Cihazlı Su Tesisatçı – Kamerayla Çalışan Usta

Yaşadığımız her ortamda karşımıza çıkabilecek boru patlaklarını bulmak için cihazlı tesisatçılara ihtiyaç duyarız. Modern teknolojinin sektörümüze sağladığı avantajlar sayesinde makineyle çalışan su tesisat ustaları ortaya çıkmıştır. Bu sistemleri kullanan deneyimli ustalar işlerinde başarıyı artırmak için çalışmaya gayret gösterir. İstanbul tesisat firmasının yetiştirdiği genç su tesisatçı ustalar zaman içerisinde başarılarını kanıtlamışlardır. Çevresinde saygın bir yere sahip firmamızın su kaçağını bulan servis ekipleri patlak boruları yüzeyi kırmadan tespit etmektedir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

kamerali-sistemler-ile-su-tesisat-problemlerine-bakan-firmalar-79

Kameralı Tesisat Ustaları Nasıl Çalışır?

Çoğu zaman araç reklamları üzerinde gördüğünüz cihazlı tesisatçı reklamlarını bir sıkıntınız olmadığı için pek dikkate almazsınız. Fakat su tesisatıyla ilgili bir problem yaşadığınızda hemen aklınıza cihazla çalışan bir tesisatçı bulmak gelir. Bazen ilanlarda yada internette çeşitli ilanlar görürsünüz ve şöyle yazar kameralı kaçak bulunur. Yada kırmadan, dökmeden evinizde ki su tesisatı tıkanıklıkları açılır. Ve bir çoğumuz bunun ne olduğunu yada yapılan işlem için ne gibi avantajları olduğunu bilmeyiz. Cihazlı su tesisatçısı aslında tesisat konusunda sizin için hayat kurtarıcı bir çözüm olabilir kimi durumlarda. Ama makalemizde bu işlemlerin detaylarını anlatmadan önce ilk bilmeniz gereken bu tarz ilan yada reklamın olduğu firmalar ile çalışırken gerçekten kamera ile işlem yapıyorlar mı bunu öğrenmek. Çünkü aksi taktirde ne anlatacağımız avantajlara sahip olabilirsiniz ne de sorununuzun çözüme ulaştığından tam emin olabilirsiniz.

Şimdi biraz kameralı su tesisatçılarının yöntemlerinden ve cihazlı su tesisatçısının avantajlarından bahsedelim. İlk olarak bu yöntemde oldukça pahalı ve yüksek teknolojiye sahip cihazlar kullanılır. Bunların temini ve kullanan personelin eğitimi önemlidir. Çünkü sonuç itibari ile tek başına cihaz pek bir işe yaramaz. Ama kameraya sahip uzman tesisatçı için bu çok büyük bir avantajdır. Zemine zarar vermeden kaçak bulma yada tesisat borularınızı sökmeden tıkanmış bir gideri açmaya kadar tüm işlemler için kullanılır.
Robot ile tesisat sorunlarının çözümünün temel mantığı şudur; Öncelikle kamera sistemine sahip cihazlar ile sorunun olduğu bölge borular yada zemin kırılmadan bulunup görüntülenebilir. Yani borunuzun içerisinde hareket ettirilen bir kamera ile siz bile gözünüzle gördüğünüz için bir çok sorunu tespit edip görebilirsiniz. İkinci olarak da tesisat tadilatı yada arıza onarımı sonrasın da gider yada boru tekrar görüntülendiği için çözüme ulaşılmış mı emin olursunuz. Cihazlı su tesisatçısının su kaçağı bulma konusunda size sağladığı kolaylıklar ise en önemlisi. Hassas ses frekansına duyarlı özel cihazlar ile su kaçağı bulma işlemi sesin takibi ve neticesinde çok küçük bir alanda yapılan ufak bir açma işlemi sonucunda ise mükemmel delinmiş su borusu yada hasarlı boru anında bulunmuş olur. Netice itibari ile tadilatsız su kaçağı bulunmuş olur. Tüm bu avantajlar ve kolaylıklar için tek şart uzman ve güvenilir bir firma ile çalışmaktır.

Kameralı Su Tesisatçılarda Bulunması Gereken Özellikler?

kamera ile çalışan su tesisat ustası
Kameralı Su Tesisat Ustası

Kamerayla çalışan ustalarda makineden çok, iş tecrübesinin fazla olması gerekir. Su patlaklarını kamerayla bulmaya çalışan ustalar arasından seçim yapmak için firmaların kuruluş tarihlerine bakmanız yeterlidir. Bir firmanın çalıştırdığı kameralı tesisatçı ne kadar eski olursa o kadar çok verim alırsınız. Kullandığı cihazlara hakim olmak demek, bir dairede oluşan boru patlağına daha çabuk ulaşmak demektir. Alt yapıyı çok iyi bilen kameralı tesisatçılarla çalışmak yapılan tamir işlerinizde kaliteyi ortaya çıkarır.

Yorum yapın

Tıkla Ara