Aç Kapa Musluk Tamiri | İstanbul Tesisat

Aç Kapa Musluk Tamiri Ne Kadar?

Aç kapa musluk fiyatı almak isteyen müşterilerimiz için aç-kapa batarya fiyatları.

Mutfak bataryası aç kapa: 85 TL
Banyo bataryası aç kapa: 95 TL
Lavabo musluk aç kapa: 70 TL

Aç Kapa Batarya Tamiri

Su damlatan aç kapa musluk ve batarya olarak bilinen mix bataryaların tamiri  uzmanlık gerektir. Çünkü olası bir hatalı işlem sonucu musluk ve batarya deforme olabilmektedir.

  • İlk etapta ana su vanası kapatılmaktadır.
  • İkinci olarak aç kapa musluğun gövdesindeki kırmız ve yeşil renkteki klipsler sökülmektedir.
  • Daha sonra uygun tornavida ya da alian ile vidalar söküldükten sonra bataryanın kolu yukarıya paralel gelecek şekilde çekilip çıkarılmaktadır.
  • Kolun çıkmasının ardından kaymamasına özen gösterilerek kromaj rozet çevrilerek sökülür.
  • Kartuşun üzerindeki somunu İngiliz anahtarı ile sökerek kartuş yerinden çıkarılır.
  • Yeni kartuş aynı işlemlerle geri takılarak, yapılan tüm işlemler sırasıyla geriye doğru tekrarlanarak batarya toplanır.

Not: Firmamızda su bataryası montajı ve tamir işlemleri yapılmamaktadır.

Aç Kapa Musluk Değişimi Nasıl Yapılır?

Evinizin banyo, tuvalet ya da mutfak lavabosunda kullandığınız aç kapa musluk modelleri zaman zaman arızalanmaktadır. Arızalanan aç kapa musluklar için tamir akla gelen ilk seçenek olsa da bazen musluğun tamirle eski haline gelmesi de mümkün değildir. Bu tip durumlarda aç kapa musluk değişimi yaparak daha kullanışlı bir çözüm elde edebilirsiniz. Peki, aç kapa musluk değişimi nasıl yapılır?

Musluk değişimi profesyonel bir tesisat ustası tarafından yapılması gereken işlemlerdendir. Zira bağlantıların yanlış yapılması ciddi sorunlara yol açabilecektir. Öte yandan aç kapa musluk modellerindeki farklı bağlantı seçenekleri de tüketiciler açısından kafa karıştırabilmektedir. Bu tür problemleri en iyi şekilde gidermek için İstanbul Tesisat ekibi ile iletişime geçmenizde fayda var. Ekibimiz size bu konuda en iyi hizmetleri verirken aynı zamanda musluğunuzun kontrollerini de yapacaktır.

Musluk Değişimi Yapan Usta

Aç kapa musluklar çok yoğun kullanılan musluk çeşitleri olsa da musluklarda yaşanan sorunlar da o derece yaygındır. Bu nedenle musluklarınızda ortaya çıkan problemleri gidermek için bir tesisat ustasına başvurmalısınız. Tamir ya da değişim gerektiren muslukları sıkarak ya da zorlayarak kendiniz çözüm üretmeye çalışmamalısınız. Çünkü boruları zorlamanız durumunda kırılma gibi olumsuzluklar ortaya çıkması kaçınılmazdır. İstanbul Tesisat ustaları adresinize gelerek muslukları kontrol eder. Mevcut bir sorun varsa musluğu tamir ederek ya da değiştirerek problemi ortadan kaldırır. 

Siz de musluklarınızla ilgili profesyonel destek alarak su tesisatınızda yaşanması muhtemel sorunları önleyebilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara