Kombi Su Kaçaklarına Kırmadan Çözümler

Kış başladığında kombi su kaçırıyor diye üzülmeyin, bu sorunun sebebini ve çözümünü detaylı bir şekilde anlatacağım. Havalar soğuduğunda kombiler kış konumuna ayarlanır. Yüksek ısıda çalışan sistemin kombiye sürekli su takviyesi yapıyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyun. Tesisatçı ustalar kalorifer borularını döşerken yaptıkları en büyük hata ortam sıcaklığına göre kaynak makinesini ayarlamadan ek yerlerini yapıştırıyorlar. Bu şekilde çekilen tesisatların %50’si su kaçırmaya müsait oluyor. Kombi devreye alınınca sıcak su boru içerisinden geçerken sağlam yapılmayan kaynakları açmaktadır. Tesisatın içerisinde bulunan 1,5 bar seviyelerindeki su sürekli eksilmeye başlar. Kombinin su basınç göstergesi her gün sıfıra kadar düşer. Herhangi bir yerden damlama yapmadığı için kaçağı bulmak oldukça zordur. Her tarafı kırdırmak yerine size iki yöntem anlatmak istiyorum.

Birincisi çok fazla su kaçak olan kombi tesisatları için makine ile tespit edip tamiratını yaptırmak. Bunun gibi yerlere kimyasal ilaç basılması ilerde açılmalara sebep olur. İkinci yöntem kimyasal uygulama yöntemidir. Tesisatınız temizlendikten sonra kombinin içine ilaç basılarak su kaçağı yok edilir. Fakat her kombi su kaçağına ilaç uygulamak yanlıştır. Bunu anlamak çok zor değil eğer kombinin suyu 1 saatten kısa bir sürede boşalıyorsa buraya ilaç uygulamak yanlış olur. Bu tarz kaçak olan ısıtma tesisatlarına su kaçak tespiti yaptıktan sonra kırıp onarmak en sağlıklı çözüm olacaktır.

Sürekli kombiye su basıyorsunuz değil mi? Kimileri haftada 3 kez kimi müşteri günde bir kaç kez kombiye su takviyesi yapmak zorunda kalır. Mutlaka bu yazımızı okuyun kombi su kaçağı problemlerini kırmadan onarıyoruz. Kombinin basınç göstergesi sabitleniyor. Kombiye ilaç basıyoruz ve kombi tesisatı kaçağı sonsuza kadar yok oluyor.

Evinizin kombisinde meydana gelen kaçakları kimyasal ilaç uygulayarak kapatıyoruz. Eğer kombiye verdiğiniz su aynı günde düşüş meydana getiriyor ise buda kombi su kaçırıyor demektir.

kombi su kaçağını onaran servisEvinizin kombi tesisatında meydana gelen kaçağı bulamazsınız. Bunu ancak kombiye verdiğiniz suyla anlarsınız. Eğer kombiye verdiğiniz suyu her gün tamamlıyorsanız bunun sebebi kalorifer tesisatında kaçak var demektir. Kendi alanlarında profesyonel olan ekiplerimiz probleminizi kendi problemleriymiş gibi algılayarak evinize girdikleri andan itibaren probleminizi çözmeden evinizden ayrılmamaktadırlar.

Evinize gelen ekiplerimiz önce kombi tesisatınızı temizliyorlar; ardından ise kombiden kimyasalı salarak kalorifer tesisatından geçerek kaçağın olduğu noktada yoğunlaşarak kristalleşerek tesisat kaçağını kapatır. Kalorifer tesisat borularında en ufak kaçağı bile kapatma özelliğine sahiptir. Kimyasal ilacın tesisat ve kombiye herhangi bir zararı yoktur. Kombi tesisatında meydana gelen su kaçakları için İstanbul Tesisatı arayın probleminizi kökünden çözelim.

Tıkla Ara