Tuvalet Tıkanıklığı Açma-İstanbul

kamera-ile-tuvalet-tikanikligi-acma-servisi-istanbul-98

Tuvaletin giderinden atılan bez, kalitesiz tuvalet kâğıdı vb. gibi katı atık maddeler, boru ek parçalarına takılır ve bunun sonucunda tamamen tıkanmaya sebep olur. Bu problemin çözmek için, fayansları kırılmadan bu borulardaki tıkanmaları açabiliyoruz. Bu şekilde tadilat sürecinde yorulmamış oluyorsunuz ve paranız da cebinizde kalıyor.

Yapılarınızdaki bu büyük problem artık sorun değil. İstanbul Tesisat servisleri en hızlı şekilde yanınızda olacak ve problemlerinize son verecektir. Tuvalet tıkanıklığı ve lavabo tıkanıklığı makine ile açan firmamız görüntüleme ile tıkanıklığa sebep olan maddenin ne olduğunu size de gösterebilmektedir. Kanal açma makinelerimiz, tıkanıklığa sebep olan ne varsa söker ve açar. Kimyasallar ile açamadığınız tıkanıklığı, makine ile kolayca ve kırıp dökmeden açıyoruz. Bu hizmeti İstanbul’un her yerine veriyoruz. Açamadığımız tıkanıklık ile karşılaştığımızda size kırıp dökmeden önce kanal görüntüleme kamerası ile tıkanıklığın yerini belirleyebiliyoruz. Detektörlü kameralar sayesinde, açılması zor olan tıkanıklığın nedenini noktasal olarak belirliyoruz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

tikali-tuvaleti-makine-ile-acma-istanbul-35

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılmalıdır?

Gider tıkanıklıkları birçok insanın evinde yaşadığı kâbuslardan biridir. Özellikle yaz döneminde, bu sıkıntıların ayyuka çıktığını söylersek abartmamış oluruz. Çünkü yıl içerisinde ihmal edilen gider tıkanıklıkları bakımı yüzünden yaşanılan sorunlar sıcaklar ile dayanılmaz bir hal alıyor. Kimi zaman korkunç boyutlara ulaşan bu durum evlerin içine adeta çöplük gibi bir koku yaymaktadır. Genellikle bu tıkanıklıkları ciddiye almayan ev hanımları, geçici çözümlerde çare aramaktadır. İnternetten ya da komşularından duydukları bu yöntemleri uygulayarak, sorunu çözdüklerini zannediyorlar. Oysaki örneğin görmezden gelinerek hasıraltı edilen bir lavabo tıkanıklığını, öncelikle kokusu ile çok rahatsız edici olmakta ve giderek çözümsüzlüğe doğru ilerlemektedir. Bu durumun bir örneğini de banyo ve tuvalet giderlerinden (klozet vs.) gelen kokularla yaşanmaz duruma gelen evlerde görebiliriz.

Tıkanıklığı çözmek adına geçici çözümler bulunması, giderin daha fazla tıkanmasına ve daha büyük işlerin açılmasına sebep olmaktadır. Örneğin sık sık tıkanan bir klozeti ev yöntemleri ile açmak sadece tıkanıklığı daha fazla büyütmekte ve belki bir gün klozetinizin iğrenç bir şekilde taşmasına sebep olabilmektedir. Çünkü geçici yöntemler sorunu sadece öteleyerek, asla çözüme ulaştırmamaktadır. Evinizin taşan bir gider sebebi ile kirlendiğini hayal edin. Sanırım bu tahammül edilemez bir durum ama ne yazık ki birçok insan ihmalkârlığı ya da bilinçsizliği sebebi ile bu sonuçla karşı karşıya kalıyor. Ayrıca taşan bir gider sonucunda kirlenen mekanı hijyenik olarak temizlemek çok zor ve korkunç külfetlidir. Ayrıca bu temizliğin maliyeti tıkanıklığı açtırmak için ödeyeceğiniz ücretin onlarca kat üstüdür. Oysa bu kadar sıkıntıya katlanmadan, belki sadece 15-20 dakikalık bir işlem ile tıkanıklık sıkıntılarına son vermek mümkün. Ayrıca hiç bir şekilde yorulmadan ve kirlenmeden…

Tıkanıklığın nerede olduğunu bulmak ne işe yarar:

10 metrelik bir atık su borusu hattına sahip olduğunuzu düşünelim. Bu borunun yedinci metresinde tıkanıklık olduğunu varsayalım. Her türlü alet edevatla tıkanıklığın açılması için uğraştınız fakat olumlu hiçbir sonuca ulaşamadınız. Tıkanıklığa tel saldınız, makine ile açtırmak için uğraştınız fakat yine olumlu sonuç alamadınız. Bu noktada detektörlü kamera işinizi kolayca halletmenizi sağlayacaktır. Makine ile açılmayan tıkanıklığın yeri, detektörlü kamera ile belirlenip kaç metre yerin altında olduğunu öğrenebilirsiniz. Az bir alanın kırılmasıyla, bu tür problemlerden kurtulmanız artık mümkün.

Klozet tıkanıklığını açmak için gelen ekiplerimiz, tıkanıklık olan borunun içine kamera salarak yerini tespit ediyor. Daha sonra robot makine yardımıyla, tıkanıklığı açıyor. Tuvaletinize fayanslarınıza hiç bir zarar vermeden, son sistem makineler yardımıyla tıkanık zahmetsizce açıyor.

istanbul-tikali-gider-borusunu-robot-alet-ile-acan-tesisatcilar-36

Tuvalet Tıkanıklığının Belirtileri Nelerdir?

Tuvalet tıkanıklığı her evin korkulu kâbusudur. Eğer vaktinde ve doğru müdahaleler yapılmazsa ortaya çok büyük hijyen sorunları ya da tadilat problemleri çıkmasına neden olacaktır. Tuvalet tıkanıklığının vaktinde tespit edilebilmesi sayesinde evinizde oluşabilecek problemler en aza indirilebilecektir. Ayrıca tuvalet tıkanıklığını kulaktan dolma yöntemlerle çözmeye çalışmak yerine kameralı cihazlarla tıkanıklık açan bir tesisat firması arayarak kırma dökme yaptırmadan tıkanıklığı açtırarak tadilat sürecinden de kurtulabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklıklarını vaktinde tespit edebilmeniz için belirtilerini aşağıda sıraladık.

  • Eğer tuvalet giderinizden su çok yavaş gidiyorsa
  • Sifonu çekmenize rağmen, içindekiler giderden aşağı gitmekte zorlanıyorsa
  • Tuvalet veya banyonuzdan kötü kokular geliyorsa
  • Banyo ve tuvaletinizden gelen kokular giderek çoğalmaya başladıysa

Bu gibi durumlarda firmamızı arayarak tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti alabilirsiniz. İstanbul’un her bölgesine servis vermekteyiz. Size en yakın servisimizi arayabilirsiniz ve tuvalet tıkanıklığı problemine son verebilirsiniz.

Evde Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Sakıncalı Olabilir

Tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti WC ya da klozette yaşanan soruna yönelik en doğru hizmettir. Ancak çoğu tüketici gibi siz de tesisatçıya ne gerek var diyebilirsiniz. Fakat bu yaklaşım çok sakıncalı sonuçlara neden olacaktır. Çünkü çoğu tüketicinin tercih ettiği evde tıkanıklık açma yöntemleri boruların zarar görmesine ya da tıkanıklığın daha zorlu bir hal almasına yol açabilmektedir. En sık kullanılan yöntemlerden bir tanesi olan tıkanıklık açma pompası masum bir çözüm olabilecektir. Fakat tuvalet giderine tel ya da sert bir cisimle müdahale etmeniz halinde tuvalet borusu delinmesi kaçınılmazdır. Peki, evde kendi yöntemlerinizle tuvalet tıkanıklığı açmanız doğru değilse nasıl bir yol izlemelisiniz?

Robotla Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evde kendi yöntemlerinizi kullanarak tıkanmaya müdahale yerine robotla tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. İstanbul Tesisat ekibi olarak size sunduğumuz bu hizmet sayesinde borulara hiçbir şekilde zarar verilmemektedir. Üstelik robotun tıkanıklık açma için özel olarak tasarlanması sayesinde borulardaki sorunların giderilmesi çok daha kolay olur. 

Robotla tuvalet tıkanıklığı konusunda İstanbul Tesisat’ı tercih etmeniz durumunda başka hiçbir su tesisatçısında bulunmayan cihazla borularınıza müdahale edilmesi imkânını elde edebilirsiniz. Ayrıca hızlı ve uygun maliyetlerle sunulan bu hizmet sayesinde borularınızda hiçbir sorun kalmayacaktır. Kendi yöntemlerinizi kullanarak risk almak yerine robotla tıkanıklık açma ayrıcalıklarını yaşamanın tam sırası!

Yorum yapın

Tıkla Ara