Tıkanıklık Açma

kireclenmis-lavabo-giderini-acma-yontemleri-36

Tıkanıklık açmak bir ustanın 2 ay içerisinde öğrenebileceği bir iştir. Fakat her işin ayrıntıları ve yaşananlar sonucunda, tecrübe elde edilmektedir. Tıkanıklık açarken telin içinde kalmaması, açılan tıkanıklığın tekrar tıkanmaması ve boruya zarar verme önemlidir. Firmanın farkı ve ustaların tecrübesi bu durumlarda belli olur. Tesisatınızda zamanla meydana gelecek tıkanıklıklara uygulanan yöntemler farklılıklar gösterebiliyor. Örneğin tuvalet giderinizdeki tıkanıklıklar organik bazda bir madde olabiliyor. Saçlar, vb.) farklı, çocuk oyuncakları gibi inorganik bazda maddeler ise farklı tıkanıklık açma teknikleri uygulanır.

İnorganik sebeplerle tıkanmış bir tuvalet giderine, tıkanıklık açma girişiminde tesisatı parçalama gibi sonuç elde edebilirsiniz. Ki bu durum, kırık tesisat parçalarının yenilenmesi için tuvaletinizin sökülüp, zeminin kırılması sonucunu doğurur. Bu olay sizlere kaba bir hesapla bile büyük çapta maddi kayıplara neden olacaktır. Bu kayıplar aşağıdaki gibi sıralanabiliyor.

•·Tamirat bedeli

•·Gerekli malzemelerin bedeli

•·Kırılan bölge tamir bedeli
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

tikali-su-gider-borusunu-robot-makine-ile-acan-servisler-65

Tesisat Tıkanıklığı Açma

Bu bahsi geçen tuvalet tıkanıklık temizleme olayı, genel tesisatta meydana gelecek hasarlardan en küçük olanıdır. Ancak evinizin geneline yayılan ısıtma sistemi, kombi, klima gibi cihazların tıkanıklık açma aşamalarında çok daha büyük sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin: Yerden ısıtmalı bir tesisat sistemini açmak için uygulanan teknik, ustalık derecesinde bilgi gerektirir ki bu tıkanıklık açma işlemi için gereken bilginin yanında kullanılan ekipman yeterliliğin de son derece profesyonelce olması şarttır. Uygun tecrübe ve bilgiye sahip olmayan bir kişiye başvurmayın. Eviniz veya işyerinizin kombi veya yerden ısıtmalı kombi sistemini emanet ettiğinizde, olabilecek kayıpları düşünün? Zaman kaybının yanında, maddi kaybının boyutunu hesaplamaya çalışın. Tesisat tıkanıklık açma işleminde atacağınız her adımın ne kadar önemli olduğunu anlarsınız.

Kullanılan kimyasallar, motorun ayar ve derecelerinin az kullanılmasında ve/veya çok kullanılması sonucunda, tesisatınızda patlama, borularda aşınma gibi sorunlar doğacak ve o an değilse bile ileriki dönemlerde sizlere büyük biz zaman ve para kaybına neden olacaktır.

Bu sebepler gözetilmelidir. Avrupa ve Asya yakalarındaki bayiliklerimize en kısa sürede altta yer alan iletişim bilgilerinden irtibata geçin.

Bir tesisat tıkanıklık açma işleminde bilinmesi gerekenler vardır. Kırma ve dökme diye tabir edilen evin duvar, yer ve/veya tavanına kadar tüm bölgelerde tamirat işte başvurulması, yapılması gereken son yol olmalıdır. Bu sayede müşterileri mağdur etmemek, firmanın da gözetmesi gereken bir kanundur.

Tesisat tıkanıklık açma işlemleri, genelde uzman kişilerin çağırılması sonucunda sizlerin karşılaşacağı risklerin en aza indirilmesine sebep olur. En küçük diye tabir ettiğiniz tesisat problemleri arasında yer alan tıkanıklık açma işlemi, yanlış tekniklerle uygulandığında, büyük sonuçlar doğuracağını ve bu sonuçların maddi ve hatta manevi olabileceğini de anlamış olduğunuzu sanıyoruz.

Neden İstanbul tesisatı tercih etmelisiniz?

İstanbul geneline yayılan Asya ve Avrupa bölümlerinde bayilikleri olan, anında olaya müdahale, hızlı keşif ve çözüm üretimi ile yıllardır İstanbul bölgesinde tesisat ve tamir sektöründe birinci firmayız.

Kullandığımız ekipmanlar, kimyasal ve motorlar da bu alanda bizlerle aynı işi yapan diğer kuruluşlara oranla en yeni ve hatta tek hizmeti sunmaktayız. Referansları açık bir kuruluş olarak, sitemiz üzerinden referans takip edebilirsiniz bizlere bildirilen olumlu ve/veya olumsuz görüşleri inceleyebilirsiniz. İstanbul Tesisat olarak, şeffaf iş anlayışı ile ilerlemekteyiz.

Kullandığımız ekipmanların yanında, hızlı iş teslimatıyla en büyük problemlerde bile kırma ve dökme gözetmeden, en kısa sürede sizleri çözüme kavuşturuyoruz. Bu işlemler sırasında eviniz ve/veya iş yerinize herhangi bir zarar gelmesini, kirlenmenin giderilmesini, iş bitiminde ve teslimattan önce kontrol edip, her şekilde oluşabilecek sorunları ortadan kaldırıp, son derece steril bir şekilde kimyasalları arındırıp, teslim ediyoruz. Tesisat tıkanıklık açma problemlerinin yenilenmesine zemin hazırlayabilecek çamur, pislik, bakteri, yosun gibi faktörlerin oluşumları engellenmesi için, sadece bizim tarafımızdan kullanılan kimyasallarla işimizi destekliyoruz.

Tıkanıklık Açma Yöntemleri Nelerdir?

Su tesisatınızda meydana gelen hasarlar kadar gider borularındaki sorunlarda profesyonel su tesisatçısı hizmeti almanızı gerektirmektedir. Bu bağlamda tıkanıklık açma hizmetlerinden yararlanmayı istediğinizde öncelikli olarak hangi yöntemlerle çözüme ulaşabileceğinizi bilmeniz elzem. İstanbul Tesisat olarak aşağıdaki tıkanıklık açma uygulamaları sayesinde gider borularında tıkanmaların üstesinden gelmeniz fazlasıyla kolaylaşacaktır.

Robotla Tıkanıklık Açma

Aletle gider açma olarak da bilinen robotla tıkanıklık açma; borularda bulunan tıkayıcı maddelerin alınması ya da parçalanması amacıyla tercih edilmektedir. Tıkayıcı maddelerin su akışını engellediği durumlar söz konusudur. Robot tıkanıklığa neden olan madde ya da bez parçasını boruya zarar vermeden alır. Bu sayede borularda herhangi bir hasar oluşmadan tıkanıklık giderilmektedir. Ancak bu yöntem ekipman kalitesi gerektirdiğinden her tesisatçı size bu hizmeti sunamayacaktır. İstanbul Tesisat’ı arayarak bu çok özel hizmeti tercih etmeniz şart.

Cihazla Tıkanıklık Açma

Robotla gider açma, kamerayla teşhis edilen tıkanıklığın bir robot yardımıyla giderilmesidir. Cihazla tıkanıklık açma işlemlerinde teknolojik olarak daha az gelişmiş cihazların tercih edilmesi söz konusudur. Tıkanıklığın çok ciddi olmadığı hallerde maliyeti düşük tutmak aistiyor olabilirsiniz. O halde siz de cihazla gider açma hizmetinden faydalanabilirsiniz. İstanbul Tesisat bu yöntemle tıkanıklığı kosa sürede gidermektedir. Böylelikle tıkanıklığın neden olduğu olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz.

Tıkanıklığı açtırmak istediğinizde kullanılan farklı yöntemler olsa da unutmamanız gereken bir nokta vardır. Tıkanıklığa kesinlikle kendi yöntemlerinizle müdahale etmemelisiniz. Aksi durumda sorunu daha da içinden çıkılamayan bir noktaya taşıyabilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara