Kamerayla Atık Su Gider Borusunu Açan Tesisatçı


kamerali-sistemle-atik-su-borularini-acan-tesisatcilar-835

Gider açmayı çoğumuz, tıkanmaları açma olarak bilmekteyiz. Evimizde veya iş yerlerimizde, atık su pis su gider boruları zamanla kullanımdan kaynaklanan problemlerden dolayı tıkanabilmektedir.. Günümüzde gider açmayı gözümüzde büyütmek doğru olmaz. Teknoloji ilerledikçe, insanoğlunun yaşamını daha kolay hale getiriyor.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Gider Borusu Neden ve Nasıl Tıkanır?

Öncelikle gider borularımız neden tıkanır, sorusunu cevaplamamız gerekmekte. Gider boruları kullanıldıkça, içinde kireçlenme oluşmaktadır. Bu kireçlenmeler de zaman büyüyüp su geçişini engellemektedir. Kullandığınız tuvalet kağıtları, ıslak mendil veya koku giderici parçaları, bu kireçlenmeye takılıp gider borularınızı tıkar. Bir diğer sebep ise; aslında bir alt yapı sorunu olan eğimsizliktir. Gider borularınıza normal şartlarda % 1 eğim verilmelidir. Bu koşulu sağlamıyorsa tıkanma kaçınılmazdır. Bu problem de zamanla ortaya çıkmaktadır. Çünkü ilk kullanımda içinde kireç veya yabancı madde olmadığı için, sorun görülemez. Suyun gittiği düşünülebilir ama içerisine atılan kağıt, ıslak mendil tuvalet kokusu gibi maddeler, ana kanala ulaşmadığı için tıkanmaya sebep olmaktadır.

Genelde toprak altında giden gider borularında da toprak üstüne ağırlık yaptığı için çökmeler oluşabilmektedir. Bu durum söz konusu ise, gider borularının kırılıp veya kazılıp, yeni bir hat çekilmesi gerekmektedir. Zamanla mutfak gider borularına sıvı olarak döktüğümüz yemek yağları, gider borusunun içerisinde donarak katı hale gelip, tıkanmaya sebep olabilmektedir. Her ne kadar yemek yağını gidere dökmedim deseniz de bu tıkanmanın tek sebebi yağlanma sorunudur. Çünkü yemek tabaklarımızda kalan yağları temizlemek için evyede yıkadığımızda yağ kalıntıları gider borusunu tıkamaktadır.

Tıkanan Gider Borularının Sağlığa Zararları

Gider borularının tıkanması günümüzde ilerleyen evrelerinde bazı olumsuz durumlara yol açabilir. Giderlerin tıkanması belirli sebeplerle olur ve bu sebepler genelde insanlardan kaynaklanır. Gider borularını kullanmak ve gider borularının temizlenmesi konusunu önemsememek bir süre sonra onların kireçlenmesine neden olur ve bu da boruların güçsüzleşmesi ile sonuçlanır. Ayrıca lavabolara ya da küvete atılan katı cisimler, erimeyen kağıtlar ve peçeteler de tıkanmaların ilerlemesinin asıl nedenidir.

Tıkanan giderlerin sağlığa zararları da ilerleyen evrelerde görülebilir. Kişinin soluduğu havanın temiz olması insan sağlığı için en önemli etkenlerdendir. Giderler tıkandığında da bir süre sonra içeride soluduğunuz havaya bu lavabodan gelen bakteriler eşlik eder. Bu da soluduğunuz havanın aslında kirli olmasına neden olur.

kamerali-cihazlar-ile-tikaniklik-acma-sistemleri-836

Kamerayla Gider Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Şimdi gelelim bu gider tıkanıklarının çözümüne. En başta da söylediğimiz gibi bu tıkanıklıkları gözümüzde fazlasıyla büyütebiliyoruz. Hemen bir karamsarlığa düşerek, aklımızdan şu soruları geçirmeye başlarız; Acaba ne kadar bir kırım olacak? Kırılan fayansların tamirini ve aynı rengini nasıl bulabilirim? Yeni yaptırdığım mutfak dolabına zarar verir mi? Bu problemden kaç günde kurtulabilirim? Ve bunun gibi daha birçok soruyu kendimize sorarız. Dediğimiz gibi teknolojik çağda yaşadığımız için, her geçen gün bilim adamları insanı hayatını nasıl kolaylaştırmak konusunda çalışmalar yapmaktadır.

Gider açma problemlerini firmamız günümüz teknolojiyi takip ederek, son sistem robotlar ve kameralı cihazlar kullanarak, borularınızı açmaktayız. İstanbul Tesisat bu işlemi tamamen, hiçbir yeri kırmadan, etrafa zarar vermeden, temiz ve sağlıklı, sıhhi temizliğe uygun biçimde yapmaktayız. Probleminize en kısa zamanda intikal ettikten sonra, çok kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturmaktayız. Öncelikle tıkalı olan gider borusunu makineyle açma işlemini yapmaktayız. Gider borusunu açtıktan sonra, kamera ile tıkalı olan hatta giriş yaparak, tıkanıklığa sebep olan problemi araştırıp, size garantili çözüm sunmaktayız. Bu tıkanmalarda kamera kullanmamızın tek sebebi garantidir. Yaptığımız işlemin garantisi kamera ile görüntü almak da diyebiliriz. Tıkalı olan boruya makine ile müdahale edip açtıktan sonra kamera kullanmazsak, neden tıkandığı ve bir daha aynı problemi yaşayabilir misiniz, sorularına cevap verilememektedir.. Bu nedenle açtıktan sonra kamera ile görüntü alınıp, yaptığımız işlemin ne kadar uzun ömürlü ve kalıcı olduğunu rapor halinde sizlere vermekteyiz.

Alanında uzman, disiplinli ve iş ahlakına tamamen uygun eğitimli ekibimizle, İstanbul’un her yerine hizmet vermekteyiz. Siz sadece iletişim bilgilerimizden herhangi bir numarayı arayarak, gider açma servisi talebinde bulunabilirsiniz. Talep sistemimize ulaşın. Aynı gün içinde ve en kısa zamanda olay yerine intikal edip, giderlerinizi açmaktayız.

Kamerayla Atık Su Giderini Açan Firmalar

Kameralı robot teknolojiler kullanarak, atık su gider borularını açan firmalara kameralı gider açan firma da denmektedir. Aslında yapılan iş tesisatçılığı en uygun ve temiz çözümlerle, kırmadan uygulamaktan öteye geçmemektedir. Ancak günümüzde yaygınca kullanılan cihazlar ve aletler tesisat sektöründe de kullanıldığı için bu firmalar sıradan tesisatçılardan ayrılmıştır. Kanal borularında görüntüleme sağlayan gider açma kameraları kullanan tesisatçıların asli amacı tıkanan gidere kırmadan müdahale etmektir. Şimdi biraz da kameralı atık su borusu açma işleminin nasıl yapıldığından bahsedelim.

 • Tıkanıklık açma makinesi gidere gönderilerek tıkanıklığın açılması için çalışma başlatılmaktadır.
 • Eğer tıkanıklık açıldıysa gider borusuna kamera gönderilerek giderdeki tıkanıklığın sebebi ve yeniden tıkanma olasılıkları incelenmektedir..
 • Tıkanıklık robotla açılmadığı takdirde yine kamera gönderilmektedir. Tıkanıklığın tam yeri kamerayla bulunmaktadır. Bulunan yer baz alınarak bölgenin tamiratı yapılmaktadur.

Makine ile tüm giderler açılabilir mi?

Cihazla gider açma çalışması yapan firma ne gibi sorunlarla karşılaşabilir? Robotla gider neden açılmaz? Nadir durumlarda da olsa yaşanacak bir problem olabilir giderinin açılmaması durumu.  Peki hangi durumlarda gider açılmaz madde olarak sıralayacak olursak ;

 • Nedenlerden biri atık su tesisatının ileri seviyede kirlenme ihtimalidir. Yıllarca kullandığımız tesisat borularının bir plastik olduğunu unutmamalı içerisinde kendini temizleyecek özelliği bulunmadığını da göz önüne bulundurmalıyız. Bu pislikler zamanla boru içerisini sararak boruyu tamamen etkisiz hale getirmektedir.
 • Tesisat boruları döşenirken ustaların bilinçsiz ve özensiz yaptığı her iş ileride başımızı ağrıtacak büyük sorunlara yol açmaktadır. Yapılan yanlış tesisat işleri tıkanıklık yaşamanıza sebep olacak en büyük etkenlerden birisidir.
 • Binaya ait genel olan rögara bağlantı yapan ana pimaş borularında olan çökmeler ve kırıklarda tıkanıklığa sebep olmuş olabilmektedir. Bu tip bir sorunu makine ile tıkanıklık açma ustalarımız tecrübeleriyle anlyacaklardır ve size çökme yer tespiti yapılması gerektiği hakkında bilgi vereceklerdir.   Dedektörle Kanal Tespiti    adlı makalede ayrıntıları inceleyebilir ve bu konuda hakkında da detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 • Tabi birde ana boru tıkanıklıkların da durum belkide binanın kendi tesisatıyla değilde rögarın tıkanmasıyla oluşabilmektedir. Bu durumda oturduğunuz ildeki belediye ekiplerinde yardım isteyerek rögar açma işlemini yaptırabilirsiniz.

Anlattığımız tüm problemleri yaşayabilme durumunuz söz konusudur. Hasar tespiti yapılmadan önce kesinlikle kırıp dökme yaptırmayınız. Problemin görüntülü cihazlar sayesinde tespitinin yapılıp ona göre bir tedavi şekli uygulanması gerekmektedir.

Mutfak Gider Borusundan Su Gelmesi Normal mi?

Kamerayla atık su gider borusu açan tesisatçı hizmetlerinden yararlanmayı ister misiniz? Mutfak giderinden su gelmesi problemine yönelik çözümlere de başvurabilirsiniz. Mutfak giderinde meydana gelen tıkanmaların neden olduğu su gelmesi sorunu genel olarak tıkanma olan her giderde oluşmaktadır. Giderin suyun akışına izin verecek kadar açık olmaması söz konusu olabilmektedir. Suyun giderden akmaması ve geri gelmesi doğaldır. Bu tip durumlara karşı kamerayla atık su gider borusu açan tesisatçı desteği almak gerekmektedir. Peki, mutfak gider bırısundan su gelmesi sonrasında başvuracağınız tesisatçı ne tür işlemler yapar? İşte mutfak gideri açma ve bilinmesi gerekenler!

Mutfak Gider Borusu Nasıl Temizlenir?

Yemek artıkları ve sabun kalıntıları nedeniyle mutfak gideri tıkanamaktadır. Kalıcı bir çözüm için mutlaka tıkanıklık açan tesisatçı desteğine başvurmalısınız. Çünkü tıkanıklığın neden olduğu olumsuzluklar basit yöntemlerle içinden çıkamayacağınız kadar zordur. Kostik ya da gider açıcı kullanmak yerine robotla gider açan usta avantajlarından faydalanmaya başlamalısınız. Ekibimiz, bu konuda bütün ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir bakış açısına sahiptir. Amaç hem giderin açılması hem de olası ciddi sorunların önlenmesidir. Bu kapsamda mutfak gider borusu açma çok çok ayrıcalıklı bir sürece dönüşmektedir.

Gerek teknolojik imkânlar sayesinde giderin kolayca açılması gerekmektedir. Tesisatçının bilgi birikimi sayesinde hiçbir problemle karşı karşıya kalınmamaktadır. Bu sayede mutfak gider borusundan gelen pis sudan kurtulmanız çok daha kolaydır. İstanbul Tesisat ile iletişime geçerek kamerayla atık su gider açma ve tıkanıklık giderme sorunlarına karşı destek alın!

“Kamerayla Atık Su Gider Borusunu Açan Tesisatçı” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba ben esenyurtta giriş bir dairede yaşıyorum.Üst komşularımın yoğun tuvalet kağıdı kullandığı düşünüyorum. Çünkü bütün pislikler benim dairemden geri taşma yapıyor. Mahallemizdeki tesisatçıdan yardım alıp açtırıyorum ama sürekli bu pisliği ben çekiyorum ve ücreti tek başıma karşılıyorum. Kameralı sistemle bu sorunun üst dairelerden kaynaklandığını ispatlayabilirmiyiz. Esenyurt bölgesine hizmet veriyormusunuz.

  Yanıtla
  • Esenyurt bölgesine hizmetimiz var. Binanın ana borusunda sıkıntı varsa yukarıdan giderlere su döküldüğünde sizin oradan geri taşma yapar. Eğer bu durumu yaşıyorsanız zaten ana boruda sıkıntı var demektir. Yukarıda ki komşularınız kullandığında su geri taşmıyorsa sadece sizin borunuzda sorun var demektir.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara