Tıkalı Su Tesisat Borusu Nasıl Açılır? Tıkalı Tesisat Açma Servisi

tikanmis-temiz-su-tesisati-borusu-nasil-acilir-36

Tıkalı tesisat açma servisimiz tıkalı tesisat borularını kırmadan açar. Tıkanmış tuvalet borularında ve temiz su borularında kameralı robot makine ile hizmet vermekteyiz. Eskiyen binalarda genelde demir boru su tesisat borularında kireçlenme meydana gelir. Genelde boruların ek yerlerinde meydana gelen bu tıkanmalar, suyun eskiye nazaran daha az tazyikli gelmesine yol açar. Su borularınızı tamamen değiştirmeden önce mutlaka bizi arayın. Tıkanan tesisatlarınızı, aletle fayansları kırmadan açıyoruz. Bu iş için özel imal edilen makineler varken, boşu boşuna maliyetli tamirler yaptırmayın. Eski tesisatınız tıkandığında araştırma yapmadan yenisiyle değiştirmeyin. Ufak bir maliyetle, tıkanan boruları kurtarma şansımız %60’tır. Eskiyen demir borularda yaşanan tıkanıklıklarda, sadece tıkanıklık 2 hafta içerisinde oluşmuşsa açabiliyoruz. Çünkü bu tip borularda tıkandıktan uzun bir süre sonra kurtarmak çok düşük bir ihtimalle gerçekleşir. Tıkanman durumda olan lavabolarınız için farklı bir makine kullanılmaktadır. Bu makinenin diğer tıkanıklık açma makinelerinden farkı borunun içinde ilerleyebilmesidir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
tikali-su-tesisati-borusunu-alet-ile-acma-yontemi-35

Duvarın içinden geçen boruyu nasıl açabilirim?

Aşağıda yazdığımız kontrolleri yaparak, az akan musluklarınızdan eskisi gibi su almanız mümkündür. Evinizde ufak tefek aletler var ise yerini tespit edebilmeniz için denemeniz gereken 8 kuralı maddeler halinde yazdık.

 • Suyun musluklardan az gelmesine sebep olacak nedenleri inceleyerek işe başlamak gerekir.
 • Demir boru tesisatınızda kireçlenme meydana gelmiş olabilir.
 • Su borunuzun içerisinde yabancı maddeler birikmiş olabilir.
 • Taharet muslukların filtreleri tıkanmış olabilir.
 • Musluklarınızın uç kısmında bulunan filtreler tıkanmış olabilmektedir.
 • Ana vanada kireçlenme olabilmektedir.
 • Su sayacınızın giriş ve çıkışında bulunan filtreler tıkanmış olabilmektedir.
 • Bu kontroller yapıldıktan sonra en kötüsü su tesisatınızdaki borularda kireçlenme meydana gelmiş olması durumunda makine ile temizlik yapılarak borunuzun içerisi temizlenebilmektedir.

Su borusu tıkanmalarında hiçbir zaman kırıp tesisatınızı değiştirmek ilk çözüm olmamalıdır.

Kimyasal Kullanarak Tıkanıklık Açma

Su borularında kireç birikmesi gibi nedenlerle meydana gelen tıkanıklıkları kimyasal madde kullanarak açmak mümkündür. Yalnız bunun için kullanılan kimyasal madde kesinlikle lavabo açıcı gibi asidik bir madde değildir. Tıkanan temiz su tesisatlarında, tıkanmanın nedeni kireç ise bu işleme özel kimyasallar uygulanarak tıkanıklık açılabilmektedir. Bu işlemin ardından az akan çeşmeleriniz sorundan kurtulacak ve tazyiki artacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki bu kimyasallar demir su tesisatlarında uygulanmamalıdır. Uygulama profesyonel bir tesisatçı tarafından yapılmalıdır.

Kırmadan Tıkalı Su Borusu Açma

Su tesisatı pek çok borunun bir araya gelmesiyle oluşan bir sistemdir. Bu sistemde yaşanan en ciddi problemlerden bir tanesi de boru tıkanıklıklarıdır. Gerek tüketici hataları gerekse de yapısal sorunlar nedeniyle tıkanıklık problemleri ortaya çıkması mümkündür. Tıkanıklığın yol açtığı su geri tepmesi ya da taşma sorununa ise en doğru çözüm kırmadan tıkalı su borusu açma olacaktır. Peki, kırmadan tıkalı su borusu açma süreci nasıl gerçekleşir? İşte İstanbul Tesisat ekiplerince size sunulan avantajlarla dolu hizmetler!

Su borusu tıkanıklığı nedeniyle evinizde ortaya çıkan tesisat problemlerini gidermek için İstanbul Tesisat ekibini aradığınızda ekibimiz öncelikle tıkanıklığın nedenlerini değerlendirecektir. Çünkü tıkanmanın nedenini bilmeden çözüm üretmeye çalışmanız tamamen zaman kaybetmenize neden olacaktır.

Kırmadan Tıkalı Tesisat Borusu Açan Tesisatçı

Kırma işlemi tesisatta meydana gelen bazı problemlerde kaçınılmayan bir işlemdir. Ancak kırmadan tıkalı tesisat borusu açan tesisatçı olabildiğince kırmamaya özen göstermektedir. Çünkü kırma işlemi tüketici için ekstra maliyet anlamına gelecektir. Hem tamir maliyetlerini düşürme hem de daha güvenilir bir hizmet almak için kırmadan tıkalı tesisat açma süreçlerini tercih edin. Tesisatçı adresinize geldikten sonra boru görüntüleme sistemleri ve tıkanıklık açma robotu ile süreci başlatacaktır. Amaç en kısa sürede ve en kaliteli şekilde borularınızı açmaktır. Borular zarar görmeden açma işlemi gerçekleşecek ve tesisat borularınızı güvenle kullanabileceksiniz.

“Tıkalı Su Tesisat Borusu Nasıl Açılır? Tıkalı Tesisat Açma Servisi” üzerine 25 yorum

 1. ÇAMAŞIR MAKİNESİ GİDERİM 50’LIK PVC BORU KİREÇTEN DOLAYI TIKANMIŞ VE MAKİNEM SUYU GERİ VERİYOR YERLERİ KIRMADAN SORUN ÇÖZÜLE BİLİRMİYİZ. ?

  Cevapla
 2. Merhaba, kombi körlenip petek temizliği yaptırırken usta tesisattan az su gelmesini tıkanıklık olduğunu ve tersten deneyince suyun iyi aktığını gördük fakat şimdi peteğin biri hiç ısınmıyor. diğer petekler gayet iyi ısınıyor. kombi takılalı 4 gün oldu. acaba bu tıkanıklığın nerede olduğunu ve açılmasını sağlayabiliyormusunuz. teşekkürler

  Cevapla
  • Engin Bey iyi günler. Hattın içerisinde taş veya benzeri büyük bir madde varsa onu dışarı atmamız mümkün değil maalesef. Ekibimizin evinizde yapabileceği işlemler malesef kısıtlı. Hava ve su ile basınç vererek tıkanıklığını mümkün olabildiğince açabiliyoruz ama diğer etkenler için bizimde elimizden bir şey gelmiyor maalesef. Hattın içinde kireç veya benzeri bir tıkanıklık olursa probleminiz ilaç ve basınçla çözülür. Ama hattın içinde taş ya da benzeri bir madde varsa bunları dışarı aktaramıyoruz

   Cevapla
 3. Tuvaletin bağlı oldugu kalın boru kireclenmeden dolayi tikaniyor . Kirmadan degistirmeden kirec cozeltiler ile acilirmi. Binamiz 25 yilliktir.

  Cevapla
 4. Merhaba. Evimizin su tesisatı eski galvanizli tip borularla yapılmış. Tesisat eski olduğu için borular dolmuş durumda. Su çok az akıyor. Kırma yapmadan kimyasal çözeltilerle bu tıkanıklığı açmak mümkün mü? Ya da kırma yapmadan bildiğiniz başka bir yol ile bu tıkanıklık giderilebilir mi?

  Cevapla
  • Merhaba, eğer borular su taşı ve kireçlenmeden dolayı kapanmışsa malesef değiştirmekten başka şansımız yok. Ancak borunun içine kopan bir parça sıkışıp tıkanıklığa sebep olmuşsa bunları makine ile kırmadan açmak mümkün olabiliyor. Galvaniz boruya kimyasal dökmek boruya zarar verir ve hatta delebilir.

   Cevapla
 5. Merhaba,
  Benim sorunum merkezi sistem nedeniyle banyoda kazanlı şofben kullanıyorum. Ancak şofbenden gelen su çok az geliyor. Aynı anda başka bir musluğu açtığımızda su adeta kesiliyor. Sizce sorun musluklar mı, borular mı yoksa kazan mı ?

  Cevapla
  • İYİ GÜNLER TAMER BEY ANLATTIĞINIZ PROBLEM TESİSAT TIKANIKLIGI OLMASI COK YÜKSEK BİR İHTİMALDİR TERMOSİFON CIKIS BORUSUNDA DAĞILIMDAN ÖNCE MEYDANA GELEN BİR TIKANIKLIK DAİRE İÇERİSİNDEKİ BÜTÜN SICAK SU MUSLUKLARINI ETKİLİYEBİLİR

   Cevapla
 6. Merhaba,
  Kazanlı şofben kullanıyorum. Merkezi sistem olması nedeniyle böyle bir sistem yapılmış. Ancak kazandan ne zaman sıcak su çekmek istesek, musluklar sonuna kadar açık olsada çok az su geliyor. Nedeni musluk tıkanıklığı ise yardımınızı şofbense tavsiyenizi isteyeceğim.

  Saygılarımla

  Cevapla
 7. Hayirli gunler ustam benim evde sicak su hattinda bi problem var kombiden cikan sicak su mutfaga geliyor fakat banyoya gitmiyor evde pprc hat var soguk sudan baglanti yapip tazyikle acmayi denedim fayda etmedi pprc boruyu acacak bi kimyasal varsa isim verirmisiniz.kendimde tehsisat ustasiyim terzi kendi sökügunu dikemez misali olduk bizde ama kirmadan acmak istiyorum yardimci olurmusunuz

  Cevapla
  • Merhaba ustam eğer borunun içerisine birşey kaçmış ise su pompası ile yada kompresör ile içeriden dışarı su saatine doğru basınç yapmanız gerekiyor. Malesef bu durumlar için kimyasal ürün yok olanlarda boruları yakıp ek yerlerinden kaçaklara sebep oluyor.

   Cevapla
 8. Peteğe gelen pvc boruda tahminen ek yerinde daralma var bu nedenle petek tam ısınmıyor dendi. Kaynak fazlası bu tıkaniklık da açılırmı?

  Cevapla
  • İyi günler Yavuz Bey. Peteğe giden pvc borularda daralma pislik kaynaklı ise bu tıkanıklık hava ve su ile açılabilir. Eğer tıkanıklığınız bahsettiğiniz gibi kaynakta daralma mevcut ise yapacak hiçbir şey yok maalesef. Çünkü o hiçbir şekilde düzeltilemez. O bölümün bulunması gerekiyor düzeltmek için ya da komple değişim gerekiyor.

   Cevapla
   • Merhaba,
    Dubleks evde oturuyoruz. Bu yıl Ağustos ayında ev bitti ve teslim aldık. Ancak üst kat peteklerine su gitmediği için üst kat hiç ısınmıyor. Yapan firma kirmamiz gerekiyor şeklinde iletti. Ancak yeni evi kırıp dökmelerini istemiyoruz. Pvc boruda kaynak esnasında sorun olmuş olabilir diyorlar. Tıkalı kısmın tespit edileceği bir cihaz var mıdır ya da sizlerin çözüm önerisi desteğiniz olabilir mi?
    Teşekkürler.
    Hamdi Demirbaş

    Cevapla
    • İyi Günler Hamdi Bey. Öncelikle borunun nerede tıkandığını gösteren bir alet henüz yok maalesef. Şöyle bir çözüm olabilir termal kamera ile hattın geçtiği yer çizilir ek yapılan bir iki nokta kırılarak sorun çözülebilir. Sizin için en sağlıklısı bu. Bir ihtimalde akustik dinleme cihazı ile tıkanan yer ses yapar ve o sesi yakalayabilirsek duyabilirsek sorununuzu çözebiliriz. İsterseniz bu konu hakkında bizimle iletişime geçin yardımcı olalım efendim.

     Cevapla
    • İyi Günler Hamdi Bey. Öncelikle borunun nerede tıkandığını gösteren bir alet henüz yok maalesef. Şöyle bir çözüm olabilir termal kamera ile hattın geçtiği yer çizilir ek yapılan bir iki nokta kırılarak sorun çözülebilir. Sizin için en sağlıklısı bu. Bir ihtimalde akustik dinleme cihazı ile tıkanan yer ses yapar ve o sesi yakalayabilirsek duyabilirsek sorununuzu çözebiliriz. İsterseniz bu konu hakkında bizimle iletişime geçin yardımcı olalım efendim.

     Cevapla
 9. Sıcak su borusu tıkalı soğuk su dan basınç yaptım çok az faydası oldu ama eskisi kadar değil tesisat plastik boru

  Cevapla
  • İyi Günler Hamza Bey. Sorununuzun çözümü için kombi altındaki sıcak su bağlantısındaki dişli parçayı kontrol ettirmenizi öneririm. Muhtemelen o parça kireçlendi ve oksitlendi. O parça daraldığı için soğuk sudan geçiş yaparken ağız dar olduğu için su geçişi olmuyor. Eğer o da olmuyorsa basınç uygulamışsınız zaten artık tesisatı değiştirmeniz gerekecek muhtemelen.

   Cevapla
 10. Köyde yaşıyoruz.tesisat daha 3 yıllık. Koy suyu zaman zaman çamurlu geliyor. Mutfaktan gelen su eni konu inceldi.Sanirim çamur boruları tikadi.nasil acabiliriz.

  Cevapla
  • Muslukların ağzında filtre varsa onları söküp temizlemeniz gerekiyor. Eğer filtre yoksa eve giriş kısmından boruyu ayırarak yada keserek ucu açık şekilde içerden dışarı bir pompa yada kompresörle basmalısınız.

   Cevapla
 11. S.a benim evimde musluklarimdan su az akiyor tazzikli degil camasir makinasi calistigindabaska bir musluk actigimda su baya bir az geliyor bunun sebebi nedir ve sizde bakim fiyat ucereti felan ne kadar ? Yer gunesli

  Cevapla
  • Su borusu tıkanmış olabilir yada boru çapı ince olabilir. Makine ile müdahale edilir plastik boruda tıkanma sornu çözülür ancak demir boruda tesisat değişmesi gerekir. Boru çapı ince ise onunda tamamen değişmesi gerekir.

   Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara