde bulunan tüm vanaları kapatın. Su saatinin yanına gittiğinizde saat dönmeye devam ediyorsa su sızıntısı vardır.
  • Su faturalarınız aniden artış göstererek normalin üzerine çıkmış ise su sızıntısı olabilir.
  • Evinizde bir ya da birkaç bölgede rutubet kokusu geliyor ya da duvarlardaki sıvalarda kabarma varsa su sızıntısı vardır.
  • Isıtma tesisatınıza bağlı olan kombinizin su barı sürekli düşüyorsa sızıntı vardır.
  • Parkelerinizde özenli kullanımınıza rağmen kabarma oluyorsa su sızıntısı tespiti yaptırmalısınız.

Su sızıntılarının profesyonel firmalar tarafından tespiti size daha az zaman ve maliyet getireceğinden mutlaka işini bilen birinden yardım istemelisiniz. İstanbul Tesisat olarak su sızıntısı tespit çalışması için gerekli tüm ekipmanlara sahibiz. Bu çalışmanın neticesinde size kırmadan su sızıntısı tespiti yaparak tadilat masraflarından kurtarıyoruz. Siz de bizi arayarak servis kaydı açtırın ve su sızıntısı sorunlarından çabucak kurtulun.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Bu içeriği paylaş

USTAYA SOR

Tıkla Ara