En Uygun Tıkalı Boru Açma Fiyatları 2023

Makine ile tıkalı boru açma, çeşitli nedenlerden dolayı pis su borularında ilerleyen suyun yavaşlaması veya tamamen durması sonucu ortaya çıkar. Tıkanıklık açma makinesinin içerisine yerleştirilen telin ucuna tıkanıklığı parçalayan aparat takılarak borunun açılması sağlanır. Sürekli tıkanan kanalizasyon boruları için tıkalı boru açma servislerinden görüntülü makine ile kontrol edilmesi istenmelidir.

kirmadan-tikali-boru-acma-servisi-istanbul-431

kameralı su kaçağı tespiti fiyatları

Makine ile Tıkalı Boru Açma

Mutfak lavabosu ya da bulaşık makinesinden gelen yemek artıkları, banyo lavabosunda veya giderindeki sabun ve saç kalıntıları ya da tuvaletlerdeki kâğıt atıkları ve yanlış döşeme nedeniyle zamanla borular içinde tıkanıklık yaşanabilmektedir. Pompalama işlemi veya kimyasal kullanımı boru tıkanıklığı için geçici çözümler olsa da ileri düzeyde tıkanıklıklar için yeterli olmadığı gibi lavabo açıcı gibi kimyasallar borulara zarar verecektir.
Gelişen teknolojiyle birlikte tıkalı boru açma işlemi kırmadan yapılabilmektedir. Kameralı ve kamerasız sistemler kullanarak yapılan tıkalı boru açma işlemlerinde pimaş borulara zarar vermeden tıkanıklık giderilir. Kameralı sistemler, tıkanıklığın sebebini görüntüleyerek kırmadan zahmetsiz olarak tıkalı boru sorununa çözüm getirecektir. Tıkanıklık giderildikten sonra kamera ile gözlenerek döşeme hataları varsa tespit edilir. Böylece tıkanıklığın yeniden yaşanmasının önüne geçmiş olur.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

makine-ile-tikali-boru-acma-hizmeti-430

Ara sıra da olsa ortaya çıkıp baş belası olan tıkalı borular için profesyonel yardım almak problemi ekstra tadilat masraflarına neden olmadan, kısa ve en ucuz maliyetle gidereceğinden bir sorun olmaktan çıkacaktır.
İstanbul Tesisat tıkalı boru açma servis hizmetini, bir telefonla yardım alarak çözebileceğiniz bir firma. Yapmanız gereken boru tıkandığında size en yakın İstanbul Tesisat şube telefonunu çevirip adresinizi yazdırmaktır. Evinize gelen ustalar tıkanmayı açtıktan sonra servis formunu doldurarak işlerini bitirmiş olurlar.

İstanbul Tıkalı Boru Açma

İstanbul Tıkalı Lavabo Borusu Açma: Lavabo gider borularında kırma işlemine gerek kalmadan tıkanıklık açma hizmeti veriyoruz. Sürekli tıkanma yaşanan lavabo borusunda, suyun gidişini rahatlatan yıkama işlemi gerçekleştirerek uzun ömürlü çalışma yapıyoruz.

İstanbul Tıkalı Tuvalet Borusu Açma:  Genelde yatay tuvalet borularında gerçekleşen tıkanmaları, daralma olan noktaya gönderdiğimiz robot sayesinde genişletiyoruz. Tuvaletin içine kaçan maddeleri ileri doğru iten mekanizma ile kanalizasyona gönderiyoruz.

tikali-tuvalet-borusu

İstanbul Boru Tıkanıklığı Açma: Kameralı cihazla boru tıkanıklığı yaşanan evlerde açma işlemini gerçekleştirdikten sonra görüntüleme yaparak, inşaat hatalarını araştırıyoruz. Müşteriye borunun neden tıkandığı hakkında geniş bilgi veriyoruz.

İstanbul Tıkalı Banyo Borusu Açma: Banyo gider borularını açtıktan sonra ileriye doğru gönderdiğimiz makineyle tesisat problemlerini ortaya çıkarıyoruz. Banyoda bulunan duş, yer gideri gibi su çekişi ağırlaşan borularda temizlik hizmeti sunarak suyun daha hızlı ilerlemesini sağlıyoruz.

İstanbul Tıkalı Klozet Borusu Açma: Klozetin içine kaçırılan yabancı cisimleri etrafa zarar vermeden çıkarabiliyoruz. Tıkalı klozet borusunu, 30 dakikalık basit bir işlemle açarak içeride bulunan ıslak mendil ve tuvalet kâğıtlarını yok ediyoruz.

İstanbul Tıkalı Kanalizasyon Borusu Açma: Kanalizasyon borusu tıkanıklığı işlerinizde ev ya da iş yeri hiç fark etmeden, günün her saati bizi arayarak hizmet alabilirsiniz. Kanalizasyon borularında yaşanan çökme ve kırılma şikâyetlerini uzman tesisatçı kadromuz ile düzeltiyoruz.

kamerali-alet-ile-tikali-boru-acan-firmalar-432

İstanbul Boru Tıkanıklığı Açma

İstanbul Mutfak Borusu Tıkanıklığı Açma: Genelde yemek yağlarının sebep olduğu tıkalı mutfak gideri borularında, parçalama tekniği kullanılarak temizlik hizmeti sağlıyoruz.

Bahçe Gider Borusu Açma: Yağmur suyunu tahliye etmek için kullanılan bahçe gider borularında, uzun metrajlı tıkanıklık açma robotunu kullanıyoruz. Yaprak, kum, toprak benzeri, bahçe borusunu tıkayan maddeleri basınçlı suyla tahliye ediyoruz.

İstanbul Tıkalı Kanal Borusu Açma: Binaların kanal borularında Rothenberger r600 makinesi kullanılarak, suyun geri taşması engellenmekteyiz. Bütün atık suyun içinden geçtiği kanal borularını yeniden eski haline çeviriyoruz.

surekli-tikanan-boru

Tıkanan Çamaşır Makinesi Borusu Açma: Tıkalı çamaşır makinesi borusunun neden olduğu kirliliği ortadan kaldırmak için kullanılan tekniği evinizde hiç yorulmadan uygulayan İstanbul Tesisat uzman kadrosuyla çalışabilirsiniz.
Tıkanan Bulaşık Makinesi Borusu Açma: Mutfakta biriken bulaşıkların bütün kiri, atık su tahliye borusundan geçmektedir. Uzun süreli kullanılan bulaşık makinesi borusu, evdeki diğer pis su giderleriyle birleştiğinde kalıplaşmış maddelere dönüşür. Yumruk büyüklüğünde oluşan bu tıkanmaları, borulara zarar vermeden açma işlemi yapmaktayız. Standart 50mm çapında döşenmiş yatay hatlarda, tıkanıklık açma ücreti 150 TL’dir. Borunun büyüklüğüne göre değişen fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak mı istiyorsunuz? Bunun için 0554 499 36 18 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır.

tikali-dus-gider-borusu

Tıkalı Boru Açma İşlemleri ve Tıkanıklık Açma Süreci

Evinize gelen İstanbul Tesisat ustaları tıkalı boruya müdahale eder. Bunun için robota bağlı çelik yayları herhangi açık bir gidere gönderir. Dönerek ilerleyen kıvrımlı yay, tıkalı bölgeye ulaşıncaya kadar çalıştırılır. Tıkalı boru açıldıktan sonra, kontrol etmek amacıyla kamerayla borunun içine bakılarak işlem sonlandırılır.

Gider borusu tıkandığında fiyatlandırma yapabilmek için gideri tahliye eden borunun çapının bilinmesi gerekir. Piyasada tıkalı gider borularını açmak için belirlenen ücretler, işlem süresine göre belirlenmektedir. Kısa mesafede açılan boru tıkanmalarının işçiliği daha kısa sürede yapıldığı için belirlenen standart ücrete tabidir.

Tıkalı boru açmak için bir profesyonelden destek almadan önce aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Bir tesisatçı çağırmadan önce tüyleri ve diğer tıkanıklıkları gidermek için şu ipuçlarını deneyin:

Tahliye Tapasını Kontrol Edin

Saç veya başka bir kalıntı bulursanız tahliye tapasını çıkarın, temizleyin ve ardından yeniden monte edin.

Pistonu Kullanın

Tahliyeyi piston çanıyla kapatın. Böylece kenarlar sızdırmaz hale gelir. Ardından içeri ve dışarı doğru iterek suyu borulardan yukarı ve aşağı doğru zorlar. Tıkanıklık lavabodaysa pistonu kullanmadan önce en az su akıtın.

Tahliye Borusunu Kontrol Edin

Banyo ve mutfak lavabolarınızın altında bulunan ve tıkanıklık olup olmadığını kontrol ediyoruz. Bunun için açabileceğiniz U şeklindeki boru tahliye borusudur. Su ve kalıntıları toplamak için borunun altına bir kova yerleştirin. Küvetinizin altındaki P-borusu o kadar kolay erişilebilir değildir. Bu nedenle önce küvet tahliyesini temizlemeyi deneyin. Küvet tıkanıklıkları için küvet giderinizden taşma plakasını ve tıpayı da çıkarabilirsiniz. İyi bir sızdırmazlık sağlamak için taşma plakasını nemli bir sünger ve plastikle örtün.

Tıkla Ara