Sistem Koruma Kimyasalı

koruyucu-tesisat-sivisi-nerede-satilir-341

Kombi ve tesisatı koruma kimyasalı, radyatör temizliğinden sonra mevcut sistemine eklenip, üzerine su ilave ederek yapılan işlemdir. Bu işlemin faydaları ve açıklamaları aşağıda yazılmıştır. Kombi koruma kimyasalının  fiyatları markaya göre değişebilir.

Isıtma sistemi koruma kimyasalı, yeni binalarda, yeni kullanılmaya başlanacak ısıtma sistemlerinde, sonradan tesisatta, kombi ve yoğuşmalı kazanlarda oluşabilecek kireç, kir, tortu ve çamurlaşma problemlerini engellemek için ve kimyasal yıkama sonrası eski tesisatlarda koruma amaçlı kullanılması için, üretilen bir kimyasaldır. Bunun yanı sıra koruma amaçlı olduğundan, çürüme ve kireci önlediğinden, aynı zamanda tasarruf etmenizi de sağlar. Çünkü su ne kadar temiz olursa, devir daim o kadar hızlı ve sorunsuz olur. Bu şekilde hızlı devir daim olduğu için ısıyı yolda harcamadan direk ortama iletir. Daha az soğuyan suyu, daha az ısıtmak gerektiği için dolayısıyla daha az gaz harcanır. Bu da direk faturanıza yansır ve ödemeleriniz azalır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

kalorifer-tesisat-sivisini-nasil-uygularim-340

Koruyucu tesisat sıvısının kullanım alanları

Herkes daha az ödeyerek, daha fazla ısınmak ister. Bu sadece kimyasalı kullanarak olmaz. Kombi koruma kimyasalı kullanımının yanı sıra, gerekli bakımların da yapılması gerekir. Kombi bakımı ve tesisat yıkama bakımlarının, en az iki yılda bir yapılması gerekir. Tesisat bakımı, yıkamadan ibarettir. Her ısıtma tesisatı, değişik şekilde yıkanır. Petek olan tesisatları yıkamak için kimyasal kullanılırken, yerden ısıtma tesisatının temizliği için kimyasal kullanılmaz. Çünkü petekli sistemde çürüme kireç oluşabilir. Yerden ısıtma tesisatında ise kimyasal gerekmez çünkü sistem plastik hortumdan ibarettir. Plastikte pas veya kireç olmayacağı için, sistemde çamuru dışarı atmamız gerekir. Bunu da yerden ısıtma sistemlerine özel hava ve suyu karıştırarak temizlik yapan Ropuls cihazıdır. Yüksek basınçla uzun hatları olan yerden ısıtma tesisatını bir tek o temizleyebilir. Diğer makinelerin basıncı az olduğu için ve hava olmadığından tam anlamıyla pislikleri itip dışarı atamazlar. Firmamız her işi uygun olan makinelerle, itina ile  radyatör petek temizliği yapar. Tesisat temizliği işinde bize güvenebilirsiniz.

Özellikle yerden ısıtma sistemlerinde oluşacak çamurlaşmanın engellenmesi için çok faydalıdır.

Periyodik olarak her sene yenilenmesi, çalışma ömrü süresince, tüm sistemi koruma altına alacaktır.

Uygulama ;

  • Sistemdeki her 50 lt su için 1 lt kimyasal sisteme dahil edilir.
  • Kullanılmakta olan eski sistemlerde, kimyasal yıkama sonrası uygulanır.
  • Periyodik olarak her sene yenilenir.

    Sistem Koruma Kimyasalı;

Sistem koruma kimyasalının kullanıldığı yerler;

  • Her marka model kombi-yoğuşmali kazanlarda
  • Alüminyum, panel, dökme radyatörlerde
  • Yerden ısıtma sistemlerinde
  • Demir, bakır, plastik borularda güvenle kullanılır.

kombi-kalorifer-tesisat-kimyaslini-uygulayan-yerler-442

Isıtma Sistemi Temizliği Yapan Firmalar

İstanbul Tesisat, sistem koruma kimyasalı kullanarak tesisat bakımı yapan firmadır. Kombi kalorifer sistemlerine koruma kimyasalı koymak ısıtma sisteminin sağlığı için önem teşkil ettiğinden firmamız tarafından önerilmektedir. Sistem koruma kimyasalı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve işlemin nasıl yapıldığı konusunda bilgi edinmek için bizi telefonla arayabilirsiniz. İstanbul’un tüm semtlerine hizmet veren firmamız, ısıtma sistemini koruyan kimyasalı kendi tesisatımızda uyguladığımızdan güvenle öneriyoruz. Kimyasal uygulamasını; kombi kalorifer tesisatına kullanabildiğiniz gibi merkezi sistemle ısınan binalarda merkezi sistem koruma kimyasalı da uygulatabilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara