Parkenin Altından Su Çıkıyor

parkenin-altindan-cikan-suyu-dinleyerek-bulan-firma-803

Bazı odaların dış cephe duvarlarına gelen kısımlarında kabarma ve şişmeler yaşanmaktadır. Kalorifer tesisat borularında sızıntı şeklinde başlayan damlacıklar parkelerin gizli düşmanıdır. Gizli diyorum çünkü borudan sızan su çok küçük olduğu için fark etmek mümkün olmuyor. Parkelerin üzeri kağıt gibi yumuşamaya başladığında iş işten geçmiş oluyor. Parke suyu çektiği zaman genelde kalitesiz parkeler kağıt gibi ufalanmaya başlar. Termal kamera kullanımı bazı bölümlerde delinen boruyu bulmaya yarıyor ama bazı yerlerde patlayan yerin üstüne mobilyalar geldiği için sonuç alamıyoruz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Kombi kalorifer tesisatındaki su kaçakları için kırmadan çözüm sunan şirketler

Kombilerde su kayıpları başladığında ihmal etmezsek ilaç uygulaması ile borudaki deliği kapatıp parkenin şişmesine engel olabiliriz. Her kabarma yapan parke kalitesiz diye bir ön yargı oluşması yanlıştır. Laminat parkelerde kaliteli suya dayanıklı malzeme kullanılması kullanım ömrünün uzun olması açısından önemlidir. Islak betonun üzerine parke döşenmesini önermiyoruz. Parke altında patlayan borunun tamiri yapıldıktan hemen sonra üzerini kapatmayın. Yaz aylarında hava güneşli olduğundan zeminin kuruma süresi daha kısa sürecektir. Ahşap parkeleri nem ve rutubet olan mekanlarda kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

robot-makine-ile-su-sizintisi-tespit-eden-firmalar-804

Bilgisayarlı makine ile su kaçağı bulma şirketi

Su kaçakları her zaman başa dert olduğu gibi alt komşunuza ve evinize ciddi zararlar verirler. Komşunuza su damlamaları ve kabarmalar oluştuğunda evinizde pek fazla hasar göremezsiniz. Hatta çoğu zaman kaçağın sizden olduğuna dahi inanmazsınız. Çünkü su sızan bölge genelde fayans olan bölgeler olurlar. Suda fayans üstüne çıkmaz direk aşağı kata iner. Ancak su borunuz parke olan bir kısımdan geçiyorsa işler değişir. Oluşabilecek herhangi bir su patlağı durumunda fayans kısımdaki gibi kuru kalamaz parke suyu emer belirli bir süre sonra şişme veya kabarma başlar. Ancak bu en az 2-3 gün sonra olur. Eğer parkeler anlamsız bir şekilde aniden kabarmalar başlarsa su sızıntıları var demektir. Bazı kaçaklar su kaçak cihazları ile bulunamayacak kadar küçük olabiliyorlar. Özellikle parke olan kısımlarda yani odaların içinde normal şebeke suyu borusu bulunmaz. Genelde kalorifer tesisatları odalarda bulunurlar. Yerden ısıtma veya petekli ısıtma sistemleri boruları kaçırabilir. Bu durumda üzerindeki parkenin su emmesi ve renginin değişmesi kabarmalar yaşanması doğaldır. Parkelerde çok nadir olabilecek bir fabrika hatası veya eve taşınmadan önce dökülen bir su yoksa parke kabarmasının sebebisu kaçağıdır. Fakat söylediğimiz gibi ısıtma tesisatlarında ki kaçaklar çok küçük kaçaklar olurlar ve aşağı kata akma damlama şikayeti olmaz. Sistemde su şebeke suyunda olduğu gibi sürekli basınçlı olmadığından çok fazla su sızması da olmaz. Kalorifer sistemi ısısından kaçıran suyu da hemen kurutur. Kaçakların büyük bölümü de bu nedenle tespit edilemez. İşte böylesine zorlu durumlarda kaçak giderici kimyasal devreye girer. Şap altında, döşeme ve parke altında ne kadar kaçak varsa tüm sistemi dolaşarak patlakları tek tek kapatır. Sıvı plastik haline benzeyen, oksijenle teması halinde yani kaçak yapan bölgeden dışarı kaçarken çıktığı noktayı kristalleştirerek dondurur. Donan kimyasal bir daha çözülmeyecek şekilde boruya kaynak olur. Parkelerin ıslanmasına çözüm arıyorsanız bu yöntem çok işinize yarayacak. Eğer su kaçağınız büyükse su parkenin üstüne çıkıp bariz bir şekilde artıyorsa o zaten su kaçak arama cihazı ile bulunur. Anlattığımız kimyasal ürünler bulunamayacak veya kırdırmak istemediğiniz bölgeler için uygundur. Firmamız tarafından yapılan kimyasal ile kaçak tamiri 1 yıl garantimiz altındadır. Size bu güveni sağlamadıktan sonra neden bu yöntemi deneyesiniz ki? Biz sizin için yaklaşık 1000 konutta denedik ve başarı oranı yüzde yüze yakın. Sizde bize güvenin keyfinize bakın.

Tıkla Ara