Tıkalı Boru Yer Tespiti | Logarım Nerede

tikali-kirik-borunun-tesptini-dedektorle-yapma-yontemi-36

Tıkalı boru hattının tam olarak neresinde tıkanıklık olduğunu gösteren cihazlar ile hizmet verin İstanbul Tesisat, rögarın yeri gizli ya da bulamadınız durumlarda arayabileceğiniz bir firmadır. Firmamız bünyesindeki teknolojik aletlerle yer tespitini kısa sürede yapabiliyoruz. Bu işlem yapılırken, uygun cihazlar kullanılarak yüzeyden tarama yapılır. İstanbul su tesisat işlerinde artık teknolojiyi kullanıyoruz. Boşu boşuna fazladan yer kırmaya son verdik.

Rögarın içi dolduğunda su yavaş gitmeye başlar. Ya da tamamen suyu borulardan geri vermeye başlar. Bu yüzden rögarlarınızı İSKİ’den veya özel vidanjörlerden yardım alarak, 2 yılda bir ya da en fazla 5 yılda bir temizliğini yaptırın. Kesinlikle rögarın üzerini kapatmayın! Kapatırken de üzerine belirli bir şeylerle kapatın. Rögar evinizin içerisinde de olabilir. Böyle bir durumda rögarların üzerini farklı renk bir seramik kullanarak kapatabilirsiniz. Kolaylaştıran hizmetler arasında, tıkalı boru yer tespiti Türkiye’de uzun zamandır firmamızda yapılmaktadır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
kayip-logar-yerini-tespit-etme-nasil-yapilir-87

Tıkalı Borunun Yeri Nasıl Tespit Edilir?

Binanızın ana gider borusu tıkandı varsayalım, ama tıkanıklığın tahmini olarak 5-7 metre arası olduğunu biliyorsunuz. Bizim size sağladığımız kolaylıktan faydalanarak, 5 metre sonra sağda mı yoksa solda mı, tam olarak nokta atışı yaparak, yerini tespit ettirebilirsiniz. Yaptığımız bu tespit işlemi, kameralar sayesinde olmaktadır. Kamera, borunun geçtiği güzergâhı bile size gösterebilir. Borunun neresinde çökme var, net olarak belli olur. Atık su borularının içi geniş olduğu için kamera rahatlıkla girer. Pis su borusunda kameranın ışıkları sayesinde, ne var ne yok net görürüz.

Rögarım Nerede?

Bazı binalarda eski ya da yeni olsun fark etmez rögarın yeri bilinmemektedir. Hatta bazı binalarda rögar binanın içine yapılabildiğinden boş yere dışarıda rögar aranabilir. Bazen de birileri tarafından bilinçsizce rögarın üzeri kapatılır. Böyle durumlarda rögarın yerini tespit ettirmek için gelişen teknoloji kullanan cihazlı tesisatçılardan yardım istemeniz gerekmektedir. Detektörlü ve kameralı sistemlerle rögarın yeri tespit edilebilmektedir. Bu işlemler sırasıyla yapılmalıdır.

  • İlk olarak en alt kattaki daireden işe başlanır.
  • Dairenin tuvaletinden ya da klozetinden salınan kamera rögara kadar ilerletilir.
  • Kamera rögara geldiğinde manyetik detektörler ile kameranın yeri tespit edilir.
  • Bu şekilde rögarın yeri noktasal olarak bulunur.

Yorum yapın

Tıkla Ara