Cihazla Su Kaçak Tespit Firması

kamerali-cihazlar-ile-su-kacagi-tespit-calismasi-yapan-firmalar-221

Birçok kez kırdırmak zorunda kaldığınız banyonuzu, kesin olarak sonuca ulaştırıp bir daha kırmamak üzere tadilatı tamamlayan su kaçağı firması olan İstanbul Tesisat’ın verdiği söz senettir. Kesin sonuca ulaşana kadar aldığımız ücreti sürekli artırmak yerine, size tek fiyatla suyun kesileceği garantisini veriyoruz. Tesisatçıların söylemlerinden bıkmış olabilirsiniz, verdiğiniz paralar sizi çileden çıkarmış olsa da son bir kez de İstanbul Tesisat’ı deneyin lütfen. Çünkü biz buradaki borunun değiştirilmesi için gerekli ücreti aldığımızda, size akıntının keseceğini garanti ediyoruz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Cihazla Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Komşuluk ilişkilerinin bir su sızıntısı yüzünden bozulmaması için, cihazla su kaçağını bulan firma yardımı alın. Yeni boyanan bir tavanda, lekeler oluşmaya başladığında komşunuzu sakın suçlamayın. Kendi evinizde oluşan sızdırmalar bir alt katınızdaki komşunun tavanında aynı etkiyi yapabilir. Bu süreçte yapmanız gereken şey hemen bir su kaçaklarına bakan firma bulup arızanın tamirini yaptırmaktır. Evinizde bir su akıntısı varsa, cihazla su kaçağı tespit yapan bir firmayı aramanız yeterli olacaktır. Her tesisat firmasında bulunmayan su kaçak tespit cihazları şuan bir elin sayısını geçmeyecek kadar tesisatçı da bulunmaktadır. Her cihazı olan ustalara da güvenmeyin. Su kaçak şirketi yoksa verdiği garantiyi neye dayandırdığını sorabilirsiniz. Ancak tanıdık bir ustaysa durum değişir. Evinize hiç tanımadığınız bir usta gelecek, iki kelam edecek gösterdiği yeri kıracaksınız. Bir de ne göreceksiniz; gösterdiği yer kup kuru.

İstanbul Tesisat cihazla su kaçak tespiti yapan profesyonel makine ve kameralarla su tesisat borularında su sızıntısı arızalarının bulunması için hizmet veren firmadır. Su borusunda meydana gelen arızanın tam yerini bulmaya yarayan makine ile İstanbul’un her yerinde su kaçağı arıyoruz. Tecrübe ve teknolojiyi birleştirerek, bilinmeyen sızıntıları arıyoruz. Su kaçağını tespit eden kamera ve şebeke suyu yani temiz suyu tespit eden su kaçak detektörü firmamız bünyesinde bulunmaktadır. Su kaçaklarını kırmadan dökmeden bilgisayarlı kameralı sistem ile tespit ediyoruz. Cihazla su sızdıran bölgeyi bulma işleminden sonra tesisat borusunun tadilatı yapılmaktadır.

Hassas şekilde ölçüm yapmaya yarayan taşınabilir elektronik cihazlar akustik dinleme yapmaya yarar. Su sızıntı yaptığı bölgede toprak veya betona çarpması sonucunda ortaya bir ses çıkarır. Bu sesi insan kulağı veya diğer tekniklerle duymak mümkün değildir. Evinize kurulan basınç artıcı sistemler kaçak yapan yerin yüksek oranda ses çıkarmasını sağlar. Su kaçağı bulma cihazları ile çıkan bu sesi daire içerisinde tarama yaparak bulmaya çalışırız. Su kaçak cihazına her daireden farklı frekansta sinyal gelmektedir. Bu sinyalleri ayırmak tecrübeli ve profesyonel bir ekiple olur.

Yapımı tamamlanmış bir su tesisatında kaçak olup olmadığı, tesisat devreye sokulmadan önce denenmelidir. Kaçak testi, tesisatçının yaptığı işin bir güvencesidir. Tesisattaki kaçak, bina yapı elemanlarına zarar, içinde yaşayanlara rahatsızlık verir. Bitmiş bir temiz su tesisatının kaçak testi yapılması gerekir. Kaçak denemesi boruların üstü örtülmeden yapılmalıdır. Tesisattaki bütün vanalar kapalı duruma getirilerek kaçak testi yapılır. Kaçak testi su ve havayla olmak üzere iki yöntemle yapılır.

İstanbul Tesisat bilgisayarlı cihazlarla su kaçağının yerini bulan firmalardan biridir. Bizi arayıp servis kaydı açtığınız takdirde size en yakın cihazlı tesisatçı ustalarımızı yönlendirerek probleme neden olan su kaçak yerini cihazla bulma işlemi yapıyoruz. Bazı durumlarda su kaçakları temiz su tesisatında değil de atık su tesisatında olabilir. Pis su tesisatında kamerayla kaçak tespiti yapan firmamız görüntüleme yöntemiyle kanal borularındaki tüm problemleri tespit edilebilir.

cihaz-ile-su-borusundaki-kacagi-bulma-servisi-220

Su ile Kaçak Testi

Su ile kaçak testi en yaygın kullanılan yöntemdir.

 • Kaçak testi yapılabilmesi için önce tesisatı az su ile doldurarak boru içindeki çapak, keten artıklarının dışarı atılması ve borular içinde hava bırakılmaması gerekir.
 • Sonra deneme tulumbası ile tesisata su basılır.
 • Deneme basıncı en az işletme basıncının 1,5 katı kadar olur.
 • Tesisat istenen basınca ulaşınca deneme tulumbası üzerinde bulunan vana kapatılarak 10 dakika süre ile sızdırmazlık su basıncı testine tabi tutulur.
 • Bu süre içinde hiçbir sızdırma olmamalı ve basınç düşmemelidir.

Eğer basınç testinin izlendiği manometrede basınç düşerse kaçak olduğu anlaşılır.

 • Kaçak olan boru hattı kontrol edilip sızıntı olan yer yeniden sıkılmalı veya değiştirilmelidir.
 • Eğer kaçak yok ise tesisatın 24 saat aynı basınç altında tutulması gerekir.
 • Son kontrolde kaçak yok ise tesisat boruları ölçüsünde ve terazisinde sabitlenerek üzerlerinin çimento harcı ile kapatılması gerekir.

Hava ile su Kaçak Testi

 1. Çok soğuk iklimlerde ve soğuk günlerde su yerine basınçlı hava ile deneme yapılır.
 2. Kaçak varsa kaçış yerleri sabun köpüğü ile tespit edilir.
 3. Bu tesisatta hava basıncı 2,5kgf/cm² den az olmamalıdır.

bilgisayarli-aletler-ile-kacak-tespiti-yapan-firmalar-223

KALORİFER KOMBİ SU KAÇAKLARI

Kalorifer borusu su kaçaklarını ve kombi tesisatı basınç düşmelerini kırmadan dökmeden, kombiye ve tesisat borularına  zarar vermeden, kimyasal ürünler ile garantili olarak tamir ediyoruz. Kombinin su seviyesi sürekli düşüyorsa, ısıtma tesisatında kaçak olup olmadığını cihazla su kaçağı kontrol eden firma olarak tespitini yapabiliriz.

Su sızıntılarını net olarak tespit edip, su kaçağı onarımını yapıyoruz. Eski zorlu ve yıpratıcı yöntemleri bir kenara bırakın. Bize ulaşın, kırıp dökme olmadan su kaçaklarının yerini tespit edelim. Bir anda su borusunda patlak veren kaçağın cihazla yerini belirleme ile tamirat ve onarımını gerçekleştiriyoruz. Su kaçağı cihazı değil onu kullanan ustanın mahareti her zaman önemlidir. Yanlış yerde su kaçağı aramak yerine cihazın gösterdiği noktaya odaklanıp, su sızıntısı aramak daha doğru bir karardır. Her tarafın kırılması sizi mağdur etmeden, cebinizden çok yüksek meblağlar çıkmadan, paranız cebinizde kalsın diyoruz. Cihazla su kaçağı bulma fiyatlarımız İstanbul içinde ekonomik boyutlardadır. Profesyonel cihaz ve ustalardan yardım alın.

Zemin Altında Kalan Tesisat Borusu Patlağı

Su tesisat boruları zemin altında kalacaksa, aşağıdaki kurallara dikkat etmek gerekir. Borular yıkanmamış, deniz kumuyla hazırlanmış harç, kireçli yapı malzemeleri, moloz, cüruf gibi malzemelerle temas etmemelidir. Sulu zeminlerden uzak bir güzergâh takip edilmelidir. Sıhhi Tesisat döşendikten sonra, sistem olarak sızdırmazlık testi yapılmalı ve bağlantılarda su kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Gömülü tesisatın su ve hava ile teması kesilmeli; bunun için de borular bitüm kaplanmalı veya bitüm esaslı boya ile (şasi boyası) tamamen boyanmalıdır. Ayrıca borular, bu boyama, işleminden sonra, yüksek dozlu çimento ile boşluk kalmayacak şekilde 2-3 cm kalınlığında bir tabaka ile kaplanmalıdır.

Borular kesinlikle su tutan, kâğıt gibi malzemeler ile sarılmamalıdır. (Ziftli kâğıt su tutmadığı için kullanılabilir.) Borular, antipas yağlıboya gibi boyalarla boyanabilir fakat kesinlikle kireç ve plastik badana boyaları ile boyanmamalıdır. Beton içinde karıştırılan donmayı hızlandırıcı maddeler, su geçiren ya da emen kötü izolasyon maddeleri, alçı gibi tabii ve düşük asitli yapı malzemeleri kullanılmamalı; hava boşlukları bırakılmamalıdır.

Toprak İçine Döşemek Gerekirse

Bazı toprakların asidik etkisi vardır. Toprağın niteliğinin bilinmesi pek mümkün olmadığından, boru hattının uzun ömürlü olabilmesi için borular ziftli kâğıt veya en iyisi bitüm esaslı bir madde ile izole edilmelidir. Özetle, galvanizli çelik boruların herhangi bir dolgu malzemesi içinden geçirilmesi veya sıva altında kullanılması zorunlu ise; muhakkak su ve hava ile teması kesilmeli, bunun içinde bitüm esaslı boya ile tamamen boyanmalı ve sızdırmaz bir şekilde beton ile kapanmalıdır.

Yorum yapın

Tıkla Ara