Termal Kamerayla Su Kaçaklarına Bakan Firma

termal-cihaz-ile-su-kacagina-bakan-ustalar-45

Evimizde ya da iş yerimizde su kaçağı meydana geldiğinde en korkulu kabus başlamış olur. Yakınlarınızda bulunan en yakın su tesisatçısına giderek su kaçağının tespit ve tamirini yaptırmak istersiniz. Ancak elinde gerekli teknoloji bulunmayan bu tesisat firmaları su kaçağının yerini eski yöntemlerle tespit etmek zorunda kalacaktır. Bu yöntemle kaçağın yerini tespit etmek için usta hemen kırma işlemine başlayacak ve akabinde sizi bekleyen yüksek tadilat faturaları olacaktır. Fakat unutulmamalıdır ki teknoloji her alanda olduğu gibi su kaçak tespiti alanında da ilerledi. Artık İstanbul Tesisat termal kamerayla su sızıntısı tespit işlemi yapıyor.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti Ne İşe Yarar?

Firmamızın bünyesinde bulunan termal kameralar sayesinde su tesisatının yeri ve su kaçağının noktasal olarak tespiti yapılabilmektedir. Termal kameralar özellikle sıcak su borularının geçti yeri kırmızı ile göstererek sızıntının kaynağına ulaşmamızı sağlamaktadır. Eğer termal kamerayla su sızıntısını tespit eden firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yapmanız gereken tek şey termal kamerayla su kaçağını gösteren tesisatçı firmamıza servis kaydı açtırmak. Size en yakın ekibimizi yönlendirip, yanlarındaki termal kamerayla su kaçağının tespit işlemini kısa sürede yaptırıyoruz.

Termal kamerayla çalışan tesisat firmaları kaçağın yerini kırma dökme yapmadan tespit edebilmektedirler. Su tesisatının güzergâhının tam olarak belirlenmesi size birden fazla fayda sağlamaktadır. Ancak bunlardan en önemlisi tadilat masrafları yerine çok daha küçük ücretler ödeyerek su akan yeri termal kamerayla tespit ettirebilirsiniz.

termal-kamerayla-borularinin-yerini-bulan-tesisatci

Termal Kamerayla Su Borularının Geçtiği Yeri Bulma

Isı duyarlı termal kameralar sayesinde su tesisatlarının yeri ve sızıntı yapan bölge kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Bu yüzden de su akan yeri termal kamerayla bulan tesisatçı son dönemlerde çok aranan bir sektör olmuştur. Özellikle sıcak suyun geçtiği tesisatlarda, kombi, kalorifer gibi ısınma tesisatlarında kaçağın yerini tespit etmek için kullanılan termal kameralara oldukça rağbet gösterilmektedir. Ancak eline her termal kamera alan su tesisatının yerini ya da kaçağın yerini tespit edecek diye bir şey yok. Termal kamerayla su sızdıran yer nasıl bulunur diyorsanız bizi arayın. İstanbul Tesisat ustaları termal kameralarla gelerek su tesisatının yerini tam olarak belirleyecektir.

Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti Nerelerde Yapılır?

Termal kameraların çalışma prensibi ısıya yönelik olduğundan sıcak su boruları ve ısınma sistemlerinde oldukça etkili bir yöntemdir. İçinden sıcak su geçen bu borular termal kamera ile görüntülendiğinde ortaya kırmızı çizgi ile gösterilen bir hat çıkmaktadır. Eğer bu bölgede bir kaçak mevcutsa kırmızı çizgi bir alanda daha geniş görüntülenmektedir. Çatlaklardan sızmakta olan suyun etrafa dağıldığı bu şekilde anlaşılır. Ancak unutulmaması gereken şu ki termal kamera ile su kaçağı tespiti yaparken noktanın tam olarak tespit edilebilmesi için basıncın artırılması gerekebilir. Bu işlem de her tesisatçının yapabileceği bir işlem değildir.

termal-kamerayla-su-borusunun-patladigi-yeri-bulan-tesisatci-sirketler-93

Termal Kamerayla Su Sızıntısını Kırmadan Bulan Firma

İstanbul Tesisat çeşitli alanlarda çalışsa da termal kamerayla su kaçağı tespiti konusunda uzmanlığını kanıtlamış bir tesisat firmasıdır. Bu işlemin en ucuz maliyetlerle yapılabilmesi için kırma işlemi yapılmaması gerekmektedir. Termal kamerayla tespit edilen su kaçakları noktasal olarak bulunabildiğinden duvarlarda ya da parkelerde sadece kaçak olunan noktanın tamir edilmesi yeterli olacaktır. Ustalarımız bu yönde yaptıkları çalışmalar neticesinde müşterilerimize en uygun maliyetlerle su kaçağını kırmadan tamir etme işlemi yapabilmektedir.

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Termal kameralarla yapılan su kaçağı tespitleri birbirinden farklı alanlarda uygulanabilmektedir. Bunların örneklerini aşağıda sizin için listeledik

  • Plastik sıcak su borusu çatlaması, delinmesi gibi durumlarda kaçağın yeri termal kamera ile tespit edilebilmektedir.
  • Eski su tesisatlarında demir borular kullanılmaktaydı. Demir borular zamanla çürüme yapacağından su sızıntısına neden olabilir.
  • Kalorifer tesisatları sıcak su ile çalıştığı için her türlü, kombi, kalorifer, yerden ısıtma sisteminde termal kamera kullanılarak su kaçağı tespiti yapılabilir.

Termal Kamerayla Su Tesisatının Yerini Tespit Etme

Bazı durumlarda kaçak olmasa da su tesisatınızın yerini tespit ettirmeniz gerekebilir. Bu gibi işlemleriniz için bizi arayıp servis çağırabilirsiniz. Ekiplerimiz en kısa sürede gelerek termal kamera ile su tesisatı tespiti yapabilecektir. Böylece herhangi bir kırma işlemine gerek kalmayacaktır. Su borularınızın ya da kalorifer tesisatınızın geçtiği yeri, duvarda ya da yerde olsunlar fark etmez tespit ettirmiş olacaksınız. İstanbul Tesisat ile işlem bu kadar basit!

Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

Termal kamerayla su kaçağı tespiti yapan firmalar sayesinde siz de su kaçağı sorunlarının üstesinden gelin. Kamera kullanılarak gerçekleşen tespit işlemleri sayesinde herhangi bir problemle karşılaşmadan ihtiyacınız olan hizmeti alabilirsiniz. İstanbul Tesisat olarak kamera kullanımını önemsiyor ve ihtiyaçlarınıza en uygun hizmetlerden faydalanmanıza da olanak sağlıyoruz. Şimdi termal kamera kullanarak su kaçağı tespit eden firmalar ile ilgili bütün detayları değerlendirin!

Su kaçakları insan yaşamında karşı karşıya kalan en ciddi problemlerden bir tanesidir. Bu nedenle de kaçak oluşması durumunda tespiti en kısa sürede yapan bir firma bulmalısınız. Aynı zamanda çözüme ulaşmanızı sağlayan firmalardan birini tercih etmeniz gerekir. Bu çerçevede önemli olan yalnızca kullanılan yöntem değildir. Kullanılan yöntemin yanı sıra termal kamerayla gerçekleşen tespitin süresi ve kapsamı da fazlasıyla önemlidir. Siz de bu konuda en iyi hizmetlere ulaşmak adına İstanbul Tesisat ayrıcalıklarından faydalanmaya başlamalısınız. 

Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti Yapan Su Tesisatçısı

Su tesisatı kaçak ve sızıntıların çok sık yaşandığı bir sistemdir. Ancak bu sistemde bulunan kaçak ve sızıntıları hızlı bir şekilde bulma zordur. Çünkü tesisatın geniş alana yayılması nedeniyle çoğu zaman noktasal tespit imkânsızlaşır. Ancak termal kamera ile gerçekleşen kaçak tespiti sayesinde daha makul bir sonuca ulaşmanız olası. Fiyatların bütçenize uygun hizmetin de tatmin edici olması sayesinde beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayabilirsiniz. O halde vakit kaybetmeden harekete geçmeye ne dersiniz?

Yorum yapın

Tıkla Ara