Lavabo Gideri Nasıl Açılır?

tikali-lavabo-gideri-nasil-acilir-cozum-yollari-nelerdir-886

Binalarda giderler tıkanabilir ve son derece normal olan bu durum, her an herkesin başına da gelebilir. İnsanların genellikle merak ettiği konu “lavabo gideri nasıl açılır” konusudur. Tıkanan lavabo gideri elle de açılabilir, makine yardımıyla açılabilir ya da herhangi bir kimyasal çözücü kullanılır. Sonuç itibari ile tıkanan lavabo giderinin nasıl açılacağı merak konusudur.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Lavabo Giderinin Tıkanmasının Zararları

Evimizde mutfaktaki lavabo ve banyodaki lavabo en çok kullanılan yerlerden ikisidir. Bu yüzden de günlük olarak bakımları yeterli ve doğru bir şekilde yapılmalıdır. Lavabo giderinin tıkanması sürekli gerçekleşmez fakat meydana geldiğinde de önlemi hemen alınmalıdır. Lavabolar tıkandığında bir süre sonra çevreye kötü kokuların yayılmasına neden olabilir. Bu kötü kokular  lavabo borularını tıkayan maddeler nedeniyle oluşur ve sağlığa zararlıdır. Yemek ve yağ artıkları borularda kalıp oluşturup tıkadığında, bir süre sonra su ve diğer atıkların geçişini engeller. Bu da lavabonun tıkanmasının zararları ile karşılaşılmasına neden olur. Yayılan pis kokular ise insan sağlığını olumsuz etkileyecek özellikte olabilir. Lavabo tıkanmasının zararlarından bir diğeri de evde işlerin yavaşlamasıdır. Özellikle mutfaktaki lavabonun tıkanması sorunu annelerimizin işlerini büyük ölçüde aksatacaktır.

tikanmis-lavabo-giderini-acma-sirketleri-887

Tıkanan Lavabo Giderini Açma

Lavabo tıkanıklığına kimyasal çözücü uygulamalarında başarı sağlanabilmektedir. İki çeşit kimyasal vardır, bunların biri sıvı olan, diğeri de toz halinde olan çözücülerdir. Her iki kimyasalın kullanımında da çok dikkatli olunması gerekir çünkü cilde temas ettiğinde çok zarar verebilecek kimyasallardır. Kimyasal çözücü uygulanırken mutlaka maske ve eldiven kullanılmalıdır. Uygulama yaparken ortaya çıkan zehirli gazlar olabilmektedir. Bu gazların solunum yoluyla bize etki etmesini engellemek için maske kullanmak şarttır. Cildimizle teması durumunda da çok zararlı olacak bu kimyasallardan korunma için eldivende kesinlikle giyilmelidir. Hazır olduktan sonra kullanacağımız kimyasalın talimatını okuyup yazılanlara harfiyen uymamız gerekir. Yanlış bir şey yapmamak için kesinlikle kullanma talimatı okunmalıdır.

Makineyle Lavabo Borusu Açma

Bu yol lavabo gideri nasıl açılır sorusuna bir cevaptır. Ama bu işin olması gerekeni kanal açma makinesi ile gider açmaktır. Makine ile açılan giderin tam anlamıyla açılmış olup olmadığını kontrol etme imkânımız da bulunmaktadır. Kamera sistemi ile tıkanıklık açma işleminden önce ve sonra incelemeler yaparak, tıkanıklığın neden oluştuğunu ve tamamen açılıp açılmadığını görebiliriz. Robotla lavabo tıkanıklığı açmak zahmetsiz, kolay, ortalığı kirletmeyen bir seçenektir. Kimyasal çözücülerle tıkanıklık açmaya uğraşıp, gider borularına zarar verip, üstüne bir de para vermektense, robot makine ile tıkanıklık açma daha mantıklıdır.

Lavabo gideri tıkanıklığı açma sırasında karşılaşabileceğimiz bazı ters durumlar söz konusudur. Örnek olarak lavabo giderinin gırtlak hortumla döşenmesini gösterebiliriz. Bu şekilde hortumla döşenen bir lavabo gideriniz varsa, korkmalısınız. Çünkü çok çabuk tıkanırlar ve açmak için içine makine girmeyebilmektedir. Aslında çapları makinenin girebileceği çaptadır. Ancak hortum döşenirken biraz katlanmış ise, o kısım daraldığından makinenin ucu geçmemektedir. Size açılamayan bir tıkanıklık var dersek, sebeplerinden biri de bu bahsettiğimiz tıkalı olan bölgeye ulaşamamaktadırHortumların dezavantajlarından biri de zamanla kendiliğinden çatlaması dır. Bir bakmışsınız ki birden bire lavabo gideriniz sızdırıyor ve alt komşunuzun tepesine akıyor. Nereden olduğunu da anlayamazsınız. Ancak firmamız, bulunması çok zor olan bu kaçakları da kamera sayesinde görebilmektedir. Lavabo giderindeki sorunlar için bize başvurun, sıkıntıyı çözelim.

Lavabo Gideri Açan Tesisatçı

İstanbul Tesisat her türlü lavabo gideri tıkanması durumlarında tecrübeli tesisatçı ustalardan oluşan ekibi ve teknolojik lavabo açma aletleriyle İstanbul’un tüm semtlerine hizmet vermektedir. Tıkanan lavaboyu nasıl açarım diye düşünmeyin. Lavabo açma yöntemleri işe yaramıyorsa boş yere zaman ve para kaybetmenize gerek yok. Bizi arayıp servis kaydı açtırın, lavabo açma servisi hizmetimizden yararlanın. Unutmayın, lavabo açma ustası dediğimiz, aletle lavabo açan firmalarda çalışan tesisatçılardır. Her lavabo açarım diyen kişiye güvenmek çok daha büyük tesisat sorunlarına ya da tekrarlayan lavabo tıkanmalarına neden olacaktır.

Cihazla Lavabo Borusu Tıkanıklığı Açma

Lavabo, genellikle kadınların yemek yaparken ya da bulaşık yıkarken kullandıkları bir kısımdır. Mutfakta suyun kullanıldığı lavaboda gözden kaçan tıkayıcıların boruya kaçması çoğu zaman ciddi sorunlara neden olmaktadır. Lavabo borusu tıkanması olarak ortaya çıkan sorunu çözmenin pek çok yolu vardır. Lavabo açıcı, pompa, lavabo açma teli ve kostik bunların bir kaçıdır. Peki, en sağlıklı lavabo gideri açma yöntemi hangisidir? Cevap hiç şüphesiz cihazla lavabo borusu tıkanıklığı açma olacaktır. Çünkü profesyonel bir yöntem olan aletle lavabo borusu açma sayesinde sorunsuz bir süreç ortaya çıkar. Bu nedenle de yapmanız gereken sadece İstanbul Tesisat ekibini arayarak randevu almaktır.

Cihazla Lavabo Gider Tıkanıklığı Açma Ne Kadar Sürer?

Cihaz kullanarak gider tıkanıklığı açmak için profesyonel bir hizmet almanız şart. Peki, bu hizmeti aldığınızda ne kadar sürede kesin çözüm ortaya çıkar? Bir tüketici olarak bu sorunun cevabını bilmeniz ve buna uygun bir şekilde hareket etmeniz gerekir.

Mutfak lavabosu tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştiren İstanbul Tesisat ekipleri olabildiğince hızlı ve çözüm odaklı davranmaktadır. Ancak kullanılan yönteme ve tıkanıklığın ciddiyetine göre süre de değişmektedir. Ancak mutfak lavabosu tıkanıklıklarını açma genel olarak 1-2 saat sürmektedir. Siz de bu hizmeti almadan önce 1-2 saatlik bir çözüm olacağını bilerek randevu oluşturun. Buna ek olarak cihazla lavabo açma fiyatları da harcanan zaman ve kullanılan yönteme göre değişmektedir. En makul çözüm için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara