Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı

 Tuvalet gideri açma işi, tuvaletin gideri tıkanıp da arayış içine girene kadar aklınıza gelmeyen bir durumdur. Tuvalet kelimesi ile özdeşleşen tuvalet tıkanıklığını çözmek için, internet üzerinden aramalar yapılır. Eskiden olduğu gibi mahalleden bir usta çağrılmaz, çünkü kırmadan tuvalet tıkanıklığı açan makineler artık mevcut.

tuvalet-giderini-robotla-acan-tesisatci-firmalar-13
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Bina Tuvalet Giderini Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Tuvaletler bir evde en çok kullanılan alanlardan birisidir ve bu yüzden de bakımının normale göre daha fazla olması gerekmektedir. Tuvalet gider borusu bakımı için birçok yöntem vardır ve bunların hepsini değil de; asıl yararlı olanlarını uygulamak yeterli olacaktır.

Tuvaletlerde önemli olan bir diğer konu da tuvalet giderinin neden tıkandığıdır. Tuvalet giderinin tıkanması sorunu altında pek çok nedeni barındırabilir. Bu nedenleri genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tuvalete suda erimeyen katı cisimlerin atılması bir süre sonra tuvalet giderinin tıkanmasına neden olacaktır.
  • Tuvaletlere suda erimeyen tuvalet kağıdı ve gidere katı cisimlerin atılması da tıkanıklığın nedenlerindendir. Gider tıkanıklığını önlemek için bu maddeleri ayrı bir çöpe atmalısınız.
  • Hali hazırda tıkanık olan tuvalet giderini tuvalet pompası ile açmaya çalışmak da tıkanıklığın daha da ilerlemesine neden olabilir. Bu yüzden bu gibi durumlarda uzman yardımı almak daha iyidir.

tuvalet-giderlerini-kamerali-sistemle-acan-firmalar-14

Tıkanan Tuvalet Gideri Nasıl Açılır?

Okullarda ve iş merkezlerinde veya toplu şekilde kullanımın bol olduğu yerlerde, tuvalet tıkanmaları çok olur. Bunun sebebi ise kimin kullandığının belli olmamasıdır. Bazı sorumsuz insanlar, tıkanma sonucunda kimseye bir hesap verilmeyeceğinden, eline ne geçerse tuvalet giderine atar. Çöp öğütücü niyetine kullanılan giderler tıkanmasın da ne yapsın? Özellikle millet olarak toplu kullanım alanlarına tuvalet kullanmayı beceremediğimiz bir gerçek. Gerçi bu yurt dışında da aynı şekilde. İnsanoğlu genellikle sorumluluk duygusunu yitirmiş durumda. Durum böyleyken de tuvalet giderinin tıkanması çok normal oluyor.

İşin içine bir de kalitesiz malzeme ve işçilik girince, daha da beter durumda kalıyoruz. İşçilik ve malzemenin bu konuyla ne alakası var derseniz; bir tesisat inşaat aşamasında döşenirken giderlerin çok fazla keskin dönüş yapmaması ve eğim sorununun olmaması gerekir. Eğer döşenen pimaşlar eğimsiz ise ya da dönüşler çok keskinse, içine atılan kağıtlar ve pislikler giderden gidemeyerek tıkanmaya sebep olacaktır. Tıkanmanın işçilikle alakalı olmasının nedeni işte budur. Malzeme ile alakasına gelecek olursak eğer; kullanılan pvc pimaş borulardan tutun, boru çapına ve klozet yapısına kadar uzanır. Gider borularının kalitesiz olanlarında ek yerlerinde ve dirseklerde tam alınmamış, çapak gibi çıkıntılar bulunabiliyor. Atılan kağıtlar ve herhangi bir cisim gidip o çıkıntıya takılır ve ardından gelen tüm kağıtlar ve pislikler orada yığılarak tıkanıklık oluşmasına yol açar.

Klozetten kaynaklanan sorunlar ise klozet esinin dar oluşundandır. Klozetlerin içinde bulunan es kısmı, suyu içinde tutarak kokunun sudan geçmesini engeller ve dışarı koku vermemesini sağlar. Bu es “U”  şeklindedir. Klozet markasına göre es kalınlıkları vardır. İnce olan esler yerine, hem kağıt atımı açısından hem de pislik sıkışması açısından geniş olanının kullanılması gerekir. Klozet tipi ve kalitesi bu yüzden çok önemlidir. Tuvalet gideri açma ve tuvalet sorunları tespit etme konusunda bizi tercih edin problem yaşamayın.

Tuvalet Gideri Açan Firmalar

İstanbul Tesisat olarak Tuvalet açan firmalar kameralı robot cihazlar bulunduran tesisatçı firmalardan değilse bu işlemi yaptırmanızı önermiyoruz. Çünkü tuvalet tıkanması çeşitli sebeplerle oluşabilmektedir. Ayrıca kaynağı bilinmeyen tuvalet tıkanıklığının tekrarlama olasılığı oldukça yüksektir. Tuvalet tıkanıklığını açarken kamera kullanılmadığı takdirde sadece semptomları tedavi etmiş bir doktordan farkımız kalmaz. Oysaki hastalık orada duruyordur. Gerekli tahlilleri yaparak semptomların, kaynağına yani hastalığa ulaşmak gerekir. İstanbul Tesisat ustalarımızın yaptığı da hemen hemen bunun gibidir. Tuvalet giderindeki tıkanıklığı açma işi bittikten sonra, gider borusuna kamera salınarak içi görüntülenir. Bu görüntüleme sırasında sorunun kaynağı ortaya çıkmaktadır.

