Binada su kaçağı nasıl bulunur?


kamerali-sistem-ile-su-kacagini-tespit-etme-sirketi-36

Binalarda ortak olarak kullanılan bölgeler vardır. Bu bölgeler genellikle ortak kullanım alanları diye anılır. Binanın bu alanlarında herhangi bir sorun olduğunda, binada bulunan kişiler bu masrafları ortak karşılar. Fakat bazen öyle bir durum söz konusu olur ki kimin karşılaması gerektiği konusundan işin içinden çıkılamaz. İçinden bir türlü çıkılamayan bu sorunlardan biri de binadaki su kaçağı sorunudur. Ansızın dairelerin herhangi bir yerinden sular sızmaya başlar. Sızan suların kaynağını bulmak zordur. Ortada bir su sorunu varken bu probleme hangi dairenin sebep olduğu bilinmediğinden müdahale geç yapılır ve su ileri derecede tahribata neden olur. Bina sakinleri kendi aralarında suyun kimden geldiğine karar vermeye çalışırken, sorun iyice büyür. Üzerine gidilecek sorumlu bir kişi bulunamadığından da sorunda çözülememektedir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Kaçak Yerini Tespit Etmek

Apartmanlarda nereden geldiği bilinmeyen sular için, su kaçağı bulan cihazlar vardır. Kaçak arama cihazı ile sorunun kimden kaynaklandığı ve nasıl çözüleceği belirlenmektedir. Ancak bu işlerin yapılabilmesi için de binada sorunun çözümü için ortak bir karar alınmak zorundadır. Çünkü dairelerin test edilmesi ve icap ederse her daireye bakılması gerekebiliyor. Sorun çıkarmadan çalışacak bir ortam hazırlanmalıdır. Böylece kaçağı arayan usta düzgün çalışabiliyor. Kaçak yerini tespit etmek çok yorucu bir iştir. Hem kafa, hem de beden çalışması çok streslidir. Kafası rahat olmayan bir usta, doğru tespit yapamayabiliyor. Dışardan bakıldığında, cihaz tutuluyor kaçak neredeyse orayı gösteriyor zannedilmektedir. Aslında yorucu ve bulunması zor olan su kaçakları insanı yıpratıyor. Kaçak bulma işinde yükün çoğu ustadadır, cihaz sadece ustaya yardım eder. Sanılanın aksine önemli olan usta faktörüdür. Kaçak doğru yerden mi? Pis su mu, temiz su mu? Tüm bu karmaşık sorular normal tesisatçıların zihnini bulandırdığından ve uğraşıp, strese girmek istememelerinden cihazlarla bulan firmalar rağbet görmektedir.

Su Kaçağı Nereden Olabilir?

Boruların patlaması ile açığa çıkan su, sızabildiği her çatlaktan hemen her yere yayılabiliyor. Sızan su çatlaklardan yol bularak inanılmaz derecede ilerliyor. Beton içindeki yolu izleyen suyun çıktığı noktayla, kaçağın başlangıç noktası arasında bağlantı göremeyebilirsiniz. Bu gayet normaldir. Çünkü sıvıların hele de suyun zaman aşımı ile taşları, mermerleri bile erittiğini düşünülürse, önünde herhangi bir engel tanımayacağını görülmektedir. Çoğu zaman binaların elektrik tesisatları içine de giren su, kablo kanallarını kullanarak, farklı yerlerden çıkabiliyor. Binanın herhangi bir yerinde oluşan su kaçağı, elektrik hattına girdiği anda hiç beklemediğiniz gibi, binanın diğer ucundan da çıkabiliyor. Anlattığımız bu olaylar suyun farklı noktalardan çıkmasının sebebidir. Suyun kaynağını ise bilgisayarlı su kaçak arama cihazı ile bulanabiliyor. Binada su kaçağı bulmanın en iyi yolu anlattığımız sistemlerle gerçekleşebiliyor. Akan suların, size ve komşularınıza daha fazla zarar vermesini istemiyorsanız İstanbul Tesisat ustalarına ulaşmanız yeterli.

binalardaki-su-kacaklarini-kamerali-sistemle-bulan-tesisatcilar-35

Binada Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Birçok dairenin olduğu bir binada kaçağın yerini tespit etmek gerçekten meşakkatlidir. Günümüzde 10 katlı ve her katta 4 daire bulunan apartmanlar oldukça çoğalmaktadır. Örnekte verdiğimiz gibi 40 dairenin olduğu bir binada su kaçağının nereden geldiğini tespit etmek çok önemlidir. 5. Katta bulunan bir dairede yaşanan su kaçağının nedeni 6. Katta hemen üzerindeki daireden olabileceği gibi, çaprazındaki bir daireden ya da elektrik kanalıyla ilerleyerek kendine yol bulan kaçak 9. kattan da geliyor olabiliyor. Bu nedenle kaçağı bulma için titiz bir çalışma yapılması gerekmektedir. Kırarak ilerlemek kaçağı bulana kadar aranan her dairede tadilata neden olacağından bilgisayarlı su kaçak tespit cihazları kullanılmalıdır. İstanbul Tesisat, binalardaki su kaçağı tespit çalışması için her türlü ekipmana sahip ve kendini bu alanda kanıtlamış bir firmadır. Binanızdaki su sızıntısının yerini bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Apartmanda Su Sızıntısı Tespit Yöntemleri

Apartman yaşamı insanların çeşitli sorunlarla mücadele etmesine neden olan bir durumdur. Özellikle üst ve alt komşunun su sızıntıları nedeniyle birbirini etkilemesi apartmanda su sızıntısı bulma hizmetlerini önemli bir noktaya taşıyor. Siz de komşunuzun olumsuz etkilendiği su kaçaklarına bir çözüm bulmayı istiyorsanız binada su kaçağı tespiti hizmeti almalısınız. Peki, ortak alanlarda su kaçak tespitleri nasıl yapılmaktadır? İşte kullanılan en makul yöntemler!

Apartmanda Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Binada meydana gelen su kaçaklarını tespit etmek adına farklı yöntemler tercih etmek olası. Hizmet alacağınız su tesisatçısının sizlere sunacağı hizmete bağlı olarak değişen süreç vardır. Süreç ile alakalı en önemli husus kırmadan işlemlerin tamamlanmasıdır. Çünkü kırma işlemi evinizde ciddi bir olumsuzluğa neden olacaktır. Ayrıca binada su kaçağı tespiti yapılırken kırmanın yapılması ekstra inşaat masrafı anlamına gelecektir. 

Binada su kaçağı nasıl bulunur? sorusuna cevaben İstanbul Tesisat ekibinden hizmet alarak süreci sonuçlandırabilirsiniz. Buna uygun olarak da apartmandaki kaçak kaynaklı problemleri çok kısa bir sürede ortadan kaldırmayı tercih edebilirsiniz. O halde yapmanız gereken sadece ihtiyaçlarınıza uygun bir hizmet için kırmadan apartmanda su kaçağı bulan usta ile iletişime geçmek olacaktır.

Yorum yapın

Tıkla Ara