Balkon Gideri Açma

kamerali-robot-ile-tikaniklik-acma-servisi-67

Tıkanık çözme problemine ilişkin bir sürü araştırma yaptınız ve karasız kaldıysanız şu an doğru sayfadasınız. Çünkü firmamız tüm tıkanıklık konularında profesyonel ve iyi hizmet sunmaktadır. Balkon gideri açma işlemi çok zor olmasa da başınıza geldiği taktirde gerçekten can sıkıcı bir durumdur.

Tıkanan evye, banyo lavabosu, çekmeyen duş gideri, tıkanmış balkon gideri, suyu çekmeyen tıkalı küvetler artık kabusunuz olmayacak. Kameralı tıkanıklık görüntüleme ve açma sistemlerimiz ile tüm bu sorunların çözülmesi çok kısa bir zaman almakta.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Özellikle bahar aylarının gelmesi ve yağmurlar sebebi balkon gideri tıkanıklıkları birçok kişinin canını sıkmakta. Tıkanan gider suyu çekmediği gibi, bazen kötü bir koku da yayarak, balkona çıkmayı adeta yasak hale getiriyor. Tıkanan balkon giderleri ile birlikte, teraslarda yer alan giderlerde de aynı sıkıntı söz konusu. Tabi bu sıkıntıları yaşıyor olmanız çözümsüz olduğu anlamına gelmiyor. Bu konuda size birkaç küçük ipucu verebiliriz.

İlk olarak giderlerde oluşan kokular için neler yapılabilir bunlardan bahsedelim.

Gider Kokularının Önlenmesi İçin:

  • Kullanılan boru tiplerine dikkat edilmeli ve doğru borular doğru yerlerde kullanılmalıdır. Özellikle S denilen kıvrımlı borular ile kokunun direk hava yoluyla yayılmasını engellemeye çalışılmalıdır.
  • Su giderlerinde de yine aynı konuya dikkat edilerek, hilal şeklinde borular kullanılmalıdır.
  • Giderlerin içi uzun zaman havasız bırakılmamalıdır. Aksi taktirde azalan ve uzun süre bekleyen su da kötü kokuya neden olmaktadır. (Örneğin balkon yıkamasa bile gidere arada bir su dökmek kokuyu önlemeye yardımcı olacaktır.)
  • Bulaşık makinesi gibi gidere bağlanan cihazlarda, giderin etrafında boşluk kalmadan doldurulup, kokunun dışarı çıkması önlenmelidir.
  • Klozetler kullanılmasa bile muhakkak arada bir sifonu çekerek suyun değiştirilmesi sağlanmalı. Çünkü böylece hem giderin ara ara temizlenmesini sağlarsınız, hem de giderin tıkanmasını önlersiniz.
  • Son olarak her şeye rağmen banyo ya da tuvaletten eksik olmayan ve nedenini bulamadığınız kokular olabilir. Bu durumda da aklınıza ilk ihtimal olarak, havalandırma boşluğundan içeriye gelen kokular gelmelidir.

Bu anlattıklarımızdan sonra biraz da balkon giderleri neden tıkanır ve balkon gideri nasıl açılır bundan bahsedelim.

kamerali-makine-ile-balkon-gideri-acan-tesisatci-firmalar-53

Balkon Gideri Neden Tıkanır? 

Aslında pek çok gider gibi balkon giderlerinin tıkanmasında da ilk sırayı özensiz ve yanlış döşenmiş tesisatlar alır. Ve maalesef bu durum geriye dönük çözümü zor ve zahmetli bir sorundur. İkinci olarak da balkon giderlerine kaçan yabancı cisimlerden söz edebiliriz. Balkonlar yapı itibari ile iç mekan sayılsa da aslında dış mekanlarda yer alan yapılardır ve dış kirlenmelere de maruz kalırlar. Örneğin gidere kaçan cisimlerin dışında, ilk bahar ve son baharda rüzgarlar ile gelen pislikler ve kurumuş yapraklar balkon giderlerinin tıkanması bakımından çok önemli etkenlerdir. Bu sebeple balkon giderlerinde kesinlikle bir ızgara bulunmalı ve giderin temizliğine dikkat edilmelidir.

Makine ile balkon Giderleri Nasıl Açılır-Kameralı sistemlerle balkon giderini açan firmalar

Aslında giderin nasıl açılacağından önce balkon gideri tıkanıklığının aynı binada yaşayanlar için ortak bir sorun olduğundan bahsetmek gerekir. Yani gider tıkandığında bu sadece sizi değil tüm gideri kullananları ilgilendirir. O sebeple balkon giderleri lavabo aç ile temizlenecek ise bu tüm binada belli aralıklarla ve birlikte uygulanmalı. Aksi taktirde çok da başarılı bir çözüm olmaz.

Şimdi gelelim tıkanmış gidere. Artık iş bu noktaya geldikten sonra yapılacak  en akıllıca çözüm bir tıkanıklık açma servisi çağırmak. Çünkü balkon giderleri uzun giderler o sebeple tüm gider için de tıkanıklığın nereden olduğunu kestirmek zor. Ve yerini bulsanız bile tıkanıklığı açmak için uygun bir çözüm üretmek çok zor. Tıkanıklık açma işi yapan firmalar yer tespiti için kamera, tıkanıklığı açmak içinse özel cihazlar kullanılırlar. Profesyonel bir ekibe sahip olan şirketimiz, gider açma işleminde herhangi bir kırma ya da zarar vermeye mahal vermeden, tıkalı gideri açar. Sonrasında olabilecek tüm ön ihtimalleri de bertaraf ederek, size uzun vadeli bir çözüm sağlar.

Tıkanan balkon giderini açmak için uygulanabilecek yöntemlerden bahsettikten sonra eğer sık sık tıkanan balkon gideri problemi yaşıyorsanız çözüme nasıl ulaşabileceğinizden bahsedelim. Düzenli olarak yıkadığınız, belirli aralıklarla tüm binacalavabo açıcı kullanarak balkon gideri açma çalışması yaptığınız halde sürekli balkon gideri tıkanıyorsa yapabileceğiniz tek şey balkon gideri açan tesisatçı çağırmak olacaktır. Tıkanan balkon giderini kamerayla açan firmalar, balkon giderindeki tesisat sorunları dahil, tıkanmaya sebep olan tüm problemleri belirleyip çözümlerini sizinle paylaşabilmektedir. Açamadığınız balkon gideri tıkanmaları için İstanbul Tesisat firmasından yardım alabilirsiniz. Firmamız uzman usta kadrosu ve Avrupa teknolojisi makineleriyle açılmayan balkon gideri tıkanması bırakmıyor. Detaylı bilgi için bizi arayabilir ya da hizmet almak için servis kaydı açtırabilirsiniz.

Tıkla Ara