Alt Kata Su Kaçağı – Alt Daireye Akan Suyu Cihazla Bulan Tesisatçı

alt-kata-akan-suyu-alet-ile-kirmadan-yer-tespiti-yapan-firma-23

Alt kata su kaçağı olduğu zaman komşunuzla bir kaç hafta sorun yaşayabilirsiniz. İnsanın kendi evinde su kaçağı olması başka alt kata su akıyor olması bambaşka bir dert. Aslında her zaman olabilecek sorunlar bunlar ama başına gelmediği sürece bir insan bu sıkıntıyı anlayamıyor. Tesisatların eski olmasından veya yapılan işçiliğin kullanılan malzemenin kalitesizliğinden kaynaklı su kaçağı sorunu acil çözüm isteyen bir durumdur. Alt kata su sızması başladıktan bir kaç gün sonra komşuya su damlaması başlar. Tavanda su damlaları ile karşılaşan komşunuz o heyecanla size sert çıkabilir. Böyle anlarda serin kanlılığı korumak gereklidir. Çünkü ne yaparsanız yapın alt kata su sızıyorsa anında kesilmez. Artık ne yapılması gerekiyor ona bakmak gerekir. Bu durumda yapılacak şey bir tesisatçı hatta su kaçağı uzmanı bulmak olmalıdır. Son yıllarda yeni teknolojiler sayesinde su kaçağının noktasını bulan bilgisayarlı cihazlar sayesinde çok masraf etmeden bu sorundan kurtulmak mümkün hale geldi.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Kameralı cihazla ile su kaçağı bulma firması

Banyodan alt kata su kaçırıyor diyorsanız tüm banyonun kırılmasına gerek yok su kaçağı tespit cihazı ile sadece kaçak olan noktayı bulmak mümkün. Su tesisatınız dış vanadan kesilerek içerideki musluklar vanalar tamamen kapatılır. Bir su basıncı ya da hava basıncı uygulanarak test yapılır sistemde kaçak varsa verilen basınç düşecektir. Bunu da tesisata bağlanan manometreden görürüz. Eğer basınç kaybı görüyorsak kaçak var demektir. Su sızıntısını bulma cihazı ile yeri bulunur onarımı yapılır. Aynı şekilde mutfaktan alt kata su kaçağı var ise yine kaçak cihazı ile bulunabilir.

Alt katın tavanından su damlıyor olması sizin evinizden kaçak olduğunu göstermeyebilir. Bazen sizin alt katınıza denk gelen daireye sizin yan dairenizden de su gidiyor olabilir. Su kaçağı problemi tahmin edilemeyecek şekillerde olabilir. Havalandırmada su kaçağı görüldüğü zaman da kimden geldiği belli olmadığı için su kaçağını bulan bir cihaz çok iş görür. Binada oluşan anlaşmazlığı bitirmenin en iyi yolu kaçağın kimden olduğunu bulan bu alettir. Pis su kaçakları içinde kamera sistemi bulunur. Pimaş içini görüntüleyen sistem size pimaşlarda ki sorunları da göstererek her kaçağı tespit edebilme imkanı sunar.

Yorum yapın

Tıkla Ara