Tuvaletin Borusu Patladı Çözüm

Resimde görülen temsili tuvaletin borusu patlaması olayı ile karşılaştığınız durumlarda ilk yapmanız gereken binada tuvaletlerin kullanılmasını engellemek. Çünkü üst katlar tuvaleti kullandığında sizin banyodan yada tuvaletten dışarı çıkar. Tesisatçıya en çok ihtiyaç duyulan hatta bir çok zaman gece yarısı tesisatçı aranan durum atık su giderinin taşması yada diğer bir deyişle lağım pisliğinin evin içine gelmesi durumudur. Bu bir çok kişinin asla yaşamak istemeyeceği bir durumdur. Yaşayanların ise ivedilikle hemen çözüm bulmaları gerekir. Tuvaletin su borusu patladı çözüm diye soran ve aranan insanların sayısı azımsanacak gibi değildir. Bu durumda aslında asıl sorulması gereken şu olmalı tuvaletin su borusu patladığında ortaya nasıl bir sonuç çıkar ve bunun telafisi ne şekilde yapılabilir?

Eğer patlayan temiz su borusu ise sorun yok hemen koşarak ilk iş olarak vanayı kapatıyoruz. Bununla ilgili yönergeleri de diğer makalelerimizden takip edebilirsiniz. Eğer patlayan su borusu atık suları taşıyan boru ise o zaman durum çok daha vahimdir. İlk hamle olarak tuvaleti bir cisim tıkamış mı mümkünse bunu anlamak gerekir. Değilse komşulardan yada başka bir sebepten mi diye düşünmeden profesyonel hizmet alınmalı. Çünkü tuvaletin borusu patlarsa çözüm yolu araştırmak kadar hızlı olmak ve seri kararlar almakta önemlidir. Aksi taktirde durum çok daha kötüye gidip sizi daha zor bir durumun içine sokabilir. Örnek vermek gerekirse tıkanan tuvalet borusu açılmak istenirken yanlış bir müdahale ile giderin tekrar taşmasına yada alt kat komşunuzun evinden çıkmasına neden olabilirsiniz. Yada yapacağınız ters bir müdahale ile birlikte gider borusu hiç ummadığınız şekilde kırılabilir. Ve tabi zamanla yayılan kötü koku tüm eve ve apartmana yayılır. Tuvaletin su borusu patladı çözüm arıyorum diyorsanız en mantıklısı bu işlerle uğraşan profesyonel firmalardan yardım almak.

Apartman Gideri Tıkanıklığı Açma

apartman gideri açan tesisatçıapartman gideri tıkanıklığı açan ustaBina içinde kullanılan bütün lavabo, tuvalet, mutfak giderlerinin birleştiği boruya aparman gideri denilmektedir. Her dairenin gider boruları mutlaka bir ana boruda birleşir. Giderde yaşanan tıkanmaların bazıları daire içindeki borularda bazıları da apartman ana giderinde yaşanır. Tıkanıklığın hangi boruda olduğunu anlamak için küçük bir deneme yapmanız yeterli. Sifona su döktüğünüzde su gitmiyor geri taşıyorsa kendi borunuz tıkalıdır. Üstünüzde bulunan komşularınız sifona bastığında sizin dairenizden su çıkıyorsa apartmanın gideri tıkanmıştır.

Yorum yapın

Tıkla Ara