Atık Su Gideri Açan Firması

Binalarda gider borusu sistemi, yapı tarihinde apartman yapımının başlamasından sonra ortaya çıkmıştır. Atık su gideri açma firması o zamanlar yoktu çünkü tıkanacak bir gider borusu yoktu. Genellikle yeni keşfedilen sistemler ihtiyaca göre düşünülerek bulunurlar. Apartman sisteminde tuvalet ya da lavabo bulunmadığı için, insanların zaruri olan ihtiyaçlarını karşılamalarında kolaylık sağlayan su boruları ve atık su boruları bulunmuştur. Suyun evlere boru ile bağlanıp, atık suyunda tekrar dışarı atılabilmesi yapılarda yüksek kat tercihinde etkili rol oynamıştır.

İlk zamanlar döşenen borular plastik değildi ve her yerde bulunmayan bu tesisatların özel bir ustası da yoktu. Evi yapan kimse, boru sistemini de o yapardı. Bunlar çok özel işler olduğundan birkaç kişinin, bu işi bulan, icat edenin yaptığı işlemlerdi. Daha sonra gelişen ve değişen boru sistemleri, plastiğe dönüştü ve herkesin yapabileceği işler haline gelen tesisat işleri önemsiz bir iş konumuna geldi. Neden bu konuma geldi sorusunun cevabında ise, aslında önemli olan işi, herkes yapabildiği için önemini yitirmektedir. Halbuki tesisat işleri herkesin yapabileceği işler değildir. Bunu fark edemeyen insanlar, işlerini daha ucuza mal etmek için bu işin sorumluluğunun farkında olmayan kişilere tesisat yaptırır ve sonucuna da katlanırlar.

Atık su gider borusu yapımı esnasında dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunur. Boru çapı, borunun kalitesi, boru döşeme eğimi hattın çalışabilecek uzunlukta olması, bu ve buna benzer daha bir sürü detay vardır. Eğer gider borusu yapan kişi gerçek ustaysa, tüm bunlara dikkat eder. Böylece siz de daha sonra atık su borusunda tıkanıklık problemi yaşamazsınız. Tesisatın doğru yapılmasından sonra tıkanıklık yaşanmışsa; bu da giderin doğru kullanılmaması ile ilgilidir. Evde çocuğu olan her insan klozete atılan oyuncak yüzünden tıkanıklık yaşayabilir. Ya da fazla tuvalet kağıdı atılması, tuvalete kaçırılan yer bezleri de tıkanmalara sebep olurlar. Sonuç olarak tıkanma farklı sebeplerden kaynaklanabilir ancak yapılması gereken, bu tıkanıklığın en az hasarla açılmasıdır. Bunun için geliştirilen tıkanıklık açma makineleri ile sorundan kurtulmak mümkündür. Tuvaletler, lavabolar ve süzgeçler için ayrı aparatları olan makine, borudaki tıkanıklığı kırmadan açar.

Kırmadan tıkanıklık açan makine ardından, borunun tekrar tıkanmaması için kamera ile görüntülenir. Kamera sistemi makineden bağımsız bir sistemdir. Tuvalet tıkanıklığını ya da lavabo tıkanıklığını açarken, makineyi kullanmayı bilmek gerekir. Yanlış kullanım sonucunda makinenin teli gider borusuna sıkıştırılırsa, borunun tamamını kırmak zorunda kalabilirsiniz. Atık su gideri açma firması bulmak kolay hale gelse de ancak işi ehline yatırmanın size çok yararı olacaktır.

Atık Su Gideri Açan Tesisatçı Usta

Tıkanan atık su gider borusu hafife alınmayacak bir durumdur. Çünkü önemsenmeyen her tıkanıklık taşmalara ve atık su sızıntılarına yol açacaktır. Bu yüzden ivedilikle kanal borusu açan firma aranmalıdır. Ancak bu arayışta dikkat edilmesi gereken nokta kanal borusunu açmak için makine kullanan tesisatçı bulmak olmalıdır. Atık su tıkanmalarını açan firmada bulunması gereken cihazlar;

  • Kanal görüntüleme kameraları
  • Kanal açma robotu
  • Detektör

Kanal Görüntüleme Kameraları İle Atık Su Gideri Açan Firma

Kanal borusu tıkanıklıkları, evde yaşanılan lavabo tıkanıklıkları gibi kısa sürelerde görülmese de bir süre sonra görülme olasılığı vardır. Bu yüzden atık su gideri açma yöntemleri hakkında bilgi edinilmeli ve bu işlemde kullanılan aletlerin iç yapısı öğrenilmelidir. Kanal görüntüleme kameraları, atık su gideri açma işlemleri sırasında kullanılan ekipmanlardan bir tanesidir. Bu kameralar sayesinde tıkanıklığın nerede olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Ayrıca tıkanıklığa asıl neden olan sorun da bu yolla belirlenebilir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu malzemeler de gelişmiştir. Kanal görüntüleme kameralarının kullanımı sırasında kamerada bulunan led ışıklar karanlık alanı aydınlatmaya yarar. Atık su gideri sorunu tespiti yapıldıktan sonra bulunan sebebe göre farklı başlıklar kullanılabilir. Tıkanıklık gerektiği gibi açıldıktan sonra kanalın için tekrardan bu makine ile kontrol edilebilir.

Siz de atık su borusu açan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. İstanbul Tesisat, atık su gideri açmada kullanılan tüm ekipmanlara sahiptir. Firmamız bünyesinde çalışan tecrübeli ustalar, atık su borusundaki tıkanmayı garantili bir işlemle açarak sizi sorununuzdan kurtaracaktır.

[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]
Bu içeriği paylaş

Yorum ekle

Tıkla Ara