Balkon Gideri Açma

kamerali-robot-ile-tikaniklik-acma-servisi-67

Tıkanık çözme problemine ilişkin bir sürü araştırma yaptınız ve karasız kaldıysanız şu an doğru sayfadasınız. Çünkü firmamız tüm tıkanıklık konularında profesyonel ve iyi hizmet sunmaktadır. Balkon gideri açma işlemi çok zor olmasa da başınıza geldiği taktirde gerçekten can sıkıcı bir durumdur.

Tıkanan evye, banyo lavabosu, çekmeyen duş gideri, tıkanan balkon gideri, suyu çekmeyen tıkalı küvetler artık kabusunuz olmayacaktır. Kameralı tıkanıklık görüntüleme ve açma sistemlerimiz ile tüm bu sorunların çözülmesi çok kısa bir zaman almakta.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Özellikle bahar aylarının gelmesi ve yağmurlar sebebi balkon gideri tıkanıklıkları birçok kişinin canını sıkmakta. Tıkanan gider suyu çekmediği gibi, bazen kötü bir koku da yayarak, balkona çıkmayı adeta yasak hale getiriyor. Tıkanan balkon giderleri ile birlikte, teraslarda yer alan giderlerde de aynı sıkıntı söz konusu. Tabi bu sıkıntıları yaşıyor olmanız çözümsüz olduğu anlamına gelmiyor. Bu konuda size birkaç küçük ipucu verebiliriz.

İlk olarak giderlerde oluşan kokular için neler yapılmalıdır bunlardan bahsedelim.

Gider Kokularının Önlenmesi İçin:

 • Kullanılan boru tiplerine dikkat edilmelidir ve doğru borular doğru yerlerde kullanılmalıdır. Özellikle S denilen kıvrımlı borular ile kokunun direk hava yoluyla yayılmasını engellemeye çalışılmalıdır.
 • Su giderlerinde de yine aynı konuya dikkat edilerek, hilal şeklinde borular kullanılmalıdır.
 • Giderlerin içi uzun zaman havasız bırakılmamalıdır. Aksi taktirde azalan ve uzun süre bekleyen su da kötü kokuya neden olmaktadır. (Örneğin balkon yıkamasa bile gidere arada bir su dökmek kokuyu önlemeye yardımcı olacaktır.)
 • Bulaşık makinesi gibi gidere bağlanan cihazlarda, giderin etrafında boşluk kalmadan doldurulup, kokunun dışarı çıkması önlenmelidir.
 • Klozetler kullanılmasa bile muhakkak arada bir sifonu çekerek suyun değiştirilmesi sağlanmalıdır. Çünkü böylece hem giderin ara ara temizlenmesini sağlarsınız, hem de giderin tıkanmasını önlersiniz.
 • Son olarak her şeye rağmen banyo ya da tuvaletten eksik olmayan ve nedenini bulamadığınız kokular olabilmektedir. Bu durumda da aklınıza ilk ihtimal olarak, havalandırma boşluğundan içeriye gelen kokular gelmelidir.

Bu anlattıklarımızdan sonra biraz da balkon giderleri neden tıkanır ve balkon gideri nasıl açılır bundan bahsedelim.

kamerali-makine-ile-balkon-gideri-acan-tesisatci-firmalar-53

Balkon Gideri Neden Tıkanır? 

Aslında pek çok gider gibi balkon giderlerinin tıkanmasında da ilk sırayı özensiz ve yanlış döşenmen tesisatlar almaktadır. Ve maalesef bu durum geriye dönük çözümü zor ve zahmetli bir sorundur. İkinci olarak da balkon giderlerine kaçan yabancı cisimlerden söz edebiliriz. Balkonlar yapı itibari ile iç mekan sayılsa da aslında dış mekanlarda yer alan yapılardır ve dış kirlenmelere de maruz kalırlar. Örneğin gidere kaçan cisimlerin dışında, ilk bahar ve son baharda rüzgarlar ile gelen pislikler ve kurumuş yapraklar balkon giderlerinin tıkanması bakımından çok önemli etkenlerdir. Bu sebeple balkon giderlerinde kesinlikle bir ızgara bulunmalıdır ve giderin temizliğine dikkat edilmelidir.

Makine ile balkon Giderleri Nasıl Açılır-Kameralı sistemlerle balkon giderini açan firmalar

Aslında giderin nasıl açılacağından önce balkon gideri tıkanıklığının aynı binada yaşayanlar için ortak bir sorun olduğundan bahsetmek gerekir. Yani gider tıkandığında bu sadece sizi değil tüm gideri kullananları ilgilendirir. O sebeple balkon giderleri lavabo aç ile temizlendiğinde bu tüm binada belli aralıklarla ve birlikte uygulanmalıdır. Aksi taktirde çok da başarılı bir çözüm olmaz.

Şimdi gelelim tıkanan gidere. Artık iş bu noktaya geldikten sonra en akıllıca çözüm bir tıkanıklık açma servisi çağırma. Çünkü balkon giderleri uzun giderler o sebeple tüm gider için de tıkanıklığın nereden olduğunu kestirmek zor. Ve yerini bulsanız bile tıkanıklığı açmak için uygun bir çözüm üretmek çok zor. Tıkanıklık açma işi yapan firmalar yer tespiti için kamera, tıkanıklığı açma özel cihazlar kullanılmaktadır. Profesyonel bir ekibe sahip olan şirketimiz, gider açma işleminde herhangi bir kırma ya da zarar vermeye mahal vermeden, tıkalı gideri açar. Sonrasında tüm ön ihtimalleri de bertaraf ederken size uzun vadeli bir çözüm sağlamaktadır.

Tıkanan balkon giderini açmanız için uygulanacak yöntemlerden bahsetti. Daha sonra eğer sık sık tıkanan balkon gideri problemi yaşıyorsanız çözüme nasıl ulaşacağınızdan bahsedelim. Düzenli olarak yıkadığınız, belirli aralıklarla tüm binaca lavabo açıcı kullanarak balkon gideri açma çalışması yaptığınız halde sürekli balkon gideri tıkanıyor mu? Yapacağınız tek şey balkon gideri açan tesisatçı çağırma olacaktır. Tıkanan balkon giderini kamerayla açan firmalar, balkon giderindeki tesisat sorunları dahil, tıkanmaya sebep olan tüm problemleri belirleyip çözümlerini sizinle paylaşabilmektedir. Açamadığınız balkon gideri tıkanmaları için İstanbul Tesisat firmasından yardım alabilirsiniz. Firmamız uzman usta kadrosu ve Avrupa teknolojisi makineleriyle açılmayan balkon gideri tıkanması bırakmıyor. Detaylı bilgi için bizi arayın ya da hizmet almak için servis kaydı açtırabilirsiniz.

Tıkanan Balkon Gideri Nasıl Açılır?

Tıkanan balkon gideri nasıl açılır? Siz de bu konuyu merak ediyor ve değerlendirmeler yapmak mı istiyorsunuz? İstanbul Tesisat sayesinde gider tıkanıklığı ile alakalı profesyonel hizmetler alabileceksiniz.

Balkon gideri, çevreden gelen kirlere karşı açıktır. Balkon giderinde ortaya çıkan tıkanıklığa yönelik zaman zaman zorlu bir mücadele gerekmektedir. Çevreden gidere biriken toprak, kuş tüyleri, kuş pisliği ve daha pek çok tıkayıcı madde vardır. Tüm bunlar balkon gideri konusunda dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Gider tıkanmasına neden olan bu olumsuzlukların yanı sıra gider tıkanmasının giderilmesi adına çözümlere bir göz atmak önemlidir. 

Balkon Gideri Tıkanıklığı Açma

Balkon giderinde ortaya çıkan tıkanmanın nedenleri bir kenara bırakılmalıdır. Tıkanıklığı ortadan kaldırmak adına İstanbul Tesisat ekibine başvurabilirsiniz. Profesyonel bir tıkanıklık açma hizmetine ulaşmanızı sağlayacak olan balkon gideri açma aynı zamanda profesyonel bir çözüme ulaşmanızı da sağlayacaktır.

Gider açma uygulamalarında kullanılan ekipmanlar sayesinde giderde ortaya çıkan tıkanmanın kısa sürede ortadan kaldırılması olasıdır. Tıpkı lavabo ve tuvalet tıkanıklığında olduğu gibi balkon gideri tıkanıklığı durumlarında da yöntem aynıdır. Tıkanıklık açma hizmetlerinin avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

İstanbul Tesisat olarak balkon giderindeki tıkanıklığı kameralı sistemle açıyoruz. Bu sayede tıkanmanın nedenini kolay bir şekilde saptayarak sorunu çözmeye yönelik bir yaklaşım benimsiyoruz. Siz de ihtiyaçlarınıza uygun bir hizmet için hemen tercihinizi yapmalısınız.

“Balkon Gideri Açma” üzerine 4 yorum

  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Balkonda bulunan giderlerin tıkanıklık işlemini salt katınız ile muhattap olmadan sizin dairenizden açabiliriz. 0212 645 33 33 numaralı telefondan bize ulaşarak destek alabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Cevapla
 1. Merhaba yeni taşındım şimdi gördüm balkonda su giderim yok su olduğu gübi duruyor sonradan gider yapılır mı

  Cevapla
  • Merhaba. Balkonunzda su gideri yoksa yeniden su gideri yapılabilir. Ancak kaçıncı katta olduğunuzu ve balkonun kenarından pimaş iniyormu bunları bilmemiz gerekmektedir. bu bilgileri verirseniz daha net yardımcı olabiliriz. SAYGILARIMIZLA

   Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara