Lavabo açma teli tıkalı gideri açar mı?

lavabo-acma-teli-tikali-gideri-acarmi-922

Lavabo açma teli ile tıkanıklık açma işlemi makine ile tıkanıklık açmaya oranla çok daha zordur. Aslında çalışma prensipleri birbirine çok yakındır. İki yöntemdeki açma işlemi de tel ile yapılmaktadır. Lavabo açma teli ile kanal açma makinesi arasındaki farklardan biri, tellerin kalınlıklarıdır. Lavabo açma teli daha ince, diğeri ise daha kalındır. Birini eliniz ile itmek gerekirken, diğerini makine iter. Eliniz ile ittiğiniz lavabo teli dönmez ancak diğerinde ise makine teli hem ileriye doğru iter, hem de çevirir. En önemli nokta ise özellikle mutfak giderlerinde lavabo açma telini salarsınız, tel ileriye doğru rahatça gitse de ince olduğu için ufak bir yol açar. Teli geri çektiğinizde giderdeki yağlanma tekrar bu yolu kapatacaktır.

Kanal açma makinesindeki tel ise daha kalındır ve telin ucunda daha geniş bir yol açması için topuz bulunmaktadır. Bu topuz dönerek kendine geniş bir yol açıp, yağları ileri doğru iter ve parçalar. Teli geri çektiğinizde bu yol geniş olduğundan tekrar kapanmaz. Kendi aldığınız lavabo açma teli de yerine göre etkili olabilir. Fakat probleminiz ilerlemişse, yani gider çok kirlenmişse lavabo açma teli işinize yaramayabilir. Yine de ilk etapta denemeye değer.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
tikali-gideri-tel-ile-acma-yontemi-921

Giderlerin Tıkanması Nasıl Önlenir?

Evimizden en sık kullandığımız kısımlar mutfak ve tuvalettir. Bu kısımlara gerekli özen gösterilmezse ileride olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Bu olumsuz durumlardan birisi de giderlerin tıkanmasıdır. Gider borularının tıkanması sorunu hayatınızı büyük ölçüde olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Giderlerin tıkanmasının belli başlı sebepleri vardır. Bu sebepler bilindiği ve önlem aldığı sürede gider tıkanmasından korkmanıza gerek yoktur. Örneğin lavabo giderlerine suda erimeyen kağıt peçete ya da maddelerin atılmaması gider borularının tıkanmasını önleyen yöntemler arasındadır. Yemek artıklarının da lavaboya dökülmemesi önemlidir. Sürekli lavaboya atıklar dökülürse, bir süre sonra boruların kıvrım yerlerinde birikmeler olur ve bu da giderlerin tıkanmasına sebep olur. Bu yüzden atıkları lavabo yerine çöpe dökmelisiniz.

Lavabo Açma Teliyle Gider Nasıl Açılır?

Lavabo tıkandı nasıl açarım? lavabo tıkanmasını nasıl açarım, gibi sorularınıza yanıt verebilecek bir yöntem olan lavabo açma teliyle lavabo gideri açma işlemi tüm tıkanıklıkları açamasa da işe yarayabilecek bir yöntemdir. Bunun için tıkalı lavabo giderine lavabo açma teli sokarak ileri doğru itmeniz yeterlidir. Eğer tıkanıklık çok derinde ve büyük değilse lavabo açma teli işinizi görecek ve tıkanan lavabo borusunu tel ile açma işlemi başarıyla gerçekleşecektir. Ancak lavabo açma teli kullanımı işe yaramadıysa artık bir profesyonelden yardım istemeniz gerekmektedir. Tıkalı lavaboyu açmak için en etkili yöntem robotla tıkanıklık açtırmaktır. İstanbul Tesisat, tıkanan lavaboyu makineyle açtıktan sonra kamerayla görüntüleme yaparak tıkanıklığın açıldığından emin olunmasını sağlamaktadır. Firmamız İstanbul’un tüm semtlerine hizmet verdiğinden size en yakın şubemizi arayarak lavabo açan servis talep edebilirsiniz.

lavabo-acma-teli-ile-gider-tikanikligini-acma-920

Robot makine ile atık su borusunu açan firmalar-Kameralı sistemlerle lavabo borusunu açan tesisatçılar

Cihaz ile lavabo borusu kırmadan açılır mı? Robotla sistemle lavabo açmak zararlı mıdır? Makine kullanarak lavabo açma yöntemi gelişen teknoloji sayesinde borulara zarar vermeden tıkanıklık açma mümkün hale gelmiştir.

