Atık Su Boruları Nasıl Temizlenir?

kirmadan-gider-borularini-temizleyen-firmalar-88

Bir yerin kullanım suyunun tahliyesi için kullanılan borulara atık su borusu denir. Belirli araklıklarla tıkanıklık problemi yaşadığınızda atık su borularını temizletmeniz gerekir. Belediyelerin apartman gider borularını temizlemek için böyle bir hizmeti yoktur. Sadece foseptik çukurunun dibinde kalan bölümlerine tazyikli su sıkarak temizliğini yaptırabilirsiniz. Belediyenin kamyonlarla verdiği bu hizmetin binaya uygun basınçlı yıkama makineleriyle temizleme hizmetini biz sağlıyoruz. Her evin ana gider boruları belli bir kullanım süresinden sonra kirlenir. Bazen borulardan gelen fokurdama sesi tıkanmaya işaret olabilir. Baktınız ki su taşması ile karşılaştınız hiç zaman kaybetmeden atık su giderlerini temizleyen bir firma çağırın. Yarısına kadar su dolu bir boru gereken düzeyde alt yapıya uygun şartlara sahip değilse tıkanmaması içten bile değildir. Sahip olduğunuz dairenin ani tıkanma problemlerine maruz kalmaması için genel kontrolün ardından gerekli bakım çalışmalarından geçmesi gerekir. Sorunu yaşadığınız anda bir tamirat geçirmeniz size maliyet bakımından daha fazla masrafın doğmasına neden olur. Binaların atık su borularında bu gibi sorunların kesin çözümü için belirli periyotlarda temizlik yapılması şarttır. Nasıl ki asansör bakımları aksatılmadan yapılıyor ise tesisat borularına da bakım yapılması gerekir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
tikali-atik-su-borularini-temizleyen-sirketi-87

Atık Su Pimaşlarında Temizlik ve Yıkama Çalışması

Atık su boruları nasıl temizlenir ve nasıl pislenir? Atık su boruları dairelerde mutfak, banyo ve tuvalet boruları olarak üç bölümdedir. Genellikle her yer de böyledir. Bazı yerler sadece banyo mutfak kimi yerler sadece mutfak vardır. Ama yaşamımız yaşantımızı sürdürdüğümüz her yerde atık su borusu mevcuttur. Peki bu atık su boruları nasıl oluyor da tıkanıyor ya da pislik kaplıyor her yanını? Öncelikle mutfak giderlerinin nasıl pislik kapladığını anlatacağız. Mutfak borularının genellikle hanımların sıkça kullandığı bir alandır. Bu bölümde yemek artıklarının ve yağlı yiyeceklerin çok dökülmesinden dolayı tıkanmalar yaşanmaktadır. Her ne kadar hanımlar biz yağ dökmüyoruz deseler de bulaşık makinesine atılan tabaklar v.s şeylerin bütün yağları sökülüp lavabonun da bağlı olduğu gidere gidiyor. Yağlanmalar arttıktan sonra atık su borusu tıkanması yaşanmaktadır. Boru tamamen yağlandıktan sonra tıkanır ve su gitmez. Su gitmeyince Atık su borusu açma işlemi gerekecektir.

Tıkalı pis su borusunu kameralı makineler ile kırmadan açan firmalar

Robotlarla tıkanan pis su borusu hattını açarak suyun gitmesini sağlayabiliriz. Eğer ki hat çok yağlanmış ise robotla açmak yeterli olmayabilir. Bunun çözümü içinde atık su borusu yıkama işlemi yapılmalıdır. Yıkama yapılması için özel su jet motoru gerekir. Bu özel cihaz sayesinde pis su borularını ilk döşenmiş haline çevirebiliyoruz. Bu özel cihaz sayesinde hiçbir yeri kırmadan giderlerin içini tertemiz yapıp size kamerayla görüntülüyoruz. Böylece tıkanan pis su gideri açma işlemi sonlandırılır. Siz de bu görüntüyü gördükten sonra hem maddi hem de manevi olarak bir rahata ulaşıyorsunuz. Bir diğer atık su borusu tıkanma olayı da tuvaletlerde yaşanır. Tuvalet esleri genellikle bir zaman sonra iyice daralır. Bunun nedeni kireçlenmedir. Siz ne yaparsanız yapın bir süre sonra tuvalet esi kireçlenip daralacaktır. Daralınca giden pislikler rahat bir şekilde ya da hızlıca gitmeyecektir. Atık su borusu temizleme işlemi bu borularda pek etkili olamayabilir. Çünkü kireçlenmiş boruların değişmesi çok daha uygundur. Bir diğer hat ise banyo gider borularıdır. Bu borulara genellikle çamaşır makinesi, duş ve lavabo borusu bağlıdır. Bu giderlerde genellikle insan vücudundaki saç kıl gibi şeyler gider. Çamaşır makinesi giderleri en fazla tıkayan bir makinedir. Elbiselerden kopan iplik ve pamuksu maddeler yumak şekline gelip gideri tamamen tıkar. Bunları da atık su borusu yıkatma işlemi robotlarla açmak gerekebilir. Açtıktan sonra uzunca bir süre daha tıkanmaması için atık su borusu temizleme işlemi yapılabilir. Yapılan bütün işlemlerin firmamız tarafından yazılı bir belgeyle garantisi bulunmaktadır.

“Atık Su Boruları Nasıl Temizlenir?” üzerine 6 yorum

 1. Apartnanımızın atık su borusu tıkalı ve biz onu açtık.Ama tekrar tıkanma şansı var ve temiz su gitmiyor. Bodruma gidiyor. Temiz su gitmesi için ne yapmalıyız.

  Yanıtla
  • merhabalar kameralı robot ile inceleme yapılmadan malesef bir bilgi veremiyoruz çünkü boru içerisinde olusan problemi ve arızları görmeden verilen bilgiler net olmamakla birlikte sağlıklı bir işlem de olmayabilir

   Yanıtla
 2. Banyo ve mutfak borularım tıkanmadığı halde sürekli çok kötü bir koku var öyle ki dışardan gelenler kokudan duramaz hale gelebiliyorlar bunun için yani bizi tamamıyla kokudan kurtarabilecek garanti vereceğiniz herhangi bir işleminiz var mı?

  Yanıtla
  • İyi günler Elif Hanım. Mutfak banyo ve rögardan gelen kokular için yaptığımız çalışmalar ile hem nereden kaynaklandığını hem de kokuya sebep olan sıkıntının tamirini garantili olarak yapıyoruz. İş sonunda kokunun kesileceğine dair garanti veriliyor. Bu işlemi farklı cihazlarla ve pimaşın içinde görüntü almamızı sağlayan kamera ile yapıyoruz efendim. Kamera ile pimaşın sorunlu olan yerini bulup o kısmın onarılması için gereken her şeyi profesyonel ekiplerimiz size her şeyi anlatıyor.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara