Kombilerde Yaşanan Su Kaçağını Termal Kamerayla Bulan Firma

termal-kamera-ile-kombideki-su-kacagina-bakan-sirketler-87+

Kombide su kaçağı olması demek, bütçeniz için ekstra gider ve daha az ısınmak demektir. İlk akla gelen ve gözle görülür belirti de kombinin su miktarındaki eksilmedir. Başka bir deyişle; kombide basıncı gösteren barometrenin sık sık alarm vererek kombiyi durdurmasıdır. Bu durumda genelde düşünülen kombinin arıza vererek bozulduğudur. Aslında bu kombinin kendine zarar vermemesi için aldığı bir tür tedbirdir.

Kombide Su Eksilmesi:

Kombi ile peteklerin bağlantısı olan borularda görünmeyen küçük veya büyük su kaçakları söz konusudur ve bu kaçak, sürekli kombiye su takviyesi yapmanıza sebep olur. Mesela gün içerisinde sürekli dışarıdasınız. Eve geldiğinizde odaların sıcak olmadığını görürsünüz. Hemen gidip kombiyi kontrol edip yanıp yanmadığına bakarsınız. Bir de baktınız ki kombi çalışmıyor. Sebebini araştırırken tanıdığınız var ise bir kombi servisini ararsınız fakat size kombinin suyu tam mı, sorusunu yönelttiğinde kombinin suyu sıfıra kadar düşmüş olduğunu görürsünüz. Su basıncını 2 bar seviyesine kadar getirseniz de ertesi gün yine aynı durumla karşılaşırsınız.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

kombideki-kalorifer-kacagini-tespit-eden-tesisat-firmalari-03

Kalorifer Tesisatında Su Eksilmesi:

Yine kombi çalışmıyor ve su seviyesi düşmüş durumdadır. Bunun sebebini araştırırken, kombiye kabahat bulmayın! Kombide kaçak olmaz, kaçak %99 ihtimal ile kalorifer borularındaki patlaktır. Isı ile genleşen borunun ek yerinde ya da bağlantı noktalarında bir kaçak meydana gelmiştir. Bu sorunu hiç kırmadan kombi kaçağı kapatan ilaçla çözüme kavuşturuyoruz. Kombideki su kaçağı kombinin su eksiltmesi durumuna neden olur.

Kombide su eksiltmesi olmasının size zararı nedir? Böyle bir durumda ne yapmalısınız? Nedenleri ve sonuçları sıralayacak olursak:

  • Kombide su eksiltme olması ilk planda direk faturanıza yansıyacaktır.
  • Bu da peteklerin ısınmaması ve sizin sıcaklık derecesini daha çok artırmak istemenize yol açacaktır.
  • Normalde kombinin ortalama su basıncı 1,5 bar olmalıdır. Kaçak olması durumunda kombideki bu basınç düşecektir. 3-6 ay arasında bir defa olan su eksilmeleri normaldir. Bu durum kombide su eksilmesi olarak yorumlanmamalıdır. Ama birkaç günde bir kombide su eksiliyor ise, kombide su eksilmesi sorunuyla karşı karşıyasınız demektir.

Su eksilmesinden bahsetmişken bu iki farklı nedenle ortaya çıkar ve iki çeşidi vardır.

  1. Kombiden kaynaklı su kaçağı
  2. Kalorifer tesisatına bağlı su kaçağı

Eğer kombide bir sorun yok ama hala kombinin su eksiliyor ise, kalorifer borularında kaçak var demektir. Bu da ikinci çeşididir. Kaçak tesisatta olduğunda kaçak kimyasalı kullanarak hiç bir yeri kırmadan dökmeden sorundan kurtulabilirsiniz. Kalorifer tesisatındaki pis su boşaltılarak, sisteme ilaç basılır. Uygulanan ilaç bir kaç gün kombi hiç kapatılmadan çalıştırılır. Bir kaç gün sonra kombide su eksilmesi duracaktır. Su eksilmesi durumunda kullanıcının yapacağı bir şey yoktur.

Kombi teknolojinin ilerlemesi ve modern bir cihaz olması sebebiyle, son 10 yılda kullanımı en fazla artan ısınma aracı oldu. Kombili yapılarda kalorifer petekleri ve kombide aynı su vardır. Kombide ısınan su peteklere gider, peteklerde soğuyan su, kombiye döner. Bu şekilde devamlı olarak bir dönüşüm vardır.

Kombide su kaçağı olduğu nasıl anlaşılır?

Kombideki su kaçağı, ilk planda kombinin bağlantı borularına bakarak kesin olarak anlaşılabilir. Daha sonra ise petek giriş ve çıkışları kontrol edilmelidir. Hemen bizi arayarak servis yazdırın. Bunun dışında kombinin sağlığı için ne yapmalıyım? Kombinin uzun ömürlü olması, sizi sağlıklı bir şekilde ısıtması ve faturaların kabarmaması için, herhangi bir sorun olmasa bile kombinin ve peteklerin temizliğini 2-3 senede bir yaptırmalısınız.  2-3 senede bir yapılan bu temizlik, kombinin yaşına ve modeline göre artıp azalabilir. Sistem ilk kirlenmeden sonra daha sık temizlenme ihtiyacı duyacaktır. Kombi ve devir daim parçaları da yorulduğundan ve yıprandığından daha çabuk arıza yapabilir. Tüm bu nedenlerle bakım önemi de iyice artar. Yapılan her servis için garanti verildiğinden, gönül rahatlığı ile bizi tercih edebilirsiniz.

Kombi Su Kaçağı Bulan Firma

İstanbul Tesisat, kombi ve ısıtma tesisatındaki kaçağın yerini termal kamerayla bulan firmadır. Eğer kombi sıklıkla su eklemenize rağmen su eksiltiyorsa kombi kaçağı bulan firma arayışı başlamıştır bile. Bu sayfada bulunma nedeniniz kombinin sürekli su eksiltmesi ise doğru yerdesiniz. Kombi kaçağı tamiri yapan usta ekibimiz, evinize geldiği anda kombinin su kaçırdığı yeri bulma işlemi yapar. Eğer kombi su kaçırıyorsa kaçak tamir kimyasalı kullanarak suyun kaçırdığı yeri onarır. Bu işte kullanılan termal kameralar, üzerindeki ekranda renk değiştirerek kaçağın soğuk sudan mı sıcak sudan mı kaynaklandığını belirlemektedir. İstanbul’un tüm semtlerine hizmet veren firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Kombilerde Yaşanan Su Kaçağını Termal Kamerayla Bulan Tesisatçı

Kombilerde yaşanan su kaçağını termal kamerayla bulan tesisatçı sayesinde profesyonel bir bakış açısından faydalanabileceğinizi biliyor muydunuz? Kombinizin sürekli su kaçırması nedeniyle yaşanan verim kayıplarının üstesinden gelmek adına siz de profesyonel bir çözüme ulaşabilirsiniz. 

İstanbul Tesisat, kombinin verimli bir şekilde çalışması adına gerekli hizmetleri sunmaktadır. Amaç daha kaliteli bir hizmet olduğu gibi kombinin çalışma prensibine uygun bir çözüm elde etmektir. Bu kapsamda termal kamera kullanarak su tesisatında ve kombide ortaya çıkan kaçak durumunun titiz bir şekilde incelenmesi söz konusu olmaktadır. Öte yandan kullanılan yöntemin de hızlı bir şekilde sonuç vermesi amaçlanmaktadır. Siz de bu konuda en makul yöntemi tercih edebilirsiniz. Böylelikle kombilerde yaşanan su kaçağı problemlerini ortadan kaldırmak istiyorsanız kamerayla su kaçağı tespiti işlemlerinden yararlanabilirsiniz.

Kombilerde Yaşanan Su Kaçağını Termal Kamerayla Bulan Tesisatçı Fiyatları

Kombilerde yaşanan su kaçağını termal kamerayla bulan firma çağırarak hizmet almak istemeniz oldukça doğal. Ancak bu hizmeti alırken ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Bu kapsamda kombide su kaçağı tespiti için titiz bir fiyat araştırması öneriyoruz. Peki, seçeceğiniz tesisatçı ya da tesisat firması ücretleri belirlerken neleri dikkate almaktadır?

Kombilerde yaşanan su kaçağını bulan tesisatçı fiyatları belirlerken kullandığı ekipmanlara dikkat eder. Buna ek olarak termal kamerayla su kaçağı tespiti için harcanan zaman da fazlasıyla önemli bir konu olarak kabul edilmektedir. 

Yorum yapın

Tıkla Ara