Tıkalı Mutfak Lavabosu Açma

tikali-mutfak-lavabosu-acma-servisi-135

Bir giderde tıkanma oluştuğunda, ilk yapılacak iş neden tıkandığına bakmaktır. Sorunun nedenini bilirsek, çözüm için de ne gerektiğini bulabiliriz. Bunun yanı sıra gerçekten tıkanıklık mı, yoksa bir yerden su sızıp yerleri ıslatıyor da biz bunu mu tıkanıklık sanıyoruz. Örneğin bayanlar mutfak gideri tıkandı diyerek arıza bildiriyorlar. Servis ekibi adrese ulaştığında görüyor ki mutfak tezgâhı altında çelik borularda bir sızıntı var. Gider tıkanmış olduğunda, zaten suyunuz az gider veya tezgâh altında duvara giren sifon kısmından su geri atar. İşte o zaman tıkanıklık olduğu kesinleşir ve doğru servisi çağırabilirsiniz. Mutfağın pis su gider boruları döşenirken, çapının yeterli ölçüde yapılması gerekir. Bina mutfak ana borusu ve dairedeki çap uygunsa, çok daha zor tıkanır. Ancak çap ufaksa, çok daha kolay tıkanabilir. Eğim vermek de şarttır. Bir gider, dikey çıkan ana kolona en fazla 3 metre uzaklıkta olmalıdır. Aksi takdirde istenilen akıntı verilemez ve daha sonra boruya dökülen her şey boruda birikerek, istenmeyen tıkanmalara yol açar.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tıkanıklık Yaşanmaması İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yağlanma ve yemek artıkları tıkanıklığın başlıca nedenlerdir. Bayanların özellikle dikkat etmesi gereken yemek artıklarının dökülmemesi, marul ıspanak, meyve ve sebzedeki toprakları evyede yıkanmamasıdır. Gider borusuna giden pislikler, borunun dibine çöker ve boru da eğimsiz ise tıkanmaya sebep olur. Tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak gideri tıkanıklığı ve her türlü boru tıkanmaları ve bu boruların görüntüleme sistemleriyle görüntülenmeleri işlemlerini tek kalemde yapıp, sorunuzu en kısa sürede çözüyoruz.

Kırmadan mutfak gideri tıkanıklığı açıyoruz. Mutfağınızın hiçbir yerine zarar vermeden, özel robot sayesinde gider borusunda tıkalı olan bölgeyi açıyoruz. Mutfaklarda bulunan pvc borular, yemek artıklarının evyeden atılması sonucu pvc boruların ek yerlerinde zamanla borunun tıkanmasına neden olur. Boruların içindeki bu tıkanma, herhangi bir demir veya metal dürtülmesi ile açılmaz, aksine boruya zarar verir.
Mutfak borularının tıkanmasını, robot dediğimiz makine ile açıyoruz. Avrupa ile aynı teknolojiyi kullandığımız için, borularınıza hiçbir zarar vermiyoruz. Açamadığımız tıkanıklıklar için, ücret almıyoruz. Tıkalı mutfak sifonları en fazla 1 saat içerisinde açılır.

kamerali-mutfak-tikanikligi-acma-yeri-136

Bulaşık Makinesi Gider Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Çamaşır ve bulaşık makinesi bağlı mutfak giderlerinde, tıkanıklık olayı daha fazla yaşanır. Lavabodan gönderilen yemek artıklarıyla, çamaşır tüyleri birleştiğinde katı bir madde oluştururlar. Bunu önlemek için arada bir lavabo açıcı ürünler kullanmak, sıkıntıyı hafifletecektir. Bu kimyasalları abartmadan kullanmanızı öneririz.

Tıkalı mutfak lavabosunu açan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Lavabo açma servisini, İstanbul’un tüm semtlerine vermekteyiz.  Mutfak gideri tıkandı diyorsanız tıkalı mutfak evyelerini açtırmak için lavabo açıcı ürünleri aşırı derecede kullanmanızı önermiyoruz. Lavabo açıcı kimyasal kullanarak açılmayan gider tıkanıklıklarını robot makinelerle kırmadan açıyoruz.  Mutfak giderinin tıkanmasının sebepleri;

  • Mutfak ve lavabo giderleri hatalı tesisat döşemesi sonucunda tıkanabilir.
  • Hatalı eğim verilmesi sonucunda mutfak lavabo giderleri tıkanması olabilir.
  • Yağ ve yemek artıklarının gidere gönderilmesi sonucunda tıkanıklık oluşabilir.
  • Bulaşık ve çamaşır makinelerinin bağlı olduğu giderlerde çamaşır makinesinden gelen tüy ve yumaklar yağ artıklarıyla birleşip tıkanmaya neden olabilir.

Yorum yapın

Tıkla Ara