Cihazla Temiz Su Kaçağı Tespiti Bulan Tesisatçı

kamerali-cihazlarla-temiz-su-kacagini-tespit-eden-firmalar-808

Temiz su kaçağı tespitlerinde, sıcak su ve soğuk su ayrılmış bir şekilde tespit edilmelidir. Binalarda İski’den gelen suyun, daire içlerinde kullanımı için döşenen borulara temiz su tesisatı denir. Basıncın değişkenlik gösterdiği için bu borularda kaçak riski kalorifer tesisatına göre daha fazladır. Genelde, kombiden çıkan sıcak su hatlarında kaçak çıkma oranı, soğuk suya göre oldukça fazladır. Bunun nedeni ise sıcak suyun borularda yaptığı genleşme ve suyun yüksek derecedeki sıcaklığıdır. Sıcak ve soğuk su tesisatlarının tümüne temiz su tesisatı adını verildiğinden, bu borulardaki oluşan kaçağa da temiz su kaçağı denir. Sonradan yapılan tesisatlarında, borular sıva üstü çekildiğinden herhangi bir kaçak durumunda sızdırma yapan yer görüldüğü için kırmaya gerek kalmadan, basit bir tamirle onarım gerçekleştirilir. Bu tarz yapılan temiz su tesisatlarında cihazla kaçak aramaya gerek yoktur.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Temiz su borularındaki kaçaklar adından da anlaşılacağı üzere, içinde temiz suyun olduğu borulardaki kaçaklardır. Bu borular da içinden geçen suya göre sıcak su boruları ve soğuk su boruları olmak üzere ikiye ayrılır. Temiz su borularındaki kaçaklar da tesisatçılar tarafından en rahat bulunan kaçaklardır. Siz de dairenizin girişindeki vanayı kapatarak, temiz su borularında kaçak olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bu vanayı üzerinde bulunan sarı filtre yardımıyla, kalorifer borularından ayırt edebilirsiniz. Bu vana kapatıldığında su kaçağı duracaktır. Eğer durmuyorsa, sızıntı sıcak su borularındadır.
elektironik-sistemlerle-temiz-su-kacagini-tespit-eden-firma-809

Şebeke Suyu Borularında Patlama

Şebeke suyu boruları neden patlar, hiç merak ettiniz mi? Aslında bu durum bir çok kişinin muzdarip olduğu ve gerçekten çok zor bir durumdur. İnsan ömrü boyunca bir veya hiç rastlamayacak durumlardan biri olan su borusu patlaması durumunda, en temel sebep ortalama basınç değerlerinin gün içerisinde çok yükselmesinden kaynaklanır. Ortaya çıkan basınç farkına bağlı olarak, bu netice ortaya çıkar. Koç vuruşu denilen bu durum tesisat borularında çatlamaya neden olsa da aslında basit bir şekilde önlenebilir. Daire su vanası kısık ayara getirilerek ya da basınç düşürücü regülatör takılarak tehlikeyi azaltabilirsiniz.

Temiz Su Borularındaki Kaçakların Sebebi

Maddeler halinde sıralayacak olursak:

  • Su borulardaki kaçakların en büyük sebebi tesisatın sağlam yapılmayışıdır.
  •  Şebeke suyunun aşırı basınçlı gelmesi de su borusu patlağına neden olabilir. İdeal su basıncı 3,5-4 bar olmalıdır.
  • Eğer borular demirse, boruların çürümesi su kaçak problemine sebep olur.
  • Plastik boruda su kaçağı, ek yerlerinde veya darbe alarak düz kısımlarda oluşur. Ek yerlerinde kaynaktan kaçırmasının sebebi, kaynağı çok sıcak veya soğuk yapmalarıdır. Bir de kaynak yapılacak yüzey tozlu ve ıslak olmamalıdır.

Saydığımız durumların hepsi ileride su kaçağına neden olacaktır. Borulara yapılan darbe ise, inşaat zamanında el arabası ile üzerinden geçerken ve kürek çarpması sonucu oluşur. Bazen darbe anında boru patlamasa da yıllar sonra sudaki basınçla birlikte o kısımdan sızdırabilir. Boru kendiliğinden patlar mı sorusunun cevabı budur aslında.

Temiz Su Borularında Su Kaçağı Olursa Ne Yapmalısınız?

