Bir Yerde Su Sızıntısı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

cihazli-su-borusu-kacagi-tamir-etme-63

Herhangi bir yerde su sızıntısı olup olmadığını anlamak için en basit yöntem, evin bütün tesisatlarını bir hafta boyunca kapalı tutmaktan geçer. Bu sizin bakarak anlayacağınız en basit yöntemdir. Dairelerde bir sızıntı başladığında, kimisi damlama yapsa da kimi kaçaklar tavanlarda rutubete sebep olur. Eksik yapılan işlerde, tesisat borularından yavaş yavaş sızıntı başlar. Durumun anlaşılması bazen altı ay sürebilmektedir. Dışarıda tesisatçı aramak yerine su sızıntısı tespiti yapan firmayı arayarak, konutunuzda sızıntı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
garanti-vererek-su-kacagi-tespiti-yapan-yerler-82
En İyi İstanbul Su Tesisat Firmaları

Elbette iş bilmeyen insanların, alt yapı firmalarında çalıştırılmadığını biliyorsunuzdur. Ancak bireysel olarak yaptırdığınız tesisatlarda, muhtemelen kaçak problemi yaşıyorsunuzdur. Bunun nedeni ise, köşe başlarında 1 ay sıhhi tesisat sektöründe çalışarak iş yapan ve kendini usta zanneden temiz su tesisat ustalarıdır. Temiz su tesisat ustası dememizin nedenine gelirsek eğer; bu tip tesisatçılar başka bir tesisattan anlamazlar. Pimaş döşemeyi bilmeyen, kaynak nedir haberi olmayan kişilerdir.

İnşaatlarda tesisat deyince ilk akla gelen su tesisatıdır. Su tesisatı bir binanın en önemli yapı işlerinden biridir. Su tesisatı denilince de su tesisat ustası akla gelir. Ama kaliteli, bu işi plastik boruyla yapan değil, demir boru ustası, yani kaynak yapmasını iyi bilen bir usta gelir. Su tesisatı eskiden demir boru diye tabir ettiğimiz galvaniz boruyla yapılırdı. Gelişen teknoloji demir borunun yerini plastik borular aldı. Plastik borunun kaynak ve diş açma problemi olmadığından, maalesef eline bir plastik boru kaynak makinesi alan herkes, bu işi yapmaya başladı. Bu kişiler ancak boruların dizilişini yaparlar.

Bize göre su tesisat ustası; Demir boru kaynağını iyi bilmelidir. Kaynak yaparken kesinlikle kaçırmamalıdır. Ortaya çıkan bu tesisatçıların yaptığı çoğu boru, su sızdırmaktadır. Sonra tesisata ödediğiniz paranın yarısı kadarını, bir daha ödeyip sızıntı yapan yeri tamir ettiriyorsunuz. Temiz su borularını döşeyecek ustanın bu işte en az 10 yıl çalışması gerekir. Bir usta kolay yetişmediği için, eline makine alan her adama güvenmeyin! Su sızıntısı bulan firmalar bu yüzden oluşmuştur. Dairelerde kaçak olmasa, bizlere de gerek kalmazdı. Neredeyse yapılan her 3 dairenin birinde su sızıntısı şikâyeti oluşmaktadır.

İstanbul Tesisat, her türlü tesisat problemlerini çözüme kavuşturduğu gibi su tesisat döşemelerinde de müşterilerine garantili hizmet veren bir firmadır.

galvaniz-borularda-su-sizintisini-nasil-bulurum-06

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Firmamız bünyesinde, su sızıntısını bulan bütün makineler mevcuttur. Avrupa’dan ithal cihazlarla, su kaçağının noktasal yerini buluyoruz. Artık su sızıntısını eski yöntemlerle bulmak tarihe karışıyor. Ekiplerimiz su tesisat ustaları oldukları için, tesisat konusunda gerekli tecrübeye sahiptirler. Tamir yapılan bölgeye, garanti veriyoruz. Su sızıntısı olan evlere, basınç düşürücü regülatörü takılmasını öneriyoruz. Geceleri yükselen sudaki basınç değeri, plastik boru ek yerlerinden patlama yapıp evinizde su sızıntısına sebep olabilir. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz su sayacının olduğu bölgeye basınç düşürücü vana taktırmanızdır. Konuyla ilgili daha fazlası öğrenmek için, firmamızdan telefonla bilgi alabilirsiniz. Referanslarımızdan, daha önceleri kimlerle çalıştığımızı görebilirsiniz.

Su Kaçağı Belirtileri

Su tesisat kaçakları bazı belirtilere sahiptir. Bunları siz de gözlemleyebilirsiniz.

  • Evinizde su kaçağı varsa tüm çeşmeler kapalı olduğu halde su borularından ses geliyor olabilir.
  • Duvarlarda çatlaklar, rutubetlenmeler görülebilir.
  • Evinizdeki su kaçağı pis su atık borularında ise lağım kokusu gibi pis bir koku oluşabilir.
  • Su saatiniz çeşmeler kapalı olsa dahi dönmeye devam ediyor olabilir.
  • Su faturalarında artış gözlemliyor olabilirsiniz.

Bu belirtilerden en az ikisini yaşıyorsanız su kaçak tespiti yaptırmanızda fayda var. İstanbul Tesisat’ı arayarak cihazlı tesisatçı talebinde bulunarak, kırmadan, dökmeden su kaçağının yerini tespit ettirebilirsiniz.

Tıkla Ara