Tıkalı tuvalet açma yöntemleri


robotla-tikali-klozet-acma-yontemi-nasil-yapilir-402

Tıkalı tuvalet açma yöntemleri birçok farklı şekilde uygulanmaktadır. En iyi ve köklü çözüm tıkanıklık açma makinesi ile gerçekleşir. İnsan gücünden çok üstün olduğundan, sıkışmış pislikleri ve her türlü atığı söker. Ancak insanlar önce tıkanan tuvaleti kendileri açmak için uğraşır. Eldeki malzemelerle veya nalburdan temin edilen takımlarla işe koyulurlar. Kimse yoktan yere parasını harcamak istemez. Her tıkanıklık olayında olduğu gibi, gidere bir şeyler sokarak denenmektedir. Ancak çoğu zaman gidere zarar verilir ya da içeri sokulmaya çalışılan cisim gidere kaçırılır ve başa daha büyük belalar açılmaktadır. Tıkalı tuvalet açma yöntemleri denenirken buna çok dikkat edilmelidir. Çünkü sert cisimler, bez gibi makinenin ucuna sarılarak çıkarılamaz. Tahta, plastik boru vb. sert cisimler gidere bir kere kaçarsa, bir daha çıkmaz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tuvalet Neden Tıkanır?

Tıkanan tuvaleti açma yöntemleri yukarıdaki gibidir fakat öncesinde önemli olan bir diğer konu da tuvaletlerin neden tıkandığıdır. Tuvalet tıkanmaları çok sık görülmese de herkes bu durumlar karşı karşıya kalabilmektedir. Bu yüzden neden kaynaklandığı da bilinmelidir.

Tuvalet tıkanmalarının nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

   • Tuvalet giderlerine suda erimeyen ve katı cisimlerin atılması tuvalet tıkanmalarının nedenlerindendir. Bu katı cisimler bir süre sonra borularda sıkışma ve daralmanın meydana gelmesine neden olur ve bu da tıkanma ile sonuçlanır.
   • Tuvalete ped ve suda erimeyen tuvalet kağıtlarının atılması da tuvalet tıkanmasının sebeplerindendir. Bu atıklar için ayrıca bir çöp kutusu kullanılması yararlıdır.
   • Bazı durumlarda tuvalet temizliğinde kullanılan kimyasal temizlik ürünleri de pimaş kısımlarının tıkanmasına ve daralmasına sebep olabilir.

robot-makine-ile-tikali-tuvalet-acma-servisi-405

Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır?

Makinenin yapabileceği kaçan cismin yanına birikerek, tıkanıklığa sebep olan pislik ya da bezi almaktır. Eğer cisim borunun içinde hareket edecek şekildeyse, ana boruya kadar makine ile ittirilmektedir ve dışarı atılması sağlanır. Eğer kaçırılan sopa gibi bir şeyse çıkarmak imkansız olur. Siz siz olun, sakın böyle bir yöntemle tıkanıklık açmayı denemeyin. Giderin o bölümü kesilmeden cisim çıkarılamaz, ancak kesilecekse de keserken dikkat edilmelidir. Çünkü kesilen kısmın kapanamayacak şekilde kesilmesi, gider borusunu tekrar döşemek anlamına gelecektir. Gideri açalım derken bir sürü kırma dökme işi çıkar ortaya. Daha ucuza gelsin diye uğraşırken üç katı masraf açılabilmektedir.

      • Tüm bunların yanı sıra tuvalet eslerin de kalan pislik tıkanıklığa sebep olduysa ve eğer elinizi gidere sokabilecek kadar cesaretiniz varsa, gerçekten de etkili bir tıkanıklık açma yöntemi Tabi elinizi sokmak derken sadece tuvaletin ağzında yaşanan bir soruna elle müdahale edilir. Ancak çoğu zaman tercih edilmeyen bu yöntem, elinizin yetişemeyeceği bir yer için de zaten geçersiz olur.
      • Genelde tuvaletler alaturka ise eslerinden tıkanmaktadır. Es denilen kısım, tuvaletin altında “U” şeklinde olan kısımdır. Klozetlerde de esindeki kıvrımdan dolayı, çok kağıt atıldığında dönüş yapamaz tıkanmaktadır. Buralardan dönecek şekilde bir hortum tuvalete sokularak açmak denenebilmektedir.
      • Ya da pompa ile pompalanarak tıkanıklık açılmaya çalışılabilmektedir. Tıkalı tuvalet açma yöntemleri bu şekildedir.

tikali-tuvaleti-cihaz-ile-acma-yontemi-406

Tıkalı Tuvalet Açma Yöntemlerinin Özellikleri

Tıkalı tuvalet açma yöntemleri denildiğinde pek çok çözüm sıralayabiliriz. Fakat bu yöntemler her tıkanıklıkta kullanılamaz. Hepsinin kendine özgü özelliği vardır. Binalarda yaşayan kişiler bazı durumlarda tıkalı tuvaletten sıklıkla şikayet edebilir ve bu da hemen çözülmesi gereken sorunlardandır. İşte bu durumda tıkalı tuvalet açma yöntemlerinin özelliklerinin bilinmesinde yarar vardır.

      • Klozet Açıcı: Tıkalı tuvalet açma yöntemlerinden birisi klozet açıcıdır. Bu ürünü, piyasada aynı isim ile kolaylıkla bulabilirsiniz. Kaynar su ile etkileşime girdikten sonra tıkanıklığı ortadan kaldıran bir özelliğe sahiptir. Sıvı ya da toz hali ile satılmaktadır. Fakat cilt ile temas ettirilmemelidir.
      • Klozet Açma Spirali: Tıkalı tuvalet açma yöntemlerinden bir diğeri de klozet açma spiralinin kullanılmasıdır. Boruların şeklini alabilecek derece esnektir ve bu da ekstra kolaylık sağlamaktadır.
      • Klozet Açma Pompası: Diğer yöntemlere başvurulmadan önce tıkalı tuvaletleri açmada kullanılan yöntemdir. Uzun vadeli bir çözüm süreci sunar. Fakat bu ürünün etki gösterebilmesi için klozetin tamamı tıkalı olmalıdır.
      • Klozet Açma Bandı: Bu Japonlar tarafından icat edilen bir tıkanıklık açma aracıdır. Klozetin oturulduğu kısma yapıştırılarak uygulanır. Kullanımı çok yaygın değildir.

Tıkanan Tuvaleti Açan Firmalar

İstanbul Tesisat, İstanbul’un tüm semtlerine tıkanan tuvaleti açan servis hizmeti vermektedir. Tıkalı tuvaleti açmayı beceremediyseniz, bizi arayarak servis talep edebilirsiniz. Firmamız teknolojiyi ustalıkla birleştirerek makineyle tuvalet açma hizmeti vermektedir. Aletle tuvalet açan usta ekibimiz söz verdiği saatte evinize gelerek, robotla tuvalet tıkanıklığı açma işini kısa sürede tamamlamaktadır. Siz de tıkanan tuvaleti açtırmak için bizi arayabilir, kamerayla tuvalet tıkanmasını açtırma hizmeti alabilirsiniz.

Makine ile tuvalet gideri kesin açılırmı ?

Cihazla tüm giderler açılabilmekte olup bazı durumlarda açılmayabilir. Peki bu durumlar ne olabilir? Robotla tıkanıklık neden açılmaz?

   • En alt katlarda tuvalet tıkanmalarını açmak üst katlara oranla biraz daha zordur. Giriş kattaki dairelerde ana bağlantı boruları döşenmiştir. Tüm binanın ortak gideri bu bağlantının içerisindedir. Diğer dairelerin attığı bezler ve yabancı cisimler ana boruyu tıkayabilmektedir.
    Peki ana boru tıkanınca neden en alttaki daireden pislik çıkar? Bunun nedeni bağlantı borusuna en yakın olan pimaşlar en alt kattaki dairenin borularıdır. Bu durumda giriş kattan geri tepme yapacaktır ve bu sadece sizi değil tüm binayı ilgilendiren genel bir sorundur.
   • Başka bir problem ise ana borularda çıkık,kırık,çökme olma durumudur. Zamanla deformasyona uğrayan tesisat boruları çürüyebilir ve kırılabilir bu durumda kullanılamamaktadır. Bu duruma gelince gelen atığı rögara gönderemeyecek ve geri taşma yaparak tüm pisliği alttaki daireye atacaktır.
   • Çökme,ezilme gibi olan durumlarda ne yapmalıyız?  Dedektörle Kanal Tespiti   adlı makalemizi okuyabilir detayları öğrenebilir veya bizi arayarak müşteri temsilcilerimizden bilgi edinebilirsiniz.
   • En son olan bir diğer problem ise binaya ait rögarın dolu olmasıdır böyle bir durumla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Rögarın dolu olması durumunda belediyeden yardım alarak sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Tıkalı Tuvalet Kostik ile Açılır mı?

Tıkalı tuvalet açma yöntemlerinden söz ederken en sık kullanılan yöntemlerden bir tanesi de hiç şüphesiz kostikle gider açma olacaktır. Kaliteli bir yöntem olmasının yanı sıra kesin çözüm ortaya çıkarması da tıkalı tuvalet açma konusunda avantajlı bir seçenek olarak kabul edilmektedir. Peki, kostikle tuvalet açma kesin çözüm sağlar mı?

Kostik, gider açma malzemelerinde sık sık tercih edilen bir seçenek olarak bilinmektedir. Bu nedenle de kostik kullanımı genelde tercih edilen bir uygulama olarak kabul görmektedir. Ancak kostikle gider açarken çok dikkatli davranmakta fayda vardır. Aksi takdirde kostik nedeniyle insan sağlığının da tehlikeye girmesi söz konusu olabilecektir. Kostikle gider açma kesin çözüm olmadığından bu tip uygulamalar yerine daha başarılı bir çözüm için İstanbul Tesisat ile iletişime geçmelisiniz. Bu çerçevede ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz.

Tıkalı Tuvaleti Nasıl Açabiliriz?

Tıkalı tuvaleti açmak istiyorsanız ve bu konuda tercihiniz kesin çözümse kendi yöntemlerinizi uygulamak yerine farklı alternatiflere yönelmelisiniz. Bu kapsamda en doğru yaklaşım tıkalı tuvalet durumunda profesyonel bir desteğe başvurmaktır. İstanbul Tesisat, tıkalı tuvalet problemlerini ortadan kaldırırken aynı zamanda sorunsuz bir sürece ulaşmanızı da sağlayacak yaklaşımlara olanak sağlar. Size sadece en makul seçenekleri değerlendirerek harekete geçmek kalır.

İstanbul Tesisat, tıkalı tuvalet açma ile alakalı profesyonel bir çözüm ortaya çıkarmayı sağlar. Üstelik tuvalet tıkanması yaşanan durumlara karşı alınan önlemler sayesinde daha kaliteli çözümlere başvurmak mümkündür. Siz de bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeli ve tıkalı tuvalet açma konusunda en iyi hizmetten faydalanmayı tercih etmelisiniz.

“Tıkalı tuvalet açma yöntemleri” üzerine 4 yorum

 1. Merhalar..benim tuvalete tuvalet için kullandiğim pilastik içine duştu ce tikandi suyu gitmiyo.neyapabilirim acaba yardimci olursaniz..

  Yanıtla
  • merhabalar bu durumlarda malesef daire sahiplerinin bireysel olarak yapabilecegi pek bir işlem bulunmamaktadır.
   bu durumlarda yapılması gereken kameralı robot ile kırmadan tıkanıklıgın acılması yada kırarak borunun değişmesidir

   Yanıtla
 2. Merhabalar ben istanbul bahçeşehirde giriş katta oturuyorum. Tıkanıklık sorunu daha önce hiç yaşamamıştık. Ama 2 gün önce böyle bir sorunla karşılaştım tuvaletim geri tepti ve internetten bir firma bulup çağırdık. Tıkanıklığı açtılar ama kameramız bozuk bakamayız dediler tıkanıklık açıldı ama bizim endişemiz ya tekrar tıkanırsa bu durumda ne yapabiliriz sadece kamera ile bakmak için gelebilirmisiniz böyle bir imkanımız varmı.

  Yanıtla
  • Tıkanıklık açıldıktan sonra kamera ile baktırmamanız sizin için büyük risk olmuş efendim. Hattınızda kalıcı bir problem varsa ya da içeride pislik kaldıysa bundan haberiniz olmayacak. Sadece görüntüleme içinde geliyoruz efendim. Kamera ile hattın içine ayrıntılı olarak bakıp aldığımız görüntüyü de sizinle paylaş. Bu robotlardakie n önemli sistem ve cihaz zaten kameradır içeride ne olduğunu ve neyin sebep olduğunu bilip önlem almak sizin için önemli bir durum.Sitemizin iletişim kısmından bizi ararsanız size yardımcı olabiliriz.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara