Alttan Isıtma Sistemi | Tesisat Yıkama

alttan-isitma-sistemini-makine-ile-yikama-islemi-340

Yerden ısıtma sistemleri dünyada geniş uygulama sahası bulmakla birlikte, ülkemizde henüz istenilen seviyelere ulaşamamıştır. Bunun ilk sebeplerinden biri sistemin çok fazla tanınmamasıdır. Şirketimiz bu alanda hem sistemin tanınması adına, hem de daha ekonomik fiyatlara mal etmek için, çalışmalarına devam etmektedir. Yerden ısıtma sistemi yeni, modern ve ekonomik bir ısıtma sistemidir. Bu sistem insan anatomisine en uygun ve en verimli ısıtma sistemidir. Enerji tasarrufunun ön planda olduğu asrımızda, yerden ısıtma sistemi enerji tasarrufu ile daha fazla ilgi göreceğinden eminiz.

REHAU, RAU-VPE (PE-Xa)` dan mamul, RAUTHERM S yerden ısıtma boruları, peroksitle çapraz bağlandırılmış, ek olarak DİN 4726`ya göre oksijen geçişi engellenmiş ve komple sistem sunan kollektörler, yerden ısıtma styroporu, kenar izolasyon bandı, oda bazında kontrol sunan otomatik kontrol ekipmanları gibi, sistem bileşenleri ile günümüzde uygulanabilir en ileri teknolojiyi sizlere sunmaktadır. Yerden ısıtma sistemi yaptırmak isteyen insanların çoğu ya evde bebek olduğunda ya da yaşlı insanlar olduğundan tercih etmektedirler.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
ilacla-yerden-isitma-tesisat-temizligi-yapan-firmalar-341

Yerden ısıtma temizliği yaptırmanın faydaları

Ayaktan ısıtma sağlayan bu sistem, yerde dolaşan çocuklar ve ayakları üşüyen yaşlılar için çok iyidir. Avantajları ve dezavantajları olduğu sürekli vurgulanıp şikayet edilse de kullananların çok memnun olduğu ve gayet zararsız bir ısıtma yöntemidir. Yerden ısıtma sisteminin dezavantajları olarak söylenenlerin içinde, astım hastalarında solunum sıkıntısı oluşturduğu ve ayaklarda belirli bir süre sonra mantar gibi hastalıklar çıktığı söylenmektedir. Ancak yapılan bilimsel araştırmalara göre, astım hastalarına zararı var denilen konu, yerden ısıtma sistemi değil tozdur. Yani pis tozlu evde rahatsız olan kişiler alttan ısıtmadan rahatsız oldum sanırlar. Diğer bir yerden ısıtma sistemi mantara sebep olur mu, konusu ise yüksek ısılarda, yani 60 derece gibi ayağı terletecek kadar ısınan yerlerde, böyle bir risk söz konusudur. Hiç bir yerden ısıtma tesisatı ayağı terletecek kadar ısınmaz, ısınsa da kimse bu denli sıcaklıkta rahat edemez.

Fakat yerden ısıtma sisteminin avantajları bir çok yönden etkileyicidir. Örneğin kalorifer petekli ısıtma sistemine göre daha iyi ısı sağlar. Yakıt tüketimi olarak ufak bir fark olsa da daha ekonomiktir. İnsanımız bilmediği için ve kimsede de görmediğinden sistemi hep gereksiz olarak görmüştür. Halbuki kullanılsa iyi bir sistem olduğu görülecektir. İlerleyen yıllarda iç mekanlar dekor açısından daha önemli hale geleceğinden nin kullanımı artacaktır diye düşünüyoruz.

Alttan Isıtma Sistemlerinin Temizliği ve Bakımı

Alttan ısıtma sistemlerinde tesisat temizliği diğer ısıtma sistemlerinde olduğu gibi belirli aralıklarla yapılması gereken bir işlemdir. Yerden ısıtma sisteminde tesisat yıkama işinin mutlaka yapılması gerekir. Her konuda olduğu gibi yerden ısıtma sistemlerinde de gerekli bakımları yaptırmazsanız sistemin doğru çalışmasını sağlayamazsınız. Bu durumlarda da yukarıda bahsettiğimiz faydaları sağlayamayan bir ısıtma sistemi kullanmış olursunuz.

Yerden ısıtma sistemi temizliği yapan firmalar makine ve özel kimyasal ürünlerle tesisatın temizliğini yapmaktadırlar. Tabi ki bu sistemlerde de yerden ısıtma sistemi temizlik kimyasalının sisteme zarar vermeyecek bir bileşim içermesi gerekir. İstanbul Tesisat, geliştirdiği alttan ısıtma sistemi temizlik yöntemleri ile, alttan ısıtma sistemini makineyle temizleme işlemleri yapmaktadır.  Tesisatın ömrünü uzatan ve ısıtma performansını arttırarak yakıt tasarrufu sağlayan yerden ısıtma temizliği fiyatları hakkında bilgi almak ve yerden ısıtma sistemi temizliği yapan ustalarımızdan detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara