Atık Su Gideri Açan Firması


atik-su-borusunu-makine-kullanarak-acan-firmalar-870

Binalarda gider borusu sistemi, yapı tarihinde apartman yapımının başlamasından sonra ortaya çıkmıştır. Atık su gideri açma firması o zamanlar yoktu çünkü tıkanacak bir gider borusu yoktu. Genellikle yeni keşfedilen sistemler ihtiyaca göre düşünülerek bulunurlar. Apartman sisteminde tuvalet ya da lavabo bulunmadığı için, insanların zaruri olan ihtiyaçlarını karşılamalarında kolaylık sağlayan su boruları ve atık su boruları bulunmuştur. Suyun evlere boru ile bağlanıp, atık suyunda tekrar dışarı atılabilmesi yapılarda yüksek kat tercihinde etkili rol oynamıştır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
İlk zamanlar döşenen borular plastik değildi ve her yerde bulunmayan bu tesisatların özel bir ustası da yoktu. Evi yapan kimse, boru sistemini de o yapardı. Bunlar çok özel işler olduğundan birkaç kişinin, bu işi bulan, icat edenin yaptığı işlemlerdi. Daha sonra gelişen ve değişen boru sistemleri, plastiğe dönüştü ve herkesin yapabileceği işler haline gelen tesisat işleri önemsiz bir iş konumuna geldi. Neden bu konuma geldi sorusunun cevabında ise, aslında önemli olan işi, herkes yapabildiği için önemini yitirmektedir. Halbuki tesisat işleri herkesin yapabileceği işler değildir. Bunu fark edemeyen insanlar, işlerini daha ucuza mal etmek için bu işin sorumluluğunun farkında olmayan kişilere tesisat yaptırır ve sonucuna da katlanırlar.

Atık Su Gider Borusu

Atık su gider borusu yapımı esnasında dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunur. Boru çapı, borunun kalitesi, boru döşeme eğimi hattın çalışacak uzunlukta olması, bu ve buna benzer daha bir sürü detay vardır. Eğer gider borusu yapan kişi gerçek ustaysa, tüm bunlara dikkat eder. Böylece siz de daha sonra atık su borusunda tıkanıklık problemi yaşamazsınız. Tesisatın doğru yapılmasından sonra tıkanıklık yaşanmışsa; bu da giderin doğru kullanılmaması ile ilgilidir. Evde çocuğu olan her insan klozete atılan oyuncak yüzünden tıkanıklık yaşayabilmektedir. Ya da fazla tuvalet kağıdı atılması, tuvalete kaçırılan yer bezleri de tıkanmalara sebep olurlar. Sonuç olarak tıkanma farklı sebeplerden kaynaklanabilmektedir. Ancak yapılması gereken, bu tıkanıklığın en az hasarla açılmasıdır. Bunun için geliştirilen tıkanıklık açma makineleri ile sorundan kurtulmak mümkündür. Tuvaletler, lavabolar ve süzgeçler için ayrı aparatları olan makine, borudaki tıkanıklığı kırmadan açar.

Kırmadan tıkanıklık açan makine ardından, borunun tekrar tıkanmaması için kamera ile görüntülenmektedir. Kamera sistemi makineden bağımsız bir sistemdir. Tuvalet tıkanıklığını ya da lavabo tıkanıklığını açarken makineyi kullanmayı bilmeniz gerekir. Yanlış kullanım sonucunda makinenin teli gider borusuna sıkıştırılırsa, borunun tamamını kırmak zorunda kalabilirsiniz. Atık su gideri açma firması bulmak kolay hale gelse de ancak işi ehline yatırmanın size çok yararı olacaktır.

cihazla-atik-su-giderini-acan-tesisatci-871

Atık Su Gideri Açan Tesisatçı Usta

Tıkanan atık su gider borusu hafife alınmayacak bir durumdur. Çünkü önemsenmeyen her tıkanıklık taşmalara ve atık su sızıntılarına yol açacaktır. Bu yüzden ivedilikle kanal borusu açan firma aranmalıdır. Ancak bu arayışta dikkat edilmesi gereken nokta kanal borusunu açmak için makine kullanan tesisatçı bulmak olmalıdır. Atık su tıkanmalarını açan firmada bulunması gereken cihazlar;

 • Kanal görüntüleme kameraları
 • Kanal açma robotu
 • Detektör

Kanal Görüntüleme Kameraları İle Atık Su Gideri Açan Firma

Kanal borusu tıkanıklıkları, evde yaşanılan lavabo tıkanıklıkları gibi kısa sürelerde görülmese de bir süre sonra görülme olasılığı vardır. Bu yüzden atık su gideri açma yöntemleri hakkında bilgi edinilmeli ve bu işlemde kullanılan aletlerin iç yapısı öğrenilmelidir. Kanal görüntüleme kameraları, atık su gideri açma işlemleri sırasında kullanılan ekipmanlardan bir tanesidir. Bu kameralar sayesinde tıkanıklığın nerede olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Ayrıca tıkanıklığa asıl neden olan sorun da bu yolla belirlenebilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu malzemeler de gelişmiştir. Kanal görüntüleme kameralarının kullanımı sırasında kamerada bulunan led ışıklar karanlık alanı aydınlatmaya yarar. Atık su gideri sorunu tespiti yapıldıktan sonra bulunan sebebe göre farklı başlıklar kullanılabilmektedir. Tıkanıklık gerektiği gibi açıldıktan sonra kanalın içi tekrardan bu makine ile kontrol edilebilmektedir.
atik-su-giderini-cihaz-kullanarak-acan-firmalar-873

Robot sistemle tıkalı gider borusunu açan şirketler – Makine ile tıkanan pimaş borusunu açan tesisatçı

Robot cihazla tıkanıklık açma hemen hemen hepimizin bildiği bir gider açma şekli olmuştur. Bu kadar yaygın bir şekilde duyulmasının nedeni bu sistemin %100 başarılı olmasından kaynaklanmaktadır. Geçmiş zamanlardaki gibi kırıp dökme olayını tarihe gömen bu uygulama yaygın olarak kullanılmaktadır. Bizlerde çağımıza ayak uydurarak yurt dışındaki teknolojiyi yakından takip ederek sizler için her zaman bir üst uygulama metodunu uygulamaktayız. Özel üretim olan bu cihazlar boru içerisinde borunun yönüne doğru ilerleyerek önünde ki engelleri ortadan kaldırarak ilerlemektedir.

 • Robotla açılan atık su boruları zarar görür mü? Makine ile tıkalı gider açma işlemi nasıl yapılır ? Tıkanıklık açma yöntemleri arasında tek zararsız olan uygulama şekli hiç kuşkusuz ki makine ile tıkanıklık açmadır. Boru içerisinde süzülerek ilerleyen bu başlıklar sadece boşluk arasında olan kısıma baskı yaparak yığılma olan yeri parçalayarak rögara göndermektedir.
 • Kimyasal açıcı kullanarak atık su borusu açma zararlımıdır? Malesef bu uygulama metodu pimaşların erimesine, delinmesine sebep olacağı kesindir. Kimyasal açıcı ile gider borusu açmaya çalışmak ciddi oranda pimaşların deformasyona uğramasına sebep olabileceğini bilmemiz gereklidir. Ayrıca tehlikeli olan bu yöntemin %100 sonuç vermesi beklenemez.

Robotla Pimaş Borusu Açma

Robotla pimaş boruları kesin açılırmı? Evet atık su tesisatında kesin sonuç veren bir sistem olan cihazla tıkanıklık açma işlemi sorunsuz bir şekilde gideri açmaktadır. Gider boruları hangi durumlarda açılmamaktadır? Binaya ait rögarın dolu olması durumunda tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilemez. Bu tip sorunda hemen bulunduğunuz ildeki belediye ile görüşme sağlayarak rögarın açılması için talepte bulunabilirsiniz. Açılmayan atık su borusunda hattın çökme veya kırılma gibi bir sorunda da tüm çabalara rağmen gider açılmayacaktır. Bu durumda da dedektör ile yer tespiti yapılıp çöken yerin noktasını tespit etmek mümkündür. Detaylı bilgi için linke tıklamanız yeterlidir.   Rögar Yer Tespiti

Siz de atık su borusu açan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. İstanbul Tesisat, atık su gideri açmada kullanılan tüm ekipmanlara sahiptir. Firmamız bünyesinde çalışan tecrübeli ustalar, atık su borusundaki tıkanmayı garantili bir işlemle açarak sizi sorununuzdan kurtaracaktır.

Su Giderinden Su Gelmesi Normal mi?

Su giderinden su gelmesi, giderde bir tıkanıklık yaşandığını ifade eder. Bu nedenle de su giderindeki tıkanıklık ihtimalini değerlendirmek ve kaliteli bir çözüme ulaşmak en önemlisidir. Aksi takdirde su gideri tıkanması ile alakalı sorunları ortadan kaldırmak pek mümkün olmayacaktır. Siz de su gideri tıkanmaları ile karşı karşıya mı kalıyorsunuz? O halde gider tıkanıklığı giderme konusunda profesyonel bir çözüme ulaşabileceğinizi kesinlikle unutmamalısınız. 

Su gideri insan yaşam alanındaki en ciddi unsur olarak kabul edilmektedir. Çünkü tesisatın sorunsuz bir şekilde işlevini yerine getirmesi adına tıkanıklık açma problemini değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Böylelikle sorunu kökünden çözmek mümkün olacaktır. Su giderinden su gelmesi durumunu ortadan kaldırmak adına siz de profesyonel çözümlere başvurabileceğinizi unutmamalısınız.

Tıkalı Su Gideri Nasıl Açılır?

Su giderinden suyun geri tepmesi tıkanıklık yaşanmasına neden olan en önemli faktörlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Bu kapsamda dikkat edilmesi gereken husus suyun geri tepmeden önce tıkanıklığın ortadan kaldırılmasıdır. Bu tür bir soruna en makul çözüm ise tıkalı su gideri açma hizmeti olacaktır. Beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak olan İstanbul Tesisat ile siz de soruna kalıcı bir çözümle cevap verebilirsiniz. Üstelik robot ya da kamera kullanılarak gerçekleşen çözüm daha kalıcı bir duruma kapı aralayacaktır. 

Siz de İstanbul tesisat sayesinde en ideal çözüme ulaşmak adına harekete geçebilirsiniz. Böylelikle su gideri sorunu düşündüğünüzden çok daha basit bir şekilde çözülecektir. Tıkalı atık su gideri açan firma bulmanın tam zamanı!

“Atık Su Gideri Açan Firması” üzerine 2 yorum

 1. Bizim tuvalet giderimiz sürekli suyu geri veriyordu. Bizde en son çareyi tesisatçı çağırarak boruları komple değiştirdik. 3 ay kullandık sorun yoktu ama şuan yine suyu çok yavaş çekiyor sorun ne olabilir cevaplarsanız sevinirim.

  Yanıtla
  • İyi günler Gülsüm Hanım. Öncelikle suyun yavaş gitmesinin birçok nedeni olabilir. Hattınızın eğimsiz olması gibi mesela. Hattın eğimsiz olması demek akıntının olmaması demek. Akıntı olmadığı zamanda gidere giden pislikler kalır orada. Bunun sonucunda tıkanma meydana gelir. Siz pimaşlarınızı yeni değiştirmişsiniz eğer usta eğimle alakalı bir sorun yaşamadıysa yaparken bir hata olmadıysa ana boruyla sizin borunun birleştiği yerde bir daralma meydana gelmiş olabilir. Belkide asıl problem hep buydu. Kamera ile hattınızın içinden bir görüntü alabilirsek sorunun kaynağını öğrenip ona göre müdahale ederiz. En sağlıklı ve en basit çözüm bu efendim.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara