Makineyle Su Borusu Sızıntısı Bulma

kamerali-makine-ile-su-sizintisini-tespit-etme-207

Piyasada montajı yapılmış su borularında oluşan sızıntıları bulmak için, birden fazla makine kullanılır. Termal kamera, nem ölçer cihazı, boru kamerası ve dinleme makinesi yerine göre seçilerek arama yapılabilir. Sızıntı ararken makineyi doğru yerde kullanmak, yapılan işin kalitesini artırır. Acele etmeden kullanılan makinelerin hakkını vererek araştırma yapmak, müşteri gözünde iyi bir intiba bırakır. Makinelerin gösterdiği alanı kırmadan önce, su boruların geçtiği noktaları iyi kestirmek gerekir. Kırıma başlarken birden fazla kalebodur, granit kırmadan tadilatını yapmak için kafa yormak gerekmektedir. Gelişi güzel kırılan seramikleri bulmak zordur. Ancak bir fayans kırılırsa, yerine koyulan fayans farklı da olsa çok fazla fark etmez.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Makineyle Su Sızıntısı Bulan Firmalar

Su sızıntılarının nereden geldiğini bulamıyorsanız, işte size kesin çözüm; Makineyle su sızıntısı bulma işleminin yanı sıra kameralarla su tesisat borularınızı ve atık su gider borularınızı tarıyoruz. Kaçağın noktasal yerini tespit edip, size rahat bir nefes aldırıyoruz. Size kalan, sadece bizi arayıp arızanızı bildirmek…

  • Şebeke suyu hattına bağlı plastik borularda su kaçaklarını bulma işlemini de demir boru su kaçaklarını bulma işlemini de yapıyoruz.
  • Pis su gider borusu içinde inşaat zamanından kalma moloz veya katı atıkları görüntüleyebiliyoruz.
  • Suyun gitmesine engel olan her türlü yabancı maddenin noktasal yerini tespit edip size daha az masraflı, daha az zahmetli bir tamir sunuyoruz.
  • Rögar yerini bulamayan müşterilerimizin, rögar yerini tespit
  • Yangın borusu ve bahçe sulama boru hatlarındaki su kaçaklarının tam olarak yerini bulabiliyoruz.
  • 3 metre derinliğe kadar olan temiz su hattındaki su sızıntılarının yerini buluyoruz.
  • Ayrıca atık su boru hattınızın gidiş istikametini, geçiş güzergâhlarını size gösterebiliyoruz. Boru hattı tespiti için bizi çağırabilirsiniz.

 makine-ile-su-sizintisi-tespiti-yapma-yeri-206

Su Sızıntısı Neden Olur?

Su sızdırmaları aslında dikkatsiz kullanım ya da bakım yapılmaması gibi durumlarda hemen açığa çıkarak, ciddi sorunlarında kendiniz göstermesiyle son bulmaktadır. Böylesine durumlardan kurtulmak için, hemen sızmalara neden olan durumları tespit ederek, ortaya önemli derecede güzel sonuçların çıkması sağlanabilir  Aynı zamanda, su sızıntıları gerçekten büyük hasarlara neden olacağından, bu konuda tedbir almak için gerekli kurum ve kuruluşlara kesinlikle başvurulması gerekmektedir. Su sızmaları, çatlamalar ya da donmalar sonucunda boru hatlarında meydana gelen durumların, zamanla kırılmalar ya da borularda su sızıntılarının yaşanmasından hemen sonra akıntılar meydana gelecektir. Su sızmaları, bu şekilde devam  eden şekiller ulaşırsa, gerçekten çok büyük sıkıntıları  da içine alarak, zamanla ortaya daha fazla sızıntılar kendini göstermiş olacaktır. Aynı zamanda, duvar aralarında veya üst katlarda meydana gelen sızıntılar, ciddi hasarların meydana gelmesini tetikleyerek, kötü durumların da meydana gelmesine neden olacaktır. Su sızmalarının oluşmasında tesisat yapımında boru hatlarının alana yanlış dağılmasının sonucunda oluşan akıntılar sebep olmaktadır. Su sızmaları zamanla ev içlerine kadar yayılırsa, ilerleyen boyutlara taşınan ciddi sebepler de insanlara zarar vermeye başlayacaktır.

Su Sızıntılarını Aletle Bulma

Tavandan su sızması durumunda yapılacak ilk adım makine kullanarak su borusunda sızıntı bulan tesisatçı çağırmaktır. Aksi takdirde çağırdığınız su tesisat ustası sızıntının çıkış yaptığı noktadan başlayarak kırma yapacaktır. Oysaki su akıtan yeri makineyle bulmak mümkündür. Su sızıntısının damlama yaptığı yeri kırmak size boş yere tadilat masrafı ve temizliğinin yanı sıra boşa zaman kaybettirecektir. Bilgisayarla su sızıntısını bulan usta ise hemen kırmak yerine su sızıntısının kaynağını bulmayı hedefler. Noktasal olarak bulunan su sızıntısı kısa sürede tamir edilerek müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır. İstanbul Tesisat su sızıntısını cihazla bulma işlemi yapan tesisat firmasıdır. Siz de bizi arayarak, kısa süre içinde ve en az masrafla su sızdıran yerin tamirini yaptırmak için servis kaydı açtırabilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara