Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm

musluklardan-az-su-gelmesinin-nedenleri-ve-cozum-yollari-05

Musluklardan akan ip gibi sular, sinirimizi en fazla bozan olaylardan biridir. Kimse musluğunu açtığı zaman kullanımı zorlaştıracak şekilde suyun az akmasını istemez. Musluklardan çok az su gelmesinin birden fazla nedeni vardır. Su muslukların içinden geçtiği sırada, kum taş vb. gibi birçok yabancı maddeleri de tesisatınıza taşımış olur. Bazen kireçlenme veya daha farklı şeyler de suyunuzun az akmasına sebep olur. Bu sebepleri maddeler halinde yazarak, evde tek başınıza uygulayabileceğiniz yöntemleri anlatmaya çalışacağız.

  

 • Musluklarında ağzında bulunan filtreleri resimde görüldüğü gibi ok yönünde çevirerek açın. Filtre temizlenecek bir halde ise yeni filtre almanıza gerek yoktur. Filtreyi temizlemek için eski bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Ancak aksi takdirde nalburlarda 1 TL gibi fiyatlara bu filtrelerden alabilirsiniz.
 • Taharet musluğu dediğimiz, bataryaların altında bulunan iki adet vana vardır bunların fleks ile bağlantısını 18-19 anahtar yardımı ile açın ve taharet musluk uçlarından su gelip gelmediğine bakın. Bazı taharet muslukları filtreli olur ve bu filtreler tıkanma yapabilir. 2. resimde bu muslukları görebilirsiniz.
 • Su sayacınızın iki tarafında rekor bulunur. Bu rekorları söküp, su sayacının filtresini temizleyebilirsiniz.
 • Tüm bunları yaptınız, fakat hala bir değişiklik yoksa en kötü ihtimalle su tesisat borusu tıkanmıştır. İşte burada bizden yardım alabilirsiniz.
 • Sadece banyoda veya mutfak tesisatından su az geliyorsa, muhtemelen sebebi borularınızdaki tıkanıklıktan olabilir. Genelde bu gibi durumlar, banyosunu plastik boruya çevirmiş müşterilerde ya da mutfak tesisatı plastik diğerleri demir boru (galveniz boru) olan müşterilerimizde görülmektedir.

Avcılar kanal açma ekibimiz tıkanan kanalları, klozetleri, WC’leri, mutfak giderlerini robot makinelerle etrafa zarar vermeden, tıkanıklık açma makinesi yardımıyla açar. En modern, kaliteli ve son sistem teknolojiyle hizmet veren İstanbul Tesisat ustalarımız yılların deneyimi ile kısa sürede tesisat tıkanıklıklarını açmaktadır.

az-akan-musluklar-icin-ne-yapilabilir-05

Musluklardan Çok Az Su Akıyor

Bu tip şikâyetlerde sebep her zaman tesisat arızası da olmayabiliyor. Musluklardan az su geliyor şikâyetiyle bizi arayan bir müşterinin evine gittik. Her türlü kontrolleri yaptıktan sonra tesisatın temizliğini de yaptık. Ancak yine de su az gelmeye devam ediyordu. Müşteri ise daha bir gün önce musluklardan tazyikli su geldiği konusunda iddialıydı. Komşusu imdadımıza yetişmeseydi halimiz haraptı. Meğerse sular kesikmiş. Müşterinin evi de bodrum katta olduğu için, su akmaya devam ediyor fakat incecik bir su geliyordu. Müşterimiz de yaşlı olduğu için problemin sebebinin su kesintisi olduğunu anlatmak bizim için oldukça zor oldu. Müşterimiz biraz yaşlı olduğu için konuyu anlatana kadar oldukça uğraşmak zorunda kaldık. Lütfen sizin de suyunuz musluklardan az geliyorsa, tesisatçı çağırmadan önce mutlaka suların kesik olup olmadığını kontrol edin.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Musluklardan Su Neden Az Akar?

Musluklardan su neden az akar? sorusu çoğu tüketicinin aklına gelen bir durumdur. Musluk yeni olmasına karşın bazı tüketicilerin suyun az akması sorununu yaşadıkları görülmektedir. Bu problemin en ciddi nedeni kirli su ve kireç birikintileridir. Suyun aşırı kireçli olması zamanla musluk içinde tıkanmalara yol açar. Böylelikle su olması gerekenden çok daha az akar. Öte yandan inşaat sırasında borularda biriken taş, toprak ve tozlar da musluk sularının az akmasına yol açmaktadır. Bu tür sorunların önüne geçmek adına muslukların sökülmesi ve suyun az akmasına yol açan unsurların giderilmesi gerekmektedir. 

Banyo Çeşmesi Neden Az Akar?

Banyonuzda suyu kullanırken musluğun diğer musluklara kıyasla daha az su akıttığını fark etmiş olabilirsiniz. Bu sorun genellikle tıkanmaların habercisidir. Banyo musluğunun daha yoğun bir şekilde kullanılmasından kaynaklanan bu durumu gidermek içinse en ideal yöntem bir musluk ustasından hizmet almaktır. Musluk ustası musluğu uygun bir şekilde sökerek suyun az akma nedenlerini değerlendirir. Böylelikle suyu daha az tazyikle kullanmak zorunda da kalmazsınız. 

İstanbul Tesisat olarak suyun az aktığı musluklara yönelik kaliteli bir müdahale sağlıyoruz. Üstelik banyo çeşmesi ve diğer bütün çeşmelerinize kısa sürede müdahale ederek kaliteli bir hizmet almanızı da sağlıyoruz.

“Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm” üzerine 93 yorum

 1. ustam kolay gelsin hayırlı işler

  ben 4 . katta oturuyorum en üst kat diğer yerlede su çok iyi akıyor ama banyo duş da sıcak su çok az akıyor kombide yada tesisattamı sıkıntı vardır

  Cevapla
  • daire içinde su az gelmesinin sebebi plastik su borularının içerindeki kaynak daralması olan bölgelere giren pisliklerin daralan bölgede yığılması ile birlikte suyun az gelmesine sebep olabilmektedir.
   su tesisatlarında bir problem yok ise kombiniz ile alakalı bir problem olabilir

   Cevapla
 2. Öncelikle merhaba kolay gelsin. Evimiz dubleks. Balkonda 4 adet boru var. Ve hepsi birbirlerine bağlı. Bağlıyken üst kat alt kat hiç bir su sorunumuz yoktu. Heryerden su akıyordu. Daha henüz doğal gaz yok. Balkona termosifon koydurmak istedik ve bağlattık. Bağlanınca üst katta su kesildi su gitmiyor. Aşa katta sıcak soğuk su akıyor. Ama üst katta su gitmiyor nedeni ne olabilir.

  Cevapla
 3. Merhaba 5. Katta oturuyorum her yerde tazlikli akıyo sıcak su sadece banyoda şerçe parmagım kadar akıyı agzında ki filtreyi çıkardıgım halde çok az akıyo 2 gün öncesine kadar çok iyiydi

  Cevapla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Diğer taraflarda sıcak su normal akıyor banyoda az akıyor ise hattınızda bir tıkanıklık oluşmuş demektir. Bu tıkanıklığı hava ve su ile giderebilmekteyiz. Bunun 150 tl bir ücreti vardır yardım için 0212 645 33 33 numaralı telefonumuz dan yardın talebinde bulunabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Cevapla
 4. BODRUMDA 5 TONLUK DEPODAN 4 KATA HİDROFORLA SU BASIYOR. FAKAT SUYUN BASINÇI DEVAMLI DÜŞTÜĞÜNDEN İP DEN BİRAZ FAZLA AKIYOR. ÇAMAŞIR VE BULAŞIK MAKİNELERİNE DEVAMLI SU KESİK UYARISI VERİYOR.

  ÇOZUM ÖNERİNİZ NEDİR SAYGILAR

  Cevapla
 5. Merhabalar,
  Yaklaşık 2 yıl önce komple yenilediğimiz banyomuzda sifon ve taharet musluğunda hiç bir sorun yokken, duş ve lavaboda oldukça az su akmaya başladı. Tüm çeşmeler aynı hat üzerinde (zeminde, banyonun ortasında ayrılıyorlar). Muslukların filtrelerinde de bir sıkıntı yok. Sorun neden kaynaklı olabilir? Kırmadan dökmeden çözüm üretebilir miyiz?
  Teşekkürler

  Cevapla
 6. Merhabalar. Benim evin tüm muslukları ilk açışta normal akarken 2 sn sonra sular çok az akmaya başlıyor

  Cevapla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Oturduğunuz binanın kaç katlı olduğunu ve hangi katta oturduğunuzu yazmış olsanız daha net yardımcı olabilirdim. Eğer suyu ilk açtığınızda su fazla gelip sonra azalıyor ise ya basınç düşüktür yada hattınızda tıkanma var demektir. İsterseniz bununla ilgili bir çalışma yapıp sorunu net olarak size söyleyebiliriz. 0212 645 33 33 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Cevapla
 7. merhabalar
  Durduk yere sifona su az gelmeye basladı aradan 1 gün geçti taharet musluğundan da su çok az gelmeye basladı ortada hiç birşey yokken. Üstelik şuan evin her yerinde bütün musluklar normal şekilde akıyor hiç sıkıntı yok. Bütün vanaları kontrol ettim hiç sıkıntı yok ama sifona dolan su ile taharet musluğundan gelen su çok az geliyor. oraya giden tesisat borusu farklı diye düşündük ama oda değilmiş. Ne yaptık ne ettik bulamadık sizce sorun nedir allah askına uğraşıyoruz kaç gündür ya.

  Cevapla
  • merhabalar sifon ve taharet musluguna az su gelmesini nedenleri tesisat kaynak bağlantı noktasına gelen bir pislik veya kireçten kaynaklanabilir bu durumlarda tıkanıklık acma işlemi yapılarak problem çözülmektedir

   Cevapla
 8. karşı komşunun suları normal akıyor, ancak bizde suların tazyiki bu sıra iyice azaldı, tesisatçı çağırdık su saatleri ve vanaların sağlam olduğunu söyledi, sorunu çözemedik, su tesisatı duvar üstünden sonradan plastik tesisat olarak yapılmış, sorun ne olabilir. Birde vanaları kapayıp tekrar açınca sular önce tazyikli akıyor ancak 2,3 sn sonra azalıyor.

  Cevapla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Eğer daireye giren su borusu saatten itibaren 1/2 boru ile çekilmiş ise suyun az gelmesi normaldir. Saatten itibaren belli bir mesafeyi 3/4 çekmiş olsalardı bu sorun muhtemelen olmzadı. Yada saatin içinde bulunan filitre yerinden çıkıp boruyu daraltmış olabilir. Bunun çözümü için bizden destek talep edebilirsiniz. 0212 645 33 33 SAYGILARIMIZLA

   Cevapla
 9. Merhaba banyoda güneş enerjisi duşa kabinde iyi akıyor .yanındaki lavaboda ip gibi akıyor.mutfak, tuvaletde dahi ipgibi akıyor.kombi her tarafta ip gibi akıyor.kombi aboneliği yok.yani yeni taşındık.4 yıllık bina acaba kombi gazı kapalı diye olabilirmi

  Cevapla
  • Merhaba Ayhan Bey. Suyun akma şiddeti kombiye bağlı değildir. Gazlada bir alakası yok maalesef. Tesisatlar yapılırken kaynaklarda bir daralma olmuş olabilir. Bunun içinde tesisatlarınızı kontrol ettirmeniz gerekiyor. Gerekirse basınç testi yapılıp hatta bir pislik var mı yok mu ona bakılmalı. Ya da en kötü ihtimalle yapılması gereken basınç verip tıkanıklığın nerede olduğunu çözmek

   Cevapla
 10. Merhaba duş bataryasından az su geliyor. Birden tazyiki gidip geliyor. Sıcak su da birden kesiliyor. Musluğu sonuna kadar açsam da tazyiki artmıyor neden ? Lavabo bataryasının ucundaki filtre kırıldı piyasadaki her filtre her modele uyuyor mu ?

  Cevapla
  • Piyasadaki her filtre her modele uymuyor malesef. Temiz su tesisatınızda bir tıkanıklık meydana gelmiş.Bunun içinde ekiplerimiz gelip profesyonel ekipmanlarla tesisata basınç verip var olan tıkanıklığı çözmesi gerekiyor. Bunun dışında sadece banyo bataryasında olan bir problemse eğer bataryada bir arıza olabilir. Bataryanın değişimi gerekiyor.

   Cevapla
 11. Ustam selamlar,
  Ben gömme rezervuar kullanıyorum. Taharet musluğundan gelen su miktarı çok azaldı. Taşı söküp arkadaki hortumu kontrol ettim sorun yok. Sonra musluğu söktüm . Musluk ECA marka. İçindeki göbeğide alyan ile çıkardım . Suyu açtım su gerçekten az geliyor. Sifona normal gidiyor ancak taharet musluğu kanalına çok az geliyor. Bunu nasıl açabilirim. Kırmadan dökmeden yapma imkanı var mı ?

  Cevapla
 12. Merhaba ben yeni ev aldım sıfır bina bütün musluklardan su akıyor sadece çamaşır makinesi musluğundan su gelmiyor sebebi ne olabilir

  Cevapla
  • Merhaba. Öncelikle dairedeki bütün musluklardan su gelipde çamaşır makinesi musluğundan su gelmiyorsa muslukta bir sorun olabilir yada oraya gelen hatta tıkanıklık olabilir bunun için tespit yapılması gerekmektedir. 0212 645 33 33 bu numaradan yardım isteyebilirsiniz. SAYGILARIMLA

   Cevapla
 13. Üç katlı binanın 3. Katında oturuyorum. Çatıya güneş enerjisi taktırdım. Banyoda soğuk suda problem yok güçlü geliyor. Ama sıcak su çok az geliyor. Problemi nasıl cozeriz. Kombiyi çalıştırdığınızda sicak ve soğuk suda problem olmuyor. Gunes enerjisinde suyun kuvvetli gelmesi için ne yapılmalı

  Cevapla
  • İYİ GÜNLER BAHTİYAR BEY GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNDE KULLANMIŞ OLDUGUNUZ TESİSAT KOLON BORUSUNDA TIKANIKLIK YADA VANA ARIZASI OLABİLİR.
   TESİSAT YADA VANA ARIZASI BULUNMUYOR İSE YARDIMCI POMPALAR İLE SUYU BASINCLI OLARAK GÖNDEREBİLİRSİNİZ

   Cevapla
 14. Merhabalar, eski bir binanın 3.katinda oturuyorum. 2ay evvel taşındım ve taşindıgımdan beri sular yeterince tazyikli akmiyor. Lavabolar sorun degil ama duş başligindan gelen suyun basıncını arttirmak icin yapabilecegim birsey var midir? Duş başlığim da yeni oldugundan tıkanma olacağını sanmıyorum ama belki değiştirmek işe yarar mı? Şimdiden teşkkürler.

  Cevapla
 15. iyi günler mutfak taki bataryanın bağlantı hortumu kırıldığı için yeni hortum aldım taktım sıcak su tarafına.
  önceden gelen su hortumu değiştirdekten sonra cok az akmaya başladı sizce neden hotum ve filtrelerde pisli te yok

  Cevapla
 16. iyi günler mutfak taki bataryanın ucu kırıldığı için yeni hortum aldım taktım sıcak su tarafına.
  önceden gelen su hortumu değiştirdekten sonra cok az akmaya başladı sizce neden hotum ve filtrelerde pisli te yok

  Cevapla
  • İyi günler Ömer Bey. Su saatinden ses geliyor ve su az geliyorsa su saatinin içindeki parçalarda bir sıkıntı olabilir. Onlardan biri saatin çıkışında sıkışmış olabilir. Su saatini söktürüp içindeki parçaları ve filtre çıkışını kontrol ettirmenizde fayda var. Burada bir problem yoksa tesisatınıza basınç verip içindeki pisliği atmamız gerekiyor.

   Cevapla
 17. İki katlı müstakil bir evde oturuyorum. İkinci kattaki banyoda lavabo musluğundan su tazyikli geliyor ama aynı banyoda duş musluğundan su çok az geliyor. Sebep nedir ve ne yapmalıyız?

  Cevapla
  • İYİ GÜNLER NUMAN BEY DAİRE İÇİ SU BASINCININ MUSLUKLARDAN AZ GELMESİ TESİSATINIZDA TIKANIKLIK YADA DARALMA OLDUGUNUN İŞARETİDİR
   TEMİZ SU TIKANIKLIKLARINDA ÖZEL CİHAZLAR VE ALETLERLE KIRMADAN TIKANAN TESİSATINIZI ACTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR

   Cevapla
 18. Merhabalar
  Sifondan gelen suyun tazyiki az olduğu için sifonu değiştirdik. Bir değişklik olmadı. Su halen az geliyor sifondan. Eve gelen usta komple klozet taşını değiştirin dedi. Bu hem masraflı hem de çözüm olur mu emin değiliz. Bina tesisatı eski. Nereden kaynaklanıyor acaba?

  Cevapla
  • İyi günler Nurşen Hanım. Komple klozeti değiştirdiğinizde çözüm olacağını düşünmüyorum. Bina tesisatınız eski ve muhtemelen demir borudur. Boruda daralma meydana geldiği için su az bir tazyikle geliyordur. Bu yüzden iç takım değiştiği halde hala tazyikli gelmiyor ve hızlı bir şekilde dolmuyor deponuz. Size tavsiyem tesisat ile alakalı köklü ve çözüm odaklı bir işlem yaptırmanız.

   Cevapla
 19. Ustacım merhabalar. 2 katlı bir evde oturuyorum. Banyomda ikinci katta. Lavabo musluğundan ve duş musluğundan tazyikli suyum akıyor ancak duş tabancasından su gelmesi için musluk kolunu kaldırdığım zamanda hiç su gelmiyor 🙁 musluğu değiştirim kol bataryasını da değiştirdim ancak sonuç aynı 🙁 fikir ve önerilerinizi rica edeceğim. sevgiler…

  Cevapla
  • İyi günler Doğan Bey. Göründüğü kadarıyla su tesisatınız ve batarya ile alakalı bir probleminiz gözükmüyor. Bu yüzden yapmanız gereken duş telefonluğu ve sipiralini değiştirmek. Duş sipiralinin muhtemelen içindeki plastik katlandı suyun geçmesine izin vermiyor. Nalburdan bu parçaları yenilerseniz sorunu çözersiniz efendim.

   Cevapla
 20. Merhaba yeni taşındığım evim en üst katta hafta içinde genelde normal akan su hafta sonu ve bazende hafta içi su akışı azaldığı için sıcak su akmıyor bu zaman zaman değişiyor evin vanasını ve binanın vanasının tam açık olduğunu belirterek suyun azalmasındaki neden ne olabilir yani su aynı dakika içinde hem normal akıp hem de azalabiliyor buda sıcak suyun soğumasına neden oluyor

  Cevapla
  • İyi günler efendim. Hafta içi normal gelmesi hafta sonu az gelmesinin sebebi şu. Hafta içi herkes evde olmadığı için ve yoğun bir kullanım olmadığı için çok sorun yaşamıyorsunuz. Ama hafta sonu herkes evinde bulunduğu için su kullanımı da yoğun olduğu için suyunuzun basıncı azalıyor. Muhtemelen ana borunuzda bir daralma olduğu için bu problemi yaşıyorsunuz. Suyun soğuma nedenide kombiden yeterli basınçta geçmediği için sıcak su kaynar bir şekilde akmıyor maalesef.

   Cevapla
 21. evime yeni 100 lt lik ariston elektrikli termosifon taktim sicak su normal bir sekilde mutfakta geliyor ama eldusu ve banyoda sicak su gelmiyor .soguk su akisi heryerde normal

  Cevapla
  • Serdar bey öncelikle su basıncımı gelmiyor yoksa sıcak su mu gelmiyor onu anlamak gerekir. Eğer su normal basınçta geliyor fakat ısınmıyorsa bu termosifon ile alakalıdır. Eğer su basıncında azalma var ise boru tıkanmış olabilir bunu da kırmadan açma makineleri ile açabiliriz.

   Cevapla
 22. Taharet musluğu (E.C.A.)çok tazyikli akıyor.-Ana vanadan kısınca diğer musluklarda az akıyor. Taharet musluğunu değiştirdim yine E.C.A. ile durum 1 hafta düzeldi. Sonra yine çok tazyikli akmaya başladı. (Gömme rezervuar var)

  Cevapla
  • Taharet musluğu tazyikli akar bunu engelleyemezsiniz. Fakat birden açılıp tazyikli akmaması için aç / kapa musluk modeli yerine çevirmeli bir taharet musluğu taktırırsanız birden çeviremediğiniz için tazyik aniden yükselmez.

   Cevapla
 23. Merhaba , yeni evimde yaşayalı 6 ay oldu , ilk iki ay su gayet iyi akıyordu ama daha sonra su az akmaya başladı ve su an ip gibi akıyor, bu tüm musluklar için geçerli. Birde herhangi bir musluk açıkken diğeri daha da az akmaya başladı.Bunun nedeni ne olabilir ve ne yapmalıyız.

  Cevapla
  • İyi günler Ezgi Hanım. Muhtemelen tesisatınızda bir daralma mevcut. Bu daralma boruda da olabilir daire girişindeki vanada da olabilir. Ya da tesisata herhangi bir pislik girmiş olabilir birde su saatinin içerisinde bir parça vardır bazen koparak tesisatı tıkayabilir buda olabilir. Bunlardan hepsini kontrol etmek gerekir. Önce vanaya bakılır daha sonra diğer etkenler kontrol edilir. Eğer tesisata bir pislik yada su saatinin parçası kaçmış ise onu bir makinelerle kırmadan çıkarıp sorunu çözebiliyoruz. (plastik tesisat boruları için ) Eğer tesisatınız demir boru ise bu tesisatın ömrü bitmiş demektir. yeni bir tesisat yaptırmanız gerekebilir. Bizi arayıp telefondan yardım ve servis alabilirsiniz. Ya da son olarak musluklarınızın ağızlarındaki filtrelere pislik gelmiş olma ihtimali var. Bu biraz düşük ihtimal çünkü hepsine aynı anda bu durumun olması çok zor.

   Cevapla
 24. Kolay gelsin tuaf bir sorum olacaktı bazen mutfakta su akarken banyo ya su neden gelmez örnek bu olay bazen oluyor ve hani sular kesilirya aynı o şekilde ama mutfakta su oluyor bu arada ev müstakil bir ev

  Cevapla
  • Aslında size tuhaf gelebilir efendim ama problem 5 evin 2 sinde insanların başına gelebiliyor. Bu olay tesisatın içine pislik gidip tıkanması sonucu oluşur. Ya da tesisatlarınız demir boru ise daralmalar meydana gelir. Bu işlem için iki yol var efendim. Birincisi su tesisatına basınç verilerek içerideki pisliği dışarı atmak ya da bir daralma varsa bunu genişletmek. Bu işlemden sonuç alınamazsa cihazla borunun daraldığı yer bulunmaya çalışılır. Bulunursa şayet sadece o kısmı kırıp parça boru değişikliği yaparak her şeyi eski haline getirebiliriz. Bu ikisinden de sonuç alınamazsa maalesef tesisatınızı değiştirmek zorundasınız efendim.

   Cevapla
 25. merhaba, kombi taktırdık duştaki sıcak su çalışıyor fakat mutfak ve banyo bataryalarından sıcak su alamıyoruz nedeni bağlantı sorunu olabilirmi

  Cevapla
  • İyi günler efendim. Duşa sıcak su gelip mutfağa ve banyo bataryalarına gelmemesinin iki sebebi olabilir. Söylediğiniz gibi tesisat yapılırken bir bağlantı sorunu olabilir. Diğer bir sorun ise tesisatınız demirdir oraya giden hatlarda paslanma ve tortularla oluşmuş bir tıkanıklık olabilir. Bu sebeple buralara sıcak su ulaşmaz. Ayrıca sıcak suyun kombi ile bağlantı parçasında bir problem olabilir. Bunların kontrolünün sağlanması gerekiyor.

   Cevapla
 26. Merhabalar. Evimiz 3 kat yüksekliğinde. Normal soğuk suyumuz tazyikli geliyor fakat banyodaki sıcak su ve soğuk suyumuzun tazyiki çok az, haliyle şofbeni de harlatmıyor. Şofbenden geçen ekleme kablolarını söküp kireç çözücü ile temizledik ama problem aynı. Armatürü de değiştireli 3 ay oluyor. Sularımız genel olarak fazla kireçli. Tesisat borularımız plastik. Sizce problem tıkanıklık falan mı? Ve bu tıkanıklık açma ücretleriniz ortalama kaç lira?

  Cevapla
  • İyi günler Sinan bey dairenizdeki sıcak ve soguk su akmama problemi birden fazla nedenden meydana gelebilir
   sebeke hattında olusan günlük su kesilmelerinde ana borularda dolaşan pislik yosun ve kireçlerin sebeke suyunun sisteme aniden verilmesinden dolayı sistemi tıkaya bilir bu tıkanıklık durumlarında özel makinelerle kırmadan tıkanıklık acma işlemi yapılabilir ve sorun çözülebilir.
   işçilik hatalarından meydana gelen su az akma problemi kaynak daralması durumunda dar kaynak bölgesine gelen sert cisimin kaynak bolgesinde suyun azalmasına neden olabilir bu durumlarda tesisatın problemli oldugu bolgenin değişimi gerekmektedir

   Cevapla
 27. Merhabalar.banyoda ki suyumuz cok az akıyor. Bi yerde su acikken baska bi yerde su acinca suyun tazzigi yari yariya düşüyor ve herhangi bi muslugu açtığımızda tesisattan acayip bi ses geliyor bunun sebebi ne olabilir simdiden tesekkurler

  Cevapla
  • Umut bey muhtemelen tesisatınızda bir daralma mevcut. Bu daralma boruda da olabilir daire girişindeki vanada da olabilir. Ya da tesisata herhangi bir pislik girmiş olabilir birde su saatinin içerisinde bir parça vardır bazen koparak tesisatı tıkayabilir buda olabilir. Bunlardan hepsini kontrol etmek gerekir. Önce vanaya bakılır daha sonra diğer etkenler kontrol edilir. Eğer tesisata bir pislik yada su saatinin parçası kaçmış ise onu bir makinelerle kırmadan çıkarıp sorunu çözebiliyoruz. (plastik tesisat boruları için ) Eğer tesisatınız demir boru ise bu tesisatın ömrü bitmiş demektir. yeni bir tesisat döşetmeniz gerekir. Bizi arayıp telefondan yardım ve servis alabilirsiniz.

   Cevapla
 28. Merhabalar, kombici türbinimi değiştirdi ama yinede sıcak su gelmiyor sorduğumda sıcak su taziği az geliyor şebekede sıkıntı olabilir dedi sizce ne yapılması gerek bina 27 yıllık ama bina boruları 4-5 yıl önce plastik boru ile değiştirildi. son bir haftadır sıcak su problemi yaşamaktayım.
  yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
  • İyi günler Kemal Bey. Sadece sıcak su tesisatınızdan su az geliyorsa soğuk suyun tazyiğiyle alakalı bir durum yoktur efendim. Sıcak sudan az su geliyorsa sorun sorun sadece sizin iç tesisatınızdadır. Kombiye bağlantı rekorunda kireçlenme gibi bir durum meydana gelmiş olabilir. Bazen oksiteniyor bu yüzden parça daraldığı için sıcak su çok az akıyor. Sizin yapmanız gereken sıcak su tesisatınıa basınç yaptırıp tesisatı açtırmak. Olmazsa eğer bağlantı rekorunu kontrol edin. Soğuk su filtresine bakın. Bunların hiçbiri olmazsa sıcak su tesisatınız maalesef değiştirilmek zorunda kalacak.

   Cevapla
 29. Merhaba benim evin tuvaletinde normal musluk vardı su tazyikli akiyordu ama ben onu batarya ya çevirdim sıcak su borusu olmadığı için sıcak girişini vana taktım soğuk suyu eski musluk yerine bağladım su az akiyor bataryadan sebep ne olabilir sizce

  Cevapla
  • İyi günler Murat Bey. Bataryadan az akmasının sebebi borudan kaynaklı olabilir efendim. Tesisatınız eskiyse boruda daralmalar meydana gelmiştir. Demir borular eski tesisatlar zamanla paslanır içerde ve pastan dolayı borunun içi yavaş yavaş dolmaya başlar. Bir süre sonra bu kaba pislikler musluktan atılamadığı için orada kalır. Bu da ilk dirsekte ya da başka bir dönüşte borunun içinde olduğu gibi kalır. Tesisat değişikliğine gitmeniz sizin için daha faydalı olur.

   Cevapla
 30. merhaba banyodan akan su normal ama fıskıyeye verdiğimde su azalıyor ve soğuk su tarafından hiç su gelmiyor.Fıskıyesini değiştirdim gene aynı sorun var ne yapmalıyım?

  Cevapla
 31. merhabalar,

  6 katta oturuyorum soğuk su normal seyrinde (ama tazyikli değil) sıcak suya çevirdiğimde su ip gibi akıyor o yüzden kombi\’yide ateşlemiyor. binada bir kaç daire\’ye sordum onlardada aynı problem varmış ne yapabiliriz? ACİL YARDIM LÜTFEN.

  Cevapla
 32. Slm kolay gelsin benimde evim 3. Kat gun icersinde suyum az akiyor dus alacagim zaman zorluk cekiyorum su az geldigi icin sogutuyo ne yapmmamiz gerekiyo varmidir bunun bi caresi gece gec vakitlerde guzel tazyikli akiyo gunduz akmiyo yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekkurler

  Cevapla
 33. Dublex evde oturuyorum apartman 4 katlı.3 ve 4.kat bizim. üst kata camaşır makinasi bağlattim makina alarm veriyor.su akışı az diyo üst kattaki tuvalet lavobosununda suyu az akiyor.ev 3 senelik ve biz ilk oturaniyız yeni taşındık sebep ne olabilir

  Cevapla
 34. Merhabalar,
  Banyo lavabosundaki Soğuk su, alttaki vanası sonuna kadar açık olduğu halde tazyiksiz akıyor. Sıcak su tazyikinde ya da evin diğer bölümlerindeki sıcak-soğuk su tazyikleri normal. Sadece el yıkama lavabosundaki soğuk su tazyiksiz akıyor. Lavabo altındaki vana bozulmuş olabilir mi acaba? Ya da başka sebep ne olabilir?
  Teşekkürler

  Cevapla
 35. Merhaba

  İsmim Turgay evimizde sular hemen hemen tüm musluklardan az akıyor o kadar az ki kombiden sıcak su almaktan zorlanıyoruz bunun için ne yapBiliriz

  Cevapla
 36. Merhaba. Benim problemim şu. İki katlı köyde evim var. Güneş enerjisi takılı. 1. ve 2. katta sıcak su almamda ve basıncında problem yok. Derdim sıcak su değil. Fakat 1. ve 2. katta (her hangi bir muslukta) soğuk suyu ilk açışımda basınç normal iken 5 saniye sonra yavaş yavaş basınç düşüyor. Hatta 1.katta soğuk su azda olsa açıkken 2.kata soğuk su hiç çıkmıyor. Sebebi sizce ne olabilir. Çok teşekkür ederim. Hayırlı işler

  Cevapla
  • Kadir bey suyun az gelmesinin sebebi ana boru çapının düşük çekilmesinde kaynaklıdır. Bu sorunu hidrofor sistemiyle çözebilirsiniz. Üst katlarda veya alt katlarda suyun az gelmesi sorunu ortadan kalkacaktır.

   Cevapla
 37. İyi akşamlar
  Bizimde banyo ve tuvalette sular tazyikli akarken mutfakta ip gibi ince su akıyor. Musluğu kapattıktan sonrada bir süre su akmaya devam edip kendiliğinden kesiliyor. Genelde sular kesildikten sonra böyle oluyordu birkaç gün az akıp sonra tazyiği artıyordu sadece mutfağın. Ama sorun hala devam ediyor düzelme yok neden olabilir acaba

  Cevapla
  • Mutfağa giden su borusu içerisinde mutlaka bir tıkanma olmuştur. İnşaat zamanından kalma kaba bir malzeme borunun içinde kaldı ise anlattığını sıkıntıyı yaşamanız normaldir. Bu sorunu hiç kırmadan veya borunun tam tıkalı bölgesini tespit ederek tamir edebiliyoruz.

   Cevapla
 38. Merhaba,
  Biz 5. katta oturuyoruz su tazyiği az yıkanmakta zorluk çekiyoruz. Su işlerine şikayeti yazdım ve geldiler su basıncının normal çıktığını söylediler. Sucuyla görüştüm en iyisi hidrofor takmak dedi , sizce ne yapmalıyım.

  Cevapla
 39. Slm bizim sıcak su akmıyor mutfak ve banyoda soğuk su bölümünden su akıyor ama musluktan sıcak su bölümünden bir damla bile akmıyor petekler düzünli ısınıyor sorun ne

  Cevapla
 40. selamlar
  evimizde hem mutfak hem banyoda su normale göre daha az basınçlı akıyor, mutfak için sorun değil ama banyoda duş alırken az basınçlı su konforu düşürüyor, ne yapılabilir, teşekkürler

  Cevapla
  • Eğer tesisat borularınız hala demir olabilir. Bu yüzden demir boruları plastik borularla değiştirin. Plastik borularda şu sıkıntı olabilir birbirine yapıştırılırken borunun çapı daralmıştır.

   Cevapla
 41. Iyi günler sorumu cevaplandirirsaniz sevinirim güneş enerjisinden daireye sıcak şu çok az miktarda geliyor ilk etapta su iyiydi sonradan su çok az almaya başladı ve sıkıntı yaşıyorum ne yapmam gerekir öneriniz var mi simdiden teşekkürler.

  Cevapla
  • Musluklarda bulunan filtreler dolmuş yada sistemde kireç oranı artmış olabilir. Bulunduğunuz bölgede güneş enerjisi temizleme firması bularak boruların içini kireç çözücü kimyasalla temizletin.

   Cevapla
 42. Merhaba
  Banyo duş bataryasındaki sıcak su hem musluktan hem de duştan az akıyor ve bazen kombiyi çalıştırmayabiliyor. Soğuk su akışında hiç bir problem yok. Ayrıca evin diğer sıcak su musluklarında da herhangi bir problem yok; gayet güzel çalışıyorlar. İnternetten bulduğum bir tesisatçı ile konuştuğumda borularda bir tıkanıklık olabileceği ve böyle bir tıkanıklık tespit etmeleri durumunda da kırıp dökmeden bu tıkanıklığı açamayacaklarını söylediler. Problem batarya kaynaklı olabilir mi? Eğer problem borulardaki bir tıkanıklık/kireçlenme vs. ise ise bunu kırıp dökmeden çözmek mümkün değil mi?
  Teşekkürler

  Cevapla
  • Zafer bey kırıp dökmeden önce kontrollerin yapılması gerekir. Belki tesisatın içerisini bir pislik kaçmış olabilir. Katı bir parça dirseklerde suyun akışını yavaşlatabiliyor. Tesisat borularında kireç olmaz kaynak hatası yapılan borularda kırmadan çözüm bulamazsınız. Sadece içine bir madde kaçan ve batarya arızları gibi sorunlarda kırmadan işlem yapılabilir.

   Cevapla
 43. merhabalar. mayıs ayında taşındığım evde, banyodaki boruları da değiştirerek tadilat yaptırdım. eski tip demir ya da galvaniz, bilmiyorum, boruya kaynak yapılarak, plastik borulardan tesisatı döşediler.
  banyodan sıcak su tazyikli akmıyor. mutfaktan akan sıcak suda bir sorun yaşamıyoruz. konu ile ilgili, 3-4 ay önce bir tesisatçı çağırdım, 250 tl ücret verdim. basınçlı makinelerle boruların içini temizlediler. banyodaki boruların içinde derz vs. taş çıktı, borular temizlendi. ancak sıcak su tazyiği hala az.
  acaba, borularda yine tıkanma mı oldu?
  acaba bina içi iski vanasından olabilir mi? bunu değiştirebilir miyiz?
  soğuk su tazyikli şekilde akıyor, sadece banyodaki sıcak su az akıyor.
  vailllant kombi, kullanıyorum, yine 4-5 ay önce, yetkili servisi çağırıp kombinin genel bakımını da yaptırdım, ancak sorun yine de çözülmedi.
  ne yapılabilir?
  teşekkürler.

  Cevapla
  • Tesisatın içerisini kireç çözücü kimyasallarla temizledikten sonra durulama yapılarak suyun taziği artıyor mu bakılması gerekiyor. Yada tekrar basınçlı suyla temizleme yapılarak kontrol edilir. Hala çok az su geliyorsa tıkalı nokta makineyle bulunabilir.

   Cevapla
 44. Merhaba yeni ev aldım bütün musluklardan sıcak su bölümünden sıcak su gelirken nedense banyo musluğu kısmından sıcak su bölümüne getirince musluğu hiç su akmıyor soğuk kisima çevirince akıyor lütfen yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 45. Merhabalar, İnternetten arastırmalardan sonra sizin fırmanın iyi olduğunu ögrendim. Bizim bir su kesintisi sıkıntımız var. tüm binaya su gelmekte biz baktıkta bizede geliyor hatta sayaçtan sonraki vanayı söktük ana hattı açtık yine su akıyor ama taktıktan sonra iki vanayıda açtıktan sonra yöne suyumuz gelmiyor. Su borcu var ödenmemis bildiğim kadarı ile kelepçe takarak kesiyorlar acaba baska bir sekildemi kestiler yada gelen su borusumu tıkandı nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  Cevapla
  • İski ile çözmeniz gereken bir konu herhangi bir tesisatçı ile bu konuyu çözmeniz malesef mümkün değil.

   Cevapla
 46. Merhabalar

  Benim sorunum suyun sürekli olarak tazyiksiz akması binada 3. katta oturuyorum muhtemelen su tazyiki yeterli olmadığı için istediğimiz şekilde su akışı sağlanmıyor öyle ki bazı zamanlar tuvaletlerin sifon deposu bile su dolamıyor. Bu taziyiği artırabilecek bir sistem varmı

  Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara