Robotla Tuvalet Tıkanıklığı Açan Firma

Eskiden tıkanan tuvaletlere kırmadan müdahale etmek oldukça zordu. Fakat gelişen teknoloji sayesinde tuvalet tıkanıklığını gidermek için kameralı cihazlar üretildi ve kırma dökme olmadan tuvalet tıkanıklığı sorunları çözülmeye başlandı.

Tuvaletim / Klozetim Neden Tıkandı?

Tuvaletlerin ya da klozetlerin neden tıkandığını sizin için listeledik;

 • Tuvalete suda erimeyen kalitesiz tuvalet kağıdı atmak tıkanmaların en çok görülen sebebidir.
 • Tuvalet veya klozete atılan büyük cisimler (kadın pedi, oyuncak, sünger, temizlik bezi)
 • Tuvalete atılan Islak mendiller
 • İnşaat halinde iken gidere dökülen harç, moloz v.b. inşaat malzemeleri
 • Tuvalet giderinin eğimsiz olması
 • Çökme durumu

Kameralı cihazlarla acil tuvalet açma hizmeti arayın.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Özellikle yağmur yağdığında tuvalet tıkanıklığı yaşanması meşhurdur. Tuvalet gider borularında yaşanan tıkanmalar, dünyanın her yerinde karşılaşabileceğiniz en kötü durumlardan biridir. Öyle ki; yaşanabilecek en talihsiz olaylar arasında, insanın başına gelebilecek kötü durumlardan biri olarak tıkanmış tuvalet ile karşılaşmak açık ara farkla birinci olur. Modern yaşam alanlarında tuvalet ihtiyacı büyük bir öneme sahiptir. Gerek umumi tuvaletler, gerekse ev ya da ofis içerisinde mevcut klozet giderlerini kullanılırken dikkat edilmesi gereken birçok kural vardır. Bunların en başında tuvalet kâğıtlarının yanlış kullanımı sonucu oluşan tıkanıklıklar gelmektedir.

tikali-tuvalet-borusurobotla tuvalet açan servis

Üst Kattan Dökülen Sular Tuvaletten Geri Taşıyor

İlk olarak, üst katlardan dökülen suyun neden sizin tuvaletin içinden taştığından bahsedeceğiz. Kanalizasyona giden ana borular üzerinden yaşanan tıkanmalar bu bölgeye en yakında tuvaletin deliğinden kendini tahliye eder. İleri doğru pis su ilerleyemediğinden borunun içinde birikmeye başlar. Siz tuvaletin sifonunu çekmeseniz dahi üst kat komşularınızın tuvaleti kullanması sonucu su kendini tıkanıklığa en yakın su deliğinden dışarı atar. Bu durumun en fazla yaşandığı bölge olarak bodrum katta oturan vatandaşlarımız zarar görmektedir.

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır?

Tıkalı tuvalet borusunu açmak için yapacağınız bazı işlemler faydadan çok zarar verebilmektedir. Anadolu’daki gibi bu sıkıntıyı yaşayan ancak robotla tuvalet açan firmalara ulaşamayan vatandaşlar kendi çabalarıyla farklı yöntemler deneyebilirler. Ortalama her nalburda bulunan kostik isimli maddeyi satın alarak kısa sürede tıkalı tuvaletinizi açabilirsiniz. 5 TL ila 10 TL arasında satılan kostik tuza benzemektedir. Ancak unutulmaması gereken nokta satın aldıktan sonra kesinlikle çıplak elle dokunulmaması gerektiğidir. Kostik kullanırken piyasada satılan kauçuk yapıda kimyasala dayanaklı eldiven kullanmanız şarttır. 1 kg kadar kostik tıkanmış tuvaletin içine boşaltılır. Önceden hazırlanan 5 litre sıcak suyu üzerine dikkatli bir şekilde ve alçaktan dökülür. Bu işlemlerden sonra tuvaletin havalandırılması gerekmektedir. Daha sonra bulunduğunuz ortamı bir kaç saat terk edin.

Basit Tıkanmalar için Tuvalet Açma Teli Kullanımı

Basit tıkanmalar için üretilen tuvalet açma telini, tuvaletin içerisine kaçırdığınız bez ya da kâğıt parçalarını dışarı çekmek için kullanabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan bu yardımcı aletin yapısı, elektrik tesisatı döşeyen ustalarının kullandığı susta teline benzemektedir. Borunun içerisinde kolay ilerleyebilen metal yay, girdiği borunun şekline göre kıvrılarak tuvalet tıkanıklığının yaşandığı bulunduğu yere ilerler. Hareket kabiliyeti duruncaya kadar el ile ileri doğru göndereceğiniz teli, sağa sola çevirip suyun akışına yol açabilirsiniz. Tuvalet açma telini size en yakın yapı market ya da nalbura benzer mağazalardan temin edebilirsiniz.

Kameralı Robotla Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Çevrenizde sürekli duyduğunuz bu tekniği hiç bilmeyen fakat bilgi edinmek için sayfamızı ziyaret eden müşterilerimize detaylı bir şekilde robotla tuvalet tıkanıklığının nasıl açıldığını ve ne işe yaradığını anlatmaya çalışacağız.

Bilindiği üzere sürekli tıkanma yapan tuvalet borularında, belli bir süreden sonra tıkanıklığı açtırma zamanı giderek daha da sıklaşmaktadır. Sorunun kaynağına inilmeden yapılan açma çalışmaları, karşınıza sürekli bir maliyet olarak çıkacaktır. Aslında tuvalet tıkanıklığını açan firmaların asli görevi tıkanıklığı açmak değil, tıkanıklığın neden yaşandığını bulabilmektir. İstanbul Tesisat tuvalet tıkanıklığı açma işlemini kolaylaştıran makinelere sahiptir ve bu makinelerin kameralı cihazla kontrol aşamasından geçmektedir. Tıkanıklığı robot makine ile açtıktan sonra borunun içerisinde neden bu tıkanıklığın yaşandığını görmek için kamera gönderilir. Kamerada görülen problemler, müşteriye ekran yardımı ile gösterilerek sıkıntının tekrar yaşanmaması için yapılacak işlemler sırasıyla anlatılır. Bu bilgiler servis formuna yazıldığından, müşteri yazılı olarak da bilgilendirilir. Bu işlemler sırasında herhangi bir kırma dökme işlemi yapılmadığı için yüksek maliyetler ile karşılaşmazsınız. Kamera sayesinde nokta tespiti yaparak nerede sorun olduğunu anlayabilmekteyiz. Tuvaletin borusunda tıkanmaya sebep olan bölgenin yeri tespit edilerek, sadece tadilat yapılacak kısımlar belirlenir.

“Robotla Tuvalet Tıkanıklığı Açan Firma” üzerine 15 yorum

 1. Tualetime temizlik bezi kaçtı alamadım sürekli su basıp daha da gitmesini sağladım sanırım çünkü bi sıkıntı yok gibi su normal gidiyor sizce gitmiş midir bez ilerde sıkıntı yaratır mi bu arada yüksek güriş katında oturuyorum

  Yanıtla
  • iyi günler naciye hanım gider içerisine kaçan bez vb cisimler atık su borularının içerisindeki tortulanmaya bağlı olarak içerisinde kalabilmekte olup kamera incelemesinde kontrol edilebilmektedir.
   boru içerisinde kalan cisimler zaman içerisinde tıkanıklık problemlerine yol açabilir

   Yanıtla
  • İyi günler Aydanur Hanım. Maalesef sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok efendim. Çünkü klozetin içine ya yoğun şekilde tuvalet kağıdı atılmış ya da içerisine bir pislik kaçmış. Klozeti söküp altındaki kadanın kontrol edilmesi gerekiyor. Yine çözülmezse hattın içine yay salıp kamera ile görüntüleme yapmak gerekebilir. Bunun için profesyonel bir yardım almanız şart efendim. Daha detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz. 0554 499 36 18 bu numarayı arayarak Yunus Bey ya da Murat Beyden detaylı ve sağlıklı bir bilgi alabilirsiniz.

   Yanıtla
 2. Bodrum katta bulunan dairemizin tuvaleti ayda bir tıkanıyordu. Evi kırdırmadan önce son çare olarak kameralı makineyle tıkanıklığı açtırmak istedik. Kamerada plastik bir parçayı gördüler makineyi o noktada çalıştırıp parçaladılar sorun tamamen çözüldü.

  Yanıtla
 3. Tuvalete çocuklar bişe kaçırmışlar sabah kalktığımızda suyun gitmediğini farkettik istanbul tesisatı aradık durumun acil olduğunu söyledik açmak için aynı gün iki arkadaş gönderdiler temiz iş çıkardılar herkese tavsiye ediyorum

  Yanıtla
 4. Tuvalet temizliğine çok dikkat eden biriyim ne olduysa birden bire tuvaletim tıkandı. Komşumuzun da aynı şekilde tuvaleti tıkanmış ona gelmişsiniz numaranızı verdiler. Tavsiye üzerine çağırdık komşumuzun anlattığı kadar başarılı tuvalet açan bir firma

  Yanıtla
 5. Fatih ilçesinde ikamet ediyorum son bir aydır tıkanan tuvaleti açmak için yapmadığım şey kalmadı en son tuvalet açıcı olarak kostik kullandım. Ortalama bir hafta kadar sorun oluşmadı. Fakat bir akşam tekrar tuvaleti su bastı. Komşumuzdan aldığım telefonla İstanbul Tesisat firmasını aradım sağ olsun arkadaşlar akşam saat 9 olmasına rağmen bizi kırmayıp geldiler tuvaletin borusuna kaçan plastik parçaya takılan atıklar tıkıyormuş Kamerayla tıkanıklığı açıp gösterdiler. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.

  Yanıtla
 6. İstanbul tesisata teşekkür ederim. Tıkanmış tuvaletimi açmak için tam söyledikleri saatte karşımdaydılar. 40 dk sonra ise işleri bitmiş evimden çıkıyorlardı.son derece terbiyeli, düzgün elemanlar ile olabilecek en temiz şekilde çalışıyorlar.herkese tavsiye ederim.

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara