1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (32 oy, ortalama puan: 4,25 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm

musluklardan-su-cok-az-akiyor-cozum

Musluklardan akan ip gibi sular, sinirimizi en fazla bozan olaylardan biridir. Kimse musluğunu açtığı zaman kullanımı zorlaştıracak şekilde suyun az akmasını istemez. Musluklardan çok az su gelmesinin birden fazla nedeni vardır. Su muslukların içinden geçtiği sırada, kum taş vb. gibi birçok yabancı maddeleri de tesisatınıza taşımış olur. Bazen kireçlenme veya daha farklı şeyler de suyunuzun az akmasına sebep olur. Bu sebepleri maddeler halinde yazarak, evde tek başınıza uygulayabileceğiniz yöntemleri anlatmaya çalışacağız.

  

 • Musluklarında ağzında bulunan filtreleri resimde görüldüğü gibi ok yönünde çevirerek açın. Filtre temizlenecek bir halde ise yeni filtre almanıza gerek yoktur. Filtreyi temizlemek için eski bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Ancak aksi takdirde nalburlarda 1 TL gibi fiyatlara bu filtrelerden alabilirsiniz.
 • Taharet musluğu dediğimiz, bataryaların altında bulunan iki adet vana vardır bunların fleks ile bağlantısını 18-19 anahtar yardımı ile açın ve taharet musluk uçlarından su gelip gelmediğine bakın. Bazı taharet muslukları filtreli olur ve bu filtreler tıkanma yapabilir. 2. resimde bu muslukları görebilirsiniz.
 • Su sayacınızın iki tarafında rekor bulunur. Bu rekorları söküp, su sayacının filtresini temizleyebilirsiniz.
 • Tüm bunları yaptınız, fakat hala bir değişiklik yoksa en kötü ihtimalle su tesisat borusu tıkanmıştır. İşte burada bizden yardım alabilirsiniz.
 • Sadece banyoda veya mutfak tesisatından su az geliyorsa, muhtemelen sebebi borularınızdaki tıkanıklıktan olabilir. Genelde bu gibi durumlar, banyosunu plastik boruya çevirmiş müşterilerde ya da mutfak tesisatı plastik diğerleri demir boru (galveniz boru) olan müşterilerimizde görülmektedir.

Avcılar kanal açma ekibimiz tıkanan kanalları, klozetleri, WC’leri, mutfak giderlerini robot makinelerle etrafa zarar vermeden, tıkanıklık açma makinesi yardımıyla açar. En modern, kaliteli ve son sistem teknolojiyle hizmet veren İstanbul Tesisat ustalarımız yılların deneyimi ile kısa sürede tesisat tıkanıklıklarını açmaktadır.

Musluklardan Çok Az Su Akıyor

Bu tip şikâyetlerde sebep her zaman tesisat arızası da olmayabiliyor. Musluklardan az su geliyor şikâyetiyle bizi arayan bir müşterinin evine gittik. Her türlü kontrolleri yaptıktan sonra tesisatın temizliğini de yaptık. Ancak yine de su az gelmeye devam ediyordu. Müşteri ise daha bir gün önce musluklardan tazyikli su geldiği konusunda iddialıydı. Komşusu imdadımıza yetişmeseydi halimiz haraptı. Meğerse sular kesikmiş. Müşterinin evi de bodrum katta olduğu için, su akmaya devam ediyor fakat incecik bir su geliyordu. Müşterimiz de yaşlı olduğu için problemin sebebinin su kesintisi olduğunu anlatmak bizim için oldukça zor oldu. Müşterimiz biraz yaşlı olduğu için konuyu anlatana kadar oldukça uğraşmak zorunda kaldık. Lütfen sizin de suyunuz musluklardan az geliyorsa, tesisatçı çağırmadan önce mutlaka suların kesik olup olmadığını kontrol edin.

 

Bu içeriği paylaş

20 Yorum

 • Suat demir

  Şu neden etrafa fokurtadarak gelir üstümüz başımız şu oluyor

 • Kadir ozcan

  Merhaba. Benim problemim şu. İki katlı köyde evim var. Güneş enerjisi takılı. 1. ve 2. katta sıcak su almamda ve basıncında problem yok. Derdim sıcak su değil. Fakat 1. ve 2. katta (her hangi bir muslukta) soğuk suyu ilk açışımda basınç normal iken 5 saniye sonra yavaş yavaş basınç düşüyor. Hatta 1.katta soğuk su azda olsa açıkken 2.kata soğuk su hiç çıkmıyor. Sebebi sizce ne olabilir. Çok teşekkür ederim. Hayırlı işler

  • Kameralı Su Tesisatçı

   Kadir bey suyun az gelmesinin sebebi ana boru çapının düşük çekilmesinde kaynaklıdır. Bu sorunu hidrofor sistemiyle çözebilirsiniz. Üst katlarda veya alt katlarda suyun az gelmesi sorunu ortadan kalkacaktır.

 • Sema rht

  İyi akşamlar
  Bizimde banyo ve tuvalette sular tazyikli akarken mutfakta ip gibi ince su akıyor. Musluğu kapattıktan sonrada bir süre su akmaya devam edip kendiliğinden kesiliyor. Genelde sular kesildikten sonra böyle oluyordu birkaç gün az akıp sonra tazyiği artıyordu sadece mutfağın. Ama sorun hala devam ediyor düzelme yok neden olabilir acaba

  • Kameralı Su Tesisatçı

   Mutfağa giden su borusu içerisinde mutlaka bir tıkanma olmuştur. İnşaat zamanından kalma kaba bir malzeme borunun içinde kaldı ise anlattığını sıkıntıyı yaşamanız normaldir. Bu sorunu hiç kırmadan veya borunun tam tıkalı bölgesini tespit ederek tamir edebiliyoruz.

 • emre

  Merhaba,
  Biz 5. katta oturuyoruz su tazyiği az yıkanmakta zorluk çekiyoruz. Su işlerine şikayeti yazdım ve geldiler su basıncının normal çıktığını söylediler. Sucuyla görüştüm en iyisi hidrofor takmak dedi , sizce ne yapmalıyım.

 • Samet yılmaz

  Slm bizim sıcak su akmıyor mutfak ve banyoda soğuk su bölümünden su akıyor ama musluktan sıcak su bölümünden bir damla bile akmıyor petekler düzünli ısınıyor sorun ne

  • Kameralı Su Tesisatçı

   Sıcak su borusunun belirli bir noktasında tıkanma olduğu için su çok az geliyor. Firmamızın kameralı cihazlarıyla tıkanmanın nereden yaşandığını bulabilirsiniz.

 • Serdar Sönmez

  selamlar
  evimizde hem mutfak hem banyoda su normale göre daha az basınçlı akıyor, mutfak için sorun değil ama banyoda duş alırken az basınçlı su konforu düşürüyor, ne yapılabilir, teşekkürler

  • Cihazlı Tesisatçı

   Eğer tesisat borularınız hala demir olabilir. Bu yüzden demir boruları plastik borularla değiştirin. Plastik borularda şu sıkıntı olabilir birbirine yapıştırılırken borunun çapı daralmıştır.

 • barış

  Iyi günler sorumu cevaplandirirsaniz sevinirim güneş enerjisinden daireye sıcak şu çok az miktarda geliyor ilk etapta su iyiydi sonradan su çok az almaya başladı ve sıkıntı yaşıyorum ne yapmam gerekir öneriniz var mi simdiden teşekkürler.

  • Cihazlı Tesisatçı

   Musluklarda bulunan filtreler dolmuş yada sistemde kireç oranı artmış olabilir. Bulunduğunuz bölgede güneş enerjisi temizleme firması bularak boruların içini kireç çözücü kimyasalla temizletin.

 • Zafer Şener

  Merhaba
  Banyo duş bataryasındaki sıcak su hem musluktan hem de duştan az akıyor ve bazen kombiyi çalıştırmayabiliyor. Soğuk su akışında hiç bir problem yok. Ayrıca evin diğer sıcak su musluklarında da herhangi bir problem yok; gayet güzel çalışıyorlar. İnternetten bulduğum bir tesisatçı ile konuştuğumda borularda bir tıkanıklık olabileceği ve böyle bir tıkanıklık tespit etmeleri durumunda da kırıp dökmeden bu tıkanıklığı açamayacaklarını söylediler. Problem batarya kaynaklı olabilir mi? Eğer problem borulardaki bir tıkanıklık/kireçlenme vs. ise ise bunu kırıp dökmeden çözmek mümkün değil mi?
  Teşekkürler

  • Cihazlı Tesisatçı

   Zafer bey kırıp dökmeden önce kontrollerin yapılması gerekir. Belki tesisatın içerisini bir pislik kaçmış olabilir. Katı bir parça dirseklerde suyun akışını yavaşlatabiliyor. Tesisat borularında kireç olmaz kaynak hatası yapılan borularda kırmadan çözüm bulamazsınız. Sadece içine bir madde kaçan ve batarya arızları gibi sorunlarda kırmadan işlem yapılabilir.

 • ÖMER ÇETİN

  merhabalar. mayıs ayında taşındığım evde, banyodaki boruları da değiştirerek tadilat yaptırdım. eski tip demir ya da galvaniz, bilmiyorum, boruya kaynak yapılarak, plastik borulardan tesisatı döşediler.
  banyodan sıcak su tazyikli akmıyor. mutfaktan akan sıcak suda bir sorun yaşamıyoruz. konu ile ilgili, 3-4 ay önce bir tesisatçı çağırdım, 250 tl ücret verdim. basınçlı makinelerle boruların içini temizlediler. banyodaki boruların içinde derz vs. taş çıktı, borular temizlendi. ancak sıcak su tazyiği hala az.
  acaba, borularda yine tıkanma mı oldu?
  acaba bina içi iski vanasından olabilir mi? bunu değiştirebilir miyiz?
  soğuk su tazyikli şekilde akıyor, sadece banyodaki sıcak su az akıyor.
  vailllant kombi, kullanıyorum, yine 4-5 ay önce, yetkili servisi çağırıp kombinin genel bakımını da yaptırdım, ancak sorun yine de çözülmedi.
  ne yapılabilir?
  teşekkürler.

  • Cihazlı Tesisatçı

   Tesisatın içerisini kireç çözücü kimyasallarla temizledikten sonra durulama yapılarak suyun taziği artıyor mu bakılması gerekiyor. Yada tekrar basınçlı suyla temizleme yapılarak kontrol edilir. Hala çok az su geliyorsa tıkalı nokta makineyle bulunabilir.

 • Yasin Çevik

  Merhaba yeni ev aldım bütün musluklardan sıcak su bölümünden sıcak su gelirken nedense banyo musluğu kısmından sıcak su bölümüne getirince musluğu hiç su akmıyor soğuk kisima çevirince akıyor lütfen yardımcı olur musunuz?

 • Serhat Aksoy

  Merhabalar, İnternetten arastırmalardan sonra sizin fırmanın iyi olduğunu ögrendim. Bizim bir su kesintisi sıkıntımız var. tüm binaya su gelmekte biz baktıkta bizede geliyor hatta sayaçtan sonraki vanayı söktük ana hattı açtık yine su akıyor ama taktıktan sonra iki vanayıda açtıktan sonra yöne suyumuz gelmiyor. Su borcu var ödenmemis bildiğim kadarı ile kelepçe takarak kesiyorlar acaba baska bir sekildemi kestiler yada gelen su borusumu tıkandı nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  • Murat Taştan

   İski ile çözmeniz gereken bir konu herhangi bir tesisatçı ile bu konuyu çözmeniz malesef mümkün değil.

 • Hakan Kurdaş

  Merhabalar

  Benim sorunum suyun sürekli olarak tazyiksiz akması binada 3. katta oturuyorum muhtemelen su tazyiki yeterli olmadığı için istediğimiz şekilde su akışı sağlanmıyor öyle ki bazı zamanlar tuvaletlerin sifon deposu bile su dolamıyor. Bu taziyiği artırabilecek bir sistem varmı

 • Tüm yorumları göster

  Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.