1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

WC Gideri Açan Tesisatçı

Wc gideri açma işi, tuvaletin gideri tıkanıp da arayış içine girene kadar aklınıza gelmeyen bir durumdur. Wc kelimesi ile özdeşleşen tuvalet tıkanıklığını çözmek için, internet üzerinden aramlar yapılır. Eskiden olduğu gibi mahalleden bir usta çağrılmaz, çünkü kırmadan wc tıkanıklığı açan makineler artık mevcut.

Tıkanan WC Gideri Nasıl Açılır?

Okullarda ve iş merkezlerinde veya toplu şekilde kullanımın bol olduğu yerlerde, wc tıkanmaları çok olur. Bunun sebebi ise kimin kullandığının belli olmamasıdır. Bazı sorumsuz insanlar, tıkanma sonucunda kimseye bir hesap verilmeyeceğinden, eline ne geçerse wc giderine atar. Çöp öğütücü niyetine kullanılan giderler tıkanmasın da ne yapsın? Özellikle millet olarak toplu kullanım alanlarına wc kullanmayı beceremediğimiz bir gerçek. Gerçi bu yurt dışında da aynı şekilde. İnsanoğlu genellikle sorumluluk duygusunu yitirmiş durumda. Durum böyleyken de wc giderinin tıkanması çok normal oluyor.

İşin içine bir de kalitesiz malzeme ve işçilik girince, daha da beter durumda kalıyoruz. İşçilik ve malzemenin bu konuyla ne alakası var derseniz; bir tesisat inşaat aşamasında döşenirken giderlerin çok fazla keskin dönüş yapmaması ve eğim sorununun olmaması gerekir. Eğer döşenen pimaşlar eğimsiz ise ya da dönüşler çok keskinse, içine atılan kâğıtlar ve pislikler giderden gidemeyerek tıkanmaya sebep olacaktır. Tıkanmanın işçilikle alakalı olmasının nedeni işte budur. Malzeme ile alakasına gelecek olursak eğer; kullanılan pvc pimaş borulardan tutun, boru çapına ve klozet yapısına kadar uzanır. Gider borularının kalitesiz olanlarında ek yerlerinde ve dirseklerde tam alınmamış, çapak gibi çıkıntılar bulunabiliyor. Atılan kâğıtlar ve herhangi bir cisim gidip o çıkıntıya takılır ve ardında gelen tüm kâğıtlar ve pislikler orada yığılarak tıkanıklık oluşmasına yol açar.

Klozetten kaynaklanan sorunlar ise klozet esinin dar oluşundandır. Klozetlerin içinde bulunan es kısmı, suyu içinde tutarak kokunun sudan geçmesini engeller ve dışarı koku vermemesini sağlar. Bu es “U”  şeklindedir. Klozet markasına göre es kalınlıkları vardır. İnce olan esler yerine, hem kâğıt atımı açısından hem de pislik sıkışması açısından geniş olanının kullanılması gerekir. Klozet tipi ve kalitesi bu yüzden çok önemlidir. Wc gideri açma ve wc sorunları tespit etme konusunda biz tercih edin problem yaşamayın.

WC Gideri Açan Firmalar

WC açan firmalar kameralı robot cihazlar bulunduran tesisatçı firmalardan değilse bu işlemi yaptırmanızı önermiyoruz. Çünkü wc tıkanması çeşitli sebeplerle oluşabildiği gibi, kaynağı bilinmeyen wc tıkanıklığının tekrarlama olasılığı oldukça yüksektir. WC tıkanıklığını açarken kamera kullanılmadığı takdirde sadece semptomları tedavi etmiş bir doktordan farkımız kalmaz. Oysaki hastalık orada duruyordur. Gerekli tahlilleri yaparak semptomların, kaynağına yani hastalığa ulaşmak gerekir. İstanbul Tesisat ustalarımızın yaptığı da hemen hemen bunun gibidir. WC giderindeki tıkanıklığı açma işi bittikten sonra, gider borusuna kamera salınarak içi görüntülenir. Bu görüntüleme sırasında sorunun kaynağı ortaya çıkmaktadır.

WC tıkanmasının bir takım belirtileri vardır. WC taşması yaşamak istemiyorsanız tıkanıklığı ilerlemeden açtırmak gerekir. Bu belirtiler,

  1. WC’den suyun yavaş gitmesi
  2. WC kokusunun banyoya dolması
  3. WC suyunun önce gidip sonra geri gelmesi gibi durumlar tıkanıklığın belirtileridir.

En kısa zamanda aletle wc gideri açan tesisatçı çağırılıp sorunun kökünden çözülmesi gerekmektedir.

 

 

 

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.