Temelden Su Çıkıyor Çözüm

bina-altlarindan-cikan-suyun-nereden-geldigini-bulan-firmalar-54

Binalarda inşaat hafriyatının alınması zamanından başlayan bir su problemi olabilir. Bazı temel atma işlemlerinde bina zemininden su çıkar ve hafriyat alınırken başlayan bela bina yapıldıktan sonra bile devam eder. Bu sebeple bina temelinden çıkan suya çok dikkat etmek gerekir ve önlemi alınmalıdır. Zaten inşaat aşamasında önlem alınmazsa daha sonradan çözüm üretmek neredeyse imkansız olur. Sorun eğer kaynak suyu ise yapılacak birkaç farklı çözüm mevcuttur. Kaynak suyu için inşaat zamanından alınacak tedbir, bina temelinin altına döşenen mıcır içine drenaj boruları döşemek ve yapılan bina çevresine çevre sularını emmesi için aynı drenajı döşemek şarttır. Bu drenaj borularının amacı binanın bodrumundan çıkan suyu çözmektir. Bina zemininden kaynak suyu çıkıyorsa bu suyun zemine çıkmadan önce drenaj borularına dolup bağlantı ile rögara atılması mümkündür. Drenaj borusu delikli bir borudur, deliklerin amacı toprağın emdiği suyu drenaj deliklerinden içeri alıp oradan da rögara vermesi amaçlanmıştır. Bu yöntem bina yapılmadan önce yapılacak yöntemdir. Bina yapımından sonrada yapılabilir ama maliyeti çok fazla olur ve inşaat işi çok olur.

Bina temelinden çıkan suyu önlemenin diğer bir yolu da bina temeline açılacak olan bir kuyunun suyu içine alması ve bu kuyudan suyun herhangi bir rögara ya da pimaşa basılmasıdır. Bu sistemde zeminden aşağı bir kuyu olması suyun yukarı çıkmasını engeller ve suyun kuyuya dolmasını sağlar bu şekilde su zemin üzerine çıkmaz. Kuyu içerisine yerleştirilen bir dalgıç pompa ile de su doldukça otomatik olarak tahliye edilir. Böylece suyun zemine kadar yükselmesi engellenmiş olur. Bodrumdan su çıkıyor şikayetini çözmek bu şekilde mümkün olur. Daha az maliyetli ve inşaat tamamlandıktan sonra yapılabilecek tek çözüm budur.

bina-zemin-katindan-gelen-su-nasil-bulunur-89

Bina zemininden çıkan sular için alınabilecek önlemler

Diğer bir su arızası da sonradan oluşan zeminden çıkan sulardır. Eğer bina inşaat zamanında zeminde temelde su yoksa sonradan oluşan sularda binaya gelen şebeke suyundan ve gider atık su kanalizasyondan şüphelenebiliriz. Kanalizasyon ve binanın atık su boruları tıkanmış olabilir bazen tıkanmadan kaynaklanan sorunlardan dolayı su toprağa dolar ve en alt kattan ıslanma yapar. Hatta kanalizasyon yoğun kullanılıyorsa bina zemininden de su çıkar. Şebeke suyunun binaya verilen hattında da kaçak olabilir, böyle durumlarda aşırı şekilde bir su çıkması söz konusu olur. Suyun temizliğinden, şiddetinden ve sürekliliğinden şebeke suyu olduğunu anlayabiliriz. Kanalizasyondan kaynaklanan ya da şebeke suyundan kaynaklanan arızaları sular idaresine bildirebilirsiniz. Konuyla ilgilenip su ve kanalizasyon işlerini sizi yormadan çözüyorlar. Fakat kaynak suyuyla ilgili bir durumda kendi başınızın çaresine bakmanız gerekiyor. İstanbul Tesisat olarak umarım bu konulardaki bilgi ve birikimimizden size aktarabildiklerimiz size yol gösterir, yardımcı olur.

Asansör boşluğuna su dolmasının sebeplerinden bazıları binanın toprak zemininde su damarının bulunması veya çevredeki kanal borularının kırılması sonucu oluşabilir. Yada çevre komşu binalarda 0 koddan daha derin bir temel oturumu varsa yer altı veya zeminde biriken su asansör kuyu mevcut zeminden daha derin olması nedeni ile en az yeni yönetmenlik imar şehircilik bakanlığında 150 cm olması gerekir ve betonarme uygulaması yapılır sıkça rastlanan asansör kuyusu veya çukurunda su birikintisi çözüm ve tedavisi mevcut binanızın genel su tesisat kontrol edilmesi gerekir daha sonra pis su gider boruları, binanın logar veya foseptik çukur bağlantılarının kontrol edilmesi yangın borusu toprak altından bina girişine kadar tam anlamıyla kontrol edilmesi gerekir.

“Temelden Su Çıkıyor Çözüm” üzerine 98 yorum

 1. Merhaba ben Bodrum katında oturuyorum evimiz yan tarafı bahçe ve çok aşarı yağmur yağınca duvarlardan ve fayans altlarında su geliyor sadece iki yerden geliyor hep buna ne yapabilirim İzmir de yaşıyorum bunala ilgi ustaları nasıl bulabilirim

  Yanıtla
 2. İyi günler öncelikle.Ankarada 3yil önce Bir daire aldık.apartmanin Bodrum katı ve asansörleri su doluyor.drenaj çalışması yapılacakmış.Benim sorum drenaj çalışması yapılırsa faydasını gorurmuyuz.Yoksa yıllar sonra aynı sorun tekrarlar mı.Depremden dolayı da korkuyorum.Simdiden teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • drenaj sistemi bina etrafına uygulanan dışarıdan ve zeminden çıkan suları toplamak ve ayrı bir atık su kuyusu ile tahliye etmesini sağlayan bir sistemdir ve binanızın temelinin su sebebi ile zarar görmesini engellemek için yapılması gereken bir sistemdir

   Yanıtla
 3. Evimin arkası toprak ve devamlı yukarıdan su geliyor. Evin üstü yol ile aynı seviyede ve yolun üstü yine 5mt yüksek. Yukarıdan gelen suyu nasıl engellerim.

  Yanıtla
 4. Merhabalar ok mağdur durumdayız Afyondan yazıyorum binamız 2 yıllık ancak yağmur ve kar yağınca en hafif şiddette bodrum katta şu oluşuyor. Büyük ihtimal bina inşa edilirken dranaj sistemi ve izolasyon yapılmamış biz şimdi yaptırsak temelin su alma durumunu keser miyiz cevap vermeniz ümidiyle çok teşekkürler.

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Bina etrafını açtırmanız ve yeniden izalasyon yaptırıp daha sonrası için drenaj hattı yaparsanız bnu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Ancak profesyonel bir ekip bulmanız gerekmektedir ki, daha sonra başınız ağrımasın. SAYGILARIMMIZLA

   Yanıtla
 5. Binamızın garaj bõlūmūnūn kõşesinin bir bolumunden duvar ve zemininden su sızıntısı basladı.Sizintı bazen kesiliyor.Su temiz ve koku yok.Yan binanın kanalizasyonu olabilir dediler.Ne yapmamız gerekir.

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Bu sorunu çözebilmek için kameralı cihazlarla gelip sorunun kaynağını bulmamız ve ona göre bir çözüm yolu sunmamız gerekmektedir. detaylı bilgi alabilmek için 0212 645 33 33 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 6. merhabalar,
  umarım bana da cvp gelır cok zor durumdayız cunku.
  apartmanda bodrum katın altındakı yer kömürlük degıl ama bos yer var, sanırım kuyu denılıyor kısın orası hep su oluyor ve bu nedenle aralık dedımmı fareler başlıyor yukarı tırmanmaya bana bu konuda ne onerırsınz okadar zor durumdayım kı :(…

  Yanıtla
 7. Aşırı yağışlarda yaşyıldır içerisinde 2 katlı otoparkımızın en alt katında bulunan kuyuya aşırı derecede su gelmesinden dolayı taşıyor ve -2 otopark su ile doluyor.Sıkıntımız binamızın çatı ve diğer yüzeylerden gelen yağmur suyu direk açık otoparktaki eğimden dolayı kapalı otoparktaki kuyuya dolmaktadır. Bu konu ile ilgili bizlere çözüm öneriniz ne olabilir? Apartman kentsel dönüşüme 3 yıl önce girdi ve 2 yıldır yaşıyoruz.

  Yanıtla
 8. merhaba 4 ay önce bir ev satın aldık yanlız blok altından çıkan sılar yüzünden asansör ve blok temeli zarar görüyor d blok ta birikmiş olan diz boyu suyun aski tarafından kazılarak tespiti mütahit firmanın boruları gidere değil de toprakta sonlandırması olmuş. ve mütahit firmaya sordugumuzda belediyeye tutanak olarak yazdık demesi bu problemi nasıl çöze bilirz.

  Yanıtla
  • İyi günler Turgay Bey. Bu işlem için maalesef yapılacak pek bir şey yok. İzlenebilecek en iyi yol binanın zeminine drenaj hattı yapılıp suyun dışarıya atılması. Bunun dışında maalesef artık bir şey yapılamaz.

   Yanıtla
 9. Iyi gunler ters dublexs 0 daire aldik giris kattan alt kattaki daiernin bir odasinda terleme seklinde su oluyor napmamiz gerekiyor

  Yanıtla
  • İyi günler Rabia Hanım. Öncelikle tesisatlarınızda bir sorun olup olmadığını kontrol etmemiz gerekiyor. Probleminiz tesisatlarla alakalı olabilir. Eğer tesisatlarda bir problem yoksa yapmamız gereken dış etkenleri kontrol etmek. Ama probleminiz için ekiplerimiz mutlaka bir çözüm bulacaktır. Firmamızı arayıp probleminizle alakalı detaylı bir bilgi alıp servis hizmeti alabilirsiniz.

   Yanıtla
 10. Merhabalar oturduğumuz binanın bahçe katını satın aldık 2.5 yıl önce bina yaşı da 3yıl. Yaklaşık 8 ay önce duvarlarda su çıkmaya başladı süpürgeliklerin üst kısımları kusuyor ve dökülüyor müteahhit önce kurutup tadilat yaptı ama yine kustu şimdi tekrar kurutup yapıyor ama ben yine kusacagını düşünüyorum çünkü tesisatlarda problem yok su zeminden geliyor diye düşünüyorum ne yapılabilir acaba? Müteahhit e güvenmiyorum çünkü kusurlu ev sattılar bence nedeni biliyolar ama söylemiyorlar gibi geliyor. Bir de şöyle bir durum var karşı dairemizde hiç bir problem yok bizim dairede var bunun nedeni ne olabilir?

  Yanıtla
  • Bizim ilgilendiğimiz alan ve çözebildiğimiz durumlar sadece tesisat kısımlarıdır efendim. Eğer tesisatlardan bir problem olmadığına eminseniz yapmanız gereken binanın zemininde su çıkıp çıkmadığını araştırmak. Eğer kuyu suyuyla alakalı bir problem varsa ve zeminden su çıkıyorsa yapmanız gereken drenaj sistemi yaptırmak. Bu durumu müteahhitle konuşup net bir çözüme kavuşturabilirsiniz.

   Yanıtla
 11. merhaba ben 2 yıl önce sıfır daire aldım fakat taşındıktan 2 ay sonra merdiven arasından su çıkar gibi oldu sonrasında asansör boşluğunda 80 cm e kadar suyun yükseldiğini gördük sonra mütahitimiz bi dalgıç motoru koydu , şimdilik su tahliye oluyor fakat orda olan su yayılma yapıyor , bende bu suyu analiz için iskiye götürdüm 2 defa yer altı kaynakalrı çıkıyor , belediyeden ve su işleri genel merkezden ge gelip balıkdı hatta iskide geldi baktı yer altı kaynaklı deniyor , temelden geln su evimizin temeline zarar verir , inşaat sırasında drenaj olup olmadığını bilmiyorum ,haklarımı biliyorum ve mütahite baskı yapıyorum eğer drenaj sistemi değilde başka türlü bi çaresi olurmu , en kötüsü imar müdürlüğüne gidip şikayet edip dava yolunu tercih etmek kalıyor

  Yanıtla
  • Leyla hanım merhaba eğer iski analiz edipte yer altı kaymağı olduğunu söylemişse buna bizim müdahale etme şansımız yoktur. iskinin kuyuyu bulup kurutması gerekmektedir.siz genede emin olmak isterseniz en alt katta bulunan dairelerin temiz ve pis su hatları kontrol edilip iş garantiye alınabilir 0532 283 64 40 no’lu telefon numaranızdan bize ulaşıp servis kaydı açtırabilirsiniz saygılarımızla.

   Yanıtla
 12. 7 senelik oturduğumuz binada hiçbirşey yokken 1 haftada asansör kuyusu bele kadar su dolmuş.Boşalttık.tekrar 1 karış kadar oldu.aynı zamanda garajda kuyu açılmıştı.Onu temizlettik.İçinde dalgıç pompa ile rögara attırıyor.Temizlendikten sonra kuyunun alt köşede su kaynadığını gördük. İzmirdeyiz.ne yapabiliriz.

  Yanıtla
  • İyi günler Filiz Hanım. İzmirde bu işi yapan firmalardan profesyonel bir destek almanızda fayda var. Öncelikle suyun nereden geldiğini bulmak gerekiyor. Tesisatlarınızı kontrol ettirmenizde fayda var. Bunun dışında temelden kuyu suyuda çıkıyor olabilir. Ya da yan binadanda gelme olasılığı var. Net bir teşhis yapılması şart orası için.

   Yanıtla
 13. merhaba Ankara Mamak bölgesinde apartman dairesi satın aldım ancak alt otoparkta kuyu suyu çıkıyormuş kuyu suyunu dalgıç pompa ile tahliye edildiği söylendi bu binaya zararı olur mu bu şekilde bina satın almanın sakıncası nedir.

  Yanıtla
  • İllaki ilerleyen zamanlarda bu binanın temeline zarar verecektir. Bunun yerine drenaj hattı çekilmesi daha makul ve sağlıklı kalıcı bir çözüm olabilir. Bunun için yeniden otoparkta su çıkan kısımdan itibaren kırıp rögara bir drenaj hattı çekilmesi gerekiyor efendim.

   Yanıtla
 14. 2 yıl önce daire aldım sıfır otoparkı dükkan altında yani bodrumda su birikiyor çevremizdeki bazı kişilerden duyduğumuza göre bina temeli yapılırken su borusu batlamış bina temeli tam tutmamış yanlar hep kayıyormus müteahhitte binayı hızlıca yapıp bırakmış su yalıtımı yapmamislar ne gibi çözüm bulabiliriz.Kışlari su yüzünden bodrumda uzun botlarla anca geziliyor.Her taraf su 7 katlı bina 72 daire var toplamda binanin depreme dayanıksız olduğunu düşünüyoruz.3 cephesi yol 2 cephesindeki bodrumda ki duvarlardaki sıvalar falan döküldü hiç bişey kalmadı asansör altları da su asansör bakımcısı asansöre zararı var diyor

  Yanıtla
  • İYİ GÜNLER UĞUR BEY ANLATMIŞ OLDUGUNUZ PROBLEM CİHAZLAR İLE ÇÖZÜLEBİLECEK BİR SORUN DEĞİL MALESEF
   ÖNCELİKLE YAPILMASI GEREKEN BULUNDUGUNUZ İL VE İLÇEDEKİ SU VE KANALİZASYON İDARESİNE BAŞVURUDA BULUNUP PROBLEMİNİZİ ANLATMANIZ VE ANA HATTA MEYDANA GELEN PROBLEMİN ÇÖZÜMÜNÜ İSTEMENİZDİR
   GEREKLİ İŞLEMLERİ YAPTIRDIKTAN SONRA EĞER SONUC ALAMAZSANIZ BİNA ETRAFINA ACILACAK OLAN DRENAJ SİSTEMİ İLE SUYU BİNA TEMELİNDEN UZAK TUTABİLİR YADA ZEMİN İÇERİSİNE AÇTIRACAGINIZ DERİN SU TOPLAMA KUYULARI İLE ZEMİNE BİRİKEN KUYULARA AKTARIP POMPA YARDIMI İLE TAHLİYESİNİ SAĞLAYA BİLİRSİNİZ

   Yanıtla
 15. Merhaba zemin katinda oturuyorum ve yazin aşırı yagmurlarda sokagimda logarlar asiri yagmuru cekmeyince sokak su doluyor ve benim evimin parke supurgelikleri arasından su doluyor nasil bir yol izlememiz gerekir yardimci olurmusunuz bize ne kadara mal olur?

  Yanıtla
  • İYİ GÜNLER SAADET HANIM AŞIRI YAGMUR DURUMUNDA ANA PİS SU ŞEBEKE HATLARININ KALDIRMAMASI DURUMUNDA MEYDANA GELEN KAÇAKLAR GENEL OLARAK BULUNDUGUNUZ BELEDİYENİN YOL HATTININ ALTINA DÖŞEDİĞİ KÜNK BORULARIN YETERSİZ KALMASINDAN MEYDANA GELMEKTEDİR BU DURUMLAR BULUNDUGUNUZ İL VE İLÇEDEKİ SU VE KANALİZASYON İDARESİNE BAŞVURADA BULUNUP YOL HATTININ YENİLENMESİNİ TALEP EDEBİLİRSİNİZ

   Yanıtla
 16. Kolay gelsin bizim binamızın altından yani temelinden şu geliyor,temel 1 metre kalınlığında beton var fakat yamur yağdığında yine su doluyor bunu nasıl çözebiliriz yardımcı olurmusunuz.

  Yanıtla
  • İyi günler Uğur Bey. Öncelikle binanızdaki yağmur giderlerinin nereden gittiğini bulmak gerekiyor. Eğer temelin altından gidiyor ve burada bir sorun varsa su çıkması normal bir durum. Kamera ile o hattın görüntülenip daha detaylı bilgi sahibi olmak gerekir. Bunun dışında binanın altında bir kuyu olma ihtimali var. Bizim yapabileceğimiz sadece tesisat kısmı ile ilgili efendim. Bunun dışında yardımcı olamıyoruz maalesef.

   Yanıtla
 17. Evin temeli sırasında su çıkan yer için önlem alınmış ama ilerde bu ciddi bir problem olabilir mi ? biz 5.katta olmamıza rağmen sadece banyonun havalandırmasından rutubet kokusu geliyor bunun nedeni o su mudur acaba ?

  Yanıtla
  • MERHABALAR ESMA HANIM BİNANIZIN TEMELİNDEN CIKAN KAYNAK SUYU İÇİN ALINAN ÖNLEMLER VE UYGULANAN PLANIN İYİ YAPILMIŞ OLMASI DURUMUNDA BİNANIZA HER HANGİ BİR ZARARI BULUNMAZ.
   HAVALANDIRMADAN GELEN RUTUBET KOKUSU HAVALANDIRMA İÇERİSİNDE OLUSAN VEYA ATILAN ATIKLARIN ZAMAN İÇERİSİNDE YAYDIĞI KOKUDAN MEYDANA GELEBİLİR

   Yanıtla
 18. Mrb biz iki sene önce ev aldik fakat aldigimizdan beri rutubet ve su sorunu ile ugrasiyoruz bi kac kisi bahçede kuyu oldugunu soyledi sürekli duvarlrin alt kiaimlari islak sekilde ve laminantlar çürumeye baslamis kirilan yerlerin alti yaş bununla kim ilgilenir biz cok ugrastik ama sorun cozulmuyor

  Yanıtla
  • İYİ GÜNLER SÜMEYYE HANIM DAİRENİZDEKİ RUTUBET VE DUVAR ISLAKLIGI PROBLEMİ DAİRE İÇİ TESİSATLAR TEST EDİLDİKTEN SONRA EGER DAİRE İÇERİSİNDE KACAK DURUMUNDA SİZE VERİLECEK OLAN ADINIZA DUZENLENMİŞ RAPOR İLE İSKİYE BASVURUDA BULUNUP SUYU ANALİZ VE İSKİ BAĞLANTILARINI KONTROL ETTİRMENİZ GEREKMEKTE

   Yanıtla
 19. Merhaba biz bir yıl önce bir bina yaptık inşaat esnasında bir problem yaşamadık ama şuan garaj kapısının her iki köşesinde su çıkıyor bodrum su doluyor hergün suyu tahliye ediyoruz.kameraylan baktırdık logar su sızdırıyor denildı askıden gelip bakıldı sorun yok denildi sorunun nedenini vede çözümünü süylersenız çok seviniriz şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
  • İyi günler Mehtap Hanım. Sizin sorununuz muhtemelen tesisatla ilgili değil efendim. Öncelikle çıkan suyun askiden analizini yaptırırsanız size yardımcı olacaklardır. Analizden suyun pis ya da temiz olduğu anlaşılabilir. Bunun için analiz şart. Eğer su pis ise rögar ve yoldaki pis su hattının belediye tarafından kontrolü gerekir. Temiz bir su olduğu anlaşılırsa sorunun sizin tesisatınızda mı yoksa kaynak suyu mu olduğu araştırılması gerekiyor. Bunu yapmak içinde cihaz kullanılması gerekiyor efendim. Profesyonel bir desteğe ihtiyacınız var.

   Yanıtla
 20. Merhaba ben bodrum katında oturuyorum ve kıs aylarında asırı derece yagmur ve kar yagdıgında sadece 1 odadan yerden odaya su çıkıyor bunun sebebi nedir ve nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor yardımcı olurmusunuz ?

  Yanıtla
  • İyi günler Samet Bey. Temelden ve sadece bir odadan su çıkıyorsa yağmurluk giderinde sorun olabilir. Bunun içinde kamera ile zeminden giden boru hattının kontrol edilmesi gerekiyor. Sadece yağmur ve karda oluyorsa bu durum iki seçenek var. Birincisi binanın dış cephe yalıtımı ve izolasyon. İkincisi ise anlattığım gibi boruda bir problem olması. Sonuç olarak öncelik olarak dairenizin tesisatını cihazlarla kontrol edip bir problem olup olmadığını görmemiz gerekiyor.

   Yanıtla
   • Merhaba istanbulda oturuyoruz mutahit yeni bitirdi binayi oturan kiraci devamli sadece ters dublex yanliz ev alt katin tek odadan su veriyor yerden parkelerin icinden duvarlar rutubetlenmeye basladi malesefki mutahit ugrasmiyor bununla ilgili sorunun ne oldugunu nasil cozebiliriz iletisim numarasi verebilirmisiniz

    Yanıtla
    • İYİ GÜNLER ASLIHAN HANIM DAİRE İÇERİSİNE GELEN VE RUTUBETİN NEDENİ SU KACAGININ BELİRTİSİDİR.
     KONUT İÇERİSİNDE MEYDANA GELEN SU KACAKLARINI ÖZEL CİHAZLAR İLE KIRMADAN TESPİTİ MÜMKÜN OLUP KAMERALI CİHAZLAR İLE KONTROL ETTİRMENİZ GEREKMEKTEDİR

     Yanıtla
 21. Merhaba oturduğumuz binanın otopark ve asansör boşluğu su doluyor inşaatı yapanlar gerekli kişileri getirip gereken şeyleri yaptıklarını söylüyorlar fakat bu su sorunu hiç bitmiyor karsta yaşıyoruz acaba hangi birimleri arayıp yardım istemeyiz? Yardimci olursanız çok seviniriz

  Yanıtla
  • İyi günler Leyla Hanım. Normal koşullar altında yeni yapılmış bir binanın otoparkına su dolmaması gerekiyor. Çünkü yapılan drenaj sayesinde yerden su çıksa dahi bu sistemle çıkan su dışarı atılacaktır. Anladığım kadarıyla bu binada drenaj yapılmamış. Çünkü yerden çıkan su dışarı atılmıyor drenaj ile. Gereken şeyleri yaptıklarını söylüyorlar ama ne yapıldığını öğrenmek gerekiyor. En fazla şikayet edebilirsiniz daha fazla bir şey yapamazsınız maalesef.

   Yanıtla
 22. Merhaba,

  Köyde biraz eğimli 700 metrekare bir arsada betonarme kaba inşaatı bitmiş bir ev satın aldım. Fakat geçen yıldan beri arsadan su çıkıyor ve arsa içinde göllenme yapıyor. Muhtarla konuştuğumda arsadan kanalizasyon geçtiğini ve bunların tıkanmış olabileceğini söyledi. Kanalizasyon borularını değiştirdi fakat su çıkmaya devam ediyor. Şimdi de yağmur suyu olabileceğini söylüyor. Tarladan başka boruların da geçiyor olabileceğini düşünüyorum. Ya da yağmur suyu mudur nasıl tespit edebilirim? Bu arada arsanın altından dere de geçmekte.

  Yanıtla
 23. iyi günler sıte yonetıcısyım ve bodrum katta bulunan kapıcı daıresı ve bodrum katı zemınden su almaktadır..fayansların arasından zemınden su gelmektedır..nasıl bır cozum olur yardımcı olurmsunuz?
  tel:05356116168

  Yanıtla
  • Süleyman Bey iyi günler. Bahsettiğiniz işlem için cihazlarla kontrolünü yapıyoruz ve kaçağınız neyden kaynaklandığını buluyoruz. Konuyla alakalı detaylı bilgi için verdiğiniz numaradan size ulaşılacak efendim.

   Yanıtla
 24. Merhaba yeni almış olduğum bahçe katına zemin ile duvar arasından yağmur yağdığı zaman epey bi su geldi müsaitse çözüm olarak duvar ile zemin üzerine harç uyguladı ama şuan yine eskisi kadar olmasada belli yerlerden su geliyor ne yapmamızı önerirsiniz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
  • Merhaba Berat bey dairenizin yagmur yagdıgı zaman duvar ve zeminlerinde meydana gelen su cıkma probleminde yapılması gereken birden fazla işlem bulunmakta
   zeminden su cıkma problemlerinde binanın etrafı kazılarak zemine uygulanacak drenaj sistemi ile çözmekle birlikte zeminden cıkan kaynak sularının dairenize ve bınanıza olusturacagı zararları engellemiş olursunuz
   duvardan gelen su kacaklarında duvar etrafı acılarak gerek yalıtım izalasyon gerek ise su yalıtım kimyasalları ile duvarlar komple yalıtım yapılmalıdır

   Yanıtla
 25. merhaba,
  geçen sene müstakil bir köye evi yaptık ve eve bağlı dışa açılan balkon altına odunluk yaptık yere ince beton attık ki çamur olması diye iyi de oldu ama bu sene şiddetli yağışlar yaşanınca nereden geldiğini anlayamadığımız bir su sızıntısı olmaya başladı san ki yer altından yukarı çıkıyor evin etrafı toprak haliyle . burada ki bu sızıntıyı nasıl bulabiliriz yada nasıl çözümleyebiliriz bir bilen varsa lütfen destek olsun…

  Yanıtla
  • İyi günler efendim. Şimdi şöyle bir durum var bu işlemleri yaptığınız bölgede tesisat varsa eğer bunların kontrolü yapılması gerekiyor. Çünkü bahsettiğiniz durum tesisattan kaynaklı olabilir. Böyle bir durum söz konusuysa eğer profesyonel bir yardıma ihtiyacınız var. Cihazlarla bakılması gereken bir durum. Böyle bir durumda tesisatlarda bir sorun çıkmazsa eğer yapılan yerin izolasyonu iyice kontrol edilmelidir. Ya da yapılmadıysa izolasyon yapılmalıdır.

   Yanıtla
 26. Ters dubleks dairemin alt katini su basiyor bina yeni bina iskiyi cagirdik logar tikanmis suyu sizin evden vermis dedi logari acip gitti suyu temizlemek bize kaldi bu sorunun cozumu varmi alt katin yan duvarlarinda her hangi birsey yok gibi gorunuyor gelen suda daire zemininden yukari dogru kaynak suyu gibi fokurdayarak cikiyor cozumu nedir acaba

  Yanıtla
  • Bu sıkıntının çözümü kamera ile gider içine bakarak binanın gider boruları incelenerek anlaşılır. Eğer binanın hattı ile sizin daireyi ayırma bu mümkünse sizin dairenize ait yeni bir hat çekilir, ve bu hatta çekvalf takılır. Yalnız aşırı yağmurlarda çekvalfinde suyu tutamadığı durumlar olabilir.

   Yanıtla
 27. ben bahçe katında oturuyorum üç ayda bir gider tıkanıyor çatı gideri ile binagideri müşterek
  bunedenle tıkanıyor
  dairenin içinden sadece bana ait gider haline getirebilirmiyiz banyo tuvalet
  ve bahçe bina ve çatı giderini ayırarak

  bilgi verirmisiniz

  Yanıtla
  • Sadece size ait yeni bir gider döşeyebiliriz veya çatıdan gelen yağmur gideri direk dışardan döşenerek wc hatları ile ayrı çalışması sağlanabilir. Ama öncelikle size kameralı bir ekibimizin gelip boru içini görüntülemesi ve net olarak ne yapılacağını tespit etmesi gerekiyor. Bunun için ofisimizi arayıp görüşme yapabilirsiniz. 0212 647 10 10

   Yanıtla
 28. Merhabalar, ben universite ogrencisiyim. Yeni bir ev kiraladim, zemin katta. Ancak dairenin giderleri kanalizasyona bagli degilmis, kuyuya akiyormus. Yagmur suyu bunu etkiler mi? Ne yapmam gerekiyor

  Yanıtla
  • merhabalar gider probleminiz için kameralı cihazlarla inceleme yapılması gerekmektedir inceleme sonucunda net bilgi verilmektedir

   Yanıtla
 29. Merhaba,
  Binanın bodrum katına kaynak suyu doluyor.. Pompayla su boşaltım işlemi yapıldı fakat bu aralıklarla devam ediyor.. Kesin çözüm olarak ne yapabiliriz?

  Yanıtla
 30. S.a yan komsu binanin logarindan benim eve pis su geliyor soylememe ramen kimse ilgilenmiyor kime ve nereye sikayet etmem lazim

  Yanıtla
  • Eğer su yan komşunun rögarından geliyor ise iski ye bildirerek sorunu çözebilirsiniz. Eğer iskiyi ilgilendirmeyen bir durum varsa gider borularında herhangi bir sorun olup olmadığını kamera ile görüntüleme yapıp bu durumu belgeleyebiliriz. Bu belge sayesinde gerekli kurumlara başvurabilirsiniz.

   Yanıtla
 31. Bodrum katındayım ilk sene bişey yoktu sonrada Altan rutubet almaya başladı parkeler sabahları su Serpmiş gibi oluyor ne yapmalıyım cevaplarsanız memnun olurum tşk

  Yanıtla
  • Tesisat ve gider borularını test ettirmeniz gerekiyor. Eğer tesisatlarda bir sorun görünmüyorsa su zeminden çıkıyo yada bir başka binadan geliyor olabilir. Bu gibi durumlarda bina etrafına izolasyon yaptırmak gerekir.

   Yanıtla
 32. Merhaba ustam, binanın temel kısmında bulunan kuyudan çok fazla miktarda su çıkmaya başladı. iski kaynak suyu değil deyip ilgilenmiyor… sorunu kendiniz halletmeniz lazım diyor. Bu konuda bize yardımcı olurmusunuz.

  Yanıtla
 33. Evimi çimenlikte yaptım 2 katlı ve radya temelde ama çimen sulanıktır çok su çıkıyor bildiğiniz bataklık tr ve bazı arkadaşlar diyorki evin bi kaç seneye kalmaz Çoker 4 sene oldu hala duvardan bi çatlak yok sizce oyle bi şey olurmu

  Yanıtla
 34. Merhabalar oturdugumuz evin bodrum katinda su kuyusu var bu sudan faydalanmak icin ne yapabiliriz lutfen en kisa zamanda cevap verirseniz sevinirim

  Yanıtla
 35. Köyde ev yaptırdım ev eğimli bir yerde kışın kar yagdıgında bir şey yok fakat bahar gelip yağmurlar başladığında zeminden yoğun bir su çıkışı var tahminimce toprak suya doyuyor fazlasını dışarı atıyor nasıl bir çözüm yolu bulabilirim

  Yanıtla
 36. ayrıca binamızda herhangi bir yerde su kaçağı falan yoktur olsa bile her yerden rutubet olmaz diye düşünüyorum binamızın bir ucundan diyer ucuna kadar bütün bodrum rutubet içinde kalmıştır

  Yanıtla
 37. büyük bir hastanede müdür yardımcısıyım binamız yapıldığından beri drenaj ve su izolasyonları hepsi yapıldı ama yinede neredeyse ikinci kata kadar rutubet var hastanemiz fay hattı yoğun olan bir ilimizdedir herhangi bir deprem anında korozyon nedeniyle yıkılmasından korkuyoruz bu konuda yardımcı olabilecek uzman kişilere ihtiyacımız vardır teşekkürler

  Yanıtla
 38. Mrba ben 1 ci katta oturuyorum ve evimde yerler su alıyor ne kadara silsemde temizlesemde şu alıyor ve bu gidişle yerdeki parkeler curuyor ve ev rutubet tutuyor ne yapmalıyım bi çözüm önerin lütfen.

  Yanıtla
 39. Merhaba dört yıllık binanın bodrum katında su birikiyor nedenini bilmiyoruz yonetici motor takarak hafta da bir boşaltıyor bize çözüm bulabilirmisiniz tskler

  Yanıtla
  • Bina zeminine çukur açılması ve motor ile suyun deşarj edilmesi su kılcık drenlerini harekete geçirir, kesinlikle çözüm değildir, su dahada dağılım ve çoğalır, doğrusu suyun zeminde uzaklaştırmak en doğrusudur.

   Yanıtla
 40. bınam bodrum var berde beton birleşim yerinden su alıyor izalosyon yapıldı fakat yağmur yağdığında su alıyor içten çözüm üretmek mümkünmü

  Yanıtla
 41. Merhabalar yeni bir daire aldım. Aldigim daire zemin katta olmaktadır. Yanlız dairem zeminden su almaktadir tam olarak su alıp almadıgınıda bilmiyorum ama parkenin 1tanesini kaldırdım ve zemin olan beton ıslaktı suan iyi bir donemdeyiz havalar iyi ama kisin yagmur yagdigi zaman daireme su girecek diye korkmaktayim. Benim buna ne yapmam lazımdır. Ve bana nekadara mal olur. Yada bir cozumu varmidir. Bana yardimci olurmusunuz.

  Yanıtla
  • Dairenize neden su girdiğini bilmediğimiz için bir öneride bulunamıyoruz malesef. Eğer tesisatla ilgili sorunlarınız varsa onları tespit ederiz.

   Yanıtla
 42. Evim ters dubleks ,8 yıllık bir binada giriş katı. Her yıl en az iki kere alt katı şu basıyor ve sorunu bir türlü çözemedim. Konu ile ilgili mail atarsanız size detaylı bilgi verebilirim.Ben Kanada’da yaşıyorum içerde şu anda kiracı var ve bi sebepten evi bosaltacak.Konu ile ilgili kesin çözüm arıyorum.

  Yanıtla
  • Ustalarımızın kamera sistemi ile yerinde görüp değerlendirmeleri ve buna göre çözüm üretmeleri gerekiyor.

   Yanıtla
 43. Evimde ters dubleks alt kattan şu çıkıyor kesin çözüm arıyorum. Dönüş yaparsanız memnun olurum.Mail atabilirsiniz şu anda yurt dışındaki evde kiracı var ve su bssmasindan mağdur oldu. Tesekkurler

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara