Robotla Tıkalı Kanal Borusu Açan Firma

kamerali-robot-makine-ile-tikaniklik-acma-servisi-98
Kanal açma makineleri ile tıkalı kanalizasyon borularında kırma dökme yapmadan, 25 metre uzunluğa kadar hattı açabilmekteyiz. İki çeşit kanal açma makinelesine sahip firmamız REMS COBRA 32 ve ROTHENBER R600 marka araçlara sahiptir. Genelde atık su borusu olarak adlandırılan borulara, halk arasında kanal borusu denilmektedir.
Kanal açma ve kanal borusu içerisinde yıkama hizmeti veriyoruz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Kanalizasyon hattı, atık suların yerleşim yerlerinden ve sanayi bölgelerinden uzaklaştırılması için kurulan, boru ve kanallar (lağım) sistemidir. Kanal açma bu boruların sadece 200’lük diye tabir edilen boru çaplarına kadar yapılmaktadır. Projelendirmesinde inşaat mühendisleri, çevre mühendisleri ve şehir planlamacıları çalışır. Kanalizasyon hatları genellikle 1/2 dolulukta 2fps hızla akacak şekilde tasarlanır. Minimum akış hızı, boruların temiz kalmasını sağlar ve katı madde birikimini engeller. Bina içi Sistemlerde Eğim*%1 ile*%2 arasında olmalıdır. Bina dışındaki Sistemin uç (dış) noktalarındaki borular, en az*%1 eğimle tasarlanmalıdır. Bu uç noktalardaki borularda az akış olacağından,*%1 eğim, boruların temiz kalmasına yardımcı olur. Yatay eğrilikli borular pek istenmese de bazı durumlarda gerekli olabilir. Böyle durumlarda, boru düzmüş gibi hesaplanır ve gerekli minimum eğime*%50 eklenir. Böylece, borunun eğriliğinden kaynaklanan hidrolik enerji kaybı dengelenmiş olur. Menhol bağlantılarında, aynı çaplı borular bağlanırken, akış yönünde aşağıda kalan boru, yukarıdaki borudan en az 0,025 m daha alçak konulmalıdır. Eğer, boru çapı değişiyorsa, boruların çapının*%80`ine karşılık gelen yükseklikleri eşleştirilmelidir. Kanalizasyon borularında yüksek basınçlı temizleme işlemi yapılabilmektedir.
kamerali-cihaz-ile-kanal-borusunu-acan-firmalar-58

Robot Makinelerle Kanal Borusu Açan Firma

Tıkanmış bir kanalizasyon borusu dendiğine akla kötü kokular ve görüntüler gelir. Hiç kimsenin karşılaşmak istemeyeceği bu durum gerçekten de çok büyük problemlere yol açabilmektedir. Taşan kanal borusu bu soruna tuz biber olur. Eski yöntemlerle kırma dökme yaparak kanal borusu tamir edilmeye kalkıldığında ortaya çıkacak olan kötü durum, insan sağlığına olduğu gibi psikolojisine de olumsuz etki etmektedir. Tüm bu sorunları ele alan firmalar, tesisat sektöründe gelişme sağlayarak kanal açma makinesi ya da kanal açma robotu adı verilen cihazlar üretmişlerdir. Robotla kanal açan firma sektörü de bu şekilde doğmuştur. Robot makinelerle kanal açma yapan tesisatçı firma İstanbul Tesisat bu iş için gerekli tüm ölçüde makine ve robotları bulundurduğundan hızlı ve garantili hizmet sağlamaktadır.

Tıkla Ara