Detektör ile Boru Tıkanıklığına Yol Açan Bölgeyi Tespit Etme

dedektor-ile-tikali-bölgeyi-kirmadan-tespit-etme-yontemi

Uzun bir atık su borusu düşünün, suyun gitmesini olumsuz yönde etkileyen yerini bulmak istiyorsunuz ancak bu sorunu kime, nasıl tamir yaptırılır bilmiyorsunuz. Tüm bu sorularınıza yanıt bulmak için bilgi niteliğindeki bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Yatay veya dikey pis su borularında tıkanıklığa sebep olmuş yerin tespiti için yapılan çalışmalara detektörle yer tespiti çalışması denir. Bu aletin amacı borunun tam olarak nereden tıkandığını bulabilmektir. Genelde kanal açma robotuyla yapılan tıkanıklık açma çalışmalarından sonuç alınamadığında bu makine kullanılır. Derinliği 4 metrenin altında olmadığı sürece detektör, toprak zemin ya da beton kaplamalarda yukarı sinyal gönderebilmektedir. Bulunan sinyal en fazla 50 cm yanılma payı gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise; derinlik arttıkça sinyallerin dağılarak yukarı çıkmasından kaynaklanmaktadır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Dedektör ile yeer  tespiti yapan firmalar

Her türlü boru tıkanmalarında, tıkanmış boruların görüntüleme sistemleri ile görüntülenmesi işlemlerini tek kalemde yapıp, sorununuzu en kısa sürede çözüyoruz. Son teknolojiyi kullanarak, size en sağlıklı çözümü üretmek için uğraşıyoruz. İstanbul Tesisat firması, çalışanlarına tıkanan bölgenin yerini bulmak için gerekli eğitimleri vermiştir. Bu işlemin amacı; kazılması zor, pahalı maliyetlere çıkan tadilat işlerini en az seviyeye düşürmektir. Zaten borunun her yerini değiştirdikten sonra bize ihtiyaç olmadığını biliyoruz. Bu yüzden kanal borusunun neresi tıkalıysa o bölgenin noktasal olarak yerini bulmaya çalışırız.

1,5 metre yerin altına kadar tıkalı olan boruların yerinin tespiti ve tıkalı olan bölgenin detektörle tespiti yapılmaktadır. Rögar arama ve kanal görüntüleme hizmetlerimiz ile İstanbul’un her yerine hizmet veriyoruz.

acilamayan-tikaniklari-dedektor-ile-tespit-etme-sirketleri-53

Detektör ile tespit ne işe yarıyor?

Detektör yardımı ile kanal görüntüleme ve boru içini görüntüleme hizmeti aldığınızı varsayalım. Görüntüleme hizmeti sonucunda borunuzun içerisinde inşaat atığı veya katı bir cisim gördünüz. Bu gördüğünüz yabancı maddenin borunun dışına atılması gerekir. Bunun için de boruda tadilat yapmanız gerekecektir. Fakat bu cismin nerede olduğunu tam olarak bilmiyorsunuz. Böyle bir durumda bizi çağırın ve tespit edilen cismin yerini detektörle noktasal olarak tespit edip, size tam noktasını gösterelim. Ayrıca boru içerisindeki yanlış tesisat uygulamalarını görüntülü olarak gösterip, nerede tam olarak problem olduğunu söyleyebiliriz. Detektör sayesinde rögarın yerini noktasal olarak bulup, bahçenizde her yeri kazma zahmetinden sizi kurtarıyoruz.

Tıkanıklık açılmadığında ne yapmak gerekir?

Üstü kapalı borularda tıkanma yaşandığında, pis su ilerleyemez. Giderin içinde yaptığınız lavabo tıkanıklığı açma çalışmasından bir sonuç alamadığınızda nelerin yapılması gerektiğini dikkatlice okumanız gerekir. Tıkalı boruları demir telle açma çalışması bazı durumlarda işe yarasa da borulara zarar verme ihtimalinden dolayı risklidir. Böyle zamanlarda bizi arayıp tıkalı bölgenin noktasal tespitini isteyebilirsiniz. Böylece çok fazla alanı kırmadan, borunun tıkanmasına yol açan bölgeyi noktasal olarak tespit ettirebilmeniz mümkün. Detektör ve kamera yardımı ile tıkanıklığa yol açan bölgeyi tespit ediyoruz.

Not: Bu hizmetimizden pis su giderlerinde sık sık tıkanma yaşayan müşterilerimiz faydalanabilimektedir. Soruna kesin çözüm bu şekilde gerçekleşebilecektir.

Boru tıkanıklığına sebep olan bölge kamera ile görüntülendikten sonra tıkanmaya sebep olan yanlış tesisat uygulaması veya boru içerisindeki yabancı katı maddeler ya da borudaki çatlak tespit edilmektedir. Daha sonra detektör yardımı ile yüzeyden borunun sorunlu bölgesi tam olarak tespit edilmekte ve hatta kaç metre derinlikte olduğuna kadar size bilgi verilmektedir. Bu bilgiler size verilirken hiçbir yerde kırım yapılmamaktadır. Evinizin veya iş yerinizin hiçbir yerine zarar verilmemektedir.

İstanbul Tesisat detektör ile noktasal kaçak tespiti yapan bir firmadır. Nereden aktığını bilmediğiniz su sızıntılarını, su kaçak arama makinesi ile buluyoruz. Kırmadan sizi kesin bir sonuca ulaştırıyoruz. Bize ulaşıp servis formu yazdırmanız yeterli olacaktır.

Detektör ile Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Detektör ile su kaçağı tespiti yapan firma sayesinde siz de kaliteli bir çözüme başvurmak mı istiyorsunuz? Bu durumda tespit işlemlerini titizlikle değerlendirmeye ve size en uygun hizmetlere başvurmaya hazır olun. Tesisat sorunlarına teknolojik cihazlarla müdahale ederek su kaçağı başta olmak üzere pek çok problemi ortadan kaldırıyoruz. Böylelikle sizlerin beklentilerini maksimum manada karşılıyoruz.

Detektör, duvar arkasında ya da zeminde bulunan su borularında herhangi bir sızıntı ya da hasar olup olmadığını belirlemeye yardımcı olmaktadır. Görüntüleme teknolojilerini kullanan detektörler sayesinde en kısa sürede kaçak tespit işlemleri tamamlanmaktadır. Bu alanda hizmet veren bir su kaçağı tespit firması olarak beklentilerinizi en iyi şekilde cevaplıyoruz. Üstelik hızlı ve kesin çözümle su kaçağı tespit işlemlerine bir kere daha ihtiyaç duymamanızı sağlıyoruz. 

Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma Ne Kadar Ücret Talep Eder?

Detektör kullanarak su kaçağı tespiti yapan firmalar tespit işlemlerinde müşterilerine hızlı ve sorunsuz bir hizmet vadetmeyi amaçlamaktadır. Özellikle de su kaçağı sorunu nedeniyle evinde ciddi hasar oluşanlar açısından ücret büyük öneme sahiptir. Peki, bu çok değerli hizmet karşılığında ödemeniz gereken ücretler ne kadar olacaktır?

Detektör ile su kaçağı tespiti söz konusu olduğunda ücretlendirme farklı faktörlere bağlıdır. Hizmet süresi ve tespitte karşılaşılan zorluklara bağlıdır. Ekibimiz gerekli ön incelemeleri yaptıktan sonra size fiyat bilgisi verecektir. Sizin için bu fiyat uygunsa hizmet alarak sorunu giderebilirsiniz.

“Detektör ile Boru Tıkanıklığına Yol Açan Bölgeyi Tespit Etme” üzerine 2 yorum

  1. Klozetin olduğu tuvaletten 1,5 aydın pis koku geliyor. Nasıl bakarım tıkanık boru tespiti kırmadan yapılırmı boru değişimi ne kadara olur fazla fayans kırmadan

    Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara