Tıkalı Su Tesisat Borusu Nasıl Açılır? Tıkalı Tesisat Açma Servisi

tikanmis-temiz-su-tesisati-borusu-nasil-acilir-36

Tıkalı tesisat açma servisimiz tıkalı tesisat borularını kırmadan açar. Tıkanmış tuvalet borularında ve temiz su borularında kameralı robot makine ile hizmet vermekteyiz. Eskiyen binalarda genelde demir boru su tesisat borularında kireçlenme meydana gelir. Genelde boruların ek yerlerinde meydana gelen bu tıkanmalar, suyun eskiye nazaran daha az tazyikli gelmesine yol açar. Su borularınızı tamamen değiştirmeden önce mutlaka bizi arayın. Tıkanan tesisatlarınızı, aletle fayansları kırmadan açıyoruz. Bu iş için özel imal edilmiş makineler varken, boşu boşuna maliyetli tamirler yaptırmayın. Eski tesisatınız tıkandığında araştırma yapmadan yenisiyle değiştirmeyin. Ufak bir maliyetle, tıkanan boruları kurtarma şansımız %60’tır. Eskiyen demir borularda yaşanan tıkanıklıklarda, sadece tıkanıklık 2 hafta içerisinde oluşmuşsa açabiliyoruz. Çünkü bu tip borularda tıkandıktan uzun bir süre sonra kurtarmak çok düşük bir ihtimalle gerçekleşir. Tıkanmış durumda olan lavabolarınız için farklı bir makine kullanılmaktadır. Bu makinenin diğer tıkanıklık açma makinelerinden farkı borunun içinde ilerleyebilmesidir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
tikali-su-tesisati-borusunu-alet-ile-acma-yontemi-35

Duvarın içinden geçen boruyu nasıl açabilirim?

Aşağıda yazdığımız kontrolleri yaparak, az akan musluklarınızdan eskisi gibi su almanız mümkündür. Evinizde ufak tefek aletler var ise yerini tespit edebilmeniz için denemeniz gereken 8 kuralı maddeler halinde yazdık.

  • Suyun musluklardan az gelmesine sebep olacak nedenleri inceleyerek işe başlamak gerekir.
  • Demir boru tesisatınızda kireçlenme meydana gelmiş olabilir.
  • Su borunuzun içerisinde yabancı maddeler birikmiş olabilir.
  • Taharet muslukların filtreleri tıkanmış olabilir.
  • Musluklarınızın uç kısmında bulunan filtreler tıkanmış olabilir.
  • Ana vanada kireçlenme olabilir.
  • Su sayacınızın giriş ve çıkışında bulunan filtreler tıkanmış olabilir.
  • Bu kontroller yapıldıktan sonra en kötüsü su tesisatınızdaki borularda kireçlenme meydana gelmiş olması durumunda makine ile temizlik yapılarak borunuzun içerisi temizlenebilir.

Su borusu tıkanmalarında hiçbir zaman kırıp tesisatınızı değiştirmek ilk çözüm olmamalıdır.

Kimyasal Kullanarak Tıkanıklık Açma

Su borularında kireç birikmesi gibi nedenlerle meydana gelen tıkanıklıkları kimyasal madde kullanarak açmak mümkündür. Yalnız bunun için kullanılacak kimyasal madde kesinlikle lavabo açıcı gibi asidik bir madde değildir. Tıkanan temiz su tesisatlarında, tıkanmanın nedeni kireç ise bu işleme özel kimyasallar uygulanarak tıkanıklık açılabilmektedir. Bu işlemin ardından az akan çeşmeleriniz sorundan kurtulacak ve tazyiki artacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki bu kimyasallar demir su tesisatlarında uygulanmamalıdır. Uygulama profesyonel bir tesisatçı tarafından yapılmalıdır.

Tıkla Ara