Cihaz ile lavabo borusu kırmadan açılır mı ? Robot sistemle lavabo açmak zararlı mıdırKameralı alet kullanarak lavabo açma yöntemi gelişen teknoloji sayesinde borulara hiç bir zarar verilmeden tıkanıklığı gidermek mümkün hale gelmiştir. O kadar ki açılan gider borusunun içerisindeki durumu ekrandan izleme olanağını elde etmiş bulunmaktayız. Görüntülü sistemin buradaki önemi ileride borunun tekrar tıkanacağını ve ya tıkanmayacağını anlayabilmemizi sağlamaktadır. Böylesine gelişmiş bir teknoloji varken neden boruları zorla açmaya çalışarak kırıp hem maddi kayba hemde zaman kaybına sebep olalım. Üstelik teknik olarak sürekli kendini yenileyen bir firma varken. İstanbul Tesisat şirketi size bu konuda tam destek sağlayabilen cihazları ve tecrübeli ustaları ile hizmet vermektedir.

Makine ile tıkanıklık açıldıktan sonra neden tekrar tıkanır? Atık su borusunun tekrar tıkanma olasılığını sizlere detaylı olarak anlatacak olursak;

Genellikle mutfak lavabolarında tekrarlayan tıkanıklığın sebebi aşırı yağlanma dır. Bu durum da yıkama yapılarak bu problem den kurtulmak mümkün olup yıkama yapılması önerilmektedir. Detay için linke tıklamanız yeterli olacaktır.   Kanal Temizleme Makinesi | Gider Yıkama

Tesisat borularının hatalı döşenmesi dolayıda sürekli tıkanıklık olması kaçınılmazdır. Sorunun tesisatta olduğu anlaşıldığı durumlarda boruların yeniden montaj yapılmasından başka bir seçenek yoktur.

En basit tıkanma sorunun kullanımla alakalı olan sorunlardır. Elimize ne geçerse lavabolara dökersek peçete, bez parçaları ve yabancı cisimleri gidere atmak tıkanmanın başlıca nedenidir.

Sorunun ana kaynağına ulaşmak için robotla tıkalı gideri açtırmak ve ardından kamera ile boru içerisinden görüntü almayı sağlamaktadır. Kesin bilgi edinme lavabolara yapılan yanlış müdahalelerin önüne geçecektir. Görüntülü sistemle tıkanıklık açma servisimizden yararlanarak problemi kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

Lavabo Açma Teli ile Tıkanıklık Açma

Lavabo açma teli ile tıkanıklık açma hizmetlerinden yararlanmaya ne dersiniz? Borulara zarar vermeden gerçekleştirilen açma işlemleri sonrasında tıkanıklığın üstesinden gelmek adına daha fazla zorluk yaşamayacaksınız. Kaliteli bir yöntem olması kadar beklentilerinizi de fazlasıyla karşılıyor olması değerli bir detaydır. O halde lavabo tıkanıklığı açma teli kullanarak en doğru hizmetlerden faydalanmaya başlamalısınız. 

Lavabo tıkanıklıklarının yaşandığı durumlarda lavabonun zarar görmeden tıkanıklığının giderilmesi gerekmektedir. Bu noktada tercih edilebilen en iyi seçenek ise lavabo açma telidir. Ancak bu teli uzman olmayan kimselerin kullanması pek önerilmemektedir. Aksi takdirde doğru sonuca ulaşılamayacağından lavabo açma işlemlerinde de olumsuzlukların meydana gelmesi söz konusu olacaktır.

Lavabo Açma Makinesi ile Lavabo Açma Teli Aynı İşlevi mi Görür?

Lavabolarda yaşanan tıkanmaların nedeni çoğu zaman yemek artıkları ve sabun atıklarıdır. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına ise lavabo açma teli kullanarak kaliteli bir sonuca ulaşmak gerekmektedir. Peki, bu teli kullanırken alternatif olarak lavabo açma makinesi tercih edilebilir mi?

Lavabo açma makinesi genel olarak daha zorlu durumlara karşı tercih edilmektedir. Bu nedenle de lavaboda çok inatçı bir tıkanıklık söz konusuysa bu tıkanıklığı gidermek adına mutlaka uzman bir tesisatçı ile iletişime geçmeniz gerekir. İstanbul Tesisat olarak bu konuda üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Üstelik kaliteli ve hızlı hizmet ayrıcalıklarını da sizlerle buluşturuyoruz.

“Lavabo açma teli tıkalı gideri açar mı?” üzerine 3 yorum

 1. Bu akşam, mutfak giderinin tıkanmasından dolayı usta çağırdık. Lavoba teli ile açmaya çalışırken, tel giderin içinde kaldı. Usta bir türlü geri çekemedi ve şu anda tel giderde duruyor yanısıra tıkanıklıkta açılmadı. Mutfağı kırmadan lavoba telini giderden nasıl çekebiliriz. Yardımcı olabilirseniz seviniriz
  Teşekkür ederiz

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Hattın içine robot ile müdahale edip tıkanıklığı açabiliriz. Bu sırada içeride kalan telde gönderdiğimiz kalın olan kılavuza takılıp gelebilir. Bu işlemin 200 tl bir ücreti vardır. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 2. !!!İŞE BULAŞMADAN ÖNCE!!!

  Yaklaşık 1,5 senedir ağabeyimin evinde duvar tipi klozeti tıkalıydı.Ağabeyim kendisi hiç elini sürmez ev işlerine. Çözüm yerine önlem olarak peçete kutusu aldı.Tuvalet hafta içinde iki günde bir tıkanıyordu.Kendisi tek yaşadığı için sorun etmiyor daha doğrusu üşeniyordu .Pompayla çek uğraş sonra aynı.Ben de Yks sınavına gireceğim için kendisinin yanında kalmaya başladım.Tuvalet tıkandığı için kendi sıkıntımı kendim çözmek istedim.Sürekli tuvaletin rengi koyu renkte düşünün halini ve bundan hiç rahatsız olmuyor.Eli yatkın kişiler kendi bozulan ev eşyalarını parçalarını kendisi onarır,takar(Elektrikli süpürge,leptop tamiri v.s).Bende yatkınlığım olduğu için ağabeyimde umursamadığı için 8m’lik lavabo gider hortumunu nalburdan aldım.Yaklaşık 30tl idi fiyatı.İnternette lavabo sustası diye aratınca çıkan kırmızı uçlu tipten.Ne cesaretse 8 metrelikten aldım.Penseyle plastik kelepçeleri kopardım sonrasında tel yapıda olduğu için açıldı hemen kendisi.Klozete soktuktan sonra çıkarırken etrafa sıçrar diye banyodaki kilim ve hasır ne varsa hepsini topladım.Soktum bir ucunu bismillah.Klozet duvar tipi olduğu için tel bükülmüyordu eldiven takıp kendim içine soktum.Halat uzun olduğu için başka odaya doğru diğer ucu uzattım.Sonrasında başladım odadan çevirmeye.Çevir anam çevir tel çıkrığı çevirdikçe kendisi dönerek 1-2 cm içeri giriyor.Çevir ulan çevir bitmiyor bide takılıyor arada parkeye çarpıyor tak tak ses Allah’tan alt komşum yok neyse baya ilerledi sonra gitmemeye başladı.Çıkrığı bıraktığınız zaman tel tekrar kendi formuna dönmek istiyor.Arada kendi kendine dolandı.Tel olduğu için büküldü.Yamuldu tekrar düzelttim.Duruma bakmak için çıkrığın üstüne elektrikli süpürge koydum anca durdu 😀 .Çevirdiğim odadan lavaboya gittim klasik lağım kokusu yayılmış etrafa Tüm Uğur Plus Sitesinin z raporunun kokusu bizim banyoda.Bastım sifona.Yavşak hala aynı hızda boşaltıyor(Hortum hala içinde) düzelmiyor dedim lan o kadar uğraştık daha 2,5-3m filan var.Taktım Bulaşık eldivenlerini, klozetin su kısmı hafif alçalmıştı:Başladım sınırdaki tünelden petrol basan mülteci gibi itmeye hurt hurt.Güzelde ilerliyor garç gurç garç gurç ittim ittim.Çıkrıkla çevirmekle anca 2 m gitmişti 25 dakika da elle 2 dakika da kalanın ittim.İterken tabi arada sıkışan aklınıza gelebilecek zerreler geri geri geldi.Eldivende olsa her baba yiğidin harcı değil.Abim benim için başka şeyleri göze alır ama bunu kendi için bile yapmaz.Baya eldivene bulaşıyor pislikler.Ulan ittik ittik uca geldik.Eeee ne yapacaksın Ertuğrul!Başladım çekmeye lan gelmiyor.Bide porseleni kırarsam al başına dert.Hafif bükerek çekmeye başladım çekiyorum çekiyorum.gırç gırç porselene sürtüyorum neyse çektim çektim.Yanıma kova koymuştum önceden bilerek.Urgan dolar gibi dolaya dolaya sardım.Tabi o sırada elinize üstünüze sıçrayan sıçrıyor.Koydum kovaya.Hemen banyoya da suyla duruladım hortumu ve kovayı.Lan sifona bastım yine su yükseliyor.Sinir oldum sonra bir kaç defa basınca düzeldi.2 yıldır böyle rahat aktığı görülmemiştir. Sanarsın ki arabaşı yiyen dayı su lüp diye akıyor.Sonradan fark ettim klozetin porseleni çizilmiş.Çekerken olmadığına eminim.Ama çıkrıkla iterken döndürürken kendisi şiddetli biçimde sürtüyordu.O sırada sürekli porseleni çizmiş.Duş telefonuyla yerleri klozeti temizledim iyice.Duşa girdim üstümü başımı anca temizledim.Az kalsın cuma namazına geç kalıyordum.3 Saatim çöp oldu.Sınava çalışabilirdim o vakitte.Hiç bulaşmayın vereceğiniz emeğe değmez.İşin ehline işi bırakın elektrik ve tesisat işinin şakası olmaz.İşi mutlaka ehli yapmalıdır bunu bir kez daha anladım.

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara