1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (35 oy, ortalama puan: 4,29 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Kombi Su Kaçaklarına Kırmadan Çözümler

kombi su kaçağı nasıl bulunur

Kış başladığında kombi su kaçırıyor diye üzülmeyin, bu sorunun sebebini ve çözümünü detaylı bir şekilde anlatacağım. Havalar soğuduğunda kombiler kış konumuna ayarlanır. Yüksek ısıda çalışan sistemin kombiye sürekli su takviyesi yapıyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyun. Tesisatçı ustalar kalorifer borularını döşerken yaptıkları en büyük hata ortam sıcaklığına göre kaynak makinesini ayarlamadan ek yerlerini yapıştırıyorlar. Bu şekilde çekilen tesisatların %50’si su kaçırmaya müsait oluyor. Kombi devreye alınınca sıcak su boru içerisinden geçerken sağlam yapılmayan kaynakları açmaktadır. Tesisatın içerisinde bulunan 1,5 bar seviyelerindeki su sürekli eksilmeye başlar. Kombinin su basınç göstergesi her gün sıfıra kadar düşer. Herhangi bir yerden damlama yapmadığı için kaçağı bulmak oldukça zordur. Her tarafı kırdırmak yerine size iki yöntem anlatmak istiyorum.

Birincisi çok fazla su kaçak olan kombi tesisatları için makine ile tespit edip tamiratını yaptırmak. Bunun gibi yerlere kimyasal ilaç basılması ilerde açılmalara sebep olur. İkinci yöntem kimyasal uygulama yöntemidir. Tesisatınız temizlendikten sonra kombinin içine ilaç basılarak su kaçağı yok edilir. Fakat her kombi su kaçağına ilaç uygulamak yanlıştır. Bunu anlamak çok zor değil eğer kombinin suyu 1 saatten kısa bir sürede boşalıyorsa buraya ilaç uygulamak yanlış olur. Bu tarz kaçak olan ısıtma tesisatlarına su kaçak tespiti yaptıktan sonra kırıp onarmak en sağlıklı çözüm olacaktır.


Servis Bölgelerimiz


Biz Kimiz


Hemen Servis Yazdırın

Sürekli kombiye su basıyorsunuz değil mi? Kimileri haftada 3 kez kimi müşteri günde bir kaç kez kombiye su takviyesi yapmak zorunda kalır. Mutlaka bu yazımızı okuyun kombi su kaçağı problemlerini kırmadan onarıyoruz. Kombinin basınç göstergesi sabitleniyor. Kombiye ilaç basıyoruz ve kombi tesisatı kaçağı sonsuza kadar yok oluyor.

Evinizin kombisinde meydana gelen kaçakları kimyasal ilaç uygulayarak kapatıyoruz. Eğer kombiye verdiğiniz su aynı günde düşüş meydana getiriyor ise buda kombi su kaçırıyor demektir.

kombi su kaçağını onaran servisEvinizin kombi tesisatında meydana gelen kaçağı bulamazsınız. Bunu ancak kombiye verdiğiniz suyla anlarsınız. Eğer kombiye verdiğiniz suyu her gün tamamlıyorsanız bunun sebebi kalorifer tesisatında kaçak var demektir. Kendi alanlarında profesyonel olan ekiplerimiz probleminizi kendi problemleriymiş gibi algılayarak evinize girdikleri andan itibaren probleminizi çözmeden evinizden ayrılmamaktadırlar.

Evinize gelen ekiplerimiz önce kombi tesisatınızı temizliyorlar; ardından ise kombiden kimyasalı salarak kalorifer tesisatından geçerek kaçağın olduğu noktada yoğunlaşarak kristalleşerek tesisat kaçağını kapatır. Kalorifer tesisat borularında en ufak kaçağı bile kapatma özelliğine sahiptir. Kimyasal ilacın tesisat ve kombiye herhangi bir zararı yoktur. Kombi tesisatında meydana gelen su kaçakları için İstanbul Tesisatı arayın probleminizi kökünden çözelim.

Bu içeriği paylaş

7 Yorum

 • müge

  merhaba kombinin su vanasını kapatmama rağmen barında düşüş oluyor bunun sebebini öğrenebilir miyim?

  • Kameralı Su Tesisatçı

   müge hanım kombi vanalarının sayısı bir olduğu için siz sadece giriş vanalarını kapatmış oluyorsunuz. Kombinin altında en sağda ve en solda vana bulunması gerekir bu şekilde yaptığınız test doğru çıkar.

 • Mustafa İpekgil

  Evdeki su kaçağı ve kombi sorunu için Ankara şubeniz ile irtibat kurdum, geldiler. Su kaçağını giderdiler, radyatörleri temizlediler ve 7 yıl önce kurulan kombi tesisatının aslında ters bağlandığını ortaya çıkardılar. 7 senedir ısınmayan 2 oda şimdi ısınıyor. Siteniz aracılığıyla Erkan ustaya ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

 • Aliye S.

  Klozetin rezervuarında su sızıntısı vardı istanbul tesisat firmasından yardım istedim. Rezervuar bir ay sonra akıtmaya başladı, ilk başlarda firmanızı aramakta tereddüt ettim sonra sizi arayıp arızayı bildirdim elemanları geldi arızanın parçadan kaynaklı olduğunu söyleyip ücretsiz değişim yaptılar. işinizi bu kadar temiz yaptığınız için teşekkür ediyorum.

 • Cahityasar

  Alt kattaki ev sahibi mutfak tabanından bizim kombiden sıcak su açıldığı zaman su kaçırdığını söylüyor. Bunu parkeleri kırmadan kaçak yerini tespit edip onarma şansımız varmı?

 • muharrem akça

  kombinin suyu sürekli düşüyor acaba kalorifer tesisatında kaçak mı oluştu? Önceden haftada bir kez kombiye su takviyesi yapmak zorunda kalıyordum şimdi ise hergün suyu tamamlıyorum. Acaba sorun kalorifer sisteminde mi? yoksa kombi demi nasıl anlaşılır?

  • Cihazlı Tesisatçı

   Kombinin su eksiltmesinin sebebi tesisat borularında oluşan bir patlaktan kaynaklanıyor. Kombinin suyunu tamamladıktan kısa bir süre sonra basınç göstergesinde azalma görülüyor ise tesisat ustanıza kalorifer borularını kontrol ettirip su kaçıran yeri bulmasını isteyebilirsiniz.

 • Tüm yorumları göster

  Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.