Temiz su borusu kaçağı olduğunu anlamak da aslında başlı başına bir iştir. Bunun için basit ip uçları olsa da bazen çok sinsi bir sızıntıyı anlamak profesyonel yardım olmadan mümkün olmayabilir. En basit adım olarak faturada bir artış var mı diye, fatura takibi yapılabilir. Ya da evin herhangi bir bölümünde rutubet, küf kontrolü yapılmalıdır.

Temiz su borularında su kaçağı olduğunu anladığınızda hemen bize ulaşın. Bize ulaşmadan önce daire vanasını kapatın ve su kullanımını önleyin. Özellikle su akıntısı fazla ise elektrik şalterini de kapatın. Çünkü sızan sular elektriğe ulaşırsa, kısa devre ile patlama ve yangın çıkabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus budur. Bazen sadece sıcak suda patlak oluşur, böyle bir durumda kombi altındaki vanayı kapatarak da su kaçağını geçici olarak durdurabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz, elektronik cihazla su kaçağının yerini noktasal olarak tespit edeceklerdir. Ayrıca bu işlem sırasında evinizin duvarları fayansları da kırılmayacaktır. Kaçağın yeri tespit edildikten sonra, sadece bir fayanslık yer açılarak kaçak size gösterilecek ve fiyat verilecektir. Müşteri kabul ederse, tadilat işlemi aynı gün ekibimiz tarafından yapılacaktır.

Cihazla Su Kaçak Bulan Tesisatçı Firma

İstanbul Tesisat, cihazla su sızıntılarının yerini bulma işlemlerini İstanbul’un tüm semtlerine vermektedir. Cihazla su kaçağı arayan tesisatçı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Su kaçağını bulan teknolojik cihazların tümüne sahip olan firmamız, temiz su kaçaklarının yerini bulma konusunda İstanbul’un en iyi firmalarından biridir. Bulamadığımız su kaçağı olmadığı gibi, dairenin tüm tesisatını da kontrol etmekteyiz.

  • Hangi boru sızdırıyor?
  • Su kaçağını nasıl bulurum?
  • Evimde Su kaçağı var mı?

Tüm bu soruların cevabını bulmak için yapmanız gereken tek şey bizi aramanız. Cihazla su sızıntısı bulan tesisatçı ekibimiz kısa sürede sorunlarınızı çözüme ulaştıracak bilgiye sahiptir.

Cihazla Temiz Su Kaçağı Bulan Yetkili Servis

Cihaz ile temiz su kaçağı bulan yetkili servis sizin için da çok kaliteli hizmetler sunmaktadır. Su tesisatı sadece atık suların tahliye edildiği bir sistem değildir. Tam aksine su tesisatında temiz suyun da aktığından söz etmek gerekmektedir. Bu tür durumlarda temiz suyun da tesisat dışına taşabileceğinden bahsetmemiz yanlış değildir. Temiz su borularından sızıntı ya da kaçak olması halinde cihazla temiz su kaçağı bulan tesisatçı hizmetlerinden yararlanmalısınız. Tesisatçı sizin için en makul çözümleri sunacaktır. Bu kapsamda amaç sadece makul bir hizmet değildir. Aynı zamanda temiz suyun çevreye vereceği zararın da önüne geçmektir.

Cihazla Kaçak Tespiti Yapan Usta

Cihazla kaçak tespiti yapan usta sayesinde ister temiz su ister kirli su tesisatında ortaya çıkan olumsuzlukları ortadan kaldırabileceğinizi bilmelisiniz. İstanbul Tesisat olarak kullandığımız bütün yöntemlerle ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap vermenizi sağlıyoruz. Ekipman kalitemiz ve kaçak su tespiti konusundaki tecrübemiz sayesinde ihtiyaçlarınıza en hızlı şekilde çözüm üretiyoruz. Size sadece kaliteli bir çözüme ulaşmak adına İstanbul Tesisat ekibi ile iletişime geçmek kalıyor. 

Cihazla kaçak tespiti yapan usta ile iletişime geçtiğinizde usta öncelikle adresinize gelir. Adresinize gelen usta ön incelemeleri tamamlayarak kaçak durumunu değerlendirmektedir. Burada önemli olan kaçağın en kısa sürede ortadan kaldırılmasıdır. Makineyle ya da cihazla kaçak tespiti yapan tesisatçı sayesinde siz de profesyonel bir bakış açısından faydalanabileceğinizi unutmamalısınız. En kaliteli seçenekler ve çok daha fazlası için İstanbul Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara