Radyatör Peteklerinin Altı Soğuk Isınmıyor

radyator-petek-temizligini-makine-ile-yapan-tesisatci-sirketler-37

Kombi normal bir şekilde çalışıyor ancak kalorifer tesisatı peteklerin altı ısınmıyor ise bu peteklerde birikmiş olan kireçler ve su taşlarından kaynaklanıyor olabilir. Bu gibi maddeler su sirkilasyonunu engelleyerek peteklerin alt kısmına sıcak su gitmesine engel olur ve peteklerin altı bir türlü ısınmıyor sorun ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni, peteklerde biriken su taşları ver kireçlerdir.

Radyatör peteklerin yarısı soğuk, yarısının sıcak olması durumunda, hava almayı deneyebilirsiniz. Ancak bu işlemden sonuç alamıyorsanız biz firma olarak her türlü radyatör petek ısınma sorununa çözüm üretiyoruz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Radyatör Peteklerinin Altı Isınmıyorsa

Tüm bu sorunlarınız karşısında İstanbul Tesisat ustalarının önerileri;

  • Reglaj ayarı yapılması gerekebilir
  • Filtre tıkalı olabilir.
  • Peteklerdeki su kirli olabilir.
  • Cihazın ayarında yanlışlık olabilir.
  • Cihazın sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcı parçalarında aksama olabilir.
  • Kalorifer tesisatınızın döşenme seklinde yapılmış bir hata olabilir.
  • Kombiye yakın petekleri kısarsanız su uzak peteklere daha hızlı ulaşır.
  • Kalorifer tesisatında herhangi bir tıkanma olabilir.

radyator-peteklerinin-alt-kisimlari-neden-isinmaz-23

Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır?

Bu ayar kombiye yakın olan kalorifer petek vanalarının kısılması uzak olanlara doğru vanaların biraz daha açılması ve en sondaki peteği tamamen açarak yapılmaktadır.

Eğer yukarıda saydığımız tüm kontrolleri ve reglaj ayarını yapmanıza rağmen peteklerin altı hala ısınmıyorsa lütfen güvendiğiniz bir kombi teknik servisini çağırınız. Arzu ederseniz firmamızdan radyatör temizlik ekibini çağırabilirsiniz. Kalorifer peteklerini ve tesisatınızı kimyasal kullanarak temizliyoruz.

Radyatör temizliği denilince müşterilerimizin aklına sadece radyatör ve petekleri geliyor. Fakat radyatör temizliği yapıldığında firmamız hem kombinizin eşanjörünü hem de kalorifer tesisat borularını temizler. Bu temizlik hakkında detaylı bilgiyi aşağıda verdik.

RADYATÖR TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

Kalorifer, radyatör ya da diğer adıyla petek temizliği yılda 1 sefer yapılması gereken temizliktir. Özellikle tüm müşterilerimize kışa girmeden evvel radyatör temizliği yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

Temizlik işlemi makine ve radyatör temizleme kimyasalı ile birlikte yapılmaktadır. Makineyi tesisatınıza bağlayıp yaklaşık 60 dakika su ve hava basan özel bir cihaz ile tesisat boruları tamamen kirden arınana kadar işleme devam ediliyor. Tesisatınızın ve radyatörlerinizin içerisindeki bütün su taşları, kireçler ve peteğinizin tıkanmasına yol açan diğer yabancı maddeler bu şekilde sökülmüş oluyor. Temizlik işlemi bittikten sonra tesisatınızın su ile durulama işlemi yapılır. Bu işlemden sonra çoğu firmanın maliyeti artırdığı için yapmadığı, radyatör ve kombiniz için geliştirilmiş koruma kimyasalı, ısıtma sisteminizin içerisine ilave edilip, kombiniz 5 dakika gibi bir kısa süre çalıştırılır. Kombi su ayarı ve peteklerin havası alındıktan sonra ısıtma sisteminiz kışa hazır bir şekilde bekletilir.

Peteklerin altı soğuk ısınmıyor diyorsanız petek temizliğinin vakti gelmiş de geçiyor olabilir. Petek borularının içinde biriken çamurlaşmış pislikler, yağlar, toz yumakları inatla borulara yapışarak ısı iletimini engeller. Petekleriniz ısınmaz siz kombinin ayarının yükseltseniz de değişen tek faktör yüksek gelen faturalardır. Bu durumdan bir an önce kurtulmak istiyorsanız bize ulaşın. Kalorifer peteklerinizi kimyasal solüsyon ve petek temizleyen cihaz ile tüm boruların içinde biriken pislikleri temizleyelim.

Tıkla Ara