Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Açma

kamerali-alet-ile-tikali-alaturka-acma-servisi-461

Eski tip oturmalı tuvaletlerin tıkanma durumu ancak boruya bez kaçırdığınızda gerçekleşir. Temizlik yaparken kova içinde unuttuğunuz bezler tuvaletin tıkanmasına neden olur. Eskiyen binalarda alaturka modellerin hemen çıkışında bulunan es kireç tuttuğu zaman tuvaletin deliğini daraltır ya da tamamen kapatır. Bu durumda malzemenin değişmesi gerekli görülür. Bazen ustalarımız ana çatala kadar borunun değişmesinin daha sağlıklı olacağını ifade edebilirler. Aslında kireç çözücü kimyasal kullanmak pvc malzemeden yapılmış tuvalet es borusuna zarar vermeden açabilir. Kireç çözücü döküldükten sonra tuvaletin dibine oturmuş tabakayı kazıyarak çıkarabilirsiniz.

Son zamanlarda yaygın bir şekilde kullanılan alafranga tuvaletler hijyen açısından pek sağlıklı bulmuyoruz. Çömelerek vücuda temas etmeden tuvalet ihtiyacımızı giderdiğimiz modellerin temizliği düzenli olarak yapıldığında hiçbir sorun teşkil etmez. Çömelerek tuvaletimizi yaptığımız durumda bağırsakların tamamen boşalmasını sağlarız. Sadece yaşlı ve çocuklar için oturmak sıkıntı teşkil ettiğinden tercih sebebi sayılabilir. Toplu kullanım alanlarında bu tip tuvaletlerin kullanılması daha doğru olacaktır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
robot-makine-ile-alaturka-tuvalet-acan-firmalar-460

Tuvaletlerde oluşan sorunların başında tıkanmalar gelir. Değişik şekillerde tıkanmalar yaşanabilir. Sadece size ait olan boru tıkanabilir veya ana boru tıkanıklığı oluşabilir. Orta katta oluşan tıkanıklıklar daha kolaydır çünkü siz kullanmazsanız su geri tepmez. Dolayısıyla kullanmazsanız sorun yaşamazsınız açtırmak için bir ekip gelene kadar evinizi su basmaz. Ancak ana boru tıkalıysa siz kullanmadığınız halde üst katların kullanması halinde sizin tuvaletten su çıkar ve elinizde olmadan evinizi pis su basar. Korkulacak bir şey yok aslında tıkalı tuvaleti açmak eskisi kadar zor değil. Tuvalet açma makinesi sayesinde hiç bir yere zarar vermeden kısa sürede hiç bir yere su taşırmadan gider açılabiliyor. Mutfak giderlerinde, tuvaletlerle ve banyo giderlerinde kullanılabilen makine tıkalı olan her atık su borusunu kırmadan açabiliyor.

makineyle-tuvalet-tikanikligi-acan-tesisatciAlaturka tuvaletler de tıkanıklık açılır. Önemli olan alaturka tuvaletlerin altındaki es diye tabir edilen, kokuyu engelleyen u şeklinde ki borunun daralmasıdır. Eğer bu boru daralmış ise tıkanıklık açılsa da daha sonra tekrar tıkanma ihtimali yüksek olur. Hatta bazen daralan es ten makine bile girmez. Es de daralma yok ise kolayca makine ile açılabilir. İstanbul tesisatın tüm Avrupa yakasına hizmeti olan gider borularını açma kırmadan dökmeden yapılmaktadır. Tuvaletten veya mutfak giderlerinden atılan pislikler zamanla borunuzun ek yerinde tıkanıklığa sebep olur ve suyun artık ileri değil daire içerisine gelmesine sebep olur. Bizi arayın en geç 1 saat içerisinde tıkanıklığı açalım. Boru tıkanık açma makinesi ile tüm atık su boruları açılır. Bazen borularda biriken kireç tabakası tıkanıklığa sebep olabilir. Alaturka ve alafranga tuvaletlerde es dediğimiz yerde biriken kireç zamanla boruyu tamamen kapatır. Artık su gitmemeye başlar kanal açma makinesi kireci kırarak suyun yoluna devam etmesini sağlar.

Yorum yapın

Tıkla Ara