Lavabo Aç-Lavabo Borusu Tıkanıklığı Açılır

alet-kullanarak-tikali-lavabo-acma-yontemi-nedir-37

Evlerinizde lavabo tıkandığında kullandığınız lavabo açlarla lavabonuzun açılması çoğu zaman mümkün olmaz. Özellikle toz halinde satılan lavabo açlar, gider borularınızın dibine çöküp, orada donarak sizi içinden çıkılmaz bir hale sokabilir. Bu tozlardan giderlerinize kesinlikle dökmeyin. Bunun yerine sıvı lavabo açıcı veya yağ çözücüleri tercih edebilirsiniz. Kullandığınız bu kimyasallar da çare olmazsa, lavabo açan firmayı arayın. Lavabom tıkandı, çamaşır makinesinden su geri geliyor, giderden su gitmiyor, lavabonun giderinden su geri geliyor, lavabo borusu tıkandı, lavabo tıkanıklığı gibi yaşadığınız tüm tesisat problemlerini İstanbul Tesisat çözebilmektedir. Gider problemlerinde ilk akla gelen isim olan İstanbul su tesisat firması, kırmadan tıkanıklık açma mantığıyla evlere ve işyerlerine hizmet vermektedir. Tıkanan lavabo borusundaki yağlanmaları ve tıkanıklıkları açmaya yarayan özel makinelerin hepsi, kendi bünyemizde mevcuttur. İstanbul’un her ilçesinde servis hizmeti bulunan firmamızın hizmetlerinden yararlanmak için, bir telefon açmanız yeterlidir. Merkez telefon numaramızdan istediğiniz bölgeye servis yazdırabilirsiniz.  Evinize gelen cihazlı tesisatçılar ahlak ve yeterli derecede tecrübeye sahip profesyonel ekiplerimizden oluşmaktadır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Banyonun ortasından su geri tepiyor gibi sorunlarınızda, firmamız size kırmadan çözümler üretiyor. Mobil servis ağımızla evinizin duvarları kırmadan kamerayla su tesisatına bakan firmayız. Peki, bunu nasıl yapıyoruz? Cihazla tıkalı bölgenin tespiti yapılıp makineler ile boru içerisine gönderdiğimiz robot tıkanıklığı görür, bulur ve temizler. Lavabo açmak için zahmetli işlerle uğraşmanıza gerek yok, temizleme aparatları sayesinde lavabo borusu tamamen temizlenir. Tıkanan lavaboları açmak için, bu işi yapabilecek olan Avrupa teknolojisini ayağınıza kadar getirdik. Tıkanan lavaboları, evinizin hiçbir yerini kırmadan açıyoruz. Bu işlemin herhangi bir kirliliği yoktur. Evinizi kirletmeden, kırmadan tıkanıklık açıyoruz. Açılmayan boru tıkanıklığında, tıkanıklığın olduğu bölgeyi noktasal olarak tespit eden yüksek teknoloji ürünü detektörümüz sayesinde sorunlu bölge tespit edilerek, sadece oranın kırılarak tamiratı mümkün olmaktadır.

lavabodan-suyun-gitmesi-icin-neler-yapilmasi-gereklidir-22

Lavabo Boruları Neden Tıkanır?

Lavabo borusu tıkanıklıkları genelde tesisat ustasının hatası sonucu oluşan problemlerdir. Boru için gerekli meyil verilmediği zaman, su akışı çok yavaş olur. Yavaş akan yağlı su, zamanla boruda kireç, pas vb. katı atık oluşmasına sebep olur. Ya da kapalı dirsek diye tabir edilen, 90 derece dirsekler tesisatlar için çok tehlikelidir. Bu tür tesisatlarda tıkanmalar çabuk olur. Bunun yerine 2 adet 45 derece dirsek kullanılması tavsiye edilir. Tıkanıklık oluşmaya başladıktan sonra, lavabo giderinden akan su geri gelmeye başlar. Sifondan geri gelen suyla karşılaşıyorsanız 0212 515 61 59 numaralı telefondan yardım alabilirsiniz.

Lavabo gideri tıkanıklığını, eski zorlu yorucu sağlıksız ve zahmetli yöntemlerle çözmeyi geride bırakın. Tıkalı olan giderleri, tıkanıklık açma makinesi ve kamera yardımıyla zahmetsizce açıyoruz. Tıkalı olan borunun içine kamera salarak, tıkanıklığın neden kaynaklandığını görüntülüyoruz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

  • Pompa kullanarak lavabo tıkanıklığı açmak
  • Sirke ve karbonat kullanarak lavabo tıkanıklığını açmak
  • Sirke ve tuz kullanarak lavabo tıkanıklığı açmak
  • Lavabo Açıcı kimyasal kullanarak lavabo tıkanıklığı açmak
  • Tel kullanarak lavabo tıkanıklığı açmak
  • Kanal Açma Makinesi kullanarak lavabo tıkanıklığı açmak

Yukarıda saydığımız lavabo açma yöntemlerinden pompa ile tıkanıklık açmak, sirke ve karbonatla tıkanıklık açmak, sirke ve tuzla tıkanıklık açmak ve kanal açma makinesi ile tıkanıklık açmak tavsiye ettiğimiz uygulamalardır. Lavabo açıcı gibi kimyasallar sıcak su ile etkileşime geçtiğinde tesisat contalarına hasar verebilecek ve zamanla su sızıntılarına sebep olacaktır. Aynı zamanda tel kullanarak lavabo tıkanıklığını açma çalışması sırasında gider borusu hasar görebileceğinden tavsiye etmediğimiz bir uygulamadır. Yukarıda tavsiye ettiğimiz yöntemleri uygulamanıza rağmen tıkanıklık açılmadıysa bizi arayıp kanal açma makinesi ile tıkanıklık açma hizmeti alabilirsiniz.

Doğal Yollarla Lavabo Tıkanıklığı Nasıl açılır?

Lavabo tıkanıklığı açma çalışması sırasında gider borularına zarar vermemek çok önemlidir. Aksi takdirde bir dolu tadilat masraflarıyla karşılamak zorunda kalabilirsiniz. Tüm bunları önlemek için doğal yöntemlerle lavabo gideri açma çalışması yapmanızı öneririz.

  • Bu yöntemlerden ilki pompa kullanarak lavabo borusu açmaktır. Herhangi bir marketten de temin edebileceğiniz 2-3 TL değerindeki bir pompa giderin ağzına yerleştirilir. Ardından pompalamaya başlanır. Tıkanıklığın seviyesine göre açma işlemi uzun da sürebilir kısa da.
  • İkinci olarak sirke ve tuz kullanmayı deneyebilirsiniz. Hemen hemen her evde mevcut olan bu iki malzemeden ilk olarak bir buçuk bardak sirke lavaboya dökülür. Ardından yarım bardaktan biraz fazla tuz üzerine dökülür. Birkaç saat lavabo bu şekilde bekletildikten sonra üzerine kaynar su dökülür.
  • Son olarak sirke ve karbonat kullanarak lavabo gideri açma işlemini anlatalım. Bir bardak sirke üzerine bir bardak cep sodası da denilen karbonat dökülür. Yarım saat sonra kaynar su dökerek işlemi tamamlayınız.

Yorum yapın

Tıkla Ara