Petekleri Sökmeden Temizliyoruz

Kombi ve petek tesisat kapalı devre bir sistem olduğu için sistemde oluşan çamuru, kireci ve tıkanıklığı göremezsiniz. Ta ki kombide arıza çıkıp sistem soğumaya başlayana kadar. Gün gelip çamur kombiyi ve tesisatı tıkayınca devir daim yapamayan sıkışan pompa yanabilir veya sistemde su dönmediği için ısıtmayabilir. İşte o gün tesisat temizliği yaptırmanın gerektiği gündür.

Kombi ve Tesisat Temizliği Petekleri Sökmeden Yapılabilir mi?

kalorifer peteklerini cihazla temizleyen tesisatçırobotla petek temizliği yapan ustalar
Oluşan kireç ve tıkanıklık olayına göre değişir bu durum mesela panel peteklerde hiç bir şey sökmeden sadece banyodaki petek sökülerek sisteme bağlanan makine sayesinde sistem kombi ve petekler gayet temiz bir şekilde yıkanabilir. Döküm petekler, eski alüminyum petekler ve yerden ısıtma tesisatları da hiçbir yer sökülmeden yıkanabilen sistemlerdendir. Ancak son yıllarda üretilen özellikle alüminyum radyatörler sökülerek temizlenmelidir. Şık bir tasarıma sahip bu petekler şıklığını ince hatlarından alırlar. İnce hatlar göze hitap eder ancak kanallar dar olduğu için çabuk kireçlenir ve tıkanırlar. Çabuk derken aşağı yukarı 5-10 yılı buluyor. Panel ve döküm peteklere göre çabuk tıkanırlar. Bu petekler alüminyum olduğu için sanılıyor, içlerinde kireç taşı oluşumu daha fazla oluyor. Kireç taşı dar olan kanalları tıkadığı için ve petekle musluğun birleştiği noktadan su geçmesini engeller ve ısınma sağlanamaz. Sökmeden makine ile yıkandığında bu taşlar musluk ve petek kanallarından suyun geçmesini engellediği için dışarı atılmaları sağlanamaz. İşte bu sebeple alurad radyatörler sökülerek basınçlı su ile yıkanmalıdır.

Diğer Tesisat Temizleme Firmalarından Farkımız

 • Petekleri sökmeden yıkama işlemini kusursuz yapıyoruz.
 • Temizlik işlemini makine ile yapıyoruz.
 • Birçok kombi markası tarafından onaylı kimyasalları kullanıyoruz.
 • İsteyen müşterimizin radyatörlerini yerinden çıkararak tek tek temizliyoruz.
 • En uygun fiyatları sağlıyoruz.
 • Müşteri memnuniyetini her zaman en ön planda tutuyoruz.

Radyatör Kombi ve Tesisat Temizleme Kimyasalı Ne İşe Yarar?

kimyasal ilaçla petek temizleyen şirketKombi ve radyatörlerinizde suyun ısınmasıyla birlikte kireç ve su taşı oluşur. Zamanla kombi eşanjörü, boru ve peteklerinde kireç ve su taşı oluşur. Temizleme kimyasalı ile yıkama yaparak kireç, korozyon ve su taşları temizlenir. Bu işlemin ardından ısıtma sisteminiz temiz su ile yıkanır. Yıkama işleminin sonunda sisteminize koruyucu kimyasal eklenerek sisteminizin bir daha kireç ve su taşı tutması engellenir.
Petek tesisat temizliğinizi özel solüsyon ve petek temizleme makinesi yardımıyla  peteklerinizi yerinden çıkarmadan temizliyoruz. Peteklerin içinde biriken ve tıkanmasına sebep olan çamurlaşmış pislikleri, toz yumaklarını, bakterileri cihaz yardımıyla arındırıp temizliğini yapıyoruz.

“Petekleri Sökmeden Temizliyoruz” üzerine 2 yorum

 1. Selamun aleykum ustam. Benim petek temizligim yapildi fakat peteklerin bazilarinin kapali oldugunu usta gidince fark ettim, ona soramadim. Simdi kapali olan petekler temizlenmemis mi oluyor. Sorumun cevabini internetten bulamiyorum yardimci olursaniz sevinirim

  Yanıtla
  • merhabalar kalorifer sistemini çalıştırdıgınızda anlayabilirsiniz efendim temizlenip temizlenmediğini

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara