En Kaliteli Bozulmayan Musluk

Evlerde bir musluğun kullanımı süreklilik arz ettiği için çabuk bozulmayan musluklar tercih edilir. Özellikle ev hanımları mutfakta uzun zaman geçirdiği için evyenin bataryası çok kaliteli olması gerekir. Piyasa malı diye adlandırılan musluklara nalburlarda çok rastlayabilirsiniz. Garanti süresi daha dolmadan musluğun akıttığına şahit olduğum musluklarla karşılaşabiliyoruz. Musluk alırken benim dikkat ettiğim bir tek kural var. Musluğun Türk malı olması benim için yeterlidir. En azından üretici firmayı arayıp sorunumu Türkçe dile getirebilirim.

Kaliteli ve Bozulmayan Musluk Seçimi

Alışveriş yaptığımız herhangi bir durumda hep önceliğimiz kalite ve fiyat karşılaştırmasıdır. Özellikle de satın almayı düşündüğümüz ürün günlük hayatımız da çok kullandığımız bir nesne ise bu kalite, fiyat kriteri çok daha fazla ön plana çıkar. Çünkü bu ürünlerin kalitesiz olması demek aynı ürüne tekrar tekrar ücret ödeyerek en kalitelisinden bile daha pahalıya almak anlamına gelir. Kaliteli bozulmayan bir musluk almak istiyorsak önce ihtiyaç neden hasıl oldu ve almayı düşündüğümüz ürünün ne gibi özellikler taşımasını istiyoruz bunda karar kılmak gerek. Örneğin evye bataryası mı duş musluğu yada tuvalet için bir musluk mu? Bu soruların tümünün yanıtları da elbette birbirinden farklı. Çünkü her seri de kendine göre farklı özellikler ve fiyatlar var. Bunları bilerek araştırmaya başlamak sizi en doğru sonuca götürecektir. Ama unutmayın kaliteli bir ürünü uzun yıllar boyunca kullanmak mümkün. Kaliteli bozulmayan bir musluk almak sadece görüntü yada aşınma ile ilgili değildir. Alacağınız ucuz yada kalitesiz bir muslukta yaşayacağınız olası problemleri bilirseniz iyi bir musluk neden alınmalı daha iyi anlayabilirsiniz. Kaliteli bir batarya ile çok daha az su harcarsınız mesela. Nasıl mı anlatalım.

en kaliteli musluk türü bozulmayan musluk çeşidien sağlam musluklar

Bu muslukların içerisine bol oksijen girer ve su bol oksijen ile taşındığından az su ile daha fazla tazyik elde edersiniz. Yani düşük miktarla yüksek hacimli su kullanmak gibi bir şey bu. Özellikle elde yıkanan bulaşıklarda oldukça önemli bir detaydır ve maliyeti düşürür. Başka bir problem cızırdayan yada bas bas bağıran musluklardır ki insanın gece bu muslukları açabilmesi için yürek yemiş olması gerekir. Çünkü korkunç bir gürültü ile tüm apartmanı teyakkuz haline geçirmeleri mümkündür. Yalnız burada unutulmaması gereken bir durum daha vardır ki bunun payıda asla unutulmamalıdır. Bazen su sesine sebep olan şey musluk değil kötü döşenmiş tesisattır. Su tesisatı döşenirken boru çapları ile ilgili hata yapılmışsa ne yaparsanız yapın su sesinden kurtulmanız imkansızdır. Yani bu her zaman musluktan kaynaklanmıyor olabilir. Kaliteli bir musluk demekte tüm bu saydıklarımızı kapsayan ve seçtiğiniz markanın size en uygun modeli olandır. Elbette uygun fiyat avantajı ile.

Yorum yapın

Tıkla Ara