Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

kamerali-cihaz-ile-su-kacagini-bulma-fiyatlari-12

Su kaçağı tespiti fiyatları hesaplanırken tesisatın büyüklüğüne doğru orantılı bir şekilde maliyet çıkarılmaktadır. Bilinmeyen, gözle görünmeyen, yerin altında ortaya çıkmış bir arızayı buluyoruz. Bu yapılan işlem sizin ayağınıza kadar, evlere götürdüğümüz çalışmadır.

Su Kaçağı Tespiti

Bütçenize uygun diye, nasıl bir tesisatçı olduğunu bilmeden evinizi emanet ettiğiniz ustaların, sizi daha büyük zararlarla karşı karşıya bırakması olmadık şeyler değil. Su kaçağı akla mantığa sığmayan bölgelerde meydana gelir. Sanırım bununla ilgili son zamanlarda gördüğümüz şaşırtıcı bir örnek sorunun ne derece önemli olduğunu en iyi anlatan nitelikte olacaktır. Sürekli kanal tıkanması yaşayan ve bu zamana kadar sayısız defa tıkanan kanalı açtırmak için İski dışında tesisatçıdan yardım alarak çözüm bulmaya çalışılan ancak sorunların sadece kendi binasında değil aynı zamanda yan tarafın bodrumundan sızan sularla birlikte daha zor bir hal alan bir müşterimiz vardı. Tıkanıklık açılıyor 1 ay kadar bir müddet sonra, yan tarafta oluşan su kaçağı hattın tekrar tıkandığının işaretçisi olarak bir ton işlemleri aynı şekilde yaşanmaktadır. Defalarca yapılan işlemler yerine su kaçağını tespit eden firmadan yardım almak çok daha ucuza mal olabilirdi.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Kanal borusu ile su kaçağının oluştuğu bölge arasında nereden bakarsınız 5 metrelik bir uzaklık var ki bu uzaklıkta bile çok yüksek denecek seviyede su kaçağı problemi yaşanıyordu. Neyse ki hattın içerisinde yapılan kamera ile tespitler, kanal borusunda meydana gelen kırılma nedeniyle, buradan geçen su ve maddelerin kalarak sürekli tıkanmaya neden olduğu anlaşılmıştır. Bunun gibi sayısız daha birçok örnek verilebilmektedir. İşini bilmeyen ustalar su kaçağı tespiti fiyatları açısından size düşük ücretlerden söz edebilirler. Çünkü yaptıkları işlem son derece ilkeldir ve hiçbir zaman sağlam bir iş olmaz. Belki de üzerine çok az bir ilave yaparak, robotlar ile su kaçağının önüne geçmeye çalışsanız, sürekli harcamak zorunda kalmayacağınız ücretler ile aslında siz karlı çıkacaksınız.

Türkiye şartlarında gümrük vergisinin ağır olması, aldığımız cihazların fiyatlarını iki katına çıkarmaktadır. Aletle su tesisat patlaklarına bakma işine ilk başladığımız yıllarda kullandığımız makinelerin servis fiyatları yüzünden çok paralar harcanmıştır. İstanbul’da artan tesisat şirketlerinin ortak çalışmaları sonucunda, maliyetleri yarı yarıya düşürmeyi başardık. Sonuçta su kaçağı tespiti fiyatlarını düşürdük.

Su Kaçağı Bulmada İstanbul Tesisat Farkı:

İstanbul su kaçağı tespiti fiyatları çok ise yapılan işlem %100 garantilidir diye bir iddiamız yok tabi ki. Fakat kendi adımıza konuşmak gerekirse;

 • Olmadık noktalardan çıkan su kaçağı tespitleri için dahi belli bir fiyat bedeli üzerinden yapılan anlaşmanın üzerine ek bir masraf konulmamaktadır.
 • Tüm problemler doğru bir şekilde giderilmektedir.
 • Sonradan çıkan sürprizler ve yoğun kırılmalar ile başınızı ağrıtıp, bütçenizi sarsmamak için iyi araştırma yapılmaktadır.
 • Kaçak bulunurken teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanılarak en az hasar ile tamir gerçekleştirilmektedir.
 • Gönderdiğimiz tüm servis elemanlarına yeterli eğitim ve bilgi verilmektedir.
 • Personel yalnızca yaptığı iş ile ilgili değil, müşteri memnuniyeti ve haklılığı konusunda eğitilmektedir.
 • Kaçağın tamiri için mümkün olan en kısa süre belirlenerek bir an önce sorun giderilmektedir.
 • İş bittikten sonra da müşterilerimizin şikayetleri ve istekleri göz önünde bulundurularak değerlendirilmektedir.
 • En önemlisi tüm servis görevlilerimiz ev mahremiyeti ve saygı kurallarına riayet eden insanlar arasından titizlikle seçilmektedir.

cihazli-su-kacagi-tespit-fiyatlari-13

Cihaz ile su kaçağı nasıl tespit edilir- Kameralı sistemlerle su borusu patlağını bulan firmalar

Makine ile su kaçağı nasıl bulunur? Diye düşünüyorsanız bu cihazlar ön çalışma yapmaksızın patlayan borunu yerini gösteremez. Sadece cihazla su kaçıran noktayı bulmak gibi bir durum söz konusu bile değildir. Konusunda profesyonel bir tesisatçı cihaz yardımı ile fazladan kırım yapmadan kaçağın yerini bulabilmektedir. Peki bu aletler ne işe yarar? bunlara sizlere kısaca aktaracağız. Tesisatlar atık su ve temiz su tesisatı olarak ikiye ayrılmaktadır. Temiz su boruları diye nitelendirdiğimiz tesisatlar musluktan akan şebeke sularıdır.

Temiz su kaçağı nasıl bulunur? Öncelikle tesisata uygun bir yerden makine bağlanarak tesisata belli bir oranda su basılması sağlanmaktadır. Ardından borulara bağlanan manometre cihazı takip edilerek herhangi bir oynama olup olmadığı kontrol edilmektedir. Makinede oynama var ise tesisatın bir noktasında su kaçağı olduğunu anlamış oluruz. Bu durumda profesyonel ekiplerimiz sese duyarlı akustik dinleme cihazları ile suyun çıkış noktasını tespit edip nokta atışı yapmaktadır.

Gider borularındaki su kaçağı nasıl bulunur? Hangi cihazlar kullanılır ? Atık su tesisatlarındaki kaçaklar temiz su kaçağına oranla daha pis bir akıntıdır ve alt kattaki hane sahibine bu pisliği çekmek zorunda bırakmaktadır. Gider borularındaki su sızıntısını bulmak için boruların içerisine ucunda endoskopik kamera olan cihaz salınmaktadır. Akabinde ekrandan görüntü izlenerek borulardaki tüm deformasyonlar gözle görülür bir şekilde incelenebilmektedir. Kameralı cihaz ile su kaçağı tespiti yaptırmak fazladan yapılacak kırımların önüne geçmektedir.

Nadir de olsa kalorfierde tesisatında kaçak olduğu zamanda alt kata su akma olayı yaşanmaktadır daha detaylı billgi için yandaki linki tıklamanız yeterlidir.    Kalorifer Tesisat Borularında Kaçak Tespiti

aleile-su-kacagini-bulma-fiyatlari-13

Aletle Su Kaçağı Tespitinin Faydaları

Su kaçağı sorunu bazen bilgimiz dışında meydana gelir ve ilerlediği takdirde olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Bu olumsuz sonuçlar maddi olarak da meydana gelebilmektedir. Bu yüzden gereken önlem alınmalıdır ve su kaçağı tespit edildiğinde uzman kişilere başvurulmalıdır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte su kaçağı tespitleri daha da kolay hale gelmiştir. Bu kolay hale gelmesinin sebeplerinden birisi alet kullanımının yaygınlaşmasıdır. Bu aletlerin kullanımı arttıkça su kaçağı tespiti sırasında verilen zarar da ortadan kalkmaktadır. Böylece ekstra bir maddi zarar görmemiş olursunuz. Alet ile su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra gereken işlemler de beraberinde birlikte yapılmaktadır.

Su kaçağı tamirat fiyatları belirlenirken temiz su onarımı ve gider borusu değişimi olarak ikiye ayrılmaktadır. Gider borusunda kaçak tamiri fiyatları temiz suya göre biraz daha pahalıdır.

Tüm bu anlattıklarımızı toparlarsak eğer makineyle su kaçağı tespit fiyatları eski usul yöntemlerden çok daha ucuz maliyetlere çıkmaktadır. İstanbul Tesisat aletle su kaçağı bulma fiyatı verirken ekstra maliyetler çıkarmayacağına dair garanti veren bir firmadır. Firmamız İstanbul’un tüm semtlerine hizmet vermektedir. Makineyle su kaçağı bulan tesisatçı usta fiyatlarımızı öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. 7/24 acil su kaçağı hizmeti fiyatlarımız değişkenlik göstermez.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Su kaçağı tespiti fiyatları, tüketicilerin tamamı açısından çok önemsenen bir detay olarak kabul edilmektedir. Çünkü su tesisatında yaşanan kaçak sorununu gidermek için tespit yapacak firmaya ne kadar ödeneceğini bilmelisiniz. Ücreti bilerek hizmet almak en doğrusudur. Siz de profesyonel bir çözüme ulaşmak ve ihtiyaçlarınıza uygun bir hizmet almak için harekete geçin. Böylelikle su kaçağı tespiti için fiyatlar belirlenirken nelerin dikkate alındığına bir göz atmalısınız.

Daire Büyüklüğü

Su kaçağı tespiti gerçekleşirken ne kadar büyük bir alanda tarama yapılacağı fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir. Çünkü dairenin çok büyük olması tesisatın daha geniş bir alana yayılmasına neden olur. Bu da servis süresini ve hizmet süreçlerini doğrudan etkileyen bir faktör olarak kabul edilmektedir. Siz de bu çok önemli detayı dikkate alarak su kaçağı tespit hizmeti almalısınız. 

Kullanılan Ekipman

Su kaçağı tespiti yapılırken çoğu zaman teknolojik ekipmanlar kullanılmaktadır. Çünkü duvarın arkasında sızan suyu gözle görmek çok zordur. Noktasal tespit işlemlerinin gerçekleştirilmesi açısından değerli olan ekipmanlar fiyatları doğrudan etkileyen bir konudur. Siz de bu çok önemli detayı dikkate alın. Böylelikle su kaçağı tespit fiyatları ile alakalı profesyonel bir çözüme ulaşmalısınız.

Su Kaçağı Tamir Talebi

Su kaçağı tespiti ile su kaçağının tamir edilmesi talepleri gelebilmektedir. Bu tür durumlarda ücretlerde farklılıklar ortaya çıkması çok doğaldır. Siz de bu konuda taleplerinizi değerlendirerek su kaçağı tespiti ile alakalı en kaliteli hizmetlere ulaşabilirsiniz.

“Su Kaçağı Tespiti Fiyatları” üzerine 12 yorum

 1. Banyomuzda seramik yenileme sonucunda, alt daireye su kaçağı oluştu. Usta derz dolgusundan kaynaklandığını söyleyerek yeni bir derz dolgusu yaptı. Ancak kaçak kesilmedi. Önceleri kokusuz şimdi koku veren su kaçağı devam ediyor. Bu konu ile tespit ücretiniz nedir? Yerimiz Gaziosmanpaşa/İSYT.

  Cevapla
 2. Merhaba, alt katımıza mutfak kısmı buzdolabı altından su akıntısı var. Buzdolabı altıda sadece kalorifer borusu var. Kaçak tespiti fiyatı için bilgi rica ederi..

  Cevapla
  • Merhaba. Mutfakta sadece kalorifer borusu yoktur. Ayrıca bataryaya gelen temiz su hattı da vardır. Su akıntısı buzdolabın altına gelse bile suyun başka yerden gelme ihtimalide vardır. Bunun için cihazlarla tespit yapılması gerekmektedir. Normal dairede tespit 150 TL dublexs dairede 200 TL dir. bizden destek alabilirsiniz 0212 645 33 33 bu numaradan bize ulaşabilirsiniz.

   Cevapla
 3. Merhaba, Beylikdüzü Gürpınar da İkamet Etmekteyim Benim Şikayetim Kombimin Suyu Akşam veriyorum Sabah Kalktığımda Kombinin Suyu Bitiyor Tekrar Su Verince Çalışıypr Kombi Bakımı Yapıldı Hiçbir Anormallik Yok Kombide Bu Konuyla İlgili Komple Tesisatımı Görüntülü Baktırıp Gerekir Bu Sıkıntı 1 Ay dır Devam Ediyor. Ayrıca görüntülü Kamera İle Tespit ve Onarım Fiyatınız Ne Kadardır. Selamlar yücel kahraman

  Cevapla
  • Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Kombinizin devamlı su eksilmesinin nedeni kalorifer hattınızda kaçak olmasından kaynaklanmaktadır. Bunun için iki işlem yapılabilir. Birincisi termal kamera ile bakılıp kaçak yeri bulunur o bölge açılıp tamir edilir bunun bunun fiyatı 250+tamir için gelen ekip fiyat veriyor. İkincisi sisteme direk olarak ilaç uygulaması yapılır bu işlemde herhangi bir yerin kırılmasına gerek yoktur. Bu işlemin fiyatıda 400 tl dir. SAYGILARIMLA

   Cevapla
 4. Su saatinin çıkışında demir boru üzerinde ince bir delik ufak tabiri caizse istiyor boru bayram sonu tamir anca yaptırabilirim geçici bunu ne ile kesebilirim değerli ustam

  Cevapla
  • İyi günler Ercan Bey. Demir boru için geçici bir çözüm bulunamaz maalesef. Deliğin üstünü en fazla sıkı bir şekilde sarıp kapatırsınız. Ama yinede etkili olmayacaktır. Çünkü su bu eğer bir yerden akmaya başladıysa önünü betonlamadıkça kesemezsiniz maalesef. Bu sebeple en sağlıklısı boruyu bir an önce değiştirip sorunu çözmeniz.

   Cevapla
  • İyi günler Kubilay Bey. Muhtemelen akan su temiz su tesisatından ve bununda ilaçla tamiratı pek mümkün değil ve sağlıksız. Bu yüzden yapmanız gereken ve en etkili sağlıklı yöntem kaçağı cihazla bulup tamiratını yaptırmaktır. Kaçağınız eğer temiz suda ise yeri noktasal bulunup tamiratı yapılabilir efendim. 150 TL tespit ücretimiz var ve kaçağın yeri bulunduktan sonra tamiratı için fiyat veriyoruz çıkacak arızaya göre orada efendim.

   Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara