Kameralı Kanal Açma

cihaz-ile-kanal-borusu-acma-yeri-452

Kameralı kanal açma, tıkanan giderlerin ve kanalların tıkanıklığının açılması için kullanılan robot makineden sonra, gidere gönderilen atık su kamerası ile kanal görüntüleme yapmaktır. Pimaş borularda, büz, künk ve koruge borularda tıkanıklık açmaya yarayan bu sistem, aynı zamanda boru içini görmeyi de sağladığından yapılan işlemin yararlı olup olmadığı da anlaşılır. Kamera ile kanal görüntüleme her sistem ile yapılamaz, çünkü daire içi pimaş görüntüleme robotu, kanallarda yeterli görüntüyü sağlayamaz. Bir gider kamerası, boyutuna göre gider çaplarını görüntüler. Örneğin 300’lük boruyu görüntüleyen kamera daire içinde kullanılmaya elverişli değildir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Kamera Kullanarak Kanal Açma Nasıl Yapılır?

Çapı büyük borularda kanal açma makinesi de kanal görüntüleme robotu da boru çapına uygun olmalıdır. Aksi takdirde görüntü iyi olmaz ve boru çeperini görüntülenemez. Aynı zamanda görüntülenecek olan hattın uzunluğu da önemlidir. Kamera uzunluğu yetmiyorsa, hat zaten büyük bir hattır. Bunu düşünen kamera üretici firmalar, buna göre uzun kablolu, büyük çapta boru görüntülemek için kamera üretirler. Bu sayede kanalizasyon tıkanıklığı açma, kameralı kanal açma konusunda oluşacak her türlü sıkıntıya çözüm bulunur. Gider tıkanması dediğimiz zaman, rögar tıkanması şeklinde anlaşılmamalıdır. Rögar tıkalıyken binanın kanal borusu açılmaz, suyun gideceği bir yer olmalı ki tıkanan boru açılınca boşalabilsin.

kamera-ile-tikanmis-atik-su-borusunu-acma-firmasi-451

Kameralı aletler ile kanal açma firmaları

Bazen insanlar tuvalet taşması durumunda o heyecanla rögar tıkalı mı, değil mi hiç dikkat etmezler. Tıkanıklığın neden yaşandığı akıllarına bile gelmez çünkü o esnada evlerini pis su basıyordur. Hal böyle olunca internetten ya da bir tanıdıktan alınan ilk numara aranır, alelacele servis istenir. Rögar dolu mu, boş mu kimsenin aklına gelmez. Kanal açan makine bu durumda hiçbir işe yaramaz. Önce gerekli kontroller yapılmalı, daha sonra servis istenmelidir. Ana rögarın tıkalı olmadığı bazı durumlarda da kanal açılmayabilir. Bu durum, boruda çökme ve beton kalıntısı olduğunu gösterir. Kamerayla kanal açma devreye girer, tıkanmanın neden olduğu anlaşıldıktan sonra, borunun neresi değişmeli karar verilir. Tamamının değişmesi yerine, bir kısmını değiştirilerek kurtarılacak hat maliyeti oldukça düşürür. Müstakil evlerde özellikle bahçe hatlarındaki çökmeler, kanal görüntüleme robotu ile açığa çıkar. Her türlü kanalda, borularda görüntüleme imkânı sağlayan sistemler, size oldukça büyük fayda sağlar. Sadece kanal açma alanında değil, başka alanlarda da boru görüntüleme imkânı sağlayan kanal görüntüleme robotunu 200’lük boru görüntülemede, 150’lik boru görüntülemede dahi kullanabilirsiniz. Fabrikaların üretim alanlarındaki boru sistemlerini görüntüleme işi içinde kullanılabilir.

kamerali-robot-aletler-ile-kanal-acma-hizmeti-veren-firmalar-450

Bilgisayarla Kanal Açan Tesisatçı Firmalar

Evlerdeki tuvalet tıkanması, klozet tıkanıklığı, mutfak evye tıkanıklığı, banyo gideri tıkanması sizin için dert değil. Artık kameralı aletle kanal açma var ve o varken de size iş kalmaz. Kırmadan kameralı kanal açma hizmeti sağlıklı, hızlı ve masrafsızdır. Su gitmiyor diye üzülmek yerine, telefon numaralarımızdan birini aramanız yeterli. İstanbul Tesisat geniş servis ağı sayesinde, İstanbul’da, Tekirdağ’dan Gebze’ye kadar her yere hizmet veriyor. Bizi aradığınızda araç takip sistemi sayesinde, en yakın kanal açma servisi ile sorunlu bölgeye ulaşıyor ve kameralı kanal açma servisimiz tıkanıklığı gideriyor. Tıkanan tuvaletlerde piston yöntemi ile saatlerce uğraşmak veya susta ile gider açmak tam bir işkence. Siz bize bırakın ve rahatınıza bakın.

Kırmadan Kameralı Cihazla Kanal Açma

kamerali-cihazla-tuvalet-tikanikligi-acma

Kamerayla Kanal Açma

En korkulu kâbuslarımızdan biri olan kanal tıkanıklıkları, genelde giderlerden su gitmemesine sebep olsa da en çok korkulan kanalizasyon tıkanıklığı yüzünden tuvalet taşması yaşanmasıdır. Böyle durumlarla karşılaşıldığında çözümlerini bulmak için cihazlı tesisatçı aranabilir. Ancak her cihazlı tesisatçıda görüntülü su tesisat makinesi bulunmadığından problemlerinizi çözüme ulaştıramayabilir. Bu yüzden siz mutlaka görüntülü kanal açma robotuyla kanal açan tesisatçı çağırmalısınız. Bilgisayarla görüntü alarak kanal açma işlemi sonucunda tıkalı gider ve taşan tuvalet sorunlarından kurtulabilmeniz mümkündür.

Kameralı Kanal Açma Robotu Ne İşe Yarar?

Tuvalet taşmasına neden olan tıkanıklığın sebebi robot kameralı aletlerle kanal görüntüleme yapılarak belirlenebilmektedir.

  • Kamerayla gider açma
  • Kamerayla tuvalet tıkanıklığı açma
  • Kamerayla tıkalı mutfak gideri açma
  • Kamerayla kanal borusu açma
  • Kameralı kanalizasyon açma
  • Kameralı künk açma
  • Kamerayla klozet açma
  • Kameralı lavabo gideri açma gibi tüm tıkanıklık problemlerinizi görüntüleme yapan robot kameralar ile açıyoruz.
Tıkla Ara