Tuvalet tıkanmasının bir takım belirtileri vardır. Tuvalet taşması yaşamak istemiyorsanız tıkanıklığı ilerlemeden açtırmak gerekir. Bu belirtiler,

  • Tuvalet’ten suyun yavaş gitmesi
  • Tuvalet kokusunun banyoya dolması
  • Tuvalet suyunun önce gidip sonra geri gelmesi gibi durumlar tıkanıklığın belirtileridir.

En kısa zamanda aletle Tuvalet gideri açan tesisatçı çağrılıp sorunun kökünden çözülmesi gerekmektedir.

Robot makine ile açılan tuvalet borusu tekrar tıkanır mı ?

Makine ile açılan gider boruları eskisi gibi hor kullanılmaya devam edilirse tekrar tıkanması kaçınılmazdır. Diğer problem de tesisatlardaki sorunlardır. Pimaş borularında bir problem var ise tekrar tıkanma ile karşılaşmanız muhtemeldir. Tespit ekibimizin yaptığı çalışmalar doğrultusunda verilen öneriler yerine getirilirse ve tadilat olması gereken kısım onarılırsa tekrar aynı sorunla karşı karşıya kalmazsınız.

Kapalı bir sistem olan pimaş borularında problem olduğu zaman dışarıdan bakıp tahmin yürütmek imkanızdır. Görüntüleme aleti bulunmayan tesisatçıların kırıp onarım yapma isteğini geri çevirmelisiniz. Fazladan masrafa ve günlerce devam edecek olan tadilata gözü kapalı girmek risktir. Hasar tespitini cihazla yaptırıp yapılması gereken bir onarım var ise bu şekilde tadilata girilmesi gereklidir. Ayrıca görüntüleme esnasında dilerseniz sizde boru içerisini ekrana yansıtan monitörden görebilir ve hasardan emin olabilirsiniz.

Cihazla pimaş giderini açan firmalar ?  İstanbul Tesisat nerelerde hizmet vermektedir?

İstanbul Tesisat şirketi tüm İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasındaki ilçelerine hizmet vererek  15 servis ekibiyle aynı gün içerisinde adresinize hizmet için gelmektedir. Daha ayrıntılı bili için müşteri hizmetlerimizi arayarak yardım alabilir veya   Makine ile Tıkalı Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı  yazımızı okuyabilirsiniz.

Şirketimizde uygulanan hizmet politikası şu şekildedir;

  • Kırmadan tuvalet açma
  • Açılan giderin muhakkak kamera ile görüntülemesini yapma
  • Olabilecek problemleri müşteriye gösterip çözüm önerileri sunma
  • Müşteri temsilcimizle konuştuğunuz fiyatın dışına çıkılmaması işlem sonrası ekstra ücret talep edilmemesi

Tuvalet Gideri Nasıl Temizlenir?

Tuvalet gideri açan tesisatçı sayesinde tuvalet tıkanmalarının önüne geçmek mi istiyorsunuz? Bu durumda tuvalet açma hizmetlerinin daha kaliteli bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Profesyonel bir çözüm olması kadar aynı zamanda gider tıkanmalarını ortadan kaldırmak adına çok avantajlı olan gider açan tesisatçı soruna kısa sürede çözüm getirmektedir. Amaç hem gider tıkanmalarını ortadan kaldırmak hem de yaşanması muhtemel sorunları kökünden çözmektir.

Tuvalet tıkanması günlük yaşamda sık sık karşılaşabileceğiniz bir problem olarak bilinmektedir. Bu problemin neden olduğu en ciddi sorunlardan bir tanesi tuvalet giderinden geri gelen suyun neden olduğu hijyen sıkıntılarıdır. Böylesi durumlarda insanların hızlı ve sorunsuz bir çözüme başvurmak istemektedir. Siz de bu tip bir çözüm arıyorsanız ve tercihiniz kaliteli bir seçenek mi?  O halde yapmanız gereken yalnızca tuvalet gideri açan kaliteli tesisatçı bulma olmalıdır.

Tuvalet Gideri Açma Uzun Sürer mi?

Tuvalet gideri açma işlemlerinin kısa sürede ve kaliteli bir şekilde tamamlanmasını mı istiyorsunuz? O halde sorunla karşılaştığınız ilk anda profesyonel desteğe başvurmanız gerektiğini bilmelisiniz. Peki, profesyonel destek alarak gerçekleşen tuvalet gideri açma işlemlerinde süreç nasıldır? Hazırsanız bu konuda merak edilenleri sizlerle paylaşalım!

Tuvalet gideri tıkanıklıkları daima benzer özellikler göstermemektedir. Bu kapsamda önemli olan sorunun ne denli ciddi olduğu ve tıkanma için kullanılan yöntemin ne olduğudur. İstanbul Tesisat olarak öncelikle tuvalet tıkanıklığının yaşandığı noktayı inceliyor sonrasında makul bir çözüm geliştirmek adına hareket ediyoruz. Robotla tuvalet tıkanıklığı açma hizmetleri söz konusu olduğunda amaç daha profesyonel bir seçenektir. Üstelik tercih edilen yönteme bağlı olarak süreç de farklılık gösterecektir. Hızlı ve sorunsuz bir gider açma hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara