Kırmadan Tıkalı Tuvaleti Açtırmak | Profesyonel Tesisat Çözümleri

kirmadan-tikali-tuvalet-acan-profesyonel-firmalar-3

Lavabodan su gitmiyor ne yapabilirim? Tuvalet borusu tıkandı ben de bir cevap almak istiyorum, diyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun. Nette dolaşırken tuvalet tıkanmaları ile ilgili forumlarda bir sürü saçma sapan yazılara rastladık ve kullanıcıları yanlış ve tehlikeli yöntemlerden uzak tutmak için bu yazıyı ekledik. Yazımızda boru neden tıkanır, tıkanan borulara neler yapılabilir gibi konuları anlatmaya çalıştık.

İstanbul Tesisat, hiçbir yer kırılmadan robot teknolojisiyle ve çoğu firmadan bulamayacağınız kalitedeki hizmeti size sağlıyor. Kanal görüntüleme kameraları çok pahalı sistemler olduğu için bu kameralarla hizmet veren az sayıda firma bulursunuz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tuvalet nasıl tıkanır?

Tuvaletler genelde tuvalet kâğıtlarının yanlış kullanımı sonucu, boruların ek yerlerinde birikmesi sonucu oluşur. Bazen tuvaletten atılan kadın pedi, cam şişeler veya plastik şişeler, ileride tuvaletinizin tıkanmasına sebep olur. Sakın küçük bir atıktan ne olur ki demeyin! Bu atıklar, zamanla borularda birikerek gider borularınızı tıkar. Borular tıkanınca, atık su gitmemeye başlar ve küvetinizden ya da klozetinizden pislikler gelmeye başlar.

tikali-tuvalet-icin-profesyonel-su-tesisat-cozumleri-6

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır?

Nette suya elektrik vermekten tutun da kireç sökücü, pas tutucu, suya sabun atmak gibi birçok kulaktan duyma bilgiler yazılmış. Ancak bu tip tavsiyelere kesinlikle kulak vermeyin. Tuvalet tıkanıkkığının çok daha içinden çıkılmaz bir hale gelmesine neden olabilirsiniz. Böyle bir tıkanıklık, kanal açma makinası denilen aletle, borularınızı hiçbir zarar vermeden açılıyor. İstanbul Tesisat bu makineye sahip olan bir firmadır. Borunuzun içerisinde biriken atıklar ne olursa olsun, tıkanıklığı açıyoruz. Açılmayan tıkanıklık için müşterimizden hiçbir ücret talep etmiyoruz. Günün her saati bizi arayabilirsiniz.

Tuvalet Tıkandığında Ne Yapmalı?

Son günlerde sektörümüzde en çok bahsedilen konulardan biri, atık su giderlerinin tıkanması ve buna paralel olarak tıkanıklıkları açma yöntemleridir. Hangi cihazlar kullanılıyor, hangi hizmetler veriliyor, ücretler ne durumda, bu hizmet için hangi teknoloji kullanılıyor vs. Evet bunların tabi ki konuşulması ve anlatılması gerekiyor. Fakat Biz müşterilerimize çözüm yolunu anlatmadan önce, problemin oluşumu engellemek için neler yapabilirler önce bunları anlatalım istedik. Tecrübemiz ve ustalığımız neticesinde sahip olduğumuz bu birkaç küçük ve önemli tedbirleri sizinle paylaşıyoruz.

 1. Öncelikle klozet ya da tuvalet tıkanıklıkları engellemenin ilk şartı iyi bir tesisatınızın olması gerekir.
 • Tesisatınızın alt yapısı eklem bölgelerinde 45 derecelik dirseklerin kullanılması gerekir.
 • Suyun eğiminin iyi verilmesi gerekir.
 • Tuvaletinizden su döküldüğü anda borunun içerisinde kalmaması gerekmektedir.
 • Boruda suyun gidiş eğimi olamadığı vakit, su boruda bekler ve katı atıklar borunun altına çöker.
 • Zamanla da tıkanmaya yol açar.
 • Bu mutfak gider borularında ve banyo gider borularında da geçerli bir sebeptir.
 1. İkincisi çağdaş yaşamın vazgeçilmez parçalarından tuvalet kâğıtları.
 • Pamuk ihtiva etmeyen ve büyük oranda polyesterden oluşan tuvalet kâğıtları klozetlerin en büyük düşmanıdır. Çünkü kaliteli kâğıtlar kısa zaman içinde giderde erirken, bu kâğıtlar zamanla bir naylon gibi birikip gideri tıkar ve başınıza olmadık işler açar.
 1. Üçüncüsü ise belki komik gelecek ama küçük çocuklara tuvalette eşlik etmek.
 • Neden bunu anlattığımızı söyleyeyim. Klozet tıkanıklığı için gittiğimiz dairelerde uğraşlarımız sonucunda açtığımız gideri tıkayanın bir oyuncak olduğunu görebiliyoruz. Bazı durumlarda evin çocuğu oyuncağını klozete kaçırırken bazılarındaysa evde çocuk olmamasına rağmen oyuncak bulabiliyoruz. Eve gelen bir misafirin çocuğu da haylazlık yapmış olabilir.
 1. Dördüncüsü ise rögarlardaki problemler.
 • Bu gibi durumlarda da İstanbul Tesisat olarak çözüm sunuyoruz. Bunlar sizin yapabilecekleriniz. Ama kalan kısmı için üzülmeyin gerisini biz hallederiz.

tikali-tuvaleti-profesyonel-aletler-ile-acan-firmalar-8

Lavabo Tıkanıklığı Neden Olur?

Lavabo tıkanması ve lavabo borularındaki tıkanıklığı, kırmadan dökmeden kameralı robotlar sayesinde açıyoruz. Tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeyi, robotun ucu yakalayıp ya parçalar ya da geri alıp çıkartır. Sistemimiz son teknoloji olduğu için şimdiye kadar hiç sonuç alamadığımız yer çıkmadı. Lavabo borularındaki tıkanmalar ya tam çatal noktasında ya da kapalı dirseklerde ya da meyilsiz pvc borularda görülmektedir. Bu tür tıkanmalarda tesisatınızın içerisine kezzap, lavabo aç veya diğer farklı kimyasalları dökmenizi önermiyoruz. Katı halde bulunan lavabo aç kimyasalları, borunuzun daha çok tıkanmasına yol açar. Herhangi bir tel veya demir dürtme yöntemi ile açmayı sakın denemeyin. Borunuzda çatlak veya herhangi bir kırığa sebep olursanız, başınıza daha fazla masraf açarsınız. Boru çatlamasında dahi, o borunun kırılıp yerine yenisinin takılması gerekir.

Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanan lavabo giderini açmak için kullanılabilecek doğal yöntemler vardır. Ancak bunların dışında yukarıda da belirttiğimiz gibi lavabo açıcı kimyasallar kullanmak ya da tel gibi cisimlerle gideri açmaya çalışmak tesisatınıza zarar verebilir.

Giderleri açmak için tuz ve sirke kullanabileceğiniz gibi sirke ve karbonatla da lavabolarınızı açabilirsiniz. Ama bazen bu yöntemler işe yaramayabilir. Böyle bir durumda tıkanan evye, banyo gideri, lavabo tıkanıklığı, klozet tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı açmak için robot cihazlar kullanmak gerekmektedir. Eğer doğal yöntemler kullanarak tıkanıklığı açamadıysanız bizden yardım alabilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara