Tıkalı Lavabo Gideri Açma Yolları

robot-cihaz-ile-kirmadan-tikali-lavabo-acma-servisi-423

Birbirinden farklı lavabo gideri açma yolları vardır. Bunlar arasında en yaygın kullanılan yöntem, gider borusunun içerisine hortum gönderilerek basınçlı suyun gücüyle lavaboyu açmaktır. Aniden tıkanan mutfak lavabo giderini açmak için evinizde basit teknikler kullanarak uygulayabileceğiniz pratik bilgiler vereceğiz.

Tıkalı lavabo açma yöntemleri;

 1. Hortum tekniği
 2. Basınçlı su kullanma
 3. Vakumlama yöntemi
 4. Lavabo açma sustası
 5. Lavabo açma spirali
 6. Karbonat sirke karışımı
 7. Hava Kompresörü
 8. Sıvı Kimyasallar
 9. Toz lavabo açıcılar

Hortum Tekniği

Bahçe hortumunu en yakın musluğa bağlayın ve tıkalı olan lavabo giderinin içerisine sokun. Hortumu tıkanık olan noktaya ulaşıncaya kadar elle ileri sürün. Musluğu sonuna kadar açıp tazyikli suyun gücünü kullanarak tıkanıklığı açmaya çalışın. Hortum kullanılarak ancak basit tıkanmaları açabilirsiniz.

Basınçlı Su Kullanma

Evinizde araç yıkamak için kullandığınız basınçlı su motoru yardımı ile istediğiniz tıkanıklığı açabilirsiniz. Soğuk suyla çalışan basınçlı yıkama makinesinin gücünden yararlanılarak lavaboyu tıkayan maddeleri temizleyebilirsiniz. Ayrıca bu yöntem kullanılarak mutfak giderlerinin içi yağlardan temizlenir.

Vakumlama Yöntemi

Suya dayanıklı elektrik süpürgesinin vakum gücünü lavabo tıkanıklığını açmak için kullanabilirsiniz. Bunun için süpürgenin çok güçlü bir yapıya sahip olması gerekir. Lavabo giderinin kafasına vakum makinesinin hortumunu hava almayacak bir şekilde bastırın. Vakumla tıkanıklığı açmadan önce diğer lavabo açma tekniklerini denemeyin.

Lavabo Açma Sustası

Esnek metalden yapılan susta lavabo giderinin içerisine gönderildikten sonra borunun şekline göre kıvrım alarak ilerler. Elinizle saat yönüne çevirerek ilerlemesini sağladığınızda uç kısmına takılan yabancı maddeleri geri çeker. Elle çalışan lavabo açma sustası en fazla kullanılan lavabo açma yollarından biridir.

makine-ile-tikali-lavabo-gideri-acma-firmasi-424

Lavabo Açma Makinesi

Elektrikle çalışan bu makinede motor teli çevirdikçe ilerleme sağlar. Yarı insan gücü yarı makine gücüyle çalışan lavabo açma makinelerini piyasada çeşitli markaların adı altında bulabilirsiniz. Matkap ucuna takılan bir mekanizma sayesinde tıkanmayı açan makineler ev tipi kullanımlar için idealdir. En pratik işlemler arasında yer alan bu yöntem kalıcı çözümler sunmaktadır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Karbonat sirke karışımı

Doğal yöntemlerle mutfak giderinde tıkanıklığı açmaya yarayan bu karışımı uygulayarak geçici çözümler üretebilirsiniz. Bu yolla açılan tıkalı mutfak giderleri kısa sürede tıkanmaya mahkumdur. Tamamen sıkıntıdan kurtulmak için basınçlı yıkama yolunu tercih etmek daha etkili bir çözüm olacaktır.

Hava Kompresörü

Tek girişli mutfak giderlerinin ağzına bir kapak yapılarak ucuna dişli bir malzeme takılır. Hava hortumunun bir ucu bu yapılan malzemeye bağlanır. Kompresör içerisinde sıkışan havayı belirli aralıklarla gönderip tıkanıklığı açabilirsiniz.

Sıvı Kimyasallar

Lavabo açmak için kullanılan sıvı kimyasallar en tehlikeli yollardan biridir. Bu lavabo açma ilaçlarını kullanırken çok dikkatli olmanız gerekir. Sıvı temasında bol su ile yıkanıp doktora başvurmanız gerekir. Lavabo açıcı sıvı kimyasalların çıkardığı gazı teneffüs etmemek gerekir. Herhangi bir nalburdan bu kimyasalları bulabilirsiniz.

Toz lavabo açıcılar

Tıkanan lavabo gideri için toz lavabo açıcı kullanmak tıkanmayı içinden çıkılmaz bir hal aldırabilir. İlerlemeyen toz kimyasallar borunun dibine çökerek kireç gibi tabak oluşturur. Bu yolla tıkalı olmayan giderleri bakım amaçlı temizleyebilirsiniz. Aşırı dozda kullanmak gider borularına zarar vermektedir.

İstanbul Tesisat İletişim Bilgileri

“Gider açıcı kimyasal” hakkında bilgi almak için tıklayın.

“Tıkalı Lavabo Gideri Açma Yolları” üzerine bir yorum

 1. Binanın ana borusu tıkanmıştı ve tüm pislik en alt katta biz olduğumuz için evimizden çıkıyordu. Hemen bu işle ilgili bir kaç firma aradım ve telefonda en ilgili ve en güven verici firma olarak İstanbul tesisatı gördüm. Aradım hızlı bir şekilde servis evime yönlendirildi ve tıkanıklığı hızlıca açtılar. Açıldıktan sonra kamerayla bir şey olup olmadığınada baktılar sağolsunlar. Firma gerçekten güvenilir ve işinin ehli minnettarım.

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara