Kostikle Gider Açma

Kostikle gider açma, ülkemizde sıkça denenmekte olup tehlikeli bir iştir. Kostik asit bazlı bir malzemedir ve çok iyi bir dezenfektandır. Su ile birleştiği esnada ısı açığa çıkar, yakıcıdır. Çeşitli sektörlerde kullanılan kostik; özellikle zeytin, dökümcülük, tekstil, metal sanayi, sabun üretimi, deterjan gibi sektörlerin imalat aşamasında kullanılmaktadır. Kullanımı esnasında maske, koruyucu gözlük ve eldiven kullanılması gerekir çünkü teması halinde cilde, göze ve solunum yollarına ciddi zararlar verebilmektedir.

kostikle-tikali-giderleri-acma-yontemi-700

Kostiğin Bileşenleri ve Kostiğin Kullanıldığı Yerler

Kostik maddesinin bileşenleri sabunun ham maddelerindendir. Bu yüzden de fokurdama özelliğine sahiptir. Kostik ve yağın tepkimesinden sabun ve gliserin ortaya çıkar. Lavabo ve tuvalet açıcıları bileşenleri arasında bundan dolayı sıklıkla yer almaktadır. Açıcı olarak kullanılan kostik endüstride de kimyasal maddelerin yapımında ve petrol rafinelerinde kullanılmaktadır. Su ile temas ettiğinde 5 dakikada sıcaklığı 50 dereceye çıkarmaktadır ve bu sıcaklığı da belirli bir süre koruyabilmektedir.

Kostik maddesinin kullanıldığı yerler ise şu şekildedir:

  • Kanalizasyon ve lavaboları arıtmada, kötü kokuları arındırmada ve tıkalı boruları temizlemede, asit kontrolünde kullanılmaktadır.
  • Yapay ipek yapımı sırasında da kostik kullanılmaktadır.
  • Fırın ve boru temizleyici maddeler ve sabunların yapımında kullanılır.
  • Antiseptik ve aspirin üretiminde kullanılmaktadır.
  • Madencilikte asit ünitesinin temizlenmesi sırasında da kostik maddesi kullanılmaktadır.

Kostikle Gider Nasıl Açılır?

Toplum olarak her işi kendimiz yapmak istediğimizden, işten anlamasak da yapmaya çalışırız. En çarpıcı örnek kostikle tuvalet açma çalışmalarıdır. Aslına bakmak gerekirse, bu tarz işlerden herkesin anlaması gerekir. Evimizde ufak tefek işleri kendimiz yapabilmeliyiz. Fakat eğer 30 yaşına kadar elinize tornavida bile almadıysanız, bu yaştan sonra macera aramaya gerek yok diyoruz. Yoksa herkes kostik dökmeden önce tesisatçıya koşsun demiyoruz. Anlayan kostikle tuvalet açma işini denesin, anlamayan kendini yaralamasın, amacımız bu.

Kostik, su dolu tamamen tıkanmış bir gidere bilinçsizce döküldüğünde, fokurdayarak o alanda ki herkese sıçrayıp cildi yakabilmektedir. Hiç kimse yüzünde sonradan oluşacak bir lekeyi istemez. Tıkalı klozete kostik döken kişiler inanılmaz bir fokurdama ile karşılaşıp, tüm gününü banyoyu temizlemekle geçirebilmektedir. Bir de kostiği kaynar su ile karıştırıp dökmek nasıl bir reaksiyon olacağını bilmeyeni tamamen yakabilir. Çünkü kostik dökülürken, eldiven maske ve gözlük mutlaka kullanılmalıdır. Kokusunu içine çekip, etkiyi yakından izleyeyim dersek sonucu kötü olur. Kostikle lavabo açma işlemi sırasında sıçrayan suyla yanmak bir kenara, yandıktan sonra bir de gider açılmazsa o da cabası olur. Önce pompalama yöntemi ile gider açma veya pimaş içine bir hortum salarak denemeler yapılmalıdır. Eğer kostikle klozet açma denenecekse de bir bilenle birlikte veya iyice okuyup ne yapmak gerektiğini öğrendikten sonra denenmelidir.

kostikle-gider-acan-tesisatcilar-701

Kostikle Gider Açmak Zararlı mıdır?

Kostik kullanımı, işi bilen kişiler tarafından yapıldığında uygulama yapana zarar vermese de gider borularına zarar da verebilmektedir. Bazı kullanımlarda kostiğin işe yaradığı görülünce, sık kullanılmaya başlanır. Belirli bir zaman sonra, gider içindeki her şeyi eriten kostik giderlerin kendini, ek yerlerindeki contaları da eritmeye başlar. Tıkanıklık sorunu daha da büyüyüp, alt kata su sızma sorunu olarak karşımıza çıkar ve bu sefer kırmadan bu sorunu düzeltemeyiz. Gider borularını tamamen değiştirmek zorunda kalabilirsiniz bunu da unutmayın. Tıkanan giderleri kostikle açmak yerine, gider borusu açan firmalardan yardım istemeniz hem sizin hem de gider tesisatının sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Kostikle küvet açma işlemi sırasında kendine zarar veren bir müşterimiz, denemesinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından tıkanan küveti açan usta arayışına giriyor. Bu sırada bize ulaşan müşterimiz küvet tıkanıklığını açma servisi talep ediyor. Evine gittiğimizde müşterimizin küvete kostik dökme işlemi sırasında boruların contalarının erimesine sebep olduğunu görüyoruz. Bu yüzden siz de bu işlemi uygulamadan evvel bizi arayıp tıkanık gideri açma servisi talep edebilirsiniz.

Tıkalı küvet gideri açma yöntemleri- Kostikle gider açmanın zararları ?

Tıkanlı giderleri kendimiz açmaya çalışmadan önce profesyonel bir firmadan yardım almanız tesisatımıza  yanlış bir uygulama yapmanın önüne geçmektedir. Bu kimyasallar fazla güçlü olduğu için boruyu da eritebilmekte ve delikler oluşturabilmektedir. Delinen boru bir kaç gün sonra alt kata su akıtmaya başlayacaktır. Buda daha büyük masraflara sebep olacaktır. Ayrıca gider açıcı kimyasallar insan sağlığını tehdit eden unsurları içerisinde barındırmaktadır. Gidere dökülen bu kimyasal reaksiyon gösterip asitli havayı dışarıya püskürtme yapması kaçınılmazdır. Ellerimize ve yüzümüze atlayabileceği ve çok ciddi yanıklara sebep olabileceğini göz önünde bulundurmamız gerekmektedir.

  • Küvet gideri makine ile açılır mı ? sorusu ise sık sorulan sorular arasında olmakla birlikte en etkili yöntem budur. Asit bazlı kimyasallar gibi boru içerisinde zarar verecek unsurlar taşımamaktadır.
  • Tıkalı giderleri robotla açan sistemler ? arasında en etkili şekil görüntüleme ile kanal açma yöntemidir. Bu yöntem sadece tıkalı olan gideri açmakla kalmaz boru içerisindeki problemleri maddeler halinde de öğrenmemize olanak sağlamaktadır.
  • Tıkalı gideri makine ile açan firmalar arsında İstanbul tesisat profesyonel ekipleri ve yeni nesil cihazları ile İstanbul genelinde hizmet vermektedir. İstanbul gider açma servisi olarak hizmet vermekte olan kuruluşumuz hiç bir şekilde kimyasal kullanmamaktadır. Bilgisayarlı sistemle tıkalı gideri açan tesisatçı ekibi ile bir telefon kadar uzağınızdayız.
  • Makine ile tıkalı gider nasıl açılır? sorusunun cevabı ise  bilgi için alttaki linke tıklayarak makine ile gider açma işlemini ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.Makineyle Gider Açma Fiyatları

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Kostikle Gider Açma Mantıklı mı?

Kostikle gider açma, sık sık tercih edilen bir seçenek olarak kabul edilirken ihtiyaçlara cevap veren bir bakış açısı olarak da kabul edilmektedir. Bu bağlamda kostik kullanmak ve kostik kullanmanın neden olduğu problemleri değerlendirerek en başarılı seçeneklerden yararlanabilirsiniz. O halde kostikle tıkanıklık açmanın doğru bir yol olup olmadığını değerlendirmeye başlamalısınız.

Kostik, kaynar su ile reaksiyona girerek açıcı özelliğini ön plana çıkaran bir maddedir. Ancak kostik kullanımının doğru bir şekilde gerçekleşmemesi durumunda ciddi hasarların ortaya çıkması da mümkündür. İnsan bedenine zarar veren kostik tesisat sistemine de zarar veren güçte bir üründür. Bu nedenle de contaların erimesi, borunun delinmesi ya da diğer sorunların ortaya çıkması konusunda sorunların yaşanmaması adına çok dikkatli davranmanız gerekir.

Kostikle Gider Açma Alternatifi Çözümler

Kostikle gider açma konusunda sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız problemleri ortadan kaldıracak bir yaklaşıma odaklanmanız gerektiğini ifade etmek en doğrusu olacaktır. Bu noktada bilmeniz gereken sadece kostik yerine neler kullanabileceğinizdir. Profesyonel bir çözüm olarak kabul edilen gider açma hizmetleri için İstanbul Tesisat ekibinden destek almanızı öneriyoruz. Bu bağlamda sonuç çok daha tatmin edici olacaktır.

İstanbul Tesisat olarak beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak hizmetlerle sizlere destek oluyoruz. Üstelik profesyonelliği de fazlasıyla hissetmenizi sağlıyoruz. Size sadece kaliteli bir gider açma hizmeti için harekete geçmek kalıyor. Vakit kaybetmeden tercihinizi yaparak gider açma hizmetlerinde çözümlere ulaşmaya başlayabilirsiniz.

Tıkla Ara