Sıhhi Tesisat İşleri | Su Tesisat Ustası

cihazli-sihhi-tesisat-ustasi-istanbul-70

İstanbul Tesisat olarak sektörde kendimizi kanıtlamış olmanın verdiği gururla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Yaptığımız işlerin temeli sıhhi tesisat işlerinden oluşur. Bünyemizde çalıştırdığımız su tesisat ustaları alanında yıllarca deneyime sahip olmuş ustalardır.

Mekânların temiz su ve atık su ihtiyaçlarını karşılayan sisteme sıhhi tesisat denir. İç bölümlerde gelişen bu sistem, iki ihtiyaca cevap verir. Suyu, konut içi noktalara dağıtmak; pis suyu boşaltmak… Teknik terminolojide “temiz su”, konuta çeşitli amaçlarda kullanılmak için ulaştırılan, içilebilir nitelikte sudur; kullanıldıktan sonra boşaltılan, konut dışına ulaştırılan su ise “pis su” diye tanımlanır. Çok konutlu dairelerde ise, bir kolon sistemi vardır. Temiz su, borularla dairelere ve daire içine ulaşır, buradan da pis sular dikey borularla akıtılmaktadır. Her dairede, bir giriş noktası vardır. Suyun akıtıldığı noktada, pis suların boşaltıldığı kolona bağlanan, bir boru vardır. Çatı düzeyinde, en üst bölümden farklı bir biçimde, bir baca aracılığıyla, dışarıya bağlantılıdır; bu bağlantı, sifonun düzgün çalışması ve boşaltılan atıkların, taşkınlık yapıp geri çıkmasının, pis suların akıtılmasının temel öğesi olan hava ve gazın boşaltılması için kaçınılmazdır.

Genellikle temiz su tesisatında su, doğrudan doğruya daireleri besleyen kolonlardan akmaz. Zeminde toplanır, hidrofor dediğimiz sistem ile yeterli basınçla dairelere ulaştırılmaktadır. Hidrofor, elektrik enerjisi ile çalışır. Elektrik kesintisinde musluklar ve bataryalardan su da akmaz.

acil-sihhi-tesisat-usta-servisi-35

Musluk ve Bataryalar

Bir sıhhi tesisat üstünde mutlaka, su akışını denetlemek için bir musluk bulunmalı, bu musluk, biçimi nasıl olursa olsun, su akışını düzenlemelidir. Piyasada, zevkinize ve kesenize uygun birçok batarya modeli mevcuttur. Zaman içeresinde contalar sorun çıkartabilir, bu durumda contaların değiştirilmesi damlama problemini çözecektir. Bazı bataryalar, estetik olarak güzel olmalarına karşın, tamir anında sorun çıkartabilir (duvara gömük modeller), bunun için, mümkünse duvarın dışına monte edilen modeller seçilmelidir. Aksi takdirde tamirat sırasında duvarlarınız veya fayanslarınız kırılabilmektedir.

Sifonlar

Her sıhhi tesisat gereçlerinin hemen altına, kötü kokuların ve gazların, yapı içine sızıntısını önlemek amacı ile bir sifon, boşaltma borusuna yönelten, sulu supap yerleştirilmiştir. Sifonlar, tamiri gerektiğinde parçalar halinde ayrılabilirler. Sifonların girişinde; saç, sabun ve atıkları engelleyecek şekilde süzgeçli bir bölüm bulunmaktadır. Banyoda sıhhi tesisat gereçlerine bağlanan boşaltma boruları, çoğunlukla duvarların döşemeye yakın yerlerinde ve döşemede sıva altında yer alırlar ve kurşundan yapılmış, klozetin içine yerleştirilmiş bir “çatal” da toplanırlar. 30 yıl bakım gerektirmezler. Tabi tüm bunlar önceden yapılan sistemlerdi ancak şu anda böyle bir sisteme çok rastlayamıyoruz. Günümüzde tesisat parçalarının hemen hepsi plastik olarak üretiliyor. Sıhhi tesisat ustası da malzeme gibi eskiden olduğu kadar iyi değil maalesef.

İstanbul tesisat firmasında batarya, sifon tamir ve montaj işlemleri yapılmamaktadır. Cihazla su kaçağı tespiti ve robotla tıkanıklık açma işleri tarafımızdan garantili bir şekilde yapılmaktadır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Sıhhi Tesisat Ustası Hangi İşlemleri Yapar?

Sıhhi tesisat ustası halk arasında bilinen adıyla tesisatçılar ev ortamındaki pek çok soruna müdahale eden profesyonellerdir. Ancak pek çok tüketici hangi sorunun tesisatçı tarafından çözüleceği konusunda kafa karışıklığı yaşayabilmektedir. Siz de bu tür bir kafa karışıklığı ile karşılaşmışsanız sıhhi tesisat ustası hangi sorunlara müdahale eder sorusuna cevap vermelisiniz. İşte İstanbul Tesisat ayrıcalıkları sayesinde hangi tesisat sorunlarında tesisatçı ile iletişime geçmeniz gerektiği!

 • Atık Gider Borusu Tıkanıklığı
 • Temiz Su Borusu Tıkanıklığı
 • Tuvalet Tıkanıklığı
 • Lavabo Tıkanıklığı
 • Petek Temizliği
 • Kombi Temizliği
 • Musluk Değişimi
 • Tesisat Döşeme ve Değiştirme

Borularınız ve giderlerinizle alakalı hemen her sorunu İstanbul Tesisat ayrıcalıklarıyla ortadan kaldırabilirsiniz. Ekibimiz sıhhi tesisat ustası talebinizi en kısa sürede karşılayarak kaliteli bir hizmet almanızı sağlayacaktır.

Sıhhi Tesisatçı Su Kaçağı Bulur mu?

Sıhhi tesisat ustası çağırarak çözüm üretebileceğiniz problemlerden bir tanesi de su kaçağı tespitidir. Gerek ustanın bilgi birikimi gerekse de kullandığı teknolojik ekipmanlar sayesinde sorunu kolayca çözebileceksiniz. İstanbul Tesisat ekibi hem su kaçağı bulma hem de diğer sıhhi tesisat işlemleri ile alakalı size yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken sıhhi tesisat hizmeti almak için bizi arayarak randevu oluşturmak! Üstelik ekibimiz en kısa sürede adresinize gelerek taleplerinize cevap verecektir.

“Sıhhi Tesisat İşleri | Su Tesisat Ustası” üzerine 3 yorum

 1. Sihhi tesisat dogalgaz bakir boru üzerine 18 yillik deneyimim var ariza işterininde çok iyiyim kendime güveniyorum tesisat işi aramaktayim tesisatci ihtiyaci olan iş verenler arkadaşlar arayabilirler ismim Tolga 0539 xxx xx xx

  Yanıtla
 2. istanbul su tesisat firmasının ustalarıyla çalışmaktan çok memnun kaldım gerçekten özverili bir çalışma sergilediler herkese tavsiye ediyorum.

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara