En Uygun Tıkalı Boru Açma Fiyatları 2024

Makine ile tıkalı boru açma, çeşitli nedenlerden dolayı pis su borularında ilerleyen suyun yavaşlaması veya tamamen durması sonucu ortaya çıkar. Tıkanıklık açma makinesinin içerisine yerleştirilen telin ucuna tıkanıklığı parçalayan aparat takılarak borunun açılması sağlanır. Sürekli tıkanan kanalizasyon boruları için tıkalı boru açma servislerinden görüntülü makine ile kontrol edilmesi istenmelidir.

kirmadan-tikali-boru-acma-servisi-istanbul-431

kameralı su kaçağı tespiti fiyatları

Makine ile Tıkalı Boru Açma

Mutfak lavabosu ya da bulaşık makinesinden gelen yemek artıkları, banyo lavabosunda veya giderindeki sabun ve saç kalıntıları ya da tuvaletlerdeki kâğıt atıkları ve yanlış döşeme nedeniyle zamanla borular içinde tıkanıklık yaşanabilmektedir. Pompalama işlemi veya kimyasal kullanımı boru tıkanıklığı için geçici çözümler olsa da ileri düzeyde tıkanıklıklar için yeterli olmadığı gibi lavabo açıcı gibi kimyasallar borulara zarar verecektir.
Gelişen teknolojiyle birlikte tıkalı boru açma işlemi kırmadan yapılabilmektedir. Kameralı ve kamerasız sistemler kullanarak yapılan tıkalı boru açma işlemlerinde pimaş borulara zarar vermeden tıkanıklık giderilir. Kameralı sistemler, tıkanıklığın sebebini görüntüleyerek kırmadan zahmetsiz olarak tıkalı boru sorununa çözüm getirecektir. Tıkanıklık giderildikten sonra kamera ile gözlenerek döşeme hataları varsa tespit edilir. Böylece tıkanıklığın yeniden yaşanmasının önüne geçmiş olur.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

makine-ile-tikali-boru-acma-hizmeti-430

Ara sıra da olsa ortaya çıkıp baş belası olan tıkalı borular için profesyonel yardım almak problemi ekstra tadilat masraflarına neden olmadan, kısa ve en ucuz maliyetle gidereceğinden bir sorun olmaktan çıkacaktır.
İstanbul Tesisat tıkalı boru açma servis hizmetini, bir telefonla yardım alarak çözebileceğiniz bir firma. Yapmanız gereken boru tıkandığında size en yakın İstanbul Tesisat şube telefonunu çevirip adresinizi yazdırmaktır. Evinize gelen ustalar tıkanmayı açtıktan sonra servis formunu doldurarak işlerini bitirmiş olurlar.

İstanbul Tıkalı Boru Açma

İstanbul Tıkalı Lavabo Borusu Açma: Lavabo gider borularında kırma işlemine gerek kalmadan tıkanıklık açma hizmeti veriyoruz. Sürekli tıkanma yaşanan lavabo borusunda, suyun gidişini rahatlatan yıkama işlemi gerçekleştirerek uzun ömürlü çalışma yapıyoruz.

İstanbul Tıkalı Tuvalet Borusu Açma:  Genelde yatay tuvalet borularında gerçekleşen tıkanmaları, daralma olan noktaya gönderdiğimiz robot sayesinde genişletiyoruz. Tuvaletin içine kaçan maddeleri ileri doğru iten mekanizma ile kanalizasyona gönderiyoruz.

tikali-tuvalet-borusu

İstanbul Boru Tıkanıklığı Açma: Kameralı cihazla boru tıkanıklığı yaşanan evlerde açma işlemini gerçekleştirdikten sonra görüntüleme yaparak, inşaat hatalarını araştırıyoruz. Müşteriye borunun neden tıkandığı hakkında geniş bilgi veriyoruz.

İstanbul Tıkalı Banyo Borusu Açma: Banyo gider borularını açtıktan sonra ileriye doğru gönderdiğimiz makineyle tesisat problemlerini ortaya çıkarıyoruz. Banyoda bulunan duş, yer gideri gibi su çekişi ağırlaşan borularda temizlik hizmeti sunarak suyun daha hızlı ilerlemesini sağlıyoruz.

İstanbul Tıkalı Klozet Borusu Açma: Klozetin içine kaçırılan yabancı cisimleri etrafa zarar vermeden çıkarabiliyoruz. Tıkalı klozet borusunu, 30 dakikalık basit bir işlemle açarak içeride bulunan ıslak mendil ve tuvalet kâğıtlarını yok ediyoruz.

İstanbul Tıkalı Kanalizasyon Borusu Açma: Kanalizasyon borusu tıkanıklığı işlerinizde ev ya da iş yeri hiç fark etmeden, günün her saati bizi arayarak hizmet alabilirsiniz. Kanalizasyon borularında yaşanan çökme ve kırılma şikâyetlerini uzman tesisatçı kadromuz ile düzeltiyoruz.

kamerali-alet-ile-tikali-boru-acan-firmalar-432

İstanbul Boru Tıkanıklığı Açma

İstanbul Mutfak Borusu Tıkanıklığı Açma: Genelde yemek yağlarının sebep olduğu tıkalı mutfak gideri borularında, parçalama tekniği kullanılarak temizlik hizmeti sağlıyoruz.

Bahçe Gider Borusu Açma: Yağmur suyunu tahliye etmek için kullanılan bahçe gider borularında, uzun metrajlı tıkanıklık açma robotunu kullanıyoruz. Yaprak, kum, toprak benzeri, bahçe borusunu tıkayan maddeleri basınçlı suyla tahliye ediyoruz.

İstanbul Tıkalı Kanal Borusu Açma: Binaların kanal borularında Rothenberger r600 makinesi kullanılarak, suyun geri taşması engellenmekteyiz. Bütün atık suyun içinden geçtiği kanal borularını yeniden eski haline çeviriyoruz.

surekli-tikanan-boru

Tıkanan Çamaşır Makinesi Borusu Açma: Tıkalı çamaşır makinesi borusunun neden olduğu kirliliği ortadan kaldırmak için kullanılan tekniği evinizde hiç yorulmadan uygulayan İstanbul Tesisat uzman kadrosuyla çalışabilirsiniz.
Tıkanan Bulaşık Makinesi Borusu Açma: Mutfakta biriken bulaşıkların bütün kiri, atık su tahliye borusundan geçmektedir. Uzun süreli kullanılan bulaşık makinesi borusu, evdeki diğer pis su giderleriyle birleştiğinde kalıplaşmış maddelere dönüşür. Yumruk büyüklüğünde oluşan bu tıkanmaları, borulara zarar vermeden açma işlemi yapmaktayız. Standart 50mm çapında döşenmiş yatay hatlarda, tıkanıklık açma ücreti 150 TL’dir. Borunun büyüklüğüne göre değişen fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak mı istiyorsunuz? Bunun için 0554 499 36 18 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır.

tikali-dus-gider-borusu

Tıkalı Boru Açma İşlemleri ve Tıkanıklık Açma Süreci

Evinize gelen İstanbul Tesisat ustaları tıkalı boruya müdahale eder. Bunun için robota bağlı çelik yayları herhangi açık bir gidere gönderir. Dönerek ilerleyen kıvrımlı yay, tıkalı bölgeye ulaşıncaya kadar çalıştırılır. Tıkalı boru açıldıktan sonra, kontrol etmek amacıyla kamerayla borunun içine bakılarak işlem sonlandırılır.

Gider borusu tıkandığında fiyatlandırma yapabilmek için gideri tahliye eden borunun çapının bilinmesi gerekir. Piyasada tıkalı gider borularını açmak için belirlenen ücretler, işlem süresine göre belirlenmektedir. Kısa mesafede açılan boru tıkanmalarının işçiliği daha kısa sürede yapıldığı için belirlenen standart ücrete tabidir.

Tıkalı boru açmak için bir profesyonelden destek almadan önce aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Bir tesisatçı çağırmadan önce tüyleri ve diğer tıkanıklıkları gidermek için şu ipuçlarını deneyin:

Tahliye Tapasını Kontrol Edin

Saç veya başka bir kalıntı bulursanız tahliye tapasını çıkarın, temizleyin ve ardından yeniden monte edin.

Pistonu Kullanın

Tahliyeyi piston çanıyla kapatın. Böylece kenarlar sızdırmaz hale gelir. Ardından içeri ve dışarı doğru iterek suyu borulardan yukarı ve aşağı doğru zorlar. Tıkanıklık lavabodaysa pistonu kullanmadan önce en az su akıtın.

Tahliye Borusunu Kontrol Edin

Banyo ve mutfak lavabolarınızın altında bulunan ve tıkanıklık olup olmadığını kontrol ediyoruz. Bunun için açabileceğiniz U şeklindeki boru tahliye borusudur. Su ve kalıntıları toplamak için borunun altına bir kova yerleştirin. Küvetinizin altındaki P-borusu o kadar kolay erişilebilir değildir. Bu nedenle önce küvet tahliyesini temizlemeyi deneyin. Küvet tıkanıklıkları için küvet giderinizden taşma plakasını ve tıpayı da çıkarabilirsiniz. İyi bir sızdırmazlık sağlamak için taşma plakasını nemli bir sünger ve plastikle örtün.

“En Uygun Tıkalı Boru Açma Fiyatları 2024” üzerine 20 yorum

 1. Selamın aleyküm ustam benim ev mutfak ve banyo lavabom aynı hat üzerinde zaman zaman suyu göndermekte problem yaşıyorum bilinen kimyasallar ile müdahale ettiğimde açılıyor fakat bir müddet sonra tekrarlıyor bu hat tahminen 4 ila 5 metre arasında bana tahmini bir yapım zamanı ve fiyat bilgisi verirseniz sevinirim teşekkürler kolay gelsin

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Mutfak hattınız yağlanmadan dolayı tıkanmış ve sizin kullandığınız kimyasallar geçici olarak açmakta ve tekrar tıkanmaktadır. Biz bu işlemler için robot ve kamera sistemi kullanmaktayız. Bunun fiyatı 150 tl’dir. Destek için 0212 645 33 33 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Balkon gideri için tıkanıklık açma ücretimiz 150 tl’dir. Lavabo içinde gelen ekip bakıp size makul bir fiyat verebilirler. Destek için 0212 645 33 33 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA.

   Yanıtla
 2. güneş enerjisinden gelen sıcak su cok düşük tazyikte gelmektedir.orta da bulunan vanayı söktüm contann olmadğını gördüm muhtemelen conta boru içine kaçmış olabilr. en kısa sürede kırmadan nasıl bulabilrim iyi akşamlar kolay gelsin

  Yanıtla
  • İyi günler Hasan Bey. O contayı bulmanız hemen hemen imkansız. Borunun neresinde hangi noktasında bunu tahmin etmekte bilmekte hemen hemen imkansız efendim. Bu yüzden yerini bulmak yerine tesisata basınç vererek contayı sistemden dışarıya atabiliriz. Bu şekilde kırmadan en hızlı çözüm olur. Diğer şekilde her halükarda kırmak zorunda kalırsınız efendim.

   Yanıtla
 3. evlere tıkanık boru açmaya gelirken kullandığınız kamera sistemi hakkında bilgi almak istiyorum . Bu kameralar boruyu tıkayan sebebi tam olarak gösteriyor mu? Her sene bizim evin tuvaleti 2 kere tıkanıyor pompa yöntemiyle tıkanmayı açıyoruz fakat buna kesin bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Evin tesisat borularını 5 yıl önce tamamen değiştirmiştik. Bize kalıcı bir çözüm üretecek firma arıyoruz.

  Yanıtla
  • Kullandığımız kameraları boruların içine gönderdiğimizde aktardığı görüntüleri anlık olarak inceleyebiliyoruz. Tuvaletin borusunda tıkanmaya sebep olan yabancı maddeleri görüntüleyip tam olarak yerini işaretliyoruz. Bazen borunun içine kaçan yabancı bir cisim bazen de borular döşenirken suyun akışını yavaşlatacak tesisat uygulamaları ile karşılaşıyoruz. Kalıcı çözüm üretebilmek için borunun röntgeni çekilir ve arızalı bölge tam olarak tespit edilir.

   Yanıtla
 4. Merhaba,
  Evimizin tesisatını ve banyolarını taşınmadan önce değiştirdik. Önceki evimde küvet giderinde hiç sıkıntı yaşamazken duş teknesi gideri hep tıkalı gibi oluyordu. Malzeme aldığımız nalbur geniş çaplı bir gider kullandığımızda sorun olmayacağını söyledi. Fakat taşındıktan sonra daha hiç kullanılmamışken bile suyu açtığımda su anında göllendi. Gideri incelediğimde küvetinki gibi değil, içiçe geçmiş iki silindir gibi tuhaf bir şey olduğunu gördüm. Daha doğrusu suyun gideceği çok az bir delik vardı. Şimdi sorun bunda mı bilemiyorum, bizim tuş teknesi 7 cmlik, buraya farklı tür bir gider takma imkanı var mıdır, resim ekleme imkanı olsa resim de gönderebilirim.. Ayrıca bu giderde devamlı su görünüyor, bu da beni rahatsız ediyor, küvet giderinde böyle bir şey görmüyorum, bunu da değiştirmek mümkün müdür? Teşekkürler

  Yanıtla
 5. Istanbul tesisata çok teşekkür ediyorum,aradiktan yarım saat sonra hemen ilgili arkadaş kapimdaydi..
  Barış bey 3 gündür acamadigimiz boruları 5 dakika gibi bir sürede üstelik hiç bir yeri kirletmeden tertemiz şekilde açtı…Çok çok teşekkür ediyorum. .İyi çalışmalar..

  Yanıtla
 6. Telefonla servis yazdırdım tıkalı gider borusunu açmak için servise gelen arkadaş elinden gelenin en iyisini yaptığına inanıyorum. Akşam saat 9’a kadar açmak için uğraştı kireçlenmeden dolayı tıkanan tuvaletin borusu 3 saatlik bir çalışmanın ardından açıldı. Adnan ustaya teşekkürlerimi iletmenizi istiyorum.

  Yanıtla
 7. 45 yıllık apartmana ait bulunamayan ve tıkalı pis su gideri firmanın özellikle de Yunus ve H. İbrahim beyin yardımıyla 2. günde bulunup, Ömer ustanın çalışmasıyla kısa sürede sonuca ulaştı. Kendilerine çalışmalarından dolayı çok çok teşekkür ederim. T.Karagol Elk. muh.

  Yanıtla
 8. sürekli tıkanmakta olan pis su borusunu için firmanızdan serviste bulundum
  servise gelen cemil bey kısa surede tıkalı boruyu acıp işlemini bitirerek dairemden ayrıldı ve bi daha tıkanmayacagını söyledi gercekten te 4 aydır tıkanma problemi yasamadık

  Yanıtla
 9. kırılmadan acılmaz dedikleri pis su borusunu istanbul tesisatın işinin ehli ustaları kırmadan yarım saat gibi kısa sürede etrafı kirletmeden acıp işlerini tertemiz şekilde yaparak dairemdeki sıkıntıyı çözdüler ve dairemden ayrıldılar
  artık eskisi gibi kırarak deilde kırılmadan da tıkalı olan borunun acıldıgını ve etrafın batmadıgını biliyorum

  Yanıtla
 10. tıkalı olan atık su borumuzu tesiatcıların acılmaz kırılması lazım demesine ragmen istanbul tesisatın deneyimli teknik ekipleri tarafından makina ile tıkalı olan boruyu acıp kontrollerini yaptıktan sonra iş yerimizden ayrıldı inaşallah bi daha görüşmeyiz

  Yanıtla
 11. Boru tıkandığında karşınıza hoş olmayan bir durum çıkıyor. Tıkalı borunun açılmasının ardından sorunumuz kalmadı bir daha görüşmeyiz inşallah ?

  Yanıtla
 12. Kanalizasyona giden boru tıkandığında aklınaza ilk gelecek isim olsun bu firma gerçekten işini doğru yapıyor. Laf olsun diye söylemiyorum tıkalı boruyu yarım saat gibi kısa sürede açtılar. Merak eden arkadaşlar için söylüyorum kullandıkları cihazlar boruya gerçekten zarar vermiyor gönül rahatlığı ile çağırabileceğiniz bir yer ?

  Yanıtla
 13. Su giderlerinin tıkandığında kırılmadan açıldığını minibüslerin arkasında reklam olarak hep görüyordum. Ama lazım olur diye hiç telefonlarını almamıştım. Tuvalete cep telefonunu düşürdüm bir hafta sonra boular tıkanmaya başladı. Bilgisayardan bu işi yapan firmaları ararken İstanbul Tesisat firmasına ulaştım. İşlerine gereken hassasiyeti gösterdikleri giyim kuşam ve kullandıkları makinelerin temizliğinden belli oluyor.

  Yanıtla
 14. Bizim de tuvalet giderimiz sık sık tıkanıyor.Yaklaşık 2 yıl önce üst kata yeni kiracının gelmesiyle
  tıkanma sorunu yaşamaya başladık.Üst kattan tuvalete atılan kağıt parçaları ve pedler boruların tıkanmasına sebebiyet verdi.Halende atmaya devam ediyorlar.İlk başlarda kimyasal açıcılar ile ( kostik , sıvı jel )
  açtığımızda 3-4 ay tıkanma olmazken şimdi bu 1 haftaya düştü.Evimiz sigortalı olduğu için geçen
  sene tamamen tıkalı iken sigorta firmasından gelen arkadaş kamera olmadan sadece matkap ucuna takılan
  titreşim telleriyle salınım yaparak güya açmıştı.Tıkanan yer tam da sitenizde bahsettiğiniz gibi bizim
  giderin ek çıkış yeridir.Üst kattan tuvalet kağıtlarının atılmasıyla tıkanma çıkış borusunun olduğu ek yer de oluyor. Apartmanın tıkalı gider borusu 40 yıllık beton boru.Normalde tuvalet kağıtları atılmasa böyle bir sorunumuz olmayacak ama maalesef sürekli atılıyor.Sizden öğrenmek istediğim daralmış olan
  tıkanan ek yerin çapını yani et kalınlığını kireç ve tortularla beraber elinizdeki cihazlarla açabilir misiniz?
  Çünkü geçen sene gelen sigortacı arkadaş da 15 metre salınım yaparak açmıştı ancak 4 ay sonra gene
  tıkanma olmuştu.Şu an gider yarı açık ve boruyu tamamen açarak aynı sorunun tekrarlanmamasını
  garanti edebilir misiniz? Çünkü sizden sonrada üst kattan kağıt atılmaya devam edilecek.Böyle bir işlem
  bize fiyat olarak ne kadara mal olur.Konuyu açık yazdım çünkü daha evvel yapılanlar sonuç vermedi.
  Evimiz Kadıköy’dedir.
  Konu hakkında cevap maili yazabilirseniz çok memnun olurum.

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara