Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü

kamerali-alet-ile-su-tesisat-kacagi-kontrol-etme-231

Kameralı su tesisat kaçak kontrol uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Sızan suları bu sistemlerle bulmaktaki amaç, evlerde işyerlerinde gereksiz kırım, onarım, tadilat işlerini önleyerek masrafı azaltmaktır. Maddi açıdan yararı olduğu gibi, manevi açıdan da yani içine gireceğiniz inşaat süreci psikolojinizi bozacağından, bu şekilde yıpranmamış olacaksınız.

Kanal tıkanıklığı açma makinesi, tıkalı boruyu açar, eğer açamazsa da tespit işlemi gerekir. Bazen de tıkanıklık olmadığı halde, boru hattında sorun olan bir bölgeyi ya da bir cisim kaçırıldı ise o cismin yerini bulmak için kanal tespiti yapılır. Özellikle inşaat temeline döşenen gider borularının içine beton dolması ile tıkanan pimaşlar açılamaz. Bu hattı tamamen değişmek de imkânsız gibi bir şeydir. Çünkü hattı yenilemek için temeli baştanbaşa kırmak gerekir. Böyle bir durumda beton dolu olan kısım tespit edilip, sadece orası kırılarak değiştirilmesi için tespit işi yapılır. Kamera boru içine salınır ve beton olan bölgeye gelince yukardan detektörle kameranın olduğu yer nereye denk geliyorsa çizilir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
kamerali-cihaz-ile-su-tesisatlarini-kontrol-etme-yontemi-230

Kamerayla Su Kaçak Bulma Nasıl Olur?

Aynı cihaz su kaçağı için de kullanılabilir. Kameralı su kaçağını tespit eden cihazlar, su tesisatının içini görür. Görüntü alınan bölge hakkında rapor verilip tamiratı garantili olarak yapılabilmektedir. Üst kattan sızan su, alt katın tavanında kabarmalar veya kararma yapabilir. Genelde bu tür problemler atık su giderlerinde problem olduğuna bir işarettir. Su kaçağının daha farklı boyutlarda belirtileri görülebilir. Örneğin su sayacının musluklar kapalı durumdayken dönmesi, yüksek fatura şoku şikâyetleriniz de su kaçağından kaynaklanan problemlerden biridir.

Su tesisatı borularında kamera görüntüleme hizmeti tadilat süresinde maliyeti azaltır. Fayans, mermer, granit gibi pahalı yer döşemelerinin kırılmadan, arızanın direk yerinin belirlenmesi çok önemlidir. Yanlış tespit, kötü sonuçlar doğurabilir. Su borusunda kameralı su kaçak kontrol kaynağı belli olmayan su sızıntısını bulmada yardımcı bir faktördür. Ama kameralardan önce, ustanın tecrübesi daha önemlidir. Elinde su kaçak kamerası ile tesisatçı kimliği olmayan, saçma sapan yerleri işaretleyerek insanları kandıran birçok firma bulunmaktadır. Su kaçak kameraları oldukça pahalı makinelerdir. Kamerası olmayan firmalar, bu işi sadece para kazanma amaçlı yapmaktadırlar. Kamera olmadığı zaman komple atık su giderlerini değiştiren ustalar ve su tesisatındaki kaçağı bulamayıp senin tesisatın komple değişecek diyen tesisatçılar gibi durumların hepsine karşı sizleri uyarıyoruz.

Kamerayla Su Tesisatında Kaçak Bulan Firmalar

Kameralı su tesisat kaçak cihazları genellikle atık su gider borularındaki su sızıntılarını görüntülemek için kullanılmaktadır. Çap boyut genişliği uygun olan bu pimaş borularda, yapım hatalarından kaynaklanan veya zamanla kullanım neticesinde ortaya çıkan tesisat kaçakları rahatlıkla tespit edilebilmektedir. Üst kattan su damlayıp tavanlar sararıyor gibi bir problemle karşı karşıya iseniz bizi arayabilir, kameralı cihazla su kaçaklarına baktırabilirsiniz. İstanbul Tesisat;

  • Mutfağın tavanında olan sararmalar
  • Banyonun tavanından su damlaması
  • Duvarlarda rutubet oluşumu
  • Boya kabarmaları gibi durumlarda su kaçaklarının yerini kaçak kontrolü yaparak tespit etmektedir.
Tıkla Ara