Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm

musluklardan-az-su-gelmesinin-nedenleri-ve-cozum-yollari-05

Musluklardan akan ip gibi sular, sinirimizi en fazla bozan olaylardan biridir. Kimse musluğunu açtığı zaman kullanımı zorlaştıracak şekilde suyun az akmasını istemez. Musluklardan çok az su gelmesinin birden fazla nedeni vardır. Su muslukların içinden geçtiği sırada, kum taş vb. gibi birçok yabancı maddeleri de tesisatınıza taşımış olur. Bazen kireçlenme veya daha farklı şeyler de suyunuzun az akmasına sebep olur. Bu sebepleri maddeler halinde yazarak, evde tek başınıza uygulayabileceğiniz yöntemleri anlatmaya çalışacağız.

  

  • Musluklarında ağzında bulunan filtreleri resimde görüldüğü gibi ok yönünde çevirerek açın. Filtre temizlenecek bir halde ise yeni filtre almanıza gerek yoktur. Filtreyi temizlemek için eski bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Ancak aksi takdirde nalburlarda 1 TL gibi fiyatlara bu filtrelerden alabilirsiniz.
  • Taharet musluğu dediğimiz, bataryaların altında bulunan iki adet vana vardır bunların fleks ile bağlantısını 18-19 anahtar yardımı ile açın ve taharet musluk uçlarından su gelip gelmediğine bakın. Bazı taharet muslukları filtreli olur ve bu filtreler tıkanma yapabilir. 2. resimde bu muslukları görebilirsiniz.
  • Su sayacınızın iki tarafında rekor bulunur. Bu rekorları söküp, su sayacının filtresini temizleyebilirsiniz.
  • Tüm bunları yaptınız, fakat hala bir değişiklik yoksa en kötü ihtimalle su tesisat borusu tıkanmıştır. İşte burada bizden yardım alabilirsiniz.
  • Sadece banyoda veya mutfak tesisatından su az geliyorsa, muhtemelen sebebi borularınızdaki tıkanıklıktan olabilir. Genelde bu gibi durumlar, banyosunu plastik boruya çevirmiş müşterilerde ya da mutfak tesisatı plastik diğerleri demir boru (galveniz boru) olan müşterilerimizde görülmektedir.

Avcılar kanal açma ekibimiz tıkanan kanalları, klozetleri, WC’leri, mutfak giderlerini robot makinelerle etrafa zarar vermeden, tıkanıklık açma makinesi yardımıyla açar. En modern, kaliteli ve son sistem teknolojiyle hizmet veren İstanbul Tesisat ustalarımız yılların deneyimi ile kısa sürede tesisat tıkanıklıklarını açmaktadır.

az-akan-musluklar-icin-ne-yapilabilir-05

Musluklardan Çok Az Su Akıyor

Bu tip şikâyetlerde sebep her zaman tesisat arızası da olmayabiliyor. Musluklardan az su geliyor şikâyetiyle bizi arayan bir müşterinin evine gittik. Her türlü kontrolleri yaptıktan sonra tesisatın temizliğini de yaptık. Ancak yine de su az gelmeye devam ediyordu. Müşteri ise daha bir gün önce musluklardan tazyikli su geldiği konusunda iddialıydı. Komşusu imdadımıza yetişmeseydi halimiz haraptı. Meğerse sular kesikmiş. Müşterinin evi de bodrum katta olduğu için, su akmaya devam ediyor fakat incecik bir su geliyordu. Müşterimiz de yaşlı olduğu için problemin sebebinin su kesintisi olduğunu anlatmak bizim için oldukça zor oldu. Müşterimiz biraz yaşlı olduğu için konuyu anlatana kadar oldukça uğraşmak zorunda kaldık. Lütfen sizin de suyunuz musluklardan az geliyorsa, tesisatçı çağırmadan önce mutlaka suların kesik olup olmadığını kontrol edin.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tıkla Ara