1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (100 oy, ortalama puan: 4,61 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Tıkalı Boru Açma

istanbul-tikali-boru-acma

Mutfak lavabosu ya da bulaşık makinesinden gelen yemek artıkları, banyo lavabosunda veya giderindeki sabun ve saç kalıntıları ya da tuvaletlerdeki kâğıt atıkları ve yanlış döşeme nedeniyle zamanla borular içinde tıkanıklık yaşanabilmektedir. Pompalama işlemi veya kimyasal kullanımı boru tıkanıklığı için geçici çözümler olsa da ileri düzeyde tıkanıklıklar için yeterli olmadığı gibi lavabo açıcı gibi kimyasallar borulara zarar verecektir.
Gelişen teknolojiyle birlikte tıkalı boru açma işlemi kırmadan yapılabilmektedir. Kameralı ve kamerasız sistemler kullanarak yapılan tıkalı boru açma işlemlerinde pimaş borulara zarar vermeden tıkanıklık giderilir. Kameralı sistemler, tıkanıklığın sebebini görüntüleyerek kırmadan zahmetsiz olarak tıkalı boru sorununa çözüm getirecektir. Tıkanıklık giderildikten sonra kamera ile gözlenerek döşeme hataları varsa tespit edilir. Böylece tıkanıklığın yeniden yaşanmasının önüne geçmiş olur.

Ara sıra da olsa ortaya çıkıp baş belası olan tıkalı borular için profesyonel yardım almak problemi ekstra tadilat masraflarına neden olmadan, kısa ve en ucuz maliyetle gidereceğinden bir sorun olmaktan çıkacaktır.
İstanbul Tesisat tıkalı boru açma servis hizmetini, bir telefonla yardım alarak çözebileceğiniz bir firma. Yapmanız gereken boru tıkandığında size en yakın İstanbul Tesisat şube telefonunu çevirip adresinizi yazdırmaktır. Evinize gelen ustalar tıkanmayı açtıktan sonra servis formunu doldurarak işlerini bitirmiş olurlar.


Servis Bölgelerimiz


Kullanılan Cihazlar


Telefondan Bilgi Alın

İstanbul Tıkalı Lavabo Borusu Açma: Lavabo gider borularında kırma işlemine gerek kalmadan tıkanıklık açma hizmeti veriyoruz. Sürekli tıkanma yaşanan lavabo borusunda, suyun gidişini rahatlatan yıkama işlemi gerçekleştirerek uzun ömürlü çalışma yapıyoruz.

İstanbul Tıkalı Tuvalet Borusu Açma:  Genelde yatay tuvalet borularında gerçekleşen tıkanmaları, daralma olan noktaya gönderdiğimiz robot sayesinde genişletiyoruz. Tuvaletin içine kaçan maddeleri ileri doğru iten mekanizma ile kanalizasyona gönderiyoruz.

tikali-tuvalet-borusu

İstanbul Boru Tıkanıklığı Açma: Kameralı cihazla boru tıkanıklığı yaşanan evlerde açma işlemini gerçekleştirdikten sonra görüntüleme yaparak, inşaat hatalarını araştırıyoruz. Müşteriye borunun neden tıkandığı hakkında geniş bilgi veriyoruz.

İstanbul Tıkalı Banyo Borusu Açma: Banyo gider borularını açtıktan sonra ileriye doğru gönderdiğimiz makineyle tesisat problemlerini ortaya çıkarıyoruz. Banyoda bulunan duş, yer gideri gibi su çekişi ağırlaşan borularda temizlik hizmeti sunarak suyun daha hızlı ilerlemesini sağlıyoruz.

İstanbul Tıkalı Klozet Borusu Açma: Klozetin içine kaçırılan yabancı cisimleri etrafa zarar vermeden çıkarabiliyoruz. Tıkalı klozet borusunu, 30 dakikalık basit bir işlemle açarak içeride bulunan ıslak mendil ve tuvalet kâğıtlarını yok ediyoruz.

İstanbul Tıkalı Kanalizasyon Borusu Açma: Kanalizasyon borusu tıkanıklığı işlerinizde ev ya da iş yeri hiç fark etmeden, günün her saati bizi arayarak hizmet alabilirsiniz. Kanalizasyon borularında yaşanan çökme ve kırılma şikâyetlerini uzman tesisatçı kadromuz ile düzeltiyoruz.

tikali-kanalizasyon-borusu

İstanbul Mutfak Borusu Tıkanıklığı Açma: Genelde yemek yağlarının sebep olduğu tıkalı mutfak gideri borularında, parçalama tekniği kullanılarak temizlik hizmeti sağlıyoruz.

İstanbul Bahçe Gider Borusu Açma: Yağmur suyunu tahliye etmek için kullanılan bahçe gider borularında, uzun metrajlı tıkanıklık açma robotunu kullanıyoruz. Yaprak, kum, toprak benzeri, bahçe borusunu tıkayan maddeleri basınçlı suyla tahliye ediyoruz.

İstanbul Tıkalı Kanal Borusu Açma: Binaların kanal borularında Rothenberger r600 makinesi kullanılarak, suyun geri taşması engellenmekteyiz. Bütün atık suyun içinden geçtiği kanal borularını yeniden eski haline çeviriyoruz.

surekli-tikanan-boru

Tıkanan Çamaşır Makinesi Borusu Açma: Tıkalı çamaşır makinesi borusunun neden olduğu kirliliği ortadan kaldırmak için kullanılan tekniği evinizde hiç yorulmadan uygulayan İstanbul Tesisat uzman kadrosuyla çalışabilirsiniz.
Tıkanan Bulaşık Makinesi Borusu Açma: Mutfakta biriken bulaşıkların bütün kiri, atık su tahliye borusundan geçmektedir. Uzun süreli kullanılan bulaşık makinesi borusu, evdeki diğer pis su giderleriyle birleştiğinde kalıplaşmış maddelere dönüşür. Yumruk büyüklüğünde oluşan bu tıkanmaları, borulara zarar vermeden açma işlemi yapmaktayız.

tikali-dus-gider-borusu

Tıkalı Boru Nasıl Açılır?

Evinize gelen İstanbul Tesisat ustaları, tıkalı boruya müdahale etmek için robota bağlı çelik yayları herhangi açık bir giderin ağzından içeri gönderir. Dönerek ilerleyen kıvrımlı yay, tıkalı bölgeye ulaşıncaya kadar çalıştırılır. Tıkalı boru açıldıktan sonra, kontrol etmek amacıyla kamerayla borunun içine bakılarak işlem sonlandırılır.

Tıkalı Boru Açma Fiyatları

Gider borusu tıkandığında fiyatlandırma yapabilmek için gideri tahliye eden borunun çapının bilinmesi gerekir. Standart 50mm çapında döşenmiş yatay hatlarda, tıkanıklık açma ücreti 150 TL’dir. Borunun büyüklüğüne göre değişen fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için 0554 499 36 18 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır. Piyasada tıkalı gider borularını açmak için belirlenen ücretler, işlem süresine göre belirlenmektedir. Kısa mesafede açılan boru tıkanmalarının içşiliği daha kısa sürede yapıldığı için, belirlenen standart ücrete tabidir.

Bu içeriği paylaş

10 Yorum

 • Ayşe Çıtlak

  Istanbul tesisata çok teşekkür ediyorum,aradiktan yarım saat sonra hemen ilgili arkadaş kapimdaydi..
  Barış bey 3 gündür acamadigimiz boruları 5 dakika gibi bir sürede üstelik hiç bir yeri kirletmeden tertemiz şekilde açtı…Çok çok teşekkür ediyorum. .İyi çalışmalar..

 • Üzeyir Tiftikci

  Telefonla servis yazdırdım tıkalı gider borusunu açmak için servise gelen arkadaş elinden gelenin en iyisini yaptığına inanıyorum. Akşam saat 9’a kadar açmak için uğraştı kireçlenmeden dolayı tıkanan tuvaletin borusu 3 saatlik bir çalışmanın ardından açıldı. Adnan ustaya teşekkürlerimi iletmenizi istiyorum.

 • Tayfun Karagol

  45 yıllık apartmana ait bulunamayan ve tıkalı pis su gideri firmanın özellikle de Yunus ve H. İbrahim beyin yardımıyla 2. günde bulunup, Ömer ustanın çalışmasıyla kısa sürede sonuca ulaştı. Kendilerine çalışmalarından dolayı çok çok teşekkür ederim. T.Karagol Elk. muh.

 • irfanulu

  sürekli tıkanmakta olan pis su borusunu için firmanızdan serviste bulundum
  servise gelen cemil bey kısa surede tıkalı boruyu acıp işlemini bitirerek dairemden ayrıldı ve bi daha tıkanmayacagını söyledi gercekten te 4 aydır tıkanma problemi yasamadık

 • murat sahin

  kırılmadan acılmaz dedikleri pis su borusunu istanbul tesisatın işinin ehli ustaları kırmadan yarım saat gibi kısa sürede etrafı kirletmeden acıp işlerini tertemiz şekilde yaparak dairemdeki sıkıntıyı çözdüler ve dairemden ayrıldılar
  artık eskisi gibi kırarak deilde kırılmadan da tıkalı olan borunun acıldıgını ve etrafın batmadıgını biliyorum

 • mehmet ince

  tıkalı olan atık su borumuzu tesiatcıların acılmaz kırılması lazım demesine ragmen istanbul tesisatın deneyimli teknik ekipleri tarafından makina ile tıkalı olan boruyu acıp kontrollerini yaptıktan sonra iş yerimizden ayrıldı inaşallah bi daha görüşmeyiz

 • Cem değirmencioğlu

  Boru tıkandığında karşınıza hoş olmayan bir durum çıkıyor. Tıkalı borunun açılmasının ardından sorunumuz kalmadı bir daha görüşmeyiz inşallah ?

 • Ahmet Ateşeçelik

  Kanalizasyona giden boru tıkandığında aklınaza ilk gelecek isim olsun bu firma gerçekten işini doğru yapıyor. Laf olsun diye söylemiyorum tıkalı boruyu yarım saat gibi kısa sürede açtılar. Merak eden arkadaşlar için söylüyorum kullandıkları cihazlar boruya gerçekten zarar vermiyor gönül rahatlığı ile çağırabileceğiniz bir yer ?

 • Yavuz Peksöz

  Su giderlerinin tıkandığında kırılmadan açıldığını minibüslerin arkasında reklam olarak hep görüyordum. Ama lazım olur diye hiç telefonlarını almamıştım. Tuvalete cep telefonunu düşürdüm bir hafta sonra boular tıkanmaya başladı. Bilgisayardan bu işi yapan firmaları ararken İstanbul Tesisat firmasına ulaştım. İşlerine gereken hassasiyeti gösterdikleri giyim kuşam ve kullandıkları makinelerin temizliğinden belli oluyor.

 • Şahin Çetin

  Bizim de tuvalet giderimiz sık sık tıkanıyor.Yaklaşık 2 yıl önce üst kata yeni kiracının gelmesiyle
  tıkanma sorunu yaşamaya başladık.Üst kattan tuvalete atılan kağıt parçaları ve pedler boruların tıkanmasına sebebiyet verdi.Halende atmaya devam ediyorlar.İlk başlarda kimyasal açıcılar ile ( kostik , sıvı jel )
  açtığımızda 3-4 ay tıkanma olmazken şimdi bu 1 haftaya düştü.Evimiz sigortalı olduğu için geçen
  sene tamamen tıkalı iken sigorta firmasından gelen arkadaş kamera olmadan sadece matkap ucuna takılan
  titreşim telleriyle salınım yaparak güya açmıştı.Tıkanan yer tam da sitenizde bahsettiğiniz gibi bizim
  giderin ek çıkış yeridir.Üst kattan tuvalet kağıtlarının atılmasıyla tıkanma çıkış borusunun olduğu ek yer de oluyor. Apartmanın tıkalı gider borusu 40 yıllık beton boru.Normalde tuvalet kağıtları atılmasa böyle bir sorunumuz olmayacak ama maalesef sürekli atılıyor.Sizden öğrenmek istediğim daralmış olan
  tıkanan ek yerin çapını yani et kalınlığını kireç ve tortularla beraber elinizdeki cihazlarla açabilir misiniz?
  Çünkü geçen sene gelen sigortacı arkadaş da 15 metre salınım yaparak açmıştı ancak 4 ay sonra gene
  tıkanma olmuştu.Şu an gider yarı açık ve boruyu tamamen açarak aynı sorunun tekrarlanmamasını
  garanti edebilir misiniz? Çünkü sizden sonrada üst kattan kağıt atılmaya devam edilecek.Böyle bir işlem
  bize fiyat olarak ne kadara mal olur.Konuyu açık yazdım çünkü daha evvel yapılanlar sonuç vermedi.
  Evimiz Kadıköy’dedir.
  Konu hakkında cevap maili yazabilirseniz çok memnun olurum.

 • Tüm yorumları göster

  Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.