Bilgisayarlı ve Kameralı Su Kaçağına Bakan Firma

bilgisayarli-sistemlerle-su-kacagini-noktasal-olarak-tespit-eden-firmalar-25

Patlayan su borusunu bilgisayar ekranlı cihazlar yardımıyla tespit edebilmek artık mümkün. Ekranda bulunan göstergeler, cihazı patlak noktanın üzerine getirdiğimizde yüksek oranda artış göstererek kaçağı bulmayı kolaylaştırmaktadır. Bunun yan sıra, pis su boruları için kameralı sistem kullanmayı tercih ediyoruz. Boruda kırık ya da çatlak yerin görüntüsü, kamerada daha net belirginleştiği için pis su kaçaklarında bu cihaz tercih edilir. Temiz su boruların içleri dar bir alan olduğundan kameranın ilerlemesi yapılamaz. Bu yüzden de temiz su tesisatı kaçaklarında kamera kullanamıyoruz. Daha geniş çaplı borularda seramik yüzeyinden ses dinleme yapılarak kaçağın olduğu noktayı gösterebiliyoruz. Sıcak su borularında patlak nokta bazen de termal kamera yöntemi kullanılarak bulunabilmektedir. Bu tarz cihazlar ısıya duyarlı çalıştığı için, sıcak su borusunun geçtiği güzergah boyu ilerleyerek, sızıntı yapan yer bulunabiliyor. Fakat bu sistemin bir de dezavantajı vardır. Su kaçıran noktanın üzerinde herhangi bir dolap veya kalın bir izolasyon var ise, ısı iletkenliği sağlanamadığı için kesin bir sonuç almak zordur.

Yaz aylarında su sızıntıları yüzünden birçok evde tadilat işleri yapılır. Bu tür işler hem pahalı, hem de zahmetli işlerdir. Bunun yerine su sızıntısının noktasal yerini tespit ettirip, tamirinizi en ucuz yoldan yaptırabilirsiniz. Apartman veya müstakil konut sahipleri, iş yerleri bizi arayabilir ve daha detaylı bilgi alabilir. Son sistem teknoloji Türkiye’de yeni kullanılmaya başlandı fakat bu konuda Avrupa ki rakipleriyle yarışmaya hazırlanan İstanbul Tesisat su tesisat kaçaklarını ve atık su sızıntılarını bulma konusunda çok iddialı…

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
bilgisayarlı-kamerali-su-borusu-patlagini-bulan-sirketler-6

Bilgisayarlı Su Sızıntısı Tespit Firması

İstanbul Tesisat, sektörün lider firmalarından biridir. Su sızıntılarını noktasal olarak tespit ediyor ve size su sızıntısının yerinin noktasal olarak gösterebiliyoruz. Atık su borularını kamera ile görüntüleyip, meydana gelen sızıntının sebebini araştırabiliyoruz. Su sızıntısı bazen atık su gider borularındaki bir çatlaktan veya contasız boru montajından veya çivi, vida benzeri delici cisimlerin boruya zarar vermesi sonucunda oluşur. Su kaçağı bulmak bizim için bahçede ya da açık alanda olsun hiç fark etmez. Bilgisayarlı makinelerin su sızıntı bulma özelliği olduğu sürece, bu teknoloji daima ileri gidecektir. Ancak piyasada işini doğru düzgün yapmayan bu kadar çok tesisatçı olduğu sürece su kaçakları devam edecektir. Daire içinde kameralı su sızıntısı bulmak için, atık su giderlerinde kaçak olması gerekir. Kamera sistemi temiz su borularında kesinlikle kullanılmaz. Kameraların teknik özellikleri buna müsaade etmemektedir. İnce kameralar borunun içerisine girse de kaynak araları dar olduğu için dönüşlerde ve ek yerlerinde zorlanır. Su kaçak kameraları çok pahalı sistemler olduğu için de kimse bu riski almak istemez. Kameranın borunun içinden çıkmama gibi riski bulunduğu için, kameralı çalışan hiçbir tesisatçı temiz su borularında makinesini kullanmaz. Ama pis su borularında kameralarla mükemmel sonuçlar alabilmekteyiz.

bilgisayarli-alet-ile-su-kaciran-noktayi-tespit-etme-sirketi-03

Cihazlı Su Tesisatçı

Son teknoloji cihazlar ile su kaçağına sebep olan noktayı ya da bölgeyi tespit edebiliyoruz. Duvarınızı veya seramiklerinizi kırdırmadan önce mutlaka bizi arayın. Uygun fiyatlar ve müşteri memnuniyetini prensip edinen İstanbul Tesisat, büyük işletmelere ve küçük çaplı işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayacak gerekli donanımlara sahiptir.

Su kaçaklarını su kaçak arama makinesi ile kırmadan gelip, tespit ediyoruz. Kullandığımız son teknoloji cihazlarla su kaçağının yerini kesin olarak tespit ediyoruz. Arzu ederseniz tamirini yapıyoruz. İstanbul Tesisat olarak son sistem teknolojiyle ve profesyonel ustalarımızla kaliteli, güvenilir hizmet veriyoruz.

Bilgisayarlı ve Kameralı Su Kaçağı Tespiti Nedir?

Günümüzde tesisatçıların su sızıntısı tespiti yaptığı tüm cihazlar bilgisayarlı ya da kameralı olarak adlandırılsa da bu tip cihazlar birçok farklı isme ve amaca sahiptir. Pis su gider kanallarındaki arızaları tespit etmek için kullanılan kameralar kameralı su arızası cihazı olarak tanınır. Ancak bu cihazlar temiz su tesisatlarında yapıları gereği kullanılamaz. Çünkü dar su borularında kamera kullanıldığında ek yerlerinde daralan borudan kamera geçemeyeceğinden cihaz hasar görebilir. Bu yüzden temiz su borularında su kaçağını tespit etmek için, termal kamera, dinleme cihazı, nem ölçer gibi cihazlar kullanılmaktadır. Halk dilinde de bu cihazlara bilgisayarlı su kaçağı tespit cihazları denmektedir.

[Toplam:5    Ortalama:4.6/5]

Bu içeriği paylaş

USTAYA SOR

Tıkla Ara