Sıhhi Tesisat Ustası | Sıhhi Su Tesisat Arızası

kirmadan-tamir-yapan-sihhi-su-tesisati-ustasi-03

Sıhhi su tesisat işi, insan yaşamının gelişimiyle birlikte insanların rahat ve konforlu bir hayat sürmeleri için düşünülmüştür. Bir mekâna suyun getirilmesi demek, hem zamandan tasarruf, hem de daha temiz sağlıklı bir ortam demektir. Pis su tesisatı ve temiz su tesisatı için kullanılan bir tabir olan ve genellikle eski ustalar için kullanılan sıhhi tesisat ustası artık su tesisatçısı olarak geçmektedir. Şimdilerde su tesisatı denilen sistemlerin geçmişi çok eskiye dayanmamaktadır. Ortalama 100 yıllık bir geçmişi bulunan bu iş, ilk başlarda sadece bir boru tek bir çeşme şeklinde iç mekânlara getirildi. Daha sonraları tuvalet için ayrı, banyo ve mutfak bölümlerine de ayrı musluklar çekilip, rahat bir kullanım elde edilmiştir. Tabi tüm tesisatlar gibi sıhhi tesisatlar da arıza yaparlar. Sıhhi tesisatlarda arıza özellikle ilk zamanlarda döşenen demir, galvaniz ve kurşun borularda suyun zamanla yapmış olduğu korozyon sızıntıları nedeniyle oluşmuştur. Sıhhi su tesisat arızası teriminin ne demek olduğunu böylece açıklamış olduk.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Sıhhi Tesisat Arızalarında Ne Yapmalı?

Binada sıhhi tesisat arızası durumunda oluşan anlaşmazlıklara son vermeniz, artık çok kolay. Suyun hangi daireden sızdığı konusu sıkça merak edilir. Ortada bir arıza vardır fakat nedeni, kimden aktığı belli değil. Sorumlusu belli olmayan arızayı yaptırmak da hiç kolay olmaz. Çünkü ortak bir sorunu cebinden para harcayıp yaptıranın, o parayı geri toplaması mümkün değildir. Toplasa da epey uğraştıktan sonra az bir miktar toplar. Durup dururken can sıkmaya gerek yok diyen mağdur ev sahibi, yani suyun damladığı yer olayı çözmek ister. Su kaçağı uzmanı çağırılsa da kaçak bulunduktan sonra parası istendiğinde “bu kadar para olur mu ben bu paraya tesisatı yaptırırım,” gibi faraza konuşmalar başlar. Mağdur olan daire dışında hemen herkes böyledir.

kirmadan-sihhi-su-tesisat-arizasi-nasil-yapilir-45

Sıhhi Tesisat Arızasını Gösteren Cihaz

Ancak yeni teknolojiler sayesinde sıhhi tesisat arızası cihazla bulunabilir. Geliştirilen makineler kaçağın noktasını gösteren türde cihazlar olduğundan, fazla yer kırmadan probleminiz çözülmüş olur. Sıhhi tesisat tamiri önceden fiyatı belirlenemez çünkü pis su tesisatından çıkan arıza ile temiz su tesisatı arızası arasında çok fark vardır. Temiz suda değişecek bir dirsek, bir ya da iki fayans kırarak değişebilir ancak pis sudaki bir sızıntı, bölge 1 metre kırılmadan değiştirilemez. Yeri geldiğinde banyo giderlerinin tamamı da değişebilir. Sıhhi tesisatçılık günümüzde git gide azalan, usta yetişmeyen bir meslek grubu haline gelmektedir. İnsanlar artık ağır ve pis işlerde çalışmak istemiyorlar. Buna rağmen eğitim seviyesi de hala düşük. Hem ilkokul mezunu hem de masa başı iş arayan, maaşı da dolgun isteyen bir sürü insan var. Hal böyle olunca da teknik bilgiye sahip uzman personel yetişmesi zor görünüyor. İstanbul Tesisat olarak bu açığı gören firmamız, size en iyi hizmeti vermek için personelini sürekli eğiterek tecrübeli ustaların yanında, yeni uzman personel yetiştiriyor. Yaptığımız tüm çalışmalar müşterilerimizin kaliteli hizmet alabilmesi adına icra edilmektedir.

Kırmadan Sıhhi Tesisat Tamiri Mümkün mü?

Günümüz teknolojisinin nimetlerinden faydalanan sıhhi tesisat sektörü, tüm arızalarda olmasa da bir takım su tesisatı arızalarında kırmadan çözüm üretmektedir. İstanbul Tesisat ustaları, temiz su tesisatlarınızda ya da ısıtma tesisatlarınızda kırmadan kimyasal ilaçla su borusu onarma hizmeti vermektedir. Ancak bu yöntemin dışına çıktığınızda temiz su boruları olsun, pis su atık boruları dediğimiz gider boruları olsun su tesisat arızalarına az da olsa kırma işlemi yapılmak zorundandır. Çünkü kırmadan arızalı bölgeye ulaşmak mantıken imkânsız bir durumdur. Ancak tüm bunlara rağmen sıhhi tesisat arızasının tam yerini tespit edebilmek bu kırma işlemini asgariye indirerek bir ya da iki fayans kırmak ile arızanın tamirini mümkün kılınıyor.

Tıkla Ara