Tıkanıklık Açma

kireclenmis-lavabo-giderini-acma-yontemleri-36

Tıkanıklık açmak bir ustanın 2 ay içerisinde öğrenebileceği bir iştir. Fakat her işin ayrıntıları ve yaşananlar sonucunda, tecrübe elde edilmektedir. Tıkanıklık açarken telin içinde kalmaması, açılan tıkanıklığın tekrar tıkanmaması ve boruya zarar vermeden bu işi yapmak önemlidir. Firmanın farkı ve ustaların tecrübesi bu durumlarda belli olur. Tesisatınızda zamanla meydana gelebilecek tıkanıklıklara uygulanan yöntemler farklılıklar gösterebilir. Örneğin tuvalet giderinizdeki tıkanıklıklar eğer organik bazda bir madde ise (saçlar, vb.) farklı, çocuk oyuncakları gibi inorganik bazda maddeler ise farklı tıkanıklık açma teknikleri uygulanır.

İnorganik sebeplerle tıkanmış bir tuvalet giderine, tıkanıklık açma girişiminde tesisatı parçalama gibi sonuç elde edebilirsiniz. Ki bu durum, kırık tesisat parçalarının yenilenmesi için tuvaletinizin sökülüp, zeminin kırılması sonucunu doğurur. Bu olay sizlere kaba bir hesapla bile büyük çapta maddi kayıplara neden olacaktır. Bu kayıplar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

•·Tamirat bedeli

•·Gerekli malzemelerin bedeli

•·Kırılan bölge tamir bedeli
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

tikali-su-gider-borusunu-robot-makine-ile-acan-servisler-65

Tesisat Tıkanıklığı Açma

Bu bahsi geçen tuvalet tıkanıklık temizleme olayı, genel tesisatta meydana gelebilecek hasarlardan en küçük olanıdır. Ancak evinizin geneline yayılan ısıtma sistemi, kombi, klima gibi cihazların tıkanıklık açma aşamalarında çok daha büyük sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin: Yerden ısıtmalı bir tesisat sistemini açmak için uygulanan teknik, ustalık derecesinde bilgi gerektirir ki bu tıkanıklık açma işlemi için gereken bilginin yanında kullanılan ekipman yeterliliğin de son derece profesyonelce olması şarttır. Uygun tecrübe ve bilgiye sahip olmayan bir kişiye eviniz veya işyerinizin kombi veya yerden ısıtmalı kombi sistemini emanet ettiğinizde, olabilecek kayıpları düşünün? Zaman kaybının yanında, maddi kaybının boyutunu hesaplamaya çalışırsanız, tesisat tıkanıklık açma işleminde atacağınız her adımın ne kadar önemli olduğunu anlarsınız.

Kullanılan kimyasallar, motorun ayar ve derecelerinin az kullanılmasında ve/veya çok kullanılması sonucunda, tesisatınızda patlama, borularda aşınma gibi sorunlar doğacak ve o an değilse bile ileriki dönemlerde sizlere büyük biz zaman ve para kaybına neden olacaktır.

Bu sebepler gözetilerek Avrupa ve Asya yakalarındaki bayiliklerimize en kısa sürede altta yer alan iletişim bilgilerinden irtibata geçmek sizin için atılabilecek en iyi adımdır.

Bir tesisat tıkanıklık açma işleminde bilinmelidir ki kırma ve dökme diye tabir edilen evin duvar, yer ve/veya tavanına kadar tüm bölgelerde tamirat işte başvurulması, yapılması gereken son yol olmalıdır. Bu sayede müşterileri mağdur etmemek, firmanın da gözetmesi gereken bir kanundur.

Tesisat tıkanıklık açma işlemleri, genelde uzman kişilerin çağırılması sonucunda sizlerin karşılaşacağı risklerin en aza indirilmesine sebep olur. En küçük diye tabir ettiğiniz tesisat problemleri arasında yer alan tıkanıklık açma işlemi, yanlış tekniklerle uygulandığında, büyük sonuçlar doğuracağını ve bu sonuçların maddi ve hatta manevi olabileceğini de anlamış olduğunuzu sanıyoruz.

Neden İstanbul tesisatı tercih etmelisiniz?

İstanbul geneline yayılmış Asya ve Avrupa bölümlerinde bayilikleri olan, anında olaya müdahale, hızlı keşif ve çözüm üretimi ile yıllardır İstanbul bölgesinde tesisat ve tamir sektöründe birinci firmayız.

Kullandığımız ekipmanlar, kimyasal ve motorlar da bu alanda bizlerle aynı işi yapan diğer kuruluşlara oranla en yeni ve hatta tek hizmeti sunmaktayız. Referansları açık bir kuruluş olarak, sitemiz üzerinden referans takip edebilir, bizlere bildirilen olumlu ve/veya olumsuz görüşleri inceleyebilirsiniz. İstanbul Tesisat olarak, şeffaf iş anlayışı ile ilerlemekteyiz.

Kullandığımız ekipmanların yanında, hızlı iş teslimatıyla en büyük problemlerde bile kırma ve dökme gözetmeden, en kısa sürede sizleri çözüme kavuşturuyoruz. Bu işlemler sırasında eviniz ve/veya iş yerinize herhangi bir zarar gelmesini, kirlenmenin giderilmesini, iş bitiminde ve teslimattan önce kontrol edip, her şekilde oluşabilecek sorunları ortadan kaldırıp, son derece steril bir şekilde kimyasalları arındırıp, teslim ediyoruz. Tesisat tıkanıklık açma problemlerinin yenilenmesine zemin hazırlayabilecek çamur, pislik, bakteri, yosun gibi faktörlerin oluşumları engellenmesi için, sadece bizim tarafımızdan kullanılan kimyasallarla işimizi destekliyoruz.

Tıkla